Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26261 odpowiedzi na ten temat

#14561 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2058 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 09:57

Pszenica Ozima i jara

Ja w tamtym roku stosowałem Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha w fazie 2 liścia ale przytuli nie ruszyło. Jakieś sugestie na ten rok może inna faza inne dawki inne środki? Pszenica będzie po rzepaku, duże nasilenie fiołka i przytulii chaber tylko na jednym kawałku. Może by ułożyć taką mieszankę z pojedyńczych środków i dać więcej DFF, a mniej gleanu? W jakiej fazie najlepiej pryskać taką mieszaniną?. Tak nawet myślałem o Expert Met + DFF ale nie wiem czy to da sobie radę z samosiewami rzepaku bo zawsze ich dużo mam, jesienią to na pewno tylko czy wiosną coś nie wybije.

Edytowany przez grego, 03 wrzesień 2015 - 10:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:23
  •  

#14562 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 11:17

Pszenica Ozima i jara

A boxer/legato/glean kiedy najlepiej pryskać?? W zeszłym roku pryskałem jakoś 2-3 liście bo było sucho, ale coś mi się kojarzy, że kolega milan pisał, że najlepiej w czasie szpilkowania ale nie mogę znaleźć(jeśli się pomyliłem z góry przepraszam).

#14563 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9141 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 wrzesień 2015 - 11:23

Pszenica Ozima i jara

Tak najlepiej na szpilkę, jeżeli gleba jest wilgotna. W późniejszych fazach boxer z legato lubi lekko przebarwić rośliny.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14564 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1629 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 12:18

Pszenica Ozima i jara

Jaką polecacie odmianę pszenicy ozimej na trochę słabsze stanowisko ?

#14565 Share szwagierowy

szwagierowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 12:44

Pszenica Ozima i jara

ja na słabsze gleby wybralem arkadie

#14566 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 14:51

Pszenica Ozima i jara

Ja w tamtym roku stosowałem Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha w fazie 2 liścia ale przytuli nie ruszyło. Jakieś sugestie na ten rok może inna faza inne dawki inne środki? Pszenica będzie po rzepaku, duże nasilenie fiołka i przytulii chaber tylko na jednym kawałku. Może by ułożyć taką mieszankę z pojedyńczych środków i dać więcej DFF, a mniej gleanu? W jakiej fazie najlepiej pryskać taką mieszaniną?. Tak nawet myślałem o Expert Met + DFF ale nie wiem czy to da sobie radę z samosiewami rzepaku bo zawsze ich dużo mam, jesienią to na pewno tylko czy wiosną coś nie wybije.

Expert Met 0,25kg+Stakato 0,2l+4g Glean-ten ostatni na rzepak. Co do działki z chabrem to kombinuj z Lentipurem np 1,5l Lentipur+0,2 Stakato+4g Glean, inna opcja Komplet+Lentipur-0,3-0,4+1l. Ciekawa wydaje się tez mieszanina z TopAgrar- 2,5l Maraton+0,15 Stakato+4Glean. Tylko nie jest ona szczęsliwym rozwiązaniem na pola z chabrem

Edytowany przez Tomazi3p, 03 wrzesień 2015 - 14:52.

#14567 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2058 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 06:56

Pszenica Ozima i jara

dzięki za propozycję z tym expert metem coś spróbuje dać choć wyjdzie nieco drożej niż Legato 600 + Glean to  2 lata temu mi się sprawdziło tylko w tym roku puściło przytulie.

#14568 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 04 wrzesień 2015 - 07:45

Pszenica Ozima i jara

Pany doradźcie, co robić po żniwach nic nie uprawiane bo sucho jak diabli, co robić? Orać na raz i siać pszenicę? Talerzować chyba późno bo się nie uleży, sam nie wiem. Jak wy robicie?

#14569 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 08:02

Pszenica Ozima i jara

Czekaj na deszcz. Na talerz według mnie już zapóżno. Nawet jak uda ci się zaorać i zasiejesz w taki popiół plon moze być podobny jak byś zasiał wiosenne. . Ja potalerzowałem tylko łubiniska aż było szkoda maszyny Będe próbował orać niedługo musze troche zimowego zasiać. Reszta sciernisk leży czekam na lepszą pogodę nawet chwasty nie chcą rosnąć . Pod koniec wrzesnia opryskam i orka zimowa . Mysle ze do tego czasu popada .

#14570 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 08:46

Pszenica Ozima i jara

Jeżeli takie dawki DFF przepuściły przytulię(fakt faktem wina zimy) to cięzko będzie znaleźć coś tańszego. Każde pole masz z przytulią? Jeżeli nie jest tragicznie z przytulią i chabrem to 1l Boxera+1,5l Pendiganu)+0,05 Stakato styknie, tylko koszt podobny do Twojego rozwiązania. W jakiej fazie pryskałes swoją mieszanką?

Od 3 liścia

nie było tragedii z przytulią ale lubię mieć czyste pola w 100%

2- 3 liście stosowałem

chabra u  mnie nie ma

samosiewy można na wiosnę poprawić granstarem ale czy nie lepiej dodać trochę gleanu jesienią ? tylko nie za dużo

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14571 Share KRUS

KRUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 10:07

Pszenica Ozima i jara Panowie czy dawać teraz obornik pod pszenicę ozimą? Pytam bo zostało mi trochę obornika i znajomy chce żebym mu wywiózł pod pszenicę. Nie wiem czy wogóle zdąży zasiać czy ma to sens?

Ponawiam!

Edytowany przez KRUS, 05 wrzesień 2015 - 13:08.

#14572 Share Peteer18

Peteer18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 11:19

Pszenica Ozima i jara

https://poczta.schr....zyca na nasiona

Taki ciekawy program. Niewielkie różnice występują.

Dobrze a kiedy w tą suszę zaczynacie siać?

Będziecie czekać na jakieś większe opady czy w dzień orka w nocy agregat rano zasiew?

I we wrześniowym top agrar podają że na suszę lepiej rzadziej zasiać gdzieś tak o 10% normy mniej a wy jak do tego się odnosicie?

#14573 Share albert1991

albert1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 12:53

Pszenica Ozima i jara

Ja sie zastanawiam czy nawoz PK dac pod orke czy przed siewem pod uprawowo-siewny ?bewde sial pszenice i jeczmien zimowy. (zawsze dawalem przed siewem ) a jakie jest wasze zdanie?

#14574 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 806 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 14:10

Pszenica Ozima i jara PK na ciężkie ziemie lepiej przed orką na trochę lżejsze lepiej przed samym siewem , sam musisz sobie odpowiedzieć jak robić- obie opcje są dobre

#14575 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3890 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 15:46

Pszenica Ozima i jara

Czemu na lzejsze przed samym siewem.

#14576 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 16:29

Pszenica Ozima i jara

ja zawsze sypie pod orke

#14577 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 16:58

Pszenica Ozima i jara

Koledzy i Koleżanki co polecanie na chwasty w pszenicy? Rok temu stosowałem Expert Met 0,35 kg/ha + Stakato (DFF) 0,18-0,20 l/ha koszt jakies 95 zł na ha. Na wiosnę była gdzieniegdzie mała poprawka na przytulię natomiast miotły wcale nie było czyste pola. Może macie coś tańszego?

U mnie też po podobnej mieszance trafiała się przytulia.

Jeżeli takie dawki DFF przepuściły przytulię(fakt faktem wina zimy) to cięzko będzie znaleźć coś tańszego. Każde pole masz z przytulią? Jeżeli nie jest tragicznie z przytulią i chabrem to 1l Boxera+1,5l Pendiganu)+0,05 Stakato styknie, tylko koszt podobny do Twojego rozwiązania. W jakiej fazie pryskałes swoją mieszanką?

Od 3 liścia

Jak dla mnie dawki w powyższej mieszance aby skutecznie zwalczyć przytulię są za małe (w szczególności Stakato, 0,05l to tyle co kot napłakał, min. 0,15l)

#14578 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 18:23

Pszenica Ozima i jara

Podkreśliłem "nie jest tragicznie", jeżeli po full dawce Experta i niewiele mniejszej DFF zostaje przytulia to trzeba kombinować z innymi mechanizmami. Boxer-przytulia wrażliwa, pendimetalina-doglebówka najlepsza/prawie najlepsza na przytulię-warunek gleba nasycona wodą, DFF jako wisienka na torcie wspomagająca synergizm obu środków-ukierunkowane na przytulie i fiołka. Oczywiście- jeżeli przytulia jest liczona w setkach sztuk to DFF w max dawce ma problemy. 

#14579 Share 8Seba8

8Seba8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 19:15

Pszenica Ozima i jara

witam mam zamiar siac pszenice ozima i na 3 ha bede sial wapno tlenkowe w srode i zastanawiam sie czy robic tam podorywke czy odrazu zaorac glebiej pod siew odrazu dodam ze na tym polu byla gryka dosc mocno zachwaszczona (pole odbieram od dzierzawcy) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14580 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 19:24