Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#14701 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 20:53

Pszenica Ozima i jara

W jakich przypadkach warto stosować potas wiosną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:32
  •  

#14702 Share mj23

mj23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 20:56

Pszenica Ozima i jara

Bamberke z opisu hodowcy mozna siac na glebach nawet żytnich dobrych i toleruje zakwaszenie gleby, czyli IV powinna sie nadawac. Julius tak samo mazna siac na IV klasach gleb. Pozatym Skagen, Arkadia tez sa na słabsze gleby. Jantarka tym bardziej tylko że cięzko u niej z parametrami jedynie wydajność bardzo dobra

Ile nasion Jantarki  na metr kw wysiewasz , chodzi mi o termin siewu koniec września . Z parametrów jakie ma materiał który mam kupic to powinienem wysiać ok 205 kg  siła kiełkowania - 92%

MTN - 51,97 strasznie duża chyba nie ?

#14703 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:00

Pszenica Ozima i jara

W jakich przypadkach warto stosować potas wiosną?

Na glebach o małych właściwościach sorpcyjnych-np gleby piaszczyste. Potas utrzymuje ciśnienie osmotyczne w komórkach i wspomaga roślinę w okresie suszy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14704 Share pawel177

pawel177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:30

Pszenica Ozima i jara

Jaką tanią zaprawę polecicie na jęczmień ozimy i jaką na pszenice pszenżyto ozime taką do 15 zł na 100 kg ziarna ??

Chyba nic lepszego niż Premis 025 fs nie znajdziesz.Litrówka jest na ok 500 kg ziarna.Cena ok 80 tak,że zamkniesz się w 15 zł.

Ale ten środek to raczej na jarki .Na oziminy lepiej coś z górnej półki. Warto dodać tą stówkę i zaprawić baytanem trio.Na wiosne widać różnice.Ale to moje zdanie.

#14705 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:53

Pszenica Ozima i jara

Ile nasion Jantarki  na metr kw wysiewasz , chodzi mi o termin siewu koniec września . Z parametrów jakie ma materiał który mam kupic to powinienem wysiać ok 205 kg  siła kiełkowania - 92%

MTN - 51,97 strasznie duża chyba nie ?

w tamtym roku przyjąlem obsade dla Jantarki po środku czyli 375 ziaren na m2 czyli przy 87 % kiełkowania i MTN 48g  wyszło 210 kg. Posiałem 205 kg na ha i było gesto wiec mysle ze dobrze.  MTN prawie 52 tj dużo. Przy obsadzie srodkowej czyli 380 ziaren wyszło by 215 kg na ha. Ja mialem stanowisko po łubinie wiec dodatkowa korzyść.

#14706 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:59

Pszenica Ozima i jara

Kiedy siejecie ?

#14707 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 wrzesień 2015 - 22:03

Pszenica Ozima i jara

koniec wrzesnia poczatek pazdziernika

#14708 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 15 wrzesień 2015 - 22:08

Pszenica Ozima i jara

Koledzy a co załatwi najlepiej ,samosiew rzepaku po siewie pszenicy .żeby draństwo resztek wilgoci nie ciągneło . Tak przed wschodem prysnąć.ligre i coś jeszcze jeśli się mylę , co lepsze. 

#14709 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 05:44

Pszenica Ozima i jara

czym najlepiej po siewie pszenicy stanowisko po rzepaku ? by nie poprawia na wiosne

#14710 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 07:43

Pszenica Ozima i jara

Zapoznaj się z następstwem roślin po środku glean 75wg i gorąco polecam mieszankę boxer 2,1 legato 0,15 glean 7 g na hektar. U mnie wyczyściło nieporównywalnie do wielu środków stosowanych przez lata zarówno jesiennych jak i wiosennych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14711 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:26

Pszenica Ozima i jara Czym pryskac pszenicę po siewie?? Jak wyliczyć ilość materiału siewnego na hektar? Ja w tym roku napewno wykonam zabieg od mszyc ponieważ straty u mnie sięgnęły 25% nie ryzykuje, najgorszej odbiło się to na Linusie.

