Polecane posty

kr9292    950

To jak w koncu jest z tym dokrzewianiem? Byłem dziś na polu i  wygląda marnie, chciałbym jeszcze ją dokrzewić i nie wiem czy już nie za późno na CCC? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Do dziś był czas na dokrzewianie. Dziś zmienia się stosunek dnia do nocy, przybywa dnia i rośliny zaczynają strzelać w źdźbło. Odpuść sobie. Ja też miałem dokrzewiać (kupiłem nawet antywylegacz) ale ostatecznie przesiałem jarką. Miałem kwalifikaty Muszelki i Juliusa, siane niestety 25.10.2015. Stan niezły, ale ilość roślin na metrze był w granicy 100 roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

a jak to jest na ciezkiej ziemi/  ?  u mnie na glinie zboze dopiero rusza,  to znaczy ze i tak juz nie pusci zadnego pedu bocznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Niedawno to saletra zaczela dzialac podana 23 marca, mokra zimna ziemia to nie zachod ze jada skracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica bezpowrotnie kończy się krzewic 15.04 bez względu na kondycję plantacji

 

To rozumiem że 16 od pólnocy już po ptokach kurcze słabo to widzę zostało niecałe 10 godzin ehhh :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

to nie tak że 15 .04 to definitywny koniec krzewienia bo np wysokie dawki N i ccc przedłużają okres krzewienia opóźniając strzelanie w źdźbło , a najważniejszy jest przebieg pogody czasami u mnie strzela w źdźbło na koniec marca czasami na koniec kwietnia .i tak w 2013 strzelała w źdźbło 29.04.2013 a w 2014 roku 2.04.2014

w tamtym roku 25.03.2015 a w tym roku nastąpiło to w tym tygodniu czyli 12-14. 04.2016r

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja jutro jade dokrzewiac chrzanie terminy, this is Podlasie :)

 

No właśnie oni chyba nie rozumieją, że podlaskie rządzi się innymi prawami, :D  miałem dodać do huzara, ok 0,6 ccc ale tu mnie trochę straszą, lecz chyba jednak zaryzykuje, przynajmniej nie bede sam w powiecie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Jest to pszenżyto ozime .W jakiej fazie bbch jest ?? Na 3 cm jest węzeł krzewienie czy to pierwsze kolanko ??

post-148951-0-61035000-1460737289_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Dzisiaj sprawdzałem i w niektórych przypadkach kolanko zaczyna się odrywać od węzła krzewienia.  Jak to teraz zrobić pszenica jest nie równa. Jechać w następnym tygodniu 1l CCC+ 0,6 Medax Top + 1l Duett Star+ 0,8 Mirage czy czekać aż reszta doścignie? Jutro pewnie pójdzie Pulan 250kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Seba42

Tu już jest 2 kolanko.

2 kolanko jest na wysokości 3,7cm

1 na 3cm a węzeł krzewienia na 0 tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Jak jest 1 kolanko to można stosować jeszcze chisel? czy pryskać już czymś innym-czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Dzisiaj sprawdzałem i w niektórych przypadkach kolanko zaczyna się odrywać od węzła krzewienia.  Jak to teraz zrobić pszenica jest nie równa. Jechać w następnym tygodniu 1l CCC+ 0,6 Medax Top + 1l Duett Star+ 0,8 Mirage czy czekać aż reszta doścignie? Jutro pewnie pójdzie Pulan 250kg/ha.

 

Sprawdzasz na każdej roślinie, z jednego nasiona , na pędzie głównym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

co do zdjecia pszenzyta to nie jest czasem 1 kolanko??   i kolanko ponad 1 cm nad wezlem krzewienia ale miedzywiezie miedzy pierwszym  i drugim kolankiem ma mniej niz 2 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Oni myślą że jak u nich na ślasku czy skąd kolwiek indziej pszenica strzela w źdzbło to w całej Polsce jest tak samo. 15 kwietnia i co z tego? Późno siane pszenice albo te które dostały od mrozu dopiero zaczynają się krzewić i ani myślą strzelać w źdzbło. Niekiedy widuje u sąsiadów zimowe prawie takie same jak jare siane 3 tygodnie temu więc o czym wy mówicie? Dzisiaj też dokrzewiałem i uważam że to dobra decyzja bo jeszcze jest czas. Fakt mam arkadie która była siana bodajże 19 września już jesienia rozpoczeła fazę krzewienia i ta lada dzien gdzie lepsza może zacząć strzelaź w źdzbło ale ta zasada z 15 kwietnia to jakaś pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja mam dwie pszenice siane około 20 września arktisa i zeppelina, arktis tydzień temu w sobotę poleciałem ccc+modus, zeppelina przedwczoraj i uważam, że idealnie trafiłem. przedwczoraj pryskałem na dokrzewianie arkadie sianą po 20 pazdziernika oraz po 01.11 po burakach, dostały ok 100kg n w czystym składniku, i tak jak koledzy piszą - są raczej w pełni krzewienia, mają średnio 2-3 silne pędy, więc myślę, że nie jest zle bo siane ok 220kg/ha, myślę, że jak skończy się na 3-4 silnych pędach to nie będzie zle ( w porównaniu do tych wcześniejszych co mają 5-10 pędów to słabo, aczkolwiek może troszkę za gęste no ale cóż, może teraz zredukuje coś po 2 dawce n), a pszenica kolorek ma bardzo fajny bo ciemno zielony, bo tak jak widzę pszenice sąsiadów... lipnie wyglądaja niektóre. myślę że pewnie w przyszlym tygodniu w drugiej połowie mimo wszystko trzeba będzie pewnie myslec o skracaniu tych pszenic..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czytam i czytam i wieele osób pyta o stosowanie N po oprysku herbicydem.. Więc odpowiem z doświadczenia wiem bo tak robiłem ze można zaraz na drugi dzień po oprysku i zadnych skutków ubocznych nie widziałem. Natomiast jeśli chodzi o skracanie i T1 po oprysku na chwast to wszyscy zalecają odczekać te 5 dni ale ja w tamtym roku przez nie sprzyjającą pogode pryskałem po 2 dniach na paru kawałkach kontrolnych i tez nie było jakichkolwiek problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj