Polecane posty

greg91    59

To co jeszcze zastosować i kiedy by mieć troszkę większą pewność z tym ze już mam kupiony  ten  Antywylegacz. A mam na stanowiskach po grochach .Wzeszłym roku też mi wytrzymało ale było mniej ,N-ha i teraz zaczynam się zastanawiać czy to wytrzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja bym się bał pryskać arkadię samym ccc, no ale jeśli ktoś jest dobry specjalista to pewnie da radę, ale tu pogoda wtrąca swoje 3 grosze bo ciężko trafić na dobre warunki w terminie idealnym. Ja trochę już pękam, bo troszkę mniej rozwiniętą nie opryskałem w czwartek i chodzę co dzień kroić rośliny i narazie kolanko powoli jedzie w górę, może do środy nie przekroczy 1 cm:)

A tak poza wszystkim co to za brednie są, że  pszenica arkadia się nadaję na późne siewy jak strzela w źdźbło najwcześniej ze wszystkiego co widziałem na oczy. Co z tego, że przezimuje, jak zaraz na wiosnę kończy krzewienie, trzeba by chyba tego w terminie poźniejszym naprawdę dużo na m2 wysiać, żeby tych kłosów było tyle co potrzeba.

P.s Dodaj do antywylegacza moddus lub medax z tym, że akurat w tej konkretnej odmianie ja stawiam na medax.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Ja skracam tylko raz miedzy 1 a 2 kolankiem przy N ok 150kg i odpukać pszenic mi nie wylega wylega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja mam gorszy problem dałem 2 dawke N a teraz nie moge wjechać w pole bo od czwartku dolewa a pszenica i chwasty mi uciekają 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

0,6-0,8 w zależności od spodziewanego plonu+1 litr ccc. Ja daję 0,75-0,8, nawożenie 190-200 N, nie zapominaj i oszczędzaj o fungicydach, w tej odmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Właśnie co stosujesz z fungicydy w tej odmianie lub co zastosować bo mam artea zakupioną czy to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Trochę lipa, poczytaj w innym temacie lub na blogu losktosa. Ogólnie na pierwszy zabieg tilt turbo+atak lub capalo, na drugi zabieg może być twoja artea+acanto/amistar, trzeci sam tebukonazol ja daję. 160 N i po grochu to masz szansę jak grzyby nie zjedzą i się nie przewróci na naprawdę dobry plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    155

Od czego mogą byc takie żółte plamy na polu pszenicy takie jak na zdjęciu?

 

niskie Ph.czyli brak wapna na polu i Mg. Mozliwe ze niska zasobność też w PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weldmen97    0

Przedplon pszenzyto, klasa ziemi IV, na wiosnę 300kg/ha polifoski wiec nie powinno PK brakować, pewnie niskie pH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Przemarznięte rośliny , u mnie też są takie place


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak zboże nie zaatakawane mocno mączniakiem i nie patrząc na cenę, to wirtuoz to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak zboże nie zaatakawane mocno mączniakiem i nie patrząc na cenę, to wirtuoz to dobry wybór.

 

bierz jakąś morfolinę jak już masz mączniaka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Można w jednym zabiegu zmieszać rosasol 5kg/ha + medax 0,85l/ha + Antywylegacz Płynny 725 0,85l/ha + Capalo 1,75 l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

bierz jakąś morfolinę jak już masz mączniaka

 

Zgadza się, wiem o tym dobrze. Ale kolega wcześniej pisał o tym wirtuozie, że cena go nie interesuje bo ma dostęp(czy na lewo czy na prawo nie interesuje mnie to) no to patrząc na to w tej sytuacji, nie jest to przecież zły środek, oczywiście jak mączniak nie szaleje zbytnio. O to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na razie śladu chorób nie widać i mam zamiar poprzestać na jednym zabiegu przed kłoszeniem czy Wirtuoz będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem bo został mi z ubiegłego roku więc po co kupować coś inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wirtuoz nie dociągnie z ochroną do kłoszenia.Lubi przy mokrym roku puścić septoriozę.T2 jak najbardziej wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna352    9

Od czego mogą byc takie żółte plamy na polu pszenicy takie jak na zdjęciu?

Może to być tzw. ,,choroba nowin". Jeśli zboże zostało posiane pierwszy lub drugi rok po ugorze lub na polu, na którym wcześniej nie dostarczano odpowiednich ilości składników, przez to te które teraz podałeś są w małym stopniu wykorzystywane. Można ratować rośliny poprzez dokarmianie dolistne. Kup dobrą odżywkę o bogatym składzie (Np. OSD, Basfoliar, Yara) i wykonaj kilka zabiegów co 5 - 7 dni, tylko zmniejsz dawkę na ok. połowę zalecanej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nowin pojawia się na plantacjach zakładanych po ugorach. Z tego powodu najczęściej dotyczy owsa. Jest wywoływana niedoborem miedzi.Kto po ugorze posiał by pszenicę?

 

Na 95% problemem jest pH. Dokarmianie dolistne pewnie wizualnie poprawi tą plantację ale jest to działanie krótkotrwałe. Moim zdaniem kolega wyda kasę na odżywki a plonu i tak nie będzie zadowalającego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj