Polecane posty

macio9554    19

Panowie powiedzcie czy na T1 mogę prysnąć pszenice Tebu 1l/ha ?

Daj coś innego a ten 1l Tebu zostaw sobie na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Mogę pomieszać tolurex 2l + mustang forte 0,75l ?
Mogę pomieszać tolurex 2l + mustang forte 0,75l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tegoroczna zima bez zimy, znacznie zwiększyła moją sympatię do Arkadii jak tak patrzę na wasze zdjęcia(szczerze współczując bo nie wszystko też mi się udało)

Losktos jak będziesz miał ochotę to podpowiedz czy dobrze robię a jak źle to tak delikatnie żebym się nie załamał i w jednej sprawie :) Właśnie mam przerwę w skracaniu pszenicy przez wiatr((EDIT i na tym koniec dziś niestety). Idzie Medax 0,75+1litr ccc+capalo/tilt+atak. Rośliny wyglądają mniej więcej tak:

20% plantacji kolanko praktycznie 1 cm, 60% kolanko 0,5-0,7 cm, 20% kolanko 0,2-0,3 cm nad ziemią(oderwało się ale delikatnie). Uznalem że nie ma sensu czekac za tymi gorszymi. A co zrobić tam gdzie pszenica jest bardzo ładna ale nierównomierne wschody jesienią spowodowały, że niektóre mają kolanko 0,5 cm a niektóre rozpoczynają strzelanie w źdźbło-pryskać jak w tej częsci gorszej ok 30% jeszcze się kolanka nie poodrywają w ogóle?

zasada jest taka -efekt skracający uzyskasz od momentu kiedy zawiazek kłosa jest na wysokości 1 cm od węzła - BBCH 30. Zabieg zaleca się w BBCH 31 ale jeśli zrobisz go wcześniej (tylko nie wcześniej niż BBCH 30) to po prostu tylko lepiej skrócisz plantacje.

Im zabieg szybszy tym na nierównych plantacjach większa szansa wyrównania łanu. Sam kiedyś przerabiałem sytuacje że skracałem praktycznie w BBCH 30 i to samym CCC i byłem pozytywnie zaskoczony efektem.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam . Jaki dobry środek polecacie na do krzewienie pszenicy ozimej (wiem że ccc) chodzi mi o nazwę i jaka dawka? Będę pryskał 300l/ha.

 

Mam kupione 2l/ha stabilan 750 SL na skracanie. Po do krzewieniu jaką dawkę na skracanie zastosować?

 

Czy podzielić stabilan na dwie dawki na do krzewinie i skracanie? (nie za mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Więc jak wiesz że CCC to poszukaj pod tą nazwą substancji czynnej chlorek chloromekwatu może być np Antywylegacz płynny 725 SL , Shorti 725 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

zasada jest taka -efekt skracający uzyskasz od momentu kiedy zawiazek kłosa jest na wysokości 1 cm od węzła - BBCH 30. Zabieg zaleca się w BBCH 31 ale jeśli zrobisz go wcześniej (tylko nie wcześniej niż BBCH 30) to po prostu tylko lepiej skrócisz plantacje.

Im zabieg szybszy tym na nierównych plantacjach większa szansa wyrównania łanu. Sam kiedyś przerabiałem sytuacje że skracałem praktycznie w BBCH 30 i to samym CCC i byłem pozytywnie zaskoczony efektem.

 

Ok, nurtowało mnie najbardziej jak to jest jak się opryska nawet za wcześnie niektóre rośliny "bez kolanka w ogóle" jakby to powiedzieć.  W każdym razie wszystko rozumiem i dzięki wielkie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Poczytałem trochę tego tematu wstecz i o stosowaniu CCC.

 

Czy mogę zastosować stabilan 750 SL na do krzewienie 0.5l/ha, a na skracanie 1,5l/ha ?

 

Czy może zrobić tak? Na do krzewienie antywylegacz płynny 725 SL w dawce 0,6l/ha na 300l wody/ha, a na skracanie stabilan 750 SL w dawce 1,5l/ha.

Czy tak będzie dobrze?

Proszę o pomoc, sorry za te pytana ale pierwszy raz będę do krzewiał i skracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Mam 2l/ha stabilanu 750 SL, wiec dać 0,6l/ha na do krzewienie i 1,4l/ha na skracanie.

 

A czy do dokrzewienia mogę dodać odżywki dolistnej?  Jak tak to jakiej i ile jej dać?

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Na do krzewienie daj 0,8l-1l, w regulacji łanu skracanie moddus 02,-0,3+1l stabilanu. W tym roku w t1 grzyb+skracanie mam zamiar dać yaravita zboże bdb skład jak i opinie rolników też koło 1l/ha

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Pytanie tylko czym będziesz pryskać na T1? Jeżeli triazolami to dawka 0,2-0,3 modusa i 1 litr ccc to juź na bogato. W tamtym roku tata dawką + tebukonazol i coś jeszcze tylko nie pamiętam to przypalił jarą pszenicę. I była wysoka max w kolano :/ 

Trzeba pamiętać (czytałem tu na forum i w top agrar), że mieszając składniki: modus + ccc + związki z grupy triazoli + mocznik działa tak, że do jednej z substancji przez mnie wymienionych dojąc kolejne efekt działania jest wzmocniony.

W tamtym roku skracaliśmy ozimą w fazie ok BBCH30 dawką 0,2modusa i 0,8l ccc i efekt był jak dla mnie bardzo dobry. Jeszcze sprawdzę w ewidencji co do ilości czy się nie pomyliłem z pamięci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

dziś zakupiłem fugnicydy na pszenice ozimą sprzedawca polecił mi na pierwszy zabieg Tilt turbo 1l na drugi alexar plus 5l podzielić na 3ha 1.6l ha (mówił że to górna połka)
na pierwszy dam tilt 1l + 200ml modussa + 1l ccc kazał to pryskać po 15 kwietnia czy będą to dobre zabiegi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

pierwszy zabieg słaby a drugi bdb.Podstawą udanej ochrony na t2 jest dobre t1.W tym przypadku tilt jest dość słaby.Dodaj jeszcze prochloraz albo poleć Capalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w jakiej dawce to dodac?

prochlorazu dodaj 0.8 l

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

na 180 kg czystego azotu moddus 0.3 li ccc 1l lub 0.6 medax i ccc 1l .Na liść podflagowy 0.2 l moddusa lub 0.5 l medaxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Na pierwszy raz poszedł ccc stabilan 0,8 + siarczan magnezu 7,5kg. - wyrównało ładnie. Teraz Herbicydy potem zależy od pogody i wzrostu łanu siarczan magnezu + 1 ccc + modus 0,2. A następnie na T1 duet star + prochloraz. Co Wy na to?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie dzisiaj byłem na polu pszenica arkadia ( kolanka jeszcze nie widać albo jest na poziomie węzła krzewiennego )srednio 3-4 rozkrzewienia (bardzo rzadka) jutro planuje prysnać żeby ją dokrzewić 1 litrem ccc i do tego 20 kg mocznik, 15kg siarczan siedmiowodny,4kg maximus 20-20-20 nie spale pszenicy takim koktajlem ??
Jeszcze jedno pytanie czy jeśli temperatura na dworze w nocy utrzymuje się na poziomie 10 stopni noc a w dzień ok 20 to (pochmurny dzień jak dzisiaj) to moge pryskac w okolicach południa i czy oprysk zadziała ??

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

to w jaka ty obsade celujesz ze 3-4 rozkrzewienia to malo???

 

czy na ciezszej ziemi  pszenica rosnie wolniej?  wybaczcie pytanie jezeli jest glupie ale dopiero raczkuje

poprostu mam ladna pszenice , zielona pokrzewiona a  na glince  ta pszenica wyglada jakby dopiero z ziemi wylazla.  czy ona nadrobi do tych lepszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj