Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27323 odpowiedzi na ten temat

#14701 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 15 wrzesień 2015 - 22:08

Pszenica Ozima i jara

Koledzy a co załatwi najlepiej ,samosiew rzepaku po siewie pszenicy .żeby draństwo resztek wilgoci nie ciągneło . Tak przed wschodem prysnąć.ligre i coś jeszcze jeśli się mylę , co lepsze. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:13
  •  

#14702 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 05:44

Pszenica Ozima i jara

czym najlepiej po siewie pszenicy stanowisko po rzepaku ? by nie poprawia na wiosne

#14703 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 07:43

Pszenica Ozima i jara

Zapoznaj się z następstwem roślin po środku glean 75wg i gorąco polecam mieszankę boxer 2,1 legato 0,15 glean 7 g na hektar. U mnie wyczyściło nieporównywalnie do wielu środków stosowanych przez lata zarówno jesiennych jak i wiosennych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14704 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:26

Pszenica Ozima i jara Czym pryskac pszenicę po siewie?? Jak wyliczyć ilość materiału siewnego na hektar? Ja w tym roku napewno wykonam zabieg od mszyc ponieważ straty u mnie sięgnęły 25% nie ryzykuje, najgorszej odbiło się to na Linusie.

#14705 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:40

Pszenica Ozima i jara

Kolego Koczas , pryskałeś przed wschodowo czy po , bo u mnie wczoraj przeszła burza zaraz po skończonej orce ,i planuje jutro siew bamberki a pużniej okxala,Chcę wykorzystać uciekającą wilgoć , a przed wschodowo z opryskiem było by bardzo dobrze ,Ziarno zaprawiłem vitawaxem.

#14706 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2060 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:54

Pszenica Ozima i jara

tak wcześnie siejesz? Ja to we wrześniu nawet nie planuje, większość zaorane, a część czeka do 1 października (zazielenienie). Tak wczesny siew naraża na różne patogeny i zbyt duży wzrost jesienią.

@koczas w jakiej fazie pryskałeś tą mieszaniną? Koszt powiedziałbym średni ale wydaje się mocną mieszanką szczególnie na przytulie i miotłę.

Edytowany przez grego, 16 wrzesień 2015 - 08:56.

#14707 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:16

Pszenica Ozima i jara

Susza jak diabli i gdzie tu o siewie myśleć. Coś mi się wydaje, że bedzie październik. Kupiłem Tonację c1, obsada będzie 380szt/m2 powinno być ok. W zeszłą jesień siałem Smugę 350szt/m2 i było to za mało. Niby nie aż taka wielka różnica ale jednak nie było rewelacji z wyglądu i w zbiorniku.

#14708 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:29

Pszenica Ozima i jara

jezeli nie jestem w zadnym programie rolnosrodowiskowym to utrzymanie poplony scierniskowego obowiazuje do 1 pazdziernika?

#14709 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2060 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:47

Pszenica Ozima i jara

z tego co wiem to tak

Jakie nawozy dajecie pod pszenicę po rzepaku? Można bez obaw dać sam polidap 100kg jak mam średnią (górna granica) do wysoką zawartość Potasu i małą do średniej Fosforu czy zostać przy Polifosce 8 150kg?

#14710 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 11:29

Pszenica Ozima i jara

Ja ze względu na panującą u mnie suszę pryskałem dopiero w okolicach 3 liścia, bo dopiero wtedy popadało. Jednak forumowi eksperci twierdzą, że najlepszy termin to faza szpilkowania. Biorąc pod uwagę, że na całym polu o pow.2,5 hektara znajdowały się tylko 3 maki z chwastów, to oprysk w fazie ok. 1 liścia powinien być super, skoro w terminie opóźnionym zadziałało rewelacyjnie(dodatkowo u mnie brakowało wilgoci jesienią).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14711 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 12:05

Pszenica Ozima i jara

Kolego Grego , mam ziemie gliniastą w pewnym kawałku czym póżniej to gorzej w tą suszę ,zrezygnowałem z rzepaku dla tego tak się sprężyłem .Rok temu siałem pszenicę po pszenicy 18 września i nic się nie stało . W naszym rejonie prędzej idą chłodne noce , dlatego sieje na rosyjski styl tak jak oni teraz , jeszcze jedno skutku ubocznego po oprysku powschodowego kolego Koczaz chyba nie ma w takim składzie.

#14712 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 13:21

Pszenica Ozima i jara Jak rozpoznać te mszyce w pszenicy? Kiedy wykonuje sie oprysk przeciw niej?

#14713 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9189 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 wrzesień 2015 - 13:22

Pszenica Ozima i jara

Zapoznaj się z następstwem roślin po środku glean 75wg i gorąco polecam mieszankę boxer 2,1 legato 0,15 glean 7 g na hektar. U mnie wyczyściło nieporównywalnie do wielu środków stosowanych przez lata zarówno jesiennych jak i wiosennych.

Przy dawce gleanu do 10g/ha nie ma żadnych przeciwwskazań co do upraw następczych.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#14714 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 15:22

Pszenica Ozima i jara

Dzięki za pomoc ,jaką opcje się wybierze ,zobaczę od wilgoci w ziemi bo dzisiaj pięknie się doprawiła gleba po deszczu ,nie ma co czekać.Jutro siew 2 ha na początek ,koledzy karencja stosowania oprysku przed wschodowo to do 3 dni po siewie chyba . 

#14715 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 15:57

Pszenica Ozima i jara

Przy dawce gleanu do 10g/ha nie ma żadnych przeciwwskazań co do upraw następczych.

No niby tak, ale gdzieś czytałem artykuł o tych pozostałościach sulfonylomoczników, że są długo aktywne i trochę jednak osobiście mam obawy przed opryskaniem zboża taką mieszanką-na polu gdzie następną rośliną będzie burak cukrowy.

A co powiesz o takim rozwiązaniu, które wyniknęło z mojej dyskusji z innym dość dobrze zorientowanym kolegą w innym temacie. Mianowicie aby 7 gram gleanu zastąpić 7 gramami preparatu galmet 20sg(metsulfuron)??

P.s Nie to żebym nie ufał tej bardzo pomocnej osobie, tylko chętnie poznałbym również twoją opinię, bo nie ukrywam twoje rady spowodowały drastyczny spadek populacji chwastów w ostatnim sezonie:) Za co serdeczne dzięki!

#14716 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 17:23

Pszenica Ozima i jara

Witam. Miał ktoś odmianę pszenicy ostki  Viola? Jak plonowała i jakie parametry?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#14717 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6552 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 wrzesień 2015 - 17:27

Pszenica Ozima i jara

w zeszłym roku podobnie pryskaliśmy tyle że boxera 2litra, 0,1litra DFF (to samo co legato) oraz 5-10gram gleanu. Wzięło co miało wziąć, kosiło się elegancko.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14718 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 17:56

Pszenica Ozima i jara

Mam zamiar dodać Mesurol gdy bede zaprawiał zboże. Czy według Was poradzi sobie on z owadami/insektami w pszenicy?

#14719 Share damian8070

damian8070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 19:24

Pszenica Ozima i jara

pszenica dzisiaj posiana. woj wielkopolskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14720 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1993 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 16 wrzesień 2015 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

szybko siejecie. Ja narazie tylko 0,55 ha zaorałem.