Polecane posty

metrax12    111

Stosował ktoś może granstar gdy jest już 1 kolanko lub później? Wcześniej nie było temperatury odpowiedniej a teraz znowu co dzień kropi i nie ma jak zrobić zabiegów.

 

Chciałem zastosować 0,4 l Starane i 40g Granstaru

Oczywiście te 40g to Granstaru Ultra, takie dawki to spokojnie do liścia podflagowego możesz zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja musze od dwulisciennych opryskac tylko problem bo cały czas jakies przelotne deszcze padają a tu sie zbliza druga dawka azotu. Koło tygodnia musi być przerwy miedzy nawozem a herbicydem. Moze sie trafi jakies okienko ze słońcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek26    0

kulawa koza jesteś czarodziejem ładna pszeniczka szybko odrobiła straty po zimie ja na start dałem saletrosan 6 marca w dawce 230kg ale szału niema  zawsze dawałem saletrę ale coś mnie podkusiło na drugą dawkę poszła saletra 64n przed deszczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

Można w jednym zabiegu zmieszać rosasol 5kg/ha + medax 0,85l/ha + Antywylegacz Płynny 725 0,85l/ha + Capalo 1,75 l/ha?

 

Ponawiam pytanie, tylko zamiast medax chce dać moddus, można zmieszać? 

 

Szału nie ma......polecam Tilt Turbo+ mirage na T1 kapitalna sprawa.U mnie na razie tak  :rolleyes:  bniwd0bhtg4s.jpg

4yglbxbc483c.jpg

 

U Ciebie to dopiero pszenica, mojej jeszcze trochę do tego brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie moja przenica dostała ok. 70 kg N w postaci RSM, stanowisko po grochu przed siewem 10 t obornika kurzego jutro chce dać 0,3 Modusa + 1 l CCC + 0.7 Prochlorazu + 0,5 Corbela . Pytanie czy moge dać pojutrze drugą dawkę azotu i czy te antywylegacze utrzymają mi pszenice w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

kulawa koza jesteś czarodziejem ładna pszeniczka szybko odrobiła straty po zimie ja na start dałem saletrosan 6 marca w dawce 230kg ale szału niema  zawsze dawałem saletrę ale coś mnie podkusiło na drugą dawkę poszła saletra 64n przed deszczami

 

Saletrosan ma 26% N a 230kg/ha to mało! Wiec nie dziw sie ze nie ma rezultatu.jak miałeś słaba pszenice to 300kg saletry na pewno by ja obudziło.ja widziałem ze jest mizerna więc od razu jej przyładowałem i i efekty widać.Po za tym troche tez za zadko ja posiałem bo siałem 210kg/ha gdzieś.A zawsze siałem 250kg/ha i było lux.Ja zawsze pierwsza dawke daje 300kg saletry a druga idzie 250kg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja musze od dwulisciennych opryskac tylko problem bo cały czas jakies przelotne deszcze padają a tu sie zbliza druga dawka azotu. Koło tygodnia musi być przerwy miedzy nawozem a herbicydem. Moze sie trafi jakies okienko ze słońcem

A co się stanie jak nie będzie tej przerwy między nawozem a opryskiem? :D

 

Saletrosan ma 26% N a 230kg/ha to mało! Wiec nie dziw sie ze nie ma rezultatu.jak miałeś słaba pszenice to 300kg saletry na pewno by ja obudziło.ja widziałem ze jest mizerna więc od razu jej przyładowałem i i efekty widać.Po za tym troche tez za zadko ja posiałem bo siałem 210kg/ha gdzieś.A zawsze siałem 250kg/ha i było lux.Ja zawsze pierwsza dawke daje 300kg saletry a druga idzie 250kg..

I przy nawożeniu nie uwzględniasz ilości rozkrzewień po wegetacji jesiennej? 210 kg/ha? Jakie parametry materiału siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kolega Koza chyba nie wie ile pszenica jest w stanie wchłonąć azotu w fazie krzewienia i początku strzelania w źdźbło.300 kg saletry na słabą pszenice to przesada a sianie pszenicy 250 kg na hektar nie wiem w jakim celu.Chyba że jest grubości grochu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja pszenica dostała 340 kg saletry w 2 dawkach dostanie jeszcze 200 na 1 m2 doliczyłem sie 135 roslinek srednio po 4 rozkrzewienia naawet do 8 warto o nią walczyć czy odpuści. Dzisiaj jade jeszcze mocznikiem 10%,5% siarczanu m.i maximmus 5 kg co jeszcze zrobić ??

post-58370-0-85339900-1460454157_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nic, czekać aż wreszcie ociepli się i ozime zaczną rosnąć ja dałem też w dwóch dawkach ponad 300 saletry i koniec ,ewentualnie siarczan z lekko mocznikiem prysnę ,jestem z WLKP i większość narzeka na oziminy że słabo rosną trafisz na zimne pole i kiepski gatunek i słabizna całe szczęście mam takie tylko ponad 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do nastepnej dawki N to możesz spokojnie lecieć na drugi dzień po oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam 

mam mały problem w czwartek opryskałem pszenice lancetem plus dziś byłem zobaczyć co i jak i się troszkę zaniepokoiłem pszenica straciła ładny zielony kolor wyjaśniała zdarzyło się to komuś po zastosowaniu lancetu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

witam

mam mały problem w czwartek opryskałem pszenice lancetem plus dziś byłem zobaczyć co i jak i się troszkę zaniepokoiłem pszenica straciła ładny zielony kolor wyjaśniała zdarzyło się to komuś po zastosowaniu lancetu

Jaka odmiana i jaka dawka lancetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A co się stanie jak nie będzie tej przerwy między nawozem a opryskiem? :D

 

I przy nawożeniu nie uwzględniasz ilości rozkrzewień po wegetacji jesiennej? 210 kg/ha? Jakie parametry materiału siewnego?

To już spalony temat kolega kulawa koza twierdzi że w jego regionie takie normy wysiewu są dobre i koniec kropka kiedyś już sie z nim kłócili na ten temat. A 300 kg saletry? Co to jest jakby by była słabsza to i 400 by dał.

 

Nie podoba mi sie ten rok patrząc po przenicach to szału nie ma u wielu osób. Moja arkadia najlepiej przezimowała ze wszystkich odmian była fajnie rozkrzewiona na jesien siana ok 350 roślin na metr miała po 2-3 rozkrzewienia i niby była po zimie zielona teraz jednak zrobiła się jakaś rzadka i troche chyba odchorowuje te mrozy. Jak będzie pogoda pojadę ją odżywkami gdzie słabsza. Jantarka była w stadium 1-2 liścia podczas mrozów obecnie ma mało więcej nabrała ciemnego zielonego koloru i w zasadzie tylko czekać aż zacznie się krzewić ale nieco jej w tym pomoge na dniach póki co słaba pogoda.

Odnośnie Lancetu nie stosowałem ale kiedyś wiosną zastosowałem huzar actiw fakt ziela nie przepuścił za bardzo gdzie niegdzie miotłe ale w granicach błędu że tak powiem ale po huzarze miałem przebarwienia na pszenicy jak kolega i wydaje mi się że troche chorowała po nim. Potem jednak uważam że spadku plonu jako takiego nie było więc może i lancet powoduje chlorazy podobnie jak huzar u roślin.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie a ja mam inny dylemat, dzisiaj poszła druga dawka na pszenice, odmiana Jantarka, razem 120kg N (60+0). Bede robił zabieg korekcyjny na chwasty, nie ma tego wiele bo na jesieni wiekszosc zwalczył Snajper, jednak poprawke trzeba zrobic i stad moje pytanie czy mogę połączyć Mustang forte ze stabilanem? Bo już nadaje się do skracania... według etykiety można, a jak wy to widzicie? Rok temu stosowałem w pszenicy Chwastox Turbo+ Stabilan 1,5 l/ha i skutków ubocznych nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dzisiaj mija tydzień jak pryskałem pszenicę ozimą Chwastoxem Trio. Mimo, że w drugą noc po zabiegu było 4 stopnie, a w sobotę może ze 3 godziny było 8 stopni Celsjusza, to efekt jest bardzo dobry. Im mniejsze okazy ostrożnia polnego, tym bardziej ich stan jest ciężki:) Niemniej większe też ładnie "siadają":) Na drugim kawałku, gdzie pryskałem Granstarem Ultra to chwasty pomału robią się jasnozielone.

Drugą dawkę, albo raczej korektę pierwszej dawki, wykonałem w środę.

 

Jutro jak zboże obeschnie, bo teraz trochę kropi, zamierzam opryskać regulatorami. Na tym Forum wiele razy podkreślano, że najczęściej 15 kwietnia (oczywiście jest to umowny termin) pszenica zaczyna strzelać w źdźbło. W każdym razie, jeśli podczas wykonywania zabiegu skracania, zboże będzie w końcowej fazie krzewienia (lub pierwsze kolanko będzie 1-2 milimetry nad węzłem krzewienia), to i tak pomimo zastosowania regulatora, będzie chciało przejść w fazę strzelania w źdźbło i wykonany zabieg skracania przyniesie oczekiwany efekt. Dobrze rozumiem? Efekt skracania będzie wtedy silniejszy niż w przypadku późniejszego zastosowania. Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie mnie.

 

Zabieg chcę wykonać jutro, gdyż od czwartku ma znowu u mnie padać i jak doleje za bardzo, to nie wjadę, a później wiadomo - ucieknie mi faza bbch.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Ogólnie herbicyd jak i regulator wzrostu powodują stres dla rośliny. Kiedyś ktoś już pisał że dokrzewiał pszenice razem z mustangiem bądz huzarem i bez problemu. 

Ojciec parę lat temu 1350g ccc + 3l Aminopielik i  w porządku.

Ja bym pojechał osobno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Koledzy 14.03 była wysiana pierwsza dawka N na pszenicę ozimą i jak myślicie kiedy można ruszać z drugą?A no i jeszcze kiedy polecacie zastosować zabieg skracania i fungicyd?Wcześniej nie miałem styczności z pszenicą wiec wolę was się poradzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Ogólnie niby te pszenice przezimowały, ale nie są za ciekawe. To nie jest to co zawsze. Jednak mróz dał popalić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Odnośnie skracania i herbicydów - znalazłem info, że Apyros jest jednocześnie herbicydem i regulatorem wzrostu dla pszenicy - może ktoś to potwierdzić ? Bo mam zamiar w tym roku dla zmiany środka przelecieć ozimą pszenicę mieszaniną Apyros + Starane + Chwastox Trio  i teraz mam dylemat, czy potem jeszcze lecieć z regulatorem wzrostu i w jakiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj