Polecane posty

thug    236

zastosować można ale patrz  na następstwo roślin dff ,a przede wszystkim chlorosulfuron zalega w glebie a do jesiennych zasiewów  krótki czas

no chyba że monokultura

dlatego ja na jarę zawszę mówię nalistnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Tym bardziej, że miotły w jarej to nie ma a owsa głuchego i tak to nie zwalczy.  Ja polecam galaper stong lub lintur z chwastox extra i nie ma prawa być chwastów. No i na jednoliścienne jak mus to axial, atribut(w mojej okolicy kosi owies głuchy rewelacyjnie).

Co do mojej pszenicy o której pisałem to z dnia na dzień coraz bardziej zielono, wezeł krzewienia zdrowy w tych najlepszych roślinach które liczyłem, a coraz więcej zaczyna roślin wypuszczać po jednym liściu z dnia na dzień, więc narazie tego nie likwiduję. Najwyżej koniec marca przesieję jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu mam 2,5ha jeszcze do obsiania a mi zostało z jesiennego stosowania Legato i Glean, dlatego się zastanawiam, a w ulotce jest tylko o ozimych formach przy legato, a glean to 7g tylko,  no i po pszenicy będzie jeczmień/pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Lepiej zostaw na jesień legato z gleanem, jak masz siać pszenżyto będzie jak znalazł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam mam takie zapytanie odnośnie mojej bamberki nieszczęsnej otóż 50% roślin wymarzło i czy można by było podsiać ją pszenicą jarą  tak w ilośći 100 kg na ha siewnikiem tależowym? dodam że ta zimowa pszenica nie jest bardzo rozkrzewiona ma po 2 pędy

Edytowano przez piotrek912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Cześć

Co mogę dodać do Wiruoza by wzmocnić działanie na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła i korzeni w pszenicy?

Edytowano przez filip14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Wymarzła mi pszenica linus, chcę po niej zasiać tybalta i mam dylemat orać czy talerzować, bo na jesieni stosowałem glean i legato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Jak wygląda wasz julius z wiosny tez tak licho czy taka jego uroda? Dodam, że jest na 3kl ziemi więc źle nie ma, siew optymalny nie wymarzł (pierwszy raz mam te odmianę). Za to jb asano bardzo ladnie wygląda, mam nadzieje, że na plon się przełoży :)

W przyszłym sezonie chciałbym wypróbować rgt kilimanjaro, cubus, loft, linus zobaczymy co pokażą w tym sezonie u innych

 

Taka jego uroda, będziesz z plonu zadowolony choć patrzeć przez cały cykl nie mogłem również z zadowoleniem rób swoje a się zdziwisz tez miałem na 3a z dobrymi zasobami dał 10t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Która z saletr jest według Was najlepsza : Saletra Pulan 34, Saletra Anwil 34, Yara Bela Extran 33,5, Yara Priled 34,5, Saletra Kędzierzyńska 32. Pomińmy różnice cenowe i różnice w zawartości azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak na pierwszą dawkę nie widzę róznic. Podział azotu wszędzie taki sam. Yara chyba ma większą granulacje to łatwiej dalej ją rzucić. Na późniejsze dawki pozostawałbym przy pulanie lub kędzierzyńskiej. Dodatki dolomitu w yarej pogarszaja rozpuszczanie

 

Witam mam takie zapytanie odnośnie mojej bamberki nieszczęsnej otóż 50% roślin wymarzło i czy można by było podsiać ją pszenicą jarą  tak w ilośći 100 kg na ha siewnikiem tależowym? dodam że ta zimowa pszenica nie jest bardzo rozkrzewiona ma po 2 pędy

będzie bałagan na polu i nie wiadomo jak później prowadzić taką plantacje

 

Cześć

Co mogę dodać do Wiruoza by wzmocnić działanie na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła i korzeni w pszenicy?

w wirtuozie jest sporo prochlorazu (mowa o dawce 1,25) tak wiec dodatek czegokolwiek nie ma sensu. Jak chcesz zeby było silniej na podstawę to po prostu zmień środek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

 

w wirtuozie jest sporo prochlorazu (mowa o dawce 1,25) tak wiec dodatek czegokolwiek nie ma sensu. Jak chcesz zeby było silniej na podstawę to po prostu zmień środek

Dzięki - nie zmieniam Wirtuoza a widzę, że w tym roku z fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła i korzeni będzie problem.

A czy wirtuoz mogę zmieszać z bi58.

Edytowano przez filip14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

hondia bardzo dobrze wygląda, zobaczymy jaki plon będzie i wtedy można będzie oceniać. ja sailora miałem raz i ani razu więcej go nie zasieje.

 

Dlaczego? u mnie Sailor w tym roku 10/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

jeszcze raz co do wymarzniecia mam pytanie.   uwazacie ze pszenica zasiana pozno, ktora miala ,2-3 liscie, nie zaczela sie jeszcze krzewic , ma wieksze szanse zey ptrzetrwac/

bo moj tobak wlasnie przed krzewieniem , faza 2-3 lisci ale caly bialy  i nie wiem czy jest jakas szansa ze bedzie zyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dzięki - nie zmieniam Wirtuoza a widzę, że w tym roku z fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła i korzeni będzie problem.

A czy wirtuoz mogę zmieszać z bi58.

nie wiem po co chcesz mieszać bi 58 z wirtuozem które nadaje się na mszyce w późniejszym terminie.Generalnie można jak musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

w wirtuozie jest sporo prochlorazu (mowa o dawce 1,25) tak wiec dodatek czegokolwiek nie ma sensu. Jak chcesz zeby było silniej na podstawę to po prostu zmień środek

Jako nowicjuszowi zdradź receptę na 8q z ha przy IVa i podłożu wapiennym - opoka na głębokości ok 50cm zmianowanie jęczmień/pszeniaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

nie wiem po co chcesz mieszać bi 58 z wirtuozem które nadaje się na mszyce w późniejszym terminie.Generalnie można jak musisz

 

na 0,5ha chcę zastosować Wirtuoz w fazie 2 kolana :) w ubiegłym roku świetnie Wirtuoz wytrzymał/ochronił i liścia ale robactwa było w cholerę. bi58 pali sporo robactwa-optymalizuję uprawę i chcę dać Wirtuoz w fazie 2kolana i bi58.

8 q z hektara na 4 klasie to nie problem ale 8 ton to już musi być sprzyjający rok :)

 

zasuwaj z receptę przy 60zł za tonę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

trzeba monitorować czy jest skrzypionka we wczesnych fazach.Wystarczy dać pyretroid a bi w późniejszej fazie na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom446    13

Czy taka mieszanka 

  • Mustang Forte 195 SE 1 l/ha + Nomad 75 WG 120 g/ha + Dassoil 0,5 l/ha będzie odpowiednia na pszenicę ozimą.Dodam że chwasty nie były zwalczane na jesień.Stosował ktoś taką mieszankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jako nowicjuszowi zdradź receptę na 8q z ha przy IVa i podłożu wapiennym - opoka na głębokości ok 50cm zmianowanie jęczmień/pszeniaca :)

na 8 q  z hektara nie potrzeba żadnej recepty.800 kg to 8 q 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Jaki rok jest waszym zdaniem sprzyjający? duża suma opadów, łagodna zima czy coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

Czy taka mieszanka 

  • Mustang Forte 195 SE 1 l/ha + Nomad 75 WG 120 g/ha + Dassoil 0,5 l/ha będzie odpowiednia na pszenicę ozimą.Dodam że chwasty nie były zwalczane na jesień.Stosował ktoś taką mieszankę?

 

W tamtym roku stosowaliśmy nomad 100g+ dassoil+ biathlon 50g+ dash i zero chwastów, ani jednoliściennych ani dwu. Dodam, że miotła była wyrośnięta- w fazie krzewienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

bamberka mocno się krzewi sporo N I będzie dobrze

 

No właśnie tydzień temu dostała 250kg saletry ale nie wiem czy ta plantacja będzie taka jak trzeba i czy się aż tak rozkrzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj