Polecane posty

koczas    80

A u mnie Trinity w dawce bodajże 2,1 litra w tym roku zadziałało wręcz kosmicznie rewelacyjnie. Nie znajdzie się żadnego chwasta na polu, tylko mam problem z tym że być może nie będzie tam również można znaleźć pszenicy- no i chyba po nim trzeba orać. Stosował ktoś w 2012 roku przesiew bez orki po jakimś środku z dff?? Bo etykiety wiem co mówią ale może praktyka co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Przytulia po jesiennych zabiegach raczea nie wschodzi w lutym, ani w marcu.. Najczesciej pojawia sie dopiero w maju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zawsze jakaś ilośc chwastów zostaje na polu , oby ich było jak najmniej , ale to nie jest problem bardziej martwi mnie stan plantacji , Linus na jednym polu roni sie żielony tylko nie wiem czy to wystarczy , inne pszenice są mam nadzieje w lepszej kondycji po oględzinach wzrokowych , jak w waszych rejonach wyglądają pszenice ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Na poprawke wiosenna w pszenicy na przytulie co polecacie bo widzialem ze ladnie zielona najczescie po przedplonie rzepaku. na jesieni trinity jednak nie zalatwil jej

 

Lintur wczesną wiąsną  albo Mustang do fazy 2go kolanka a jak nie zdążysz to Grodyl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Niechcący może wtrącam się nie na obecny temat,ale potrzebuje porady na przemarzniętą pszenicę ozimą.
Jest tak w połowie uszkodzona i ma całkiem zdrowe korzenie. Pytanie! Czym ją pobudzić teraz na wiosnę. Jaki nawóz? Saletra amonowa będzie dobra...
Oraz może jakiś oprysk? I jaki?
Coś z biostymulatorów...
Za wszelkie odpowiedzi,dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie wszystkie pszenice się krzewia i zapomnialy już o zimie, najgorzej zimowe przymrozki zniosła u mnie hondia ale już tez sie krzewi - wypadło jej może z 5% wiec została reszta dość szybko się zregenerowala i jest ok, N dostaly moje pszenice dwa tygodnie temu po 300kg saletrosanu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

U mnie Tonacja wygląda następująco: zdjęcie z 13.02. O pierwszej dawce N mogę pomarzyć mokro chyba że przymrozki wrócą to może się uda

post-65333-0-84285300-1456836913_thumb.jpg

post-65333-0-98812400-1456836935_thumb.jpg

post-65333-0-08883800-1456836945_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Mam pszenice do likwidacji Jb Asano,pryskana była jesienią Maraton 4l/ha i glean 5g/ha i co teraz orka czy agregat i siew ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Ja osobiście od kilku lat stosuje Lancet plus wymiata i miotłe i przytulie może nie jest najtańszy ale za jednym zamachem na wiosnę i po sprawie pole czyste .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

też stosuje lancet plus naprzemian z huzarem activ i zero poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja osobiście od kilku lat stosuje Lancet plus wymiata i miotłe i przytulie może nie jest najtańszy ale za jednym zamachem na wiosnę i po sprawie pole czyste .

 

w jakiej fazie ? Lancet poradzi sobie z miotłą i przytulią? w jakiej temperaturze oprysk działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

<p>

A u mnie Trinity w dawce bodajże 2,1 litra w tym roku zadziałało wręcz kosmicznie rewelacyjnie. Nie znajdzie się żadnego chwasta na polu, tylko mam problem z tym że być może nie będzie tam również można znaleźć pszenicy- no i chyba po nim trzeba orać. Stosował ktoś w 2012 roku przesiew bez orki po jakimś środku z dff?? Bo etykiety wiem co mówią ale może praktyka co innego.

</p>
<p> </p>
<p>W 2012 pszenżyto prysnąłem legato plus 0,7 + glean 15, wiosną likwidowałem samą talerzówką pod siew pszenicy jarej. Nie było skutków ubocznych z pszenicą a nawet nie było potrzeby pryskać na chwasty bo jesienny oprysk chyba jeszcze trzymał.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy można rozpuścić razem mocznik + siarczan magnezu + kristalon żółty NPK 13-40-13 ? Pytam bo znalazłem gdzieś tam w internetach że  podobno powinno się unikać mieszania siarczanu magnezu z nawozami fosforowymi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ja mieszałem i nic złego nie zaobserwowałem

Dzięki za odpowiedz i jaka opinia na temat Kristalonu żółtego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

w jakiej fazie ? Lancet poradzi sobie z miotłą i przytulią? w jakiej temperaturze oprysk działa?

Lancet stosowałem w zeszłym roku spokojnie sobie poradzi z tymi chwastami. Temperatura minimalna 5* C. Taka podpowiedz jak byś miał na tym polu owies głuchy to można poczekać aż wzejdzie i załatwisz sprawę za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Poszedł dzisiaj saletrosan 280kg/ha pod pszeniczke.Teraz trzeba myśleć o ochronie herbicydowej i fungicydowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Jak ty wjechałeś w pszenice co? Skoro jesteś z okolic Zamościa?

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Pszenice ozima jaki herbicyd na chwasty ? Wymaganie działanie raczej doglebowe bo chwasty nie zdążyły się pojawić a oprysk chce wykonać teraz bo potem nie będę mieć czasu ? I powinien to być tami zabiek bo będę robić korektę na chwasty starame ale to dużo później jak się pojawi powój polny chwastów jednolisciennych raczej nie ma na polu bo znam historię pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

A czy w pszenicy jarej lancet można zastosować na owies głuchy i inne chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj