Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22550 odpowiedzi na ten temat

#121 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 08:06

Pszenica Ozima i jara Pszenica na V i VI klasie to nie bardzo, chyba że pod warstwą uprawną piaszczystą jest podglebie gliniaste. Jak podglebie piaszczyste to nie ma co nawet ryzykować z pszenicą, chyba że u Ciebie codziennie pada :lol:.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:19
  •  

#122 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 13:51

Pszenica Ozima i jara

Pszenica na V i VI klasie to nie bardzo, chyba że pod warstwą uprawną piaszczystą jest podglebie gliniaste. Jak podglebie piaszczyste to nie ma co nawet ryzykować z pszenicą, chyba że u Ciebie codziennie pada :lol:.

to wiem ze pszenica nie na takie ziemie ale potrzebuje troche na pasze

#123 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 10:17

Pszenica Ozima i jara na jakim poziomie u was są ceny pszenicy???? w moich stronach kuj-pom okolice torunia juz poniżej od 480zł do 440zł. podobno z mołdawii zobże ściągają i dalej ma taniec

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 02 luty 2009 - 16:57

Pszenica Ozima i jara

jaka polecacie odmiane pszenicy jare na 5,6 klase wiem ze to nie te ziemie na pszenice ale innej nie mam

To po co się uparłeś żeby tam siać pszenicę? Na dodatek jarą?
Kosztów ci mało?

Odpuść sobie. Potem będziesz klepał, że odmiana do bani była.

#125 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 18 luty 2009 - 14:29

Pszenica Ozima i jara Witam, po ile u Was skupuja pszenice?
W moim rejonie (mazowieckie, powiat plocki) ceny na dzien dzisiejszy dochodza do 580zl za gluten powyzej 28.
Myslicie ze cena bedzie dalej rosnac, czy spadac?

edit:
znalazlem wlasciwy temat o cenach, sorry za zamieszanie.

#126 Share Lisek94

Lisek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 14:49

Pszenica Ozima i jara Witam! W tym roku chcę zasiać pszenicę. Kiedy to zrobić, czy już mogę siać jarą?

#127 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1395 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 23:12

Pszenica Ozima i jara sianie jarej pszenicy na słabych glebach mija się z celem

#128 Share Lisek94

Lisek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 07:08

Pszenica Ozima i jara III klasa :) to mogę?

#129 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 16:04

Pszenica Ozima i jara Witam, mam następujące pytanie:

Jesienią pryskałem pszenice na chwasty lentipurem 1,5 l + glean 15 g według zaleceń sprzedawcy. Oprysk wykonywałem nalistnie gdzieś 3-4 liściu pszenicy. A teraz sytuacja na polach wygląda nie zaciekawie szczególnie sporo jest przytulii. Czym to poprawić z wiosny? Zawsze stosowałem oprysk na wiosnę Atlantis + sekator, no ale cenowo trochę to wychodziło drogo, fakt miotły - zero, a z innymi chwastami to zależy jak szybko się dało wiechać na pole ale ogólnie dość dobrze. Jakieś rady czy na miotłę też trzeba by pryskać bo jakoś narazie to się jej nie mogę dopatrzeć.

#130 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 16:57

Pszenica Ozima i jara Jeżeli masz tylko przytulię to Aurora jest najtańsza i skuteczna. Zwali też przetaczniki. Nie dali jej przypadkiem do Lentipuru?
To ten sam producent i często sprzedają w pakach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 17:01

Pszenica Ozima i jara jak miotły niema to już jest dobrze.Jak chcesz zwalczyc przytukie na 100% anie na 90 czy 80 to zastosuj 20g Grodylu i jak są chaberki lub rómian to dodaj 25gGranstaru.Taka mieszanina gwarantuje skutecznosc nawet w pózniejszych fazach przytulanki nawet jak będzie miała koło 1 metra ale zalecam faze 1 kolanka zboża

#132 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:21

Pszenica Ozima i jara przytulie to może MUSTANG

wybierz średnią cenę i zobaczysz czym warto prysnąć aby były efekty
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#133 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 23:09

Pszenica Ozima i jara A duża ta przytulia?
Jest tam coś jeszcze?

#134 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 23:49

Pszenica Ozima i jara na poprawki mozesz dać 0,5 mustanga + do 10 gr granstaru ( bez trendu)
sekator zalezy w jakiej formulacji ale teraz pewnie tylko OD dostaniesz dawka ok 80% + też granstar też ok 10 gr
granstar strong pełna dawka
dodatek granstaru dobija troszke fiołka, chabra jeśli tego na polu nie ma mozesz lecieć bez niego
jak masz samą miotłe i ziemia bez durzej prochnicy coś na izoproturonie styknie

wszystko zalezy od tego co masz na polu i wjakich temp i fazie pszenicy chesz robić, pozdro
kujawy to jes to!!!!!

#135 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 12:03

Pszenica Ozima i jara Granstar fiołka nie zwali, chabra owszem.
IPU bał bym się zaryzykować. Późno już.
Apyros będzie duuuużo bezpieczniejszy. No i dłużej można stosować.
Granstar Strong to tribenuron + fluoroksyp., jak walczy tylko z przytulią to tribenuron jest zbędny, sam Tomigan czy Starane załatwi sprawę. Tomigan jest tańszy.

A co do faz to musi też patrzeć na fazy rozwojowe chwastów, zwłaszcza miotły.

#136 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 15:39

Pszenica Ozima i jara Chwasty niesą jeszcze duże choć przytulia z jesieni trochę tak ale widać że ją glean trochę osłabił bo jakaś taka licha i fioletowa jest ale pewno nic jej nie bedzie, chaberek też jest, a o miotłę to się trochę boję bo zdaje się że zaczyna wyłazić młoda. A czy głuchy owies może się pokazać w pszenicy bo w jeczmieniu jarym to mi się trafia na kilku polach. Pytam bo od kilku lat stosowałem Atlantis a on go zwalcza i się jednak zastanawiam czy nim nie prysnąć.

#137 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 18:21

Pszenica Ozima i jara wiec tak granstar działa takze na fiołka w dawce 10g ogranicza ładnie, na izoproturon nie jest zapóźno , apyros dla mnie to szajs i jak dlamnie to jego stosowanie wskazane jest jak jest zeczywiście perz choć naljepszy jest jakiś totalny na rżysko, pozatym apyros ma ujemne działanie dla roślin następczych i jak dlamnie juz jest na - dodatkowo apyros moze wywołac negatywne skutki w stosowaniu z srodkami na 2 liscienne, co do starane to ma wysoką temp stosowania ( o ile pamietam pow 8 ) a noce mogą być zimne choć na przytuie jest niezłe ale jak dlamnie mały zasięg za tą cene. atlantis jest dobrm srodkiem i jesli masz samą miotłe to nawet na niedobitki dawka w granicach 100-130 starcza. u mnie króluje wyczyniec także dawki ostro w gore idą, na owies zalecaja ziweksznie dawki. jesli stosujesz sam atlantis dawka actriobu zostaje według zalecen, jeśli dajesz jakiś na 2 liścienne szczególnie factor zalecena jest obniżenie dawki do 0,6ln ha actriobu, ale zrobisz jak uwazasz .pozdrowienia i małego wiatru oraz słońca w czasie oprysku życze :blink:
kujawy to jes to!!!!!

#138 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 13:15

Pszenica Ozima i jara Jeżeli u Ciebie granstar zwalcza fiołka to zazdroszczę. Też bym sobie tego życzył.
Co do IPU stosowanego wiosną w oziminach zdania nie zmienię. Widziałem kilka zniszczonych plantacji. Stosować powinno się jesienią we wczesnych fazach rozwojowych zbóż. No chyba, że pszenica cholernie późno siana i jest przed 25 BBCH. Zakładam, że miotłę też ma sporą skoro została z jesieni.
Apyros uważam za świetny preparat do zwalczania miotły, ma dużo szersze zastosowanie niż mówi etykieta. A stosowanie go do zwalczania perzu to pomyłka.
A co do temperatur i Starane to sam polecałeś Granstar Strong, no i zobacz z czym DuPont poleca Granstar w swojej etykiecie już od 5 stopni:)
Zresztą jest dostępne StaraneSuper i trybi od 5st.

#139 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 20:13

Pszenica Ozima i jara Stosowałeś kiedyś granstar na fiołka z preparatem sekator albo mustang? jak nie to zastosuj w tym roku i sam zobaczysz( zresztą jak uważasz nie bede cie przekonywał) co do izoproturonu to jesli zabieg wykonywany jest wczesna wiosną to mozna bez obaw u nas np juz niektórzy zrobili poprawki na miotłe, ludzie stosuje rożne mieszaniny ale wszystko ma swoje granice, sam osobiscie izo nie stosuje bo u mnie nie działa zbyt dobrze. jesli miotłe ma dużą i z zabiegiem jeszcze czeka to izo niestety nie da rady, co do mieszanin i temp to czasami srodek stosowany solo musi miec wyzsza temp niz stosowany w mieszaninie, inny moze powodować obniżenie progu temp a zarazem możliwość stosowania w nizszych temp. ja nie mowie ze starane to zły środek, tak samo jak apyros ale jedno i drugie stosowałem tylko raz i jakoś nie mam przekonania.

jak mozesz to napisz jakie ty srodki stosujesz w odchwaszeniu pszenicy ozimej i na jakim areale i co byś polecił i koszt zabiegu na ha.
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 marzec 2009 - 22:20

Pszenica Ozima i jara chciałbym w tym roku roku zastosowac na ozime lentipur ( zeby jak najwczesniej wjechac bo ma niską temp. dzalania) tylko wyczytałem w necie ze nie zwalcza za dobrze fiolka a jego mam dosc duzo. czy mozna by to z jakims innym srodkiem wymieszac ??