Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#13721 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 20 maj 2015 - 19:00

Pszenica Ozima i jara

Cerone nie lubi mieszania zadzwoń do przedstawiciela bayer to ci potwierdzi ,na robala możesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:08
  •  

#13722 Share Pawel2606

Pawel2606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 maj 2015 - 19:18

Pszenica Ozima i jara

a można pomieszać cerone+ falcon + mikro albo cerone+menara+mikro? i czy jak bedzie sie już kłosić pszenica to moge dać jeszcze cerone bo ciągle pada i chyba nie zdarze, nie uszkodzi kłosa?prosze o odpowiedz

#13723 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 maj 2015 - 19:22

Pszenica Ozima i jara

Cerone nie lubi mieszania zadzwoń do przedstawiciela bayer to ci potwierdzi ,na robala możesz

a co sie stanie jak zmieszałem fungi i mocznik z cerone. spali mi pszenice? czy nie zadziała cerone?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13724 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 20 maj 2015 - 19:56

Pszenica Ozima i jara

Pewnie osłabi działanie, tak jak mówią przy modusie.

Dawidor, siarczan magnezu możesz dodawać do każdego zabiegu, no oprócz herbicydu, ja bym dodał jeszcze z 5% mocznika.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#13725 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 20 maj 2015 - 20:23

Pszenica Ozima i jara

Panowie u was też już Skagen puszcza pierwsze kłosy?? U mnie wrecz z dnia na dzien rozjaśniał i zaczyna kłoszenie... Czy to może efekt antywylegacza? Pszenica i pszenżyto po 1,5 l CCC ma średnio 50 cm.

#13726 Share magikw

magikw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 maj 2015 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

panowie mam pytanie odnosnie jarej pszenicy myślałem żeby zrobic 2 zabiegi odnośnie grzybówki 1 zabieg halny 0,15l + skracanie 0,2moduss + o,5l stabilan i na drugi zabieg Soprano czy myslicie ze to dobra kombinacjia ??

#13727 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 maj 2015 - 20:59

Pszenica Ozima i jara

Panowie u was też już Skagen puszcza pierwsze kłosy?? U mnie wrecz z dnia na dzien rozjaśniał i zaczyna kłoszenie... Czy to może efekt antywylegacza? Pszenica i pszenżyto po 1,5 l CCC ma średnio 50 cm.

to teraz dopiero dawales antywylegacz ccc ? to mi sie wydaje ze za pozno u nas to bardzo dawno dawalismy

#13728 Share alex170491

alex170491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 maj 2015 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

co bedzie lepszym rozwiązaniem zastosowanie duet ultra na T2 (liść flagowy) a na T3 (kłosa ) brasifun (tebukanazol)0,5l plus propiko (propikanazol) 0,5l czy na odwrut najpierw brasifun +propiko a na T3 duet?

#13729 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 20 maj 2015 - 21:29

Pszenica Ozima i jara

Ja też dawałem wapno i NPK przedsiewnie i mocznik i to chyba on jest sprawca nierówności na polu.

Odnośnie T2 do jakiej fazy moge stosować moddus? Do pojawienia sie pierwszych ości max?

Ja obstawiam trzy opcje. 

Lepszy podsiąk za kołami tak jak koledzy piszą.

Z tym manganem też może być racja tylko jeśli pH jest kwaśne to niedobory manganu nie powinien wystąpić.

Lub ewentualnie zastosowane wapno zareagowało z hydrolizującym mocznikiem... 

#13730 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 20 maj 2015 - 22:01

Pszenica Ozima i jara

Pewnie osłabi działanie, tak jak mówią przy modusie.

Dawidor, siarczan magnezu możesz dodawać do każdego zabiegu, no oprócz herbicydu, ja bym dodał jeszcze z 5% mocznika.

jesli chodzi o moddus to producent zaleca mieszanie z odzywkami i grzybowka. Nie dopytałem sie . najwyzej bedzie słabsze działenie cerone a dałem go tylko dla bezpieczenstwa bo nie byłem pewny czy w niektorych miejscach ustoi bo pszenica jest po łubinie i jest dosc gesta. Wczesniej dostała 1 l CCC  + 0,43 optimus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13731 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 20 maj 2015 - 22:08

Pszenica Ozima i jara

Ja obstawiam trzy opcje. 

Lepszy podsiąk za kołami tak jak koledzy piszą.

Z tym manganem też może być racja tylko jeśli pH jest kwaśne to niedobory manganu nie powinien wystąpić.

Lub ewentualnie zastosowane wapno zareagowało z hydrolizującym mocznikiem... 

Nie może być tak wielka różnica jak jest przez lepszy podsiąk tym bardziej że sucho czy morkro wiosna jest to samo. Z manganem tez nie bo kwas czy nie kwas tak samo. W poprzednich latach nie wapnowałem było to samo w tym roku 2 tony kredy i to samo. Wapno z mocznikiem nie reaguje co najwyżej to saletra. Dalej przy swojej teori obstaje i jestem na 99 procent pewny że mam racje, Mam jescze kawałek pola gdzie recznie dosiewałem nawozy jakies 2 ary bo mi zabrakło mocznika i tam saletra pogłówni dosiałem w piątek sprawdze jak to tam wyglada.

Alex po co chcesz dawac na liść flagowy dwa razy triazol? Daj zamiast tego propico np amistaru pół litra i pół litra tebukonazolu  a na t3 duet zostaw

Edytowany przez knoro93, 20 maj 2015 - 22:12.

#13732 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 20 maj 2015 - 22:09

Pszenica Ozima i jara

witam do kiedy można siać jęczmień 

#13733 Share KarolaKarotka

KarolaKarotka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 maj 2015 - 05:31

Pszenica Ozima i jara

Witam,

Ktoś tu pisał że juz kilka razy miał te pasy ciemniejsze...

Niech na pisze czy się wyrównało, i ew w jakiej fazie.

Ja u siebie stawiam na podsiąkanie po kołach, ew niedobory manganu.

Już po głowie chodzi zakup wału na przedni tuz.

Po kolei było robione na 3b-IVa: orka z packomatem, siew PK i siew mocznika, uprawa i siew zestawem aktywnym z siewnikiem.

Nie wierze w to ze agregat jest wstanie przesunąć granulki nawozu poniewaz gdy kiedyś były robione sieżki na 12m to przez nieuwagę zasialiśmy 2 przejazdy od granicy połówką siewnika, po zauważeniu tego jechaliśmy jeszcze raz po tym samym co było zasiane ale z druga połówka a po wschodach i tak były równe rządki wszędzie, wiec ziarna nie przesunęło...

#13734 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 21 maj 2015 - 06:05

Pszenica Ozima i jara

witam do kiedy można siać jęczmień 

#13735 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 21 maj 2015 - 06:07

Pszenica Ozima i jara

Witam!! :)  Wiecie może jak długo działa Intizam 497 SC..?

#13736 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 21 maj 2015 - 07:10

Pszenica Ozima i jara

Ja też dawałem wapno i NPK przedsiewnie i mocznik i to chyba on jest sprawca nierówności na polu.

mam to samo u siebie na polu....

na jęczmieniu i owsie widać to bardzo wyraźnie...

dawałem mocznik przedsiewnie w ilości ok 180kg/ha i w koleinach po ciągniku (tam gdzie było jeżdzone z rozsiewaczem a nie siewnikiem) jest wyraźnie ciemniejsze....

mam na to proste wytłumaczenie - siejąc azot przed siewem zboża na pole zaorane bez żadnych wałów itd robią się głębsze koleiny w które siłą rzeczy wpada więcej nawozu, układającego się w ścieżki... ten efekt występuje u mnie tylko na odmianach jarych.

na ozimych za pługiem idzie wał campbella to ciągnik nie robi takich kolein podczas siewu nawozów... poza tym na oziminy nie sypię tyle azotu na jesień bo 30kgN to już jest max..

#13737 Share statham

statham

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 maj 2015 - 07:52

Pszenica Ozima i jara

doradzi ktoś  jak może być przyczyna i jak  to ratować ?

http://www.fotosik.p...9ba96a9282.html

http://www.fotosik.p...1e3c55f9c0.html

http://www.fotosik.p...96eb1fc1a1.html

http://www.fotosik.p...501b6840e8.html

http://www.fotosik.p...a4e9eb8cc9.html

http://www.fotosik.p...e815b1b1ea.html

#13738 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 21 maj 2015 - 08:45

Pszenica Ozima i jara

Nie może być tak wielka różnica jak jest przez lepszy podsiąk tym bardziej że sucho czy morkro wiosna jest to samo. Z manganem tez nie bo kwas czy nie kwas tak samo. W poprzednich latach nie wapnowałem było to samo w tym roku 2 tony kredy i to samo. Wapno z mocznikiem nie reaguje co najwyżej to saletra. Dalej przy swojej teori obstaje i jestem na 99 procent pewny że mam racje, Mam jescze kawałek pola gdzie recznie dosiewałem nawozy jakies 2 ary bo mi zabrakło mocznika i tam saletra pogłówni dosiałem w piątek sprawdze jak to tam wyglada.

Alex po co chcesz dawac na liść flagowy dwa razy triazol? Daj zamiast tego propico np amistaru pół litra i pół litra tebukonazolu  a na t3 duet zostaw

Z mocznikiem nie ale mocznik przekształca się tak czy siak w NH4 i wtedy może reagować. 

Ja również na jęczmień jary i owies przedsiewnie stosuję mocznik i następnie siew zestawem uprawowo siewnym i żadnych pasów nie ma rośliny ładnie wyrównane. 

#13739 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2854 postów

Napisany 21 maj 2015 - 09:35

Pszenica Ozima i jara

Odnośnie ciemniejszych i jaśniejszych pasów w zbożach jarych to jak będzie jeszcze widać efekt zrobię dziś zdjęcie u gościa który bronował w poprzek pole. Po kołach ciągnika ciemne pasy.

Drugi przypadek to u mnie na polu. Zamiast orki jesienią przeprowadziłem spulchnianie gleby na 20 cm głęboko gruberem KOS. 3 m, 7 łap, od łapy do łapy +/- 30 cm. I w pszenicy jarej mam także ciemniejsze pasy tylko co 60 cm. Więc pasy są albo po przejściu przednich łap (gdzie gleba w te rowki wpada z drugiego rzędu łap i jeszcze jest dogniatana włóką i wałem, lub w rowkach z tylnego rzędu łap gdzie gleba jest nagarnięta tylko włóką i dognieciona wałem.

- po pierwszych łapach rowki są bardziej zagęszczone

- po drugim rzędzie łap rowki są mniej zagęszczone

Inne pole z tą samą pszenicą gdzie było przeprowadzone spulchnianie wiosną i zaraz siew, tego efektu nie ma.

Moje teoria na ten temat to któraś z tych:

1. Zagęszczona gleba / za luźna gleba

- przez co wypłukane składniki bo nie było zimy i gleba była nie zamarźnięta

- mangan

- gleba przesuszona w pasach luźnej nie zagęszczonej gleby

2. Wyciągnięta martwica z głębi i rzucona na wierzch

Tu mam foto swojej pszenicy. Słabo widać na zdjęciu na żywo bardziej rzuca się to w oczy. Pasy zaznaczyłem zielonymi, aby nie psuły kontrastu mało widocznymi kreskami w edytorze grafiki. Pasy są na ukos pola bo tak też wtedy gruberem robiłem. Poprostu zacząłem robić gruberem od jednej miedzy, a siałem na wiosnę od drugiej miedzy, a miedze te nie są równoległe.

http://static.pokazy....jpg?1432197355

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13740 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 maj 2015 - 09:46

Pszenica Ozima i jara

co bedzie lepszym rozwiązaniem zastosowanie duet ultra na T2 (liść flagowy) a na T3 (kłosa ) brasifun (tebukanazol)0,5l plus propiko (propikanazol) 0,5l czy na odwrut najpierw brasifun +propiko a na T3 duet?

duet na T2

tebukonazol na T3

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)