Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22553 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:45

Pszenica Ozima i jara no wlasnie ciekawe jak to jest u mnie ale mi sie odmiany nie wymieszały, a odmiane mam Tybalt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:16
  •  

#1462 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:54

Pszenica Ozima i jara

Jaki jest próg szkodliwości mszyc i skrzypionków w pszenicy i pszenżycie? Pryskacie na to dziadostwo?

ja pryskałem pszenżyto i jęczmień od tych skrzypionków bo u mnie wyżerały liście i później robią się skręcone i żółkną są bardziej podatne na choroby
red power

#1463 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:26

Pszenica Ozima i jara Wg mnie powód piętrowych pszenic jest taki że dość wcześnie była pryskana antywylegaczem i dostała w podobnym terminie azot i zaczęła się jeszcze dokrzewiać. I rośliny późniejsze wystrzeliły ponad te wcześniejsze. Albo opryskane antywylegaczem późno przy za gęstym łanie i oprysk nie dochodził do spodu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:31

Pszenica Ozima i jara Jaki nawóz dajecie na kłosa i ile ??

#1465 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

Jaki jest próg szkodliwości mszyc i skrzypionków w pszenicy i pszenżycie? Pryskacie na to dziadostwo?

ja pryskam, szczególnie jare, w tym roku jakaś plaga tego
Trend is your friend

#1466 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:33

Pszenica Ozima i jara Silva no wlasnie nie bo antywylegacza nie stosowalem tylko oprysk herbicydowy a nawoz był siany pod korzen i na wierzch 3 tygodnie temu.

#1467 Share dlugin

dlugin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:38

Pszenica Ozima i jara warto pryskac po przekwitnieciu pszenicy ozimej na mszyce??

#1468 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:39

Pszenica Ozima i jara No to zapewne mocznik był dany pod korzeń. A on tak działa. A czym siane? Na jaka głębokość uprawa? w którym momencie był dany nawóz.Może nie równo była przesuszona gleba podczas siewu.

#1469 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:48

Pszenica Ozima i jara

Wg mnie powód piętrowych pszenic jest taki że dość wcześnie była pryskana antywylegaczem i dostała w podobnym terminie azot i zaczęła się jeszcze dokrzewiać. I rośliny późniejsze wystrzeliły ponad te wcześniejsze. Albo opryskane antywylegaczem późno przy za gęstym łanie i oprysk nie dochodził do spodu.

nie wspomniałeś o wtórnym kłoszeniu i robakach, reszta ładnie :P

#1470 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:02

Pszenica Ozima i jara Mam nadzieje że nic nie poplątałem. Moge sie mylić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:22

Pszenica Ozima i jara siana była polifoska z saletrzakiem pod korzen, na wierzch rowniez saletrzak , 25 marca wilgotnosc gleby była odpowiednia moim zdaniem. orka wiosenna poprzedzona talerzowaniem , siane zestawem uprawowo-siewnym famarol , wysiew na głebokosc około 3 cm.przed siewem uprawa kultywatorem z bronami na głebokosc około 7 cm.na drugim polu i na takiej samej klasie gleby równiez przy orce wiosennej identycznym nawozeniu wszystko jest ok , ładny równy łan. nigdy takiego czegos nie zaobserwowalem. wydaje mi sie ze to mogł byc efekt suszy i boczne pedy były przyhamowane nie wyrosły w długosc , chodz kłosek maja dobry.

tzn siew zboza był 25 marca. a nawoz na wierzch 24 maja

#1472 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2011 - 11:47

Pszenica Ozima i jara Stosowal ktos z was Topsin M 500 SC w pszenicy ozimej,na T3?

Edytowany przez Profil usunięty, 15 czerwiec 2011 - 11:56.

#1473 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 22:09

Pszenica Ozima i jara mi ktoś polecił tebu 0,5 l plus soprano 0,7, Jak patrzę na stan ozimin to szkoda w nie wjeżdzać bo zdrowiutkie, na t1 poszło capalo, a na t2 strobiluryna, było sucho i teraz dolało. oznak chorób zadnych, tylko boje sie fuzariozy i septoriozy plew... czekać na oznaki ( i czy wogóle bedą?) czy pryskać juz teraz?

#1474 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 08:48

Pszenica Ozima i jara Osobiście ja bym się wstrzymał. Bo możliwe że nie trzeba będzie już wcale pryskać. A to zawsze liczy się z kosztami. Po prostu trzeba obserwować bardzo dokładnie. I jak bym zobaczył jakiekolwiek minimalne oznaki na plewach to jechać. Zależy też kiedy padało. Bo może jeszcze poprzedni oprysk przytrzymał zboże przez ten deszcz.

#1475 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 15:13

Pszenica Ozima i jara

Chyba z tydzień temu popatrzyłem na swoją pszenicę i trochę mszycy było. No cóż myślę... pryskać. Ale polukałem w internecie i doszedłem do wniosku że nie warto. Instytut Rolnictwa chyba w poznaniu obliczył że przy plonie powyżej 6 ton z ha ma to sens. Oczywiście mszyca powoduje różne inne choroby. Hamuje rozwój roślin ale najbardziej niebezpieczna jest w okresie majowym. Instytut podał, że warto zrobić przegląd ok. 100 źdzbeł i jeśli na 1 znajduje się 5-10 mszyc a procentowo 60% jest zainfekowane to pryskać.
Tyle fachowej literatury;)

#1476 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 15:50

Pszenica Ozima i jara Po ptokach już bo wszystko prysnąłem, na nie których kłosach było 5-7szt to się długo nie zastanawiałem.

#1477 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 15:11

Pszenica Ozima i jara Zastanawiam się nad trzema odmianami pszenicy oz Lincoln, Bogatka i Batuta i nie wiem którą wybrać sieje ktoś może te odmiany gleba to 4 klasa. Która z nich jest najlepsza ?

#1478 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 15:26

Pszenica Ozima i jara batute jak kosiłem to sąsiad chciał po straż dzwonić bo myślał że kombajn się pali :lol: ,3 zabiegi ochronne i nie dało rady jej utrzymać zdrowej także nie polecam.Bagatke mam teraz i zaero krzewienia, trzeba siać 250kg/ha, jak sypnie to nie wiem.O lincolnie nic ci nie powiem

#1479 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 17 czerwiec 2011 - 15:35

Pszenica Ozima i jara Polecam Brillanta , rewelacja jak na razie.Kłosy długie i zbite.Zobaczymy jak ziarno.Ale moge powiedzieć że jest wymagający odnośnie nawożenie azotem ,i dobrze znosi kwaśne gleby klasy IV.Zasiałem 250 kg na hektar.Dostał 300 kg polifoski i na wiosnę 300 kg niecałe saletry.Ochrona raz .Jak nie da 6 ton to do likwidacji.Mam też Buteo na wiosne było masakrycznie słabe i rzadkie , było tak samo siane jak Brillant 250 kg na hektar i to samo nawożenie .Zobaczymy co pokażą.Na jesień biorę Ludwig-a ma bardzo dobre opinie i ziarno ma dużą masę 1000 ziaren.

Edytowany przez zonk28, 22 czerwiec 2011 - 19:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 16:59

Pszenica Ozima i jara 250? to jaki miała MTZ? Cubusa od 120-150kg sieję przy MTZ 40g.