Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#13941 Share Dzialkowicz126

Dzialkowicz126

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 18:13

Pszenica Ozima i jara

A u mnie perfekcyjnie przypaliłem Skagena Modusem. Pryskane było gdzies 3-4 tyg temu, miałem troche przytuli wiec doradzili mi dodać do modusa Grodyl, dodatkowo do tego był dany Helicur i cała ta mieszanka zrobiła swoje ale najwiecej Modus chyba. Dodam ze ostatnio padało w opolskim/łodzkim 2 maja - czyli miesiąc bez deszczu. Wg mnie Helicur to też powienien być dawany dopiero w fazie kłoszenia - tak jest napisane na etykiecie. Środki mieszałem po trochu każdy w wiaderku i wlewałem do opryskiwacza na włączonym mieszadle.

Poniżej zdjęcia - czy można czymś ratować tą pszenice? A może przeżegnać i zostawić.

Trzeciej dawki azotu nie dawałem bo sucho jak diabli, w niektórych miejscach na szczescie pszenica jeszcze jakoś sie trzyma ale jak nie popada do żniw a zanosi sie tak (patrzyłem na 2 tyg prognoza - ZERO deszczu) to nie wiem czy chociaż ze 2t bedzie.

Na pierwszym zdjeciu te żółte końcówki liścia co to jest i czy w ogole warto pryskać czymkolwiek w taka susze?

Załączone miniaturki

• 20150602_130316.jpg
  • 20150602_130218.jpg
  • 20150602_130304.jpg
  • 20150602_130413.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:13
  •  

#13942 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 02 czerwiec 2015 - 20:19

Pszenica Ozima i jara

A u mnie perfekcyjnie przypaliłem Skagena Modusem. Pryskane było gdzies 3-4 tyg temu, miałem troche przytuli wiec doradzili mi dodać do modusa Grodyl, dodatkowo do tego był dany Helicur i cała ta mieszanka zrobiła swoje ale najwiecej Modus chyba. Dodam ze ostatnio padało w opolskim/łodzkim 2 maja - czyli miesiąc bez deszczu. Wg mnie Helicur to też powienien być dawany dopiero w fazie kłoszenia - tak jest napisane na etykiecie. Środki mieszałem po trochu każdy w wiaderku i wlewałem do opryskiwacza na włączonym mieszadle.

Poniżej zdjęcia - czy można czymś ratować tą pszenice? A może przeżegnać i zostawić.

Trzeciej dawki azotu nie dawałem bo sucho jak diabli, w niektórych miejscach na szczescie pszenica jeszcze jakoś sie trzyma ale jak nie popada do żniw a zanosi sie tak (patrzyłem na 2 tyg prognoza - ZERO deszczu) to nie wiem czy chociaż ze 2t bedzie.

Na pierwszym zdjeciu te żółte końcówki liścia co to jest i czy w ogole warto pryskać czymkolwiek w taka susze?

Ja miałem w swojej pszenicy takie koncówki po moczniku +modus ale odbiło wszystko ładnie z tym że u mnie pada czsem a na reszcie zdięć nie ciekawie, wiele masz tej pszenicy?

#13943 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 czerwiec 2015 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Ja pryskałem u siebie jęczmień jary z wsiewką koniczyny od chwastów pryskałem Chwastoxem Extra, też pytałem czy ktoś coś doradzi ale nikt nie odpowiedział aż sam znalazłem oprysk i spróbowałem chwasty poległy a koniczynie nic nie jest więc i Ty spróbuj tym opryskać. 
A co do Basagranu to ponoć nie można pryskać nim zboża jak jest wsiane coś motylkowego. Basagran można stosować tylko na czysty siew motylkowych z tego co się dowiedziałem. 

Basagan czy butoxone można spokojnie stosować w mieszankach zbożowo-strączkowych.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13944 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 22:59

Pszenica Ozima i jara

Co będzie lepszym rozwiązaniem na t3 osiris 1,4l/h  czy 0,8 tebu + 0,8 topsina/h cena wyjdzie bardzo podobnie !??

#13945 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 23:01

Pszenica Ozima i jara

Od wszystkiego oprócz zboża i wyki :)  a tak na poważnie głównie zależy mi na tych badylach co kwitną na żółto i rosną jak szalone, ma to nazwe ale niestety nie pamiętam posiane mam to na ugorze i jest z tym największy problem

Jak dają to trzeba brać a nie siedzieć i narzekać że się nie opłaci :blink:  oprysk jest np Basagran ale niestety drogi

To nie miał być sarkazm tylko skromny żarcik ;) . Sam myślałem aby posiać wykę z rośliną podporową którą byłaby kukurydza B). Ale po pierwsze, nie rokuję dużych dopłat do ST, po drugie kukurydza za droga uprawa aby pozwolić sobie na eksperymenty.

#13946 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 07:59

Pszenica Ozima i jara

panowie czy oprysk na grzyba nie przypali pszenicy gdy jest tak ciepło i sucho,u mnie z miesiąc nie padało a na dziś ma być u mnie ponad 20 st,a chce jechać na kłosa w pszenicy

#13947 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 08:02

Pszenica Ozima i jara

Może przypalić, jak jest gorąco to sama woda może przypalić. Ale przy 20 stopniach nic nie powinno się stać.

#13948 Share rupert

rupert

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 08:09

Pszenica Ozima i jara

Witam, doradzi ktoś?

Pszenica dostała w monokulturze tilt+unix a w płodozmianie capalo. Na obecną chwilę nie był wykonywany zabieg T2 i w tym tygodniu również nie będzie okazji. Pszenica gdzieś do środy będzie w pełni wykłoszona. Dostała trzy dawki N i wygląda dobrze. Na T2 kupiony Olympus +artea. Pytanie jechać taką mieszanką w przyszłym tygodniu czy dokupić coś bardziej pod kłos np Osiris? Obawiam się czy w tej fazie strobi nie przetrzyma mnie z zieloną słomą w żniwa. Ktoś coś podpowie? Ewentualnie co innego kupić na T3 ?

#13949 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 08:11

Pszenica Ozima i jara

tak myśle sobie że wieczorem o 20 jakbym tak zaczął to zawsze troche mniejsza temp,a mam do opryskania ok 7 ha

#13950 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 08:56

Pszenica Ozima i jara

przegapiłem T2 na jednym stanowisku, czy aplikować teraz intizam + amistar po wykłoszeniu? czy zrezygnować ze strobiluryny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13951 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 09:28

Pszenica Ozima i jara

Witam, czy pszenica ozima Bamberka jest jakaś taka "wiotka" i "giętka"?? Chciałem ją nabyć na parę hektarów, ale wczoraj wszedłem w łan Bamberek sąsiadów to byłem w szoku, źdźbło jakieś miękkie i delikatne. U mnie Arkadia ma źdźbło niesamowicie sztywne, sailor troszkę cieńsze ale też sztywne, nie to co ta bamberka. Chyba, że sąsiedzi popełnili jakiś błąd w uprawie ale nie sądze bo to dobrzy rolnicy, jeden krócił samym ccc a drugi moddus+ccc-ale nie widzę różnicy w ich zbożach. Mieliście problemy z wyleganiem tej odmiany pszenicy, mimo prawidłowego skrócenia??

#13952 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 11:29

Pszenica Ozima i jara

Ja mam bamberkę i na jesieni sieję kolejne ha. Jestem zadowolony. Ma sztywne źdźbła i tym bardziej kłosy. Bez skracania, około 160N/ha. Zakładam, że się nie wyłoży. Dopiszę jak wymłócę.

Opóźniłem siew, 5.10.2014, wiosną była biedna, ale jak ruszyła to poszła jak dzika :-) Siana 180kg/ha.

#13953 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 03 czerwiec 2015 - 12:06

Pszenica Ozima i jara Do kolegi hobbysta21!
Dzieki za cenna rade. Przyda mi sie to wszystko co napisales.
Bede chcial tak zastosowac w przyszlym roku,oczywiscie nie bede przesadzal z dawkami,ale doswiadczenie mi sie przyda.
Dzieki:)

#13954 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 13:26

Pszenica Ozima i jara

witam

jako że z pszenicą mam do czynienia po raz pierwszy chciałbym się poradzić co dalej/jeszcze z przewódką ze zdjęcia.

na początku maja dostała 25k mocznika/10k siarczanu/1l plonowitu/ antywylegacz i coś na grzyba

Załączone miniaturki

• CAM00145.jpg

#13955 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:18

Pszenica Ozima i jara witam kiedy planujecie t3 u mnie pszenica sie klosi czy juz mozna?

#13956 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:30

Pszenica Ozima i jara

poczekaj moze az zacznie kwitnac. jesli nie widzisz duzych oznak choroby. ja bede czekał az zaczna pojawiac sie gdzie niegdzie pierwsze preciki

#13957 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 03 czerwiec 2015 - 22:25

Pszenica Ozima i jara

Ja mam bamberkę i na jesieni sieję kolejne ha. Jestem zadowolony. Ma sztywne źdźbła i tym bardziej kłosy. Bez skracania, około 160N/ha. Zakładam, że się nie wyłoży. Dopiszę jak wymłócę.

Opóźniłem siew, 5.10.2014, wiosną była biedna, ale jak ruszyła to poszła jak dzika :-) Siana 180kg/ha.

Polus0 jaka klasa ziemi? bo jak 160N i bez skracania to powodzenia życzę...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#13958 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 04 czerwiec 2015 - 00:06

Pszenica Ozima i jara

Mi w poprzednim sezonie bez skracania czy antywylegaczy Bamberka się wyłożyła ale może przez to że była miotła :(. W tym roku dałem na pierwsze kolanko 0,3 Modusa i 1L CCC pierwszy raz stosowane i widać różnice bo jest sztywna i ma grubą ścianke

#13959 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 12:10

Pszenica Ozima i jara

pozwolę sobie powtórzyć pytanie czy aplikować jeszcze strobilurynę po wykłoszeniu (nie poszła na T2) jeśli tak to w jakiej dawce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13960 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport