Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22577 odpowiedzi na ten temat

#14021 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 09:14

Pszenica Ozima i jara te 16 to podzielić na dwa trzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:35
  •  

#14022 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 10:00

Pszenica Ozima i jara

Gdy podzielę na 2 wychdzi własnie 16. Napisałem , że znalazłem takie kłosy, co nie znaczy, że cały łan taki jest , bez przesady. Większość kłosów ma 12 pięterek. Ta sama odmiana na innym kawałku pola już tylko po 10. Ale to jeszcze nie znaczy, że plon będzie jakiś ekstra, bardziej martwię się, CO będzie w tych pięterkach, niż ile, bo paszówka nie jest w cenie.

#14023 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 czerwiec 2015 - 10:27

Pszenica Ozima i jara

U mnie na zimowej troszkę go było, ale popadało i widzę że w większości "go zmyło". Natomiast na pszenicy jarej było go bardzo dużo- pryskałem wczoraj cyperkill-em.

U mnie tego robactwa duzo nie ma. Zakupiłem dzisiaj Fury 100EW. Wieczorem trzeba bedzie prysnać, szkoda żeby liscie jadło a koszt opryskania jest nie duzy 17 zł na ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#14024 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 18:57

Pszenica Ozima i jara

Po wczorajszym deszczu pszenica zrobiła sie taka jak na zdjęciu .Co to może być?

Załączone miniaturki

• 20150609_1825211.jpg
  • 20150609_1825281.jpg

#14025 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:22

Pszenica Ozima i jara To po deszczu. Wyglada jakby długo nie padało

#14026 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:25

Pszenica Ozima i jara

ponad miesiac sahary...dzieki za pomoc |
myslałem ze to grzyb

#14027 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:32

Pszenica Ozima i jara Dokładnie u mnie to samo jest w pszenicy

#14028 Share Alfaholik

Alfaholik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:59

Pszenica Ozima i jara A juz fachowcy mowi ze to rdza i kupuje zle srodki ochrony.
Mam nadzieje ze wszystko wroci do normy po pewnym czasie.Tak czy inaczej jutro pryskam na grzyba.Mozecie cos podpowiedziec jak srodek wybrac aby przetrzymal do zniw

#14029 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 czerwiec 2015 - 22:35

Pszenica Ozima i jara

dzisiaj opryskałem pszenice od skrzypionka srodkiem Fury. Na jednym prawie 2,5 hektarowych kawałku coś mi sie jebneło i zamist dac 250 ml na 2,5 ha to dałem 205 ml ale jutro wieczorkiem bede pryskał tebukonazolem to dodam jeszcze na ten kawałek te 45ml i bedzie ok.

#14030 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 05:58

Pszenica Ozima i jara

Witam

Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14031 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 06:54

Pszenica Ozima i jara

W pszenicy tak późno nie próbowałem jedynie w jęczmieniu i było wszystko ok. Jak masz tego sporo to bym zaryzykował bo na skupie mogą kręcić nosem potem. Tylko musisz zdążyć przed wykłoszeniem się głuchego bo potem to już wiele może nie dać bo rośliny załatwi ale nasiona suche zostaną.

#14032 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 08:26

Pszenica Ozima i jara

Witam

Ma ktoś może doświadczenie ze zwalczaniem owsa głuchego po przekwitnięciu pszenicy ? W jednej z firm z ŚOR słyszałem że rolnicy stosują Axial (wg etykiety do falgówki) i pszenicy nic nie szkodzi. A czy ktoś z Was może to praktykował ? Czy środek może wpłynąć na jakość ziarna ?

Kiedys pryskałem pszenice jara reki nie dam uciac ale chyba była wykłoszona już albo się kłosiła środkiem Puma i wszystko było ok.

#14033 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 09:43

Pszenica Ozima i jara

Również kiedyś pryskałem jarkę pumą i załatwiła owies a już był większy od pszenicy.Mam pytanie czy można jeszcze zwalczać miotłę w ozimej pszenicy.Myślałem o axialu.

#14034 Share erwin_sadkowice

erwin_sadkowice

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 13:27

Pszenica Ozima i jara

Witam, co byście doradzili na T2 w pszenicy jarej? Na T1 poszła Artea

#14035 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 16:58

Pszenica Ozima i jara

Witam,

Mam kawałeczek 20 arów pszenicy Arkadii, zastosowane przeliczeniowo ok.200 kg/ha saletry i na tym koniec nawożenia. W fazie 1 kolanka 1cm nad ziemią zastosowałem na nią 0,1 moddus. Pszenica ma 110 cm. Z kolei na drugim już uprawianym zgodnie ze sztuką zastosowałem 140 N( i wczoraj poszło 34 kg Azotu na kłos). Stosowałem skracanie w fazie prawie bbch 31(kolanko 0,8 cm nad ziemią) Optimus 0,45 l/ha oraz ccc 720 1 litr oraz w fazie bbch 37 0,5 litra Medaxu Top. Pszenica ma równe 90 cm.

Jak uważacie z doświadczenia(dla mnie fajnie by było jakby miała 80 cm) czy te zabiegi skracania mówiąc kolokwialnie "udały się"-te 20-25 cm to już max co da się osiągnąć? Czy gdzieś popełniłem jeszcze błąd i jest możliwe skrócić ją bardziej?

#14036 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 10 czerwiec 2015 - 17:44

Pszenica Ozima i jara

@koczas: Porównaj wysokość w środku łanu a gdzies przy miedzach i uzyskasz odpowiedź czy zabieg się udał. Nie ma chyba określonej skali przy jakiej dawce ile centymetrów zostanie skrócone źdźbło bo powodzenie tego zabiegu jak żadnego innego zależy od bardzo wielu czynników (faza, temperatura, nasłonecznienie, wilgotność, kwestia przymrozków...). U siebie widzę że na poprzeczniakach gdzie za wcześnie włączyłem belkę zboża są prawie połowę niższe. Czy taka ilość s.a. wpłynie na plon? Nie sądzę bo kłosy przy tak krótkiej słomie sa jednakowe co na pozostałym polu. Jedynie trzeba przeliczyć czy zwiększanie dawek opłaca się jeśli zboże i tak dostoi do żniw przy tych etykietowych.

Ja z kolei mam pytanie o fungicyd. Miałem przygotowanego "na kłosa" Revellera jednak pola w kilku kawałkach i trzeba było rozlewać środek na parę razy. Przez to na ostatnie pole nieco mi zabraknie. Przyjąłem dawkę 0,8l/ha i widać zawsze przeholowałem że teraz mi braknie. Ostatecznie mam do zrobienia ostatni mały kawałek 2,3ha i do dyspozycji 1l Revellera. Jednak mam pozostałości z roku ubiegłego i zastanawiam się co bedzie najlepsze do dodania. W arsenale mam 0,8l Duettu Ultra, 0,3l Lotusa (fenpropidyna która już była na tym kawałku stosowana) oraz 0,5l Artea.

Co byście dodali do tego Revellera? Nie chcę dokupywać bo chciałem wykorzystać pozostałości by nie gromadzić ich kolejny rok.

#14037 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 19:17

Pszenica Ozima i jara

Duet ultra u artea możesz spokojnie domieszac lotusa zostaw na za rok.

#14038 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

ja stosuje teraz 0,55l/ha starpro + 0,5 l/ha markiz. bo widać, że skrzypionka zaczyna atakować

#14039 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 20:35

Pszenica Ozima i jara witam co moge zastosowac na t3 mam falcon i cos jeszcze dodac do tego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14040 Share tomjur2008

tomjur2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 20:49

Pszenica Ozima i jara pszenica juz kwitnie, kłosy bardzo ładne, jedzenia jak i doglebowo tak i dolistnie dostala sporo, z fungicydów to dostala mondatak plus lotus, potem jeszcze poprawka samym lotusem i mam problem tego typu ze lisc flagowy na samych koncowkach mi usycha, czy to ma jakies znaczenie na plon?? czy mozna w tej fazie jeszcze jakis srodek zastosowac?? i jaki???