Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27959 odpowiedzi na ten temat

#13601 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 maj 2015 - 19:23

Pszenica Ozima i jara

Aro nie wprowadzaj ludzi w błąd  ,tyle sie uczysz i jeszcze nie wiesz że to wirus ?

Co może być powodem zatrzymania wzrostu w pszenicy, azotu ma pod dostatkiem jest ciemno zielona, tylko że żókną jej  końcówki liści i wogóle nie rośnie. Pryskałem dwa razy na grzyba, miesiąc temu Propico 0,5l + corbel 0,5l + 0,6 medax top i 0,8 CCC i tydzień temu pryskałem 1,2 L Tilt turbo. Czy taka dawka reguratora wzrostu spowodowała że pszenica się zatrzymała? Jak pryskałem wtedy medaxem to niektóre rośliny nie miały jeszcze pierwszego kolanka. Po zastosowaniu reguratora też była niewielka susza, deszcz spadł dopiero za 10 dni. Co mogło tak przychamować rosliny?

tylko wirus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:26
  •  

#13602 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisany 16 maj 2015 - 19:30

Pszenica Ozima i jara

nie no gen żółta karłowatość inaczej wygląda, chociaż możesz mieć rację - początkowe stadium? raczej czerwone liście występują tylko na jęczmieniu

Edytowany przez aro1975, 16 maj 2015 - 20:21.

#13603 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 16 maj 2015 - 19:55

Pszenica Ozima i jara

Witam, nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale może podpowie ktoś czy połączenie w zabiegu środka moddus 250 ec i mocznik oraz siarczan magnezu w pszenicy czy to dobre rozwiązanie :mellow:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13604 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 16 maj 2015 - 20:51

Pszenica Ozima i jara

Szybkie pytanko panowie czy na pszenicy porażonej tym wirusem końcówki liści podflagowych i flagowych będą robić się czerwone czy już nie? :) 

#13605 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 maj 2015 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

Kolego JD1188 może się oriętujesz czy mieszanka mocznika z modusem miała sens czy nie potrzebnie tak zrobiłem.

#13606 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 maj 2015 - 21:21

Pszenica Ozima i jara

Aro -na jęczmieniu występują  głównie żółte liście a na pszenicy czerwone i fioletowe,       JD stopniowo wszystkie liście czerwienieją---jak się starzeją

#13607 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1492 postów

Napisany 16 maj 2015 - 21:29

Pszenica Ozima i jara Panowie czy może się coś stać pszenicy ozimej potraktowanej Linturem 70WG w fazie liścia podflagowego?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#13608 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1831 postów

Napisany 16 maj 2015 - 21:38

Pszenica Ozima i jara

mocno ten wirus odbije się na plonie jak zaatakował w fazie podflagowego ?

#13609 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 maj 2015 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

On zaatakował na jesieni a Ty go teraz zauważyłeś ,patrząc na zdjęcie myślę że nie więcej jak 10%

#13610 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2062 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 16 maj 2015 - 22:59

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy może się coś stać pszenicy ozimej potraktowanej Linturem 70WG w fazie liścia podflagowego?

mysle ze nic nie powinno byc ale działanie srodka bedzie duzo słabsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13611 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 16 maj 2015 - 23:04

Pszenica Ozima i jara

Witam, nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale może podpowie ktoś czy połączenie w zabiegu środka moddus 250 ec i mocznik oraz siarczan magnezu w pszenicy czy to dobre rozwiązanie :mellow:

Jak najbardzie dobre rozwiązanie wiekszoś tak stosój mocznik dodatkowo wspomaga pobieranie modusa i jednoczesnie dokarmia przenice a siarczn mag też dobrze mieszać

#13612 Share magikw

magikw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 17 maj 2015 - 06:59

Pszenica Ozima i jara

witam mam takie pytanie odnosnie pszenicy jarej jakie zastosowac skracanie bo czytałem ze powinny isc mniejsze dawki jak w pszenicy zimowej wiec czy wystarczy 0,2l modusa + 0,5l jakiegos ccc np stabilana dodam jeszcze ze pszenica dostała jakies 130 kgN i ma juz pierwsze kolano. I co polecilibyscie na T1 właśnie w jarej

#13613 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1526 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:14

Pszenica Ozima i jara

Mocznik dolistnie w zbożach zacząłem już stosować od 1987 roku ,a dziś tylko w rzepaku ,twierdze ,że przypala liście niewidocznie do oka i potem bardziej porażają choroby grzybowe, wszyscy specjaliści to potwierdzą,no prawie,a zastosowany z modusem potęguje jego działanie 

#13614 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:14

Pszenica Ozima i jara

Panowie napiszcie czym opryskać pszenicę pojawił się oset dużymi placami, zastosowany był aminopielik jakiś miesiąc temu ale za bardzo nie dał rady, czy chwastox  poradzi sobie z tym chwastem, pszenica obecnie zaczyna wypuszczać liść flagowy, a może jakiś inny środek, dodam że wszystkie inne chwasty takie jak przytulia czy fiołki zwalczone, przetrwały tylko osty

#13615 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:30

Pszenica Ozima i jara

Na pszenicę ozimą zastosowałem na T2 Tillt turbo co mogę zastosować T3?

#13616 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:08

Pszenica Ozima i jara

Dzięki za odpowiedzi, mam nadzieje że nie narobiłem sobie szkód tą mieszanką. :D i że to nie osłabi działania modusa.

#13617 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:13

Pszenica Ozima i jara

W mojej pszenicy ozimej też nawychodziło ostrożnia polnego i 8 maja pryskałem ją Granstarem Ultra. Była w fazie całkowicie rozwiniętego liścia podflagowego; liść flagowy pomału zaczynał się wyłaniać. Wczoraj widziałem, że ostrożeń robi się jasno-żółty od środka (patrząc z góry na rozetę liści). To typowe działanie granstaru.

Na jednym kawałku pszenicy ozimej wyszło mi trochę jęczmienia jarego, który już się wykłosił (w ubiegłym sezonie był na tym polu jęczmień jary). Zastanawiam się, czy nie opryskać pszenicy w początkowej fazie liścia flagowego Medaxem. Może by on uszkodził ten wykłoszony jęczmień?

#13618 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:41

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

#13619 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 17 maj 2015 - 14:33

Pszenica Ozima i jara

Witam. Byłem w sklepie środków ochrony roślin aby zakupić środek na grzyba na pszenicę jarą, sprzedawca zdziwiony, po raz 1-szy zdarzyło mu się aby ktoś kropił jarą na grzyba. A przecież grzyb występuję. Zakupiłem środek z górnej półki, czy 1 zabieg grzybowy ma sens czy jak już to robić, to teraz t1 a fazie pojawiania się kłosów t2/3?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13620 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 17 maj 2015 - 15:18

Pszenica Ozima i jara

On zaatakował na jesieni a Ty go teraz zauważyłeś ,patrząc na zdjęcie myślę że nie więcej jak 10%

Kolego gen, u mnie wygląda podobnie na zdjęciu XTRO i jest to tylko na zbożu z centrali, z nawozem donasiennym, które powschodziło zdecydowanie szybciej niż własny materiał. Obok jeden siewnik dosiany swoim materiałem9który wschodził zdecydowanie gorzej) i nie ma ani jednego nawet zabarwionego delikatnie liścia na czerwono. Jutro pryskam amistar+epoksynazol, żeby chociaż inne choroby nie przyspieszyły procesu "czerwienienia". I teraz najważniejsze pytanie.

Czy wymłócone zboże zaatakowane tym wirusem, jeśli okaże się w porządku(odpowiednio grube, nie porośnięte itp.) może zostać użyte jako materiał siewny??