Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    155

Ponawiam pytanie o Wirtuoza na T1. Czy to dobry wybór?

 

Szału nie ma......polecam Tilt Turbo+ mirage na T1 kapitalna sprawa.U mnie na razie tak  :rolleyes:  bniwd0bhtg4s.jpg

4yglbxbc483c.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Mam posianą pszenicę jarą i nie wiem jakim herbicydem najlepiej ją opryskać, była siana po rzepaku który nie powschodził, jest część chwastów jesiennych i miejscami rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli w sobotę pryskałem lancetem to bardzo zgrzeszę jeśli dzisiaj zabawiłbym się w panoramixa poleciał bym 1 tilt +0,2 modus + 0,6 ccc+ 5kg siarczan+  7,5 mocznik+ 2l odżywka czy lepiej dzisiaj 2 dawkę azotu 60kg a mikstura na sobote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

To moja pszenica - stan na 9 kwietnia.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    3

Panowie co myślicie o takim związku mustang forte 0,5l+izoproturon 2l ? z góry dziękuje za podpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Izoproturon na miotłę na wiosnę ? Moim zdaniem średnio się sprawdza (ale to moje zdanie) dlatego na miotłę stosuję inne środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz odpowiednia fazę na skracanie?Kiedy była pierwsza dawka azotu dana?

kolan jest. Aczkolwiek zastanawiam się czy na 2 nie poczekać. ogólnie to pszenica taka jasnawa mi się widzi dlatego chciałbym ją przede wszystkim dożywić a nawóz koło połowy marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

losktos - Mam zamiar w środę pryskać pszenicę ozimą mieszanką regulatorów wzrostu. Napisz, czy podana przeze mnie kolejność dodawania będzie właściwa: Medax Top (0,6l lub 0,7l) + Antywylegacz Płynny (1,1l)?

Druga opcja jest taka, że na początku dodałbym siarczan magnezu jednowodny - tylko, czy nie będzie jakichś przypaleń oraz czy bezpieczna będzie wtedy taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2092

Mam pszenicę, w której kolanko jest 1-2mm nad węzłem krzewienia. Jechać jutro z drugą dawką, czy wstrzymać się do końca tego/ początku następnego tygodnia?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Cel dokrzewianie :

Stabilan 750 0.8l + mocznik 10% + siarczan 5 % + miedz + plonvitz + tytanit

Pierwszy raz bede dokrzewiac wiec czy mocznik ze stabilanem razem mozna ?, miedz i reszte mikro teraz czy dac jak t1 + skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Jak najlepiej rozpuścić siarczan

Czy pryskał ktoś już pszenicę lancetem czy jeszcze za zimno

 

Edytowano przez CEZAR76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak najlepiej rozpuścić siarczan

Czy pryskał ktoś już pszenicę lancetem czy jeszcze za zimno

Sypać w sito opryskiwacza i lać wodę.

Ja opryskałem tydzień temu już Lancetem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Koza gęstawa u Ciebie. U mnie ciutkę za rzadka ale może na tyle się pokrzewiła że jakoś tą obsadę pokryje :(

 

U mnie na wiosne tez była masakrycznie mizerna ale dostała do "kociołka " ostro to zrobiła sie nie do poznania .całą robote zrobił specyfil Cerea START. :)

Kondziu tak wygladała http://images.tinypic.pl/i/00775/xk7itu4ijmjo.jpg

Niektórzy mówili że nic z niej nie bedzie bo przemarzła, ale jak ujżałem ze srodek jest zielono biały to wiedziałem ze jest dobrze :rolleyes: wtedy poszła saletra , Cerea start ,noi ruszyła ostro :P

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapek80    2

Izoproturon na miotłę na wiosnę ? Moim zdaniem średnio się sprawdza (ale to moje zdanie) dlatego na miotłę stosuję inne środki.

Polec axialem50 i będzie po kłopocie, mieszasz tylko z woda i pryskasz. Plusem jest to, że jest duzy przedzial temperatury przy której można robic oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Szału nie ma......polecam Tilt Turbo+ mirage na T1 kapitalna sprawa.U mnie na razie tak  :rolleyes:  bniwd0bhtg4s.jpg

4yglbxbc483c.jpg

Tak może wyglądać pszenica ,te co zostały w moim rejonie ,to za miesiąc może takie będą a dostały 110 N ,pomału by trzeba drugą dawke ,ale za sucho

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Sypać w sito opryskiwacza i lać wodę.

Ja opryskałem tydzień temu już Lancetem. 

no to ja chyba we środę ruszę ma być ciepło więc lancet a z siarczanem chyba zaczekam - jak myślicie czy może odwrotnie ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam pytanko, otóż miałem zamiar skracać pszenicę jarą 1l CCC+0,2 moddusa i razem z tym zabiegiem ma iść duett star i pytanie czy zostawić takie dawki regulatorów czy obniżyć? Bo czytałem że można obniżyć dawki regulatorów jeżeli stosuje się je łącznie z triazolami doradzić ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Stosował ktoś może granstar gdy jest już 1 kolanko lub później? Wcześniej nie było temperatury odpowiedniej a teraz znowu co dzień kropi i nie ma jak zrobić zabiegów.

 

Chciałem zastosować 0,4 l Starane i 40g Granstaru

Edytowano przez przemo89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ja stosowałem - w jarej, gdy ostrożeń wyskoczył. Podziałał, w pszenicy nic złego nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos - Mam zamiar w środę pryskać pszenicę ozimą mieszanką regulatorów wzrostu. Napisz, czy podana przeze mnie kolejność dodawania będzie właściwa: Medax Top (0,6l lub 0,7l) + Antywylegacz Płynny (1,1l)?

Druga opcja jest taka, że na początku dodałbym siarczan magnezu jednowodny - tylko, czy nie będzie jakichś przypaleń oraz czy bezpieczna będzie wtedy taka mieszanka?

kolejność dobra, najpierw SC później SL.

Co do siarczany są różne szkoły, jedni podają nawóz przed pestycydem inni odwrotnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj