Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#14221 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:07

Pszenica Ozima i jara

ja dzisiaj swoje pszenice widziałem. po burakach na górach najgorsze - mało co flagowego zostało już przez tą suszę. Ogólnie oceniam, że połowa zasiewów właśnie 'wysuszona' a połowa wygląda zieleniej, więc coś tam średnio będzie... poszło 3x na grzyba i 3x N.. dobrze, że chociaż z cenami coś się rusza

Z cenami się rusza- czyli po ile chodzi u ciebie pszenica? U mnie jest susza plon się rewelacyjny nie zapowiada a analitycy twierdzą że zbiory w tym roku będą dobre czyli już sugerują że ceny nie wzrosną - oby oczywiście się mylili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:53
  •  

#14222 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 15:44

Pszenica Ozima i jara Stosował ktos mocznik teraz dolistnie na pszenice?niby można sam pryskalem ale to bylo dwa tygodnie temu.a teraz sie troche boje.ale pisza ze po kwitnieniu napewno mozna ale b do kiedy?

#14223 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 21:50

Pszenica Ozima i jara

Odpuść sobie już tego typu zabiegi. W tej fazie to już tylko bym czekał na żniwa na Twoim miejscu. Był czas i miejsce na podnoszenie parametrów teraz to wiecej biedy jak czego można narobić.

Panowie jak wygladaja u was pszenice? U mnie powoli susza daje sie we znaki. Widać wypaleniska na słabszej glebie. Kłosy wypełnione ładnie ale ciekawe co jeszcze z tego wypełnienia zostanie do żniw. Jak u was wyglądaja liście flagowe? Mam sporo żółtych końcówek liści obawiam sie ze odbije mi sie to na plonie bo pożółkły mi jakoś po zabiegu t2. Po zabiegu t3 żółknięcie ustało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14224 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 19:55

Pszenica Ozima i jara

Może z dwa tygodnie temu oglądałem pszenicę i też miałem żółte końcówki liści flagowych i podflagowych (T2 - soligor, T3 nie robiłem). Oglądałem u sąsiadów  - to samo. Oni na pewno stosowali ochronę fungicydową. Natomiast u sąsiadki, która ma około 0,5ha pszenicy obok mojej liście flagowe i podflagowe były pięknie zielone i ona na pewno ochrony fungicydowej nie stosowała. Nie wiem co myśleć...

#14225 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 02 lipiec 2015 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

może poprostu było za sucho i grzybówki podpalały liscie.

#14226 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 21:59

Pszenica Ozima i jara

Jest to chyba jedyne wytłumaczenie, ale w takim razie czy jest sens stosować ochronę w tak suchym roku? Muszę się znowu wybrać na jej pole i zobaczyć jak teraz wygląda...

#14227 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 22:01

Pszenica Ozima i jara

Im więcej azotu tym większe prawdopodobieństwo chorób ! Może sąsiad nie nawozi a ty celujesz w 10t z ha ? Susza też szkodzi bo roślina nie wyrabia ''przerobiżć'' tej dobroci składników pokarmowych ! No i odmiana i termin siewu też ma znaczenie zwłaszcza w tym roku !

#14228 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 04:25

Pszenica Ozima i jara

U sąsiadki wszystko jest najładniejsze !

#14229 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 08:02

Pszenica Ozima i jara

Tak się zdaje, a jak się kosi to widać że koszą połowę co ty i jeszcze poślad. Nie raz się przekonałem. Koło mnie też u sąsiada ładna zielona była, a teraz moja zielona a on już do koszenia  się szykuje.

#14230 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 22:49

Pszenica Ozima i jara

U sąsiadki wszystko jest najładniejsze !

fajnie mieć taką sąsiadkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14231 Share Eagle

Eagle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, lotnictwo i ładne dziewczyny :)

Napisany 06 lipiec 2015 - 17:43

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj przez nawalny deszcz powaliło mi pszenicę, jak się to odbije na plonie? Podniesie się jeszcze do żniw?

#14232 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 06 lipiec 2015 - 18:31

Pszenica Ozima i jara

Witam.Zauważyłem w pszenicy zimowej że mszyca się pokazała i inne robaczki zaszkodzi to ziarnie jak robi się już twarde?Wcześniej tego nie było i nie pryskałem

#14233 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj przez nawalny deszcz powaliło mi pszenicę, jak się to odbije na plonie? Podniesie się jeszcze do żniw?

Zależy jak mocno Ci powaliło. Jeśli kompletnie plackiem to szanse słabe. Ale jeśli przechyliło to jeszcze nie ma tragedi. Jeśli przybita jest do ziemi to mtz pewnie poleci.

#14234 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 06 lipiec 2015 - 21:29

Pszenica Ozima i jara

teraz małe szanse żeby sie podniosła można powiedzieć zerowe

Thug

#14235 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 16:52

Pszenica Ozima i jara

co lepiej zasiac na slabym polu bo trafilo mi sie do dzierzawy od rodziny 4 klasa i 5 troche niemeliorowane ale nie zapuszczone mocno pole tez  teraz tam jest jeczmienia ozimego kawalek i troche rzepaku czy lepiej zasiac tam pszenice ozima torrild czy lepiej pszenzyto wolalbym pszenice bo latwiej sprzedac i lepsza cena jak myslicie ? po zniwach pojdzie wapno magnezowe dolomitowe noi cos tam pod korzen jak myslicie co lepiej zasiac ?

#14236 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 17:26

Pszenica Ozima i jara

Posiej pszenice Jantarke. Ona jest na słabsze gleby i toleruje kwasny odczyn gleby no ale nie do przesady.

#14237 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 22:06

Pszenica Ozima i jara

czy moze lepiej by bylo badanie tej glebie zrobic tylko jedna probka czyli te 14 zł co sie placi to maksymalnie na ile hektarow moze byc taka probowka ? no jantarki pszenicy nie zasieje gdyz takiej nie posiadam anie nie mam skad zalatwic a zeby z centrali kupic nie stac mnie narazie na taka inwestycje bo wole swoje zboze zostawic a sprzedac dopeiro w styczniu gdy bedzie lepsze cena

#14238 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 23:00

Pszenica Ozima i jara

jakbyś był z lubelskiego to ja posiadam jantarke. napewno warto zrobic probe gleby. napewno to nie zaszkodzi a bedziesz wiedział jakie masz parametry gleby.

#14239 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 06:19

Pszenica Ozima i jara

a po co robić prubę i wydawać pieniądze skoro rośnie tam rzepak i jęczmień to i przenica urośnie to chyba logiczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14240 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 06:42

Pszenica Ozima i jara

do warchest

jedna próbka 15 coś badają ph, fosfor, potas +20 parę groszy to robią plan wapnowania. Jedna próbka na 4ha ale przy takiej cenie to nie ma co przesadzać z oszczędnościami ja pole 5ha podzieliłem na 3 próbki ze względu na wzniesienia i doły oraz miejsca gdzie łubin nie powschodził tak jak powinien w celu lepszej orientacji, co tam się dzieje w glebie. Na Podlasiu dzwonisz i przyjeżdżają po próbki  a jak chcesz to mogą nawet Ci pobrać.Poszukaj w necie "Okregowej Stacji Chemicznio-Rolniczej" numeru zadzwoń i z głowy dojazd za darmo, pobranie najlepiej samemu a jak nie to groszowe sprawy.

Cena kwalifikatu nie jest jakaś kolosalna 170-200 za 100kg siejesz 150kg/ha (około) czyli dajmy na to 300zł, odejmujesz 80zł za zwrot deminimis i zaprawianie czyli zostaje około 180-200zł na hektar wydatek a jakość ziarna nieporównywalna wschody itp, itd. i na drugi rok masz materiał siewny za niewielka opłata. Jak nie możesz dostać odmiany dzwonisz do danko.pl do przedstawiciela i wszystko co chcesz bedzie ja w tym roku zastanawiam sie nad Hondia bo będzie tylko na zamówienie w moich stronach a tak od reki biorę Desamo i Memory na 1 ha zobaczyć co to za nowości i jedna z 3 odmian pewnie zostawię sobie.

Edytowany przez d4rek, 08 lipiec 2015 - 06:43.