#14712 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:40

Pszenica Ozima i jara

Kolego Koczas , pryskałeś przed wschodowo czy po , bo u mnie wczoraj przeszła burza zaraz po skończonej orce ,i planuje jutro siew bamberki a pużniej okxala,Chcę wykorzystać uciekającą wilgoć , a przed wschodowo z opryskiem było by bardzo dobrze ,Ziarno zaprawiłem vitawaxem.

#14713 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 08:54

Pszenica Ozima i jara

tak wcześnie siejesz? Ja to we wrześniu nawet nie planuje, większość zaorane, a część czeka do 1 października (zazielenienie). Tak wczesny siew naraża na różne patogeny i zbyt duży wzrost jesienią.

@koczas w jakiej fazie pryskałeś tą mieszaniną? Koszt powiedziałbym średni ale wydaje się mocną mieszanką szczególnie na przytulie i miotłę.

Edytowany przez grego, 16 wrzesień 2015 - 08:56.

#14714 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:16

Pszenica Ozima i jara

Susza jak diabli i gdzie tu o siewie myśleć. Coś mi się wydaje, że bedzie październik. Kupiłem Tonację c1, obsada będzie 380szt/m2 powinno być ok. W zeszłą jesień siałem Smugę 350szt/m2 i było to za mało. Niby nie aż taka wielka różnica ale jednak nie było rewelacji z wyglądu i w zbiorniku.

#14715 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:29

Pszenica Ozima i jara

jezeli nie jestem w zadnym programie rolnosrodowiskowym to utrzymanie poplony scierniskowego obowiazuje do 1 pazdziernika?

#14716 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 09:47

Pszenica Ozima i jara

z tego co wiem to tak

Jakie nawozy dajecie pod pszenicę po rzepaku? Można bez obaw dać sam polidap 100kg jak mam średnią (górna granica) do wysoką zawartość Potasu i małą do średniej Fosforu czy zostać przy Polifosce 8 150kg?

#14717 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 11:29

Pszenica Ozima i jara

Ja ze względu na panującą u mnie suszę pryskałem dopiero w okolicach 3 liścia, bo dopiero wtedy popadało. Jednak forumowi eksperci twierdzą, że najlepszy termin to faza szpilkowania. Biorąc pod uwagę, że na całym polu o pow.2,5 hektara znajdowały się tylko 3 maki z chwastów, to oprysk w fazie ok. 1 liścia powinien być super, skoro w terminie opóźnionym zadziałało rewelacyjnie(dodatkowo u mnie brakowało wilgoci jesienią).

#14718 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 12:05

Pszenica Ozima i jara

Kolego Grego , mam ziemie gliniastą w pewnym kawałku czym póżniej to gorzej w tą suszę ,zrezygnowałem z rzepaku dla tego tak się sprężyłem .Rok temu siałem pszenicę po pszenicy 18 września i nic się nie stało . W naszym rejonie prędzej idą chłodne noce , dlatego sieje na rosyjski styl tak jak oni teraz , jeszcze jedno skutku ubocznego po oprysku powschodowego kolego Koczaz chyba nie ma w takim składzie.

#14719 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 13:21

Pszenica Ozima i jara Jak rozpoznać te mszyce w pszenicy? Kiedy wykonuje sie oprysk przeciw niej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14720 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 wrzesień 2015 - 13:22

Pszenica Ozima i jara

Zapoznaj się z następstwem roślin po środku glean 75wg i gorąco polecam mieszankę boxer 2,1 legato 0,15 glean 7 g na hektar. U mnie wyczyściło nieporównywalnie do wielu środków stosowanych przez lata zarówno jesiennych jak i wiosennych.

Przy dawce gleanu do 10g/ha nie ma żadnych przeciwwskazań co do upraw następczych.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)