Polecane posty

losktos    356

Witam czy dokrzewianie pszenicy chemicznie ma duże znaczenie ? Jaki jest koszt zakupu takiego środka na ha ? Nigdy tego nie robiłem a w tym roku moja pszenica żyję ale jest bardzo rzadka nie wie czy jest sens ją zostawić i próbowac dokrzewiać czy przesiać pszenicą jarą. Myslę głównie co by było lepiej ekonomicznie.

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1661-wiosenne-dokrzewianie-pszenicy-ozimej-tak-czy-nie/

przeczytaj, zastanów sie czy faktycznie potrzebne dokrzewianie i jeśli tak to podaj więcej informacji o stanie plantacji to wtedy coś pomyślimy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Daj jej szanse jak się zazieleni będziesz ją pompował ,miałem  to samo z tonacją na wiosnę 2010 reanimowałem ją i sypnęła 7t 

Jak nie będzie padało to w sobotę mogę zaryzykować z saletrą dam 200 kg/ha i mam jeszcze kizeryt-sypnąć też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Mam posianą pszenicę Bamberkę, jest to odmiana dość wysoka. Czym najlepiej będzie ją skrucić i "zachować w stanie pionowym" do żniw. Planuję wysiać na nią 450 kg saletry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

U mnie obsada większosci pszenic 120 - 160 szt walczy ale sa działki i około 100 roślin zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1661-wiosenne-dokrzewianie-pszenicy-ozimej-tak-czy-nie/

przeczytaj, zastanów sie czy faktycznie potrzebne dokrzewianie i jeśli tak to podaj więcej informacji o stanie plantacji to wtedy coś pomyślimy

Odmiana to Ostka strzelecka, siana (jak dobrze pamiętam) 2-3 października w ilości 180 kg/ha dostała pod korzeń canwil, naliczyłem 110-130 szt, głównie to staranowały mi ją dziki. W następnym tygodniu chce dać jej 300 kg/ha saletry zobaczymy czy się dokrzewi. Dziękuję za link :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mam posianą pszenicę Bamberkę, jest to odmiana dość wysoka. Czym najlepiej będzie ją skrucić i "zachować w stanie pionowym" do żniw. Planuję wysiać na nią 450 kg saletry .

Jak na ta ilość azotu 0,2 Moddusa i 1 l CCC w fazie BBCH 30/31 załatwi sprawę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Mam posianą pszenicę Bamberkę, jest to odmiana dość wysoka. Czym najlepiej będzie ją skrucić i "zachować w stanie pionowym" do żniw. Planuję wysiać na nią 450 kg saletry .

 

Ta saletra to na cały sezon czy to pierwsza dawka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

U mnie Tonacja wygląda coraz gorzej i nie wiem co robić jutro wezmę lustrzankę i zrobię trochę zdjęć. Są miejsca gdzie prawie nic nie ma choć jak się wyrwie roślinke to niby puszcza korzonki i zielony listek. Zdjęcia z dzisiaj ale słaba jakość

 

Moja Ostroga wygląda podobnie. Też mam podobną sytuacje. Na lżejszej ziemi z 50% wypadło, zostało może ze 150 roślinek na m2, ale postanowiłem o nią zawalczyć. 20 lutego sypałem na nią kizeryt, 27 lutego poszła Saletra amonowa w dawce 220 kg/ha. Jak ostatnio wyrwałem roślinki z najgorszych miejsc okazało się ze mają już korzenie włośnikowe około 3-4 cm więc powinno byc dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3519

U mnie obsada większosci pszenic 120 - 160 szt walczy ale sa działki i około 100 roślin zostało.

I to ma wystarczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Witam,

Widzę sporo osób z mojego regionu tj. dolnośląskie. Udało się podać azot ?. Pogoda nie rozpieszcza, a prognozy długoterminowe nie napawają optymizmem.

Na część plantacji podane już. Dziś padało i ma padać dalej, więc czekamy na warunki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Ta saletra to na cały sezon czy to pierwsza dawka?

 

 

U mnie na cały sezon, a ile Ty sypiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genek87    0

Panowie czy uwaz też pszenica przetrzymała na gurkach z gliną. Bo umnie na tych glinch  wygląda rewelacyjnie a reszte jakoś pika i zaczyna powoli  się regenerować . No i pszenica po pszenicy znacznie lepiej przezimowała niż po rzepaku. Na razie czekam na pełne ruszenie wegetacji by ocenić wpełni sytuacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Jak na ta ilość azotu 0,2 Moddusa i 1 l CCC w fazie BBCH 30/31 załatwi sprawe

Zamiast modussa  lepiej podać Medax z CCC ,tak mi się wydaje.Sam tak robię i jest ok.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

U mnie na cały sezon, a ile Ty sypiesz ?

 

Zależnie od stanowiska odmiany warunków(przezimowanie ,woda)od 150 do 200 N

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie po nawożeniu N pszenica zmieniła się nie do poznania :) ...a była taka mizerna po tych mrozach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie po nawożeniu N pszenica zmieniła się nie do poznania :) ...a była taka mizerna po tych mrozach.

Robiłeś kontrole że piszesz że to po podaniu N?

U nas na podlaskim nikt za bardzo chyba jeszcze z niczym nie ruszał zimno jest wegetacja słabo rusza aczkolwiek ktoś mi mówił że w rzepaku zaczeły się pokazywać białe korzonki. Mimo to wizualnie narazie zmian za wielkich nie ma. Jak się uda to podam azot w sobote na pszenice jak nie to za tydzien nie ma co sie śpieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Witam,

Widzę sporo osób z mojego regionu tj. dolnośląskie. Udało się podać azot ?. Pogoda nie rozpieszcza, a prognozy długoterminowe nie napawają optymizmem.

Na część plantacji podane już. Dziś padało i ma padać dalej, więc czekamy na warunki.

Pozdrawiam

 

 

 

w tym regionie już powinno być już po pierwszej dawce N dawno a warunki też były

 

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

w tym regionie już powinno być już po pierwszej dawce N dawno a warunki też były

 

Niekoniecznie, region duży a i góry mamy,tak  więc nie wszędzie jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

zgadzam się ale przyjmuję optymalne warunki dolnego śląska


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Lider19 wyjaśnił, więc nie ma co się rozpisywać tutaj. Dodatkowo jeśli ktoś ma trochę więcej do nawożenia, logicznie potrzeba więcej czasu. Poza tym warto podać azot w optymalnych warunkach, tak żeby ograniczyć straty. Część polane RSM, od wczoraj deszcz ze śniegiem, więc zostaje czekać.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Wg mnie na Dolnym Śląsku są najlepsze warunki do upraw roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj