Polecane posty

dawidor111    14

jak śnieg popada to taki mróz jej nic nie zrobi i jak się śnieg rozpuści to ci co dadzą N wcześniej wygrają :-)
jak śnieg popada to taki mróz jej nic nie zrobi i jak się śnieg rozpuści to ci co dadzą N wcześniej wygrają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Zazwyczaj oznacza to niedobór fosforu. może gdy się trochę ociepli to fioletowy kolor zniknie.

Nie trzeba ale można temp działania od 0*C . Fajna sprawa bo można uniknąć spiętrzenia prac... Co do lancetu dla mnie bardzo dobry środek.

Na http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71108-moddus-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87-plon-poprzez-stosowanie-regulatora-wzrostu-zb%C3%B3%C5%BC-podsumowanie-webinarium/ znalazłem informacje że można łączyć Axial z Moddusem co wpływa na wzmicnienie działania Moddusa. Czy Axial 50 który ma wbudowany adiuwant też tak można mieszać? Edytowano przez petrus87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

widzieliscie prognozy oby sie nie spradzwily http://www.twojapogoda.pl/16dni_kolejne.htm

 

na długoterminowe nie ma się co patrzeć i brać do bani tego. Zobacz jak wygląda sytuacja teraz ;) np wczoraj było, że w podlaskim 19.03 będzie bodajże -7 a dzisiaj się zmieniło na +1 czyli już temperatura wzrosła o 8 stopni. w Małopolsce z -5 na +2.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie rozumiem czemu zacytowałeś mój post. 

Nie wiem nigdy się nie spotkałem z takim łączeniem tych środków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Rozumiem. Pomyślałem, że skoro można stosować Axiala wcześniej to może warto połączyć go z użyciem regulatora wzrostu. Zawsze jeden przejazd mniej, przedstawiciel Syngenty pisze, że można choć może trochę zaczynam za bardzo kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Przede wszystkim na miotłę z którą mam najwięcej problemów. Wcześniej go nie używałem. Z tego co piszecie to wydaje się że to właśnie on najlepiej się sprawdzi do walki z nią, Na pszenicy waham się czy nie użyć Axiala wspólnie z Moddusem ale może poczekam z tym do przyszłego sezonu, najpierw oddzielne opryski bez eksperymentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Warto wstrzymywać sie ze zwalczaniem miotły do fazy strzelania w źdźbło, czy tam pierwszego kolanka, tylko po to zeby nie wjezdzać dwa razy opryskiwaczem..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

mam pytanie      do tych co posiali nawozy azotowe w marcu  2013 roku ? jak wiadomo wtedy lezal snieg do  7 kwietnia ,  czy po tem  byly efekty dzialania tego nawozu ?


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Na rzepak pierwsza dawka azotu u mnie poszła w 2013 szóstego marca.. Jakos koło 15 ego nadeszly kilkudniowe mrozy zarowno nocą, jak i w dzień.. Druga dawka ok.200 saletry zostala podana w pierwszej dekadzie kwietnia, po stopnieniu sniegu. Rzepak rozwijał sie normalnie, ostatecznie wydal plon sredni 3,6 t/ha. Gdyby nie wczesna pierwsza dawka, to byloby g...
Ale zaznaczam, ze to bylo w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Czemu twierdzisz że było by g...? Zrobiłeś jakieś doświadczenia? Gdybyś rozsiał nawóz w ostatnie dni tych mrozów, pewnie różnicy by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Moze i nie.. Ale gdyby azot "poszedl" dopiero poczatkiem kwietnia po stopnieniu sniegu, to raczej nie zdażył by sie zregenerowac na tyle zeby wydac jeszcze taki plon. Dodam ze na tym polu bylo "golo" za sprawą saren i jeleni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makqq1    0

Witam ,jako że pierwszy raz będę pryskał pszenice ozimą od grzyba (wczesniej ojciec nie pryskał uważał że to zbedne) prosze was o podpowiedz jakim srodkiem pryskac kiedy (w jakiej fazie rozwojowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Witam czy dokrzewianie pszenicy chemicznie ma duże znaczenie ? Jaki jest koszt zakupu takiego środka na ha ? Nigdy tego nie robiłem a w tym roku moja pszenica żyję ale jest bardzo rzadka nie wie czy jest sens ją zostawić i próbowac dokrzewiać czy przesiać pszenicą jarą. Myslę głównie co by było lepiej ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jeśli chcesz kolego uzyskać odpowiedz na swoje pytanie, wskaż obecną obsadę roślin, średnio ilość rozkrzewień na roślinie a jak już to najlepiej dokumentacje zdjęciowo. Bo tak to pracujemy na " wydaje mi się " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Witam ,jako że pierwszy raz będę pryskał pszenice ozimą od grzyba (wczesniej ojciec nie pryskał uważał że to zbedne) prosze was o podpowiedz jakim srodkiem pryskac kiedy (w jakiej fazie rozwojowej).

 

Musisz wiedzieć jaka odmiana posiana, szukasz w necie na co najbardziej narażona i pryskasz z reguły 29-30 (wraz ze skracaniem) chyba ze mączniak atakuje - stosuje się zapobiegawczo na septoriozę, kora pokazuje się po 2 tyg. Proponuje poczytać watki i artykuły aby uzyskać jakąś podstawowa wiedzę, a później tu ktoś pomoże dobrać bo są "szpece" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

U mnie Tonacja wygląda coraz gorzej i nie wiem co robić jutro wezmę lustrzankę i zrobię trochę zdjęć. Są miejsca gdzie prawie nic nie ma choć jak się wyrwie roślinke to niby puszcza korzonki i zielony listek. Zdjęcia z dzisiaj ale słaba jakość

post-65333-0-83465400-1457370636_thumb.jpg

post-65333-0-04023800-1457370671_thumb.jpg

post-65333-0-17735100-1457370684_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Daj jej szanse jak się zazieleni będziesz ją pompował ,miałem  to samo z tonacją na wiosnę 2010 reanimowałem ją i sypnęła 7t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj