Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22580 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 maj 2011 - 12:03

Pszenica Ozima i jara

Ta trawka o której była mowa to jest to życica. Jest ona szkodliwa i to bardzo bo potrafi zagłuszyć nawet ładne zboże i jest ją ciężko zwalczyć. Jedyny skuteczny środek który ją zwalcza to Axial.

ja w tamtym roku poprawiałem przed kłoszeniem 1,5 ha czyli bagna atlantisem super srodek,po oprysku pszenicy po tygodniu pszenica sie zaczeła klosic no i tylko byla pszeniczka a wyczyniec siadł zycice tez czyli ja polecam atlantis 04 oczywiscie w dawce 0,3 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:29
  •  

#1342 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 maj 2011 - 14:05

Pszenica Ozima i jara U mnie Brillancik z dnia na dzień coraz piękniejszy , czuje że kłos będzie dorodny :rolleyes: Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek :) Kombajnista84 jak tam twój Brillancik?

Edytowany przez zonk28, 23 maj 2011 - 14:08.

#1343 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2011 - 15:01

Pszenica Ozima i jara Bardzo ladna pszenica a kombajnisty nie ma wyjechal :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 23 maj 2011 - 15:21

Pszenica Ozima i jara Heheheh będzie , będzie tylko wieczorkiem :lol: . Tylko że on nie umie wklejać tu fotek i w tym problem :lol:

#1345 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2011 - 17:58

Pszenica Ozima i jara Nie nie Kombajnista 84 juz do Holandi dojezdza :P za 2 miechy wraca :(

#1346 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 23 maj 2011 - 22:04

Pszenica Ozima i jara Witam.panowie u mnie za parę dni się będzie kłosić a dziś zauważyłem że wychodzą mi maki(!!!!)Można je teraz jeszcze czymś potraktować nie szkodząc pszenicy?

#1347 Share seat

seat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 maj 2011 - 08:32

Pszenica Ozima i jara Koledzy w pszenicy jarej Tybalt pokazało się sporo brunatnej plamistości liści, pszenica zaczyna dostawać pierwsze kolanko. Moje pytanie, czy pryskać teraz od grzyba i czym? Planowałem wykonać tylko jeden zabieg duetem ultra na liść flagowy, ale teraz nie wiem co robić.

#1348 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2011 - 08:54

Pszenica Ozima i jara Jeżeli już jest grzyb to nie ma co czekać, pryśnij już np. Falkonem460EC , Arteą330EC.

Edytowany przez MAT912, 24 maj 2011 - 08:59.

#1349 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 24 maj 2011 - 10:07

Pszenica Ozima i jara Grzyba należy zwalczać odrazu jak się pojawi, bo i tak jak już gołym okiem możemy go zobacyć to w środku rośliny wywołal duże starty.

Edytowany przez cezar903, 24 maj 2011 - 10:09.

Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

#1350 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:13

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie. Sprawa dotycz sąsiada. Pryskal pszenice ozmia Apyrosem + Linturem około 3 tygodnie temu, ale słabo mu wzieło rzepak, lebiode i wyke, czy zastosowanie mustanga forte w tej fazie nie zeszkodzi pszenicy? a pszenica jest jeszcze przed fazą liscia flagowego, zalażek kłosa ma około 2-3cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 24 maj 2011 - 23:45

Pszenica Ozima i jara zboze zbozem ale jakie wielkie chwasty sa? bo jak beda duże to chyba zaden srodek ich nie zniszczy w 100 %.ja kiedys pryskalem Roundupem tydzien przed zbioreem. chwasty mialem niesamowite ale ładnie je oprysk załatwił a zboze skosilem sobie suchutkie...takie zboze juz do siewu sie nie nadaje przez obnizona zdolność kiełkowania. to akurat była wyjątkowa sytuacja ale zrobilem tak tylko dlatego ze pole było nad rzeka i nie szło wjechac z opryskiem, mało tego tam jest taka ,,kużawka'' ze noga czuc twardy grunt a jak sie wjedzie ciagnikiem to lgnie w momencie.

#1352 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 maj 2011 - 16:56

Pszenica Ozima i jara Ja siałem pszenżyto 23 września i wygląda okropnie. Miejscami jest , a miejscami nie ma. U sąsiadów też nie lepiej, ale jednak lepiej. Ja nie wiem co będzie. Trzeba sypnąć saletry i czekać na deszcz. U Was też tak jest ?

Edytowany przez lukaasz, 25 maj 2011 - 16:57.

#1353 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:02

Pszenica Ozima i jara U mnie też tak było... zlikwidowałem i mam teraz piękną mieszankę. Podejrzewam że zmarzło i plonu raczej nie będzie. Sąsiad zostawił takie zmarznięte i żaden nawóz nie pomaga, jak było marne tak i jest.

#1354 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 25 maj 2011 - 21:12

Pszenica Ozima i jara koledzy mam pytanko, mam jara pszenice zure i łagwe,sa w fazie 2 kolanka jakies 3-5 cm nad ziemia, i chce dac druga dawke rsm, 1 dalem jakos 30 kwietnia, czy ta faza bedzie odpowiednia zeby teraz dac jej rsm czy poczekac troche?

#1355 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:14

Pszenica Ozima i jara dajecie jeszcze teraz jakąś dawkę N w formie nawozu??
red power

#1356 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:34

Pszenica Ozima i jara

Ja siałem pszenżyto 23 września i wygląda okropnie. Miejscami jest , a miejscami nie ma. U sąsiadów też nie lepiej, ale jednak lepiej. Ja nie wiem co będzie. Trzeba sypnąć saletry i czekać na deszcz. U Was też tak jest ?

u mnie pszenżyta wyjątkowo zapowiadają sie bardzo dobrze.na jednym polu mam 4 i 5 klase to nigdy nie pamietam takiego pszenzyta zebym miał.geste równe a kłosy ma dłuższe niż zyto. dzis patrzylem to sie zageszcza bo reszta pędów jeszcze sie kłosi. na drugim polu jest 3 klasa i na jesien bralem pszenzyto na rozmnozenie z centrali. opryskalem bumperem na grzybki to powiedziałbym ze tam jest rewelacja. ale jak skosze dopiero bede mogł sie cieszyc jak odda dobry plon.

dajecie jeszcze teraz jakąś dawkę N w formie nawozu??

mocznik 10kg/ha rozwodniony w opryskiwaczu razem z drugim opryskiem fungicydowym. a druga dawke na pszenice siałem 4 maja - 120 kg/ha mocznika.

#1357 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 26 maj 2011 - 20:52

Pszenica Ozima i jara Mam w tym roku 27ha pszenicy jarej, na 10 ha zasiałem z oryginalnego materiału "Bombonę", na pozostałym areale siałem wlasne nasienie. Dawałem w fazie krzewienia oprysk mocznikiem 50kg/ha a później saletrę 150kg/ha. Efekt jest taki że Bombona przegoniła wzrostem i kolorem niejedną zimowa pszenicę i już zastosowałem w niej antwylegacz bo zaczynała się kłaść, pozostała pszenica którą siałem własnym materiałem za kilka dni również będzie musiała dostać antywylegacz bo jest kapitalna. Dochodze więc do wniosku że źle gdy pszenica słabo rośnie ale źle jest również gdy zbyt szybko się wybija. Mam wrażenie że po prostu rok jej podpasował, martwię się teraz żeby mi jej nie połozyło. Chciałbym się dowiedzieć od osób które uprawiają pszenicę jarą czy stosują w niej w ogóle antywylegacz? Doświadczenie z poprzednich lat mówi mi że jara pszenica zazwyczaj jest marna i mało wydajna a tu magle taka niespodzianka. Jak wyglądają wasze jare pszenice i czy pryskacie zapobiegawczo od grzyba? Jeśli tak to czym?

Jeśli chodzi o chwasty to zastosowałem stary sprawdzony Aminopielik który świetnie wyczyścił pszenice z rumianu, bylicy i innego zielska.

Edytowany przez robert812, 26 maj 2011 - 20:53.

#1358 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:24

Pszenica Ozima i jara U nas jarą siejemy od zawsze chyba. Zawsze dostaje jakiś regulator wzrostu. Ale to zależnie od pszenicy. Najczęściej jakiś stabilan bo to najtaniej. Ty;e że Modus nie jest zarejestrowany na jarą i jedziemy cerone. Jara z tego że ma cienkie "szczypióra" to jest bardzo podatna na wyleganie. Dlatego u dajemy antywylegacz jak jeszcze nie ma kolanka mniejszą dawke. Ale wszystko zależy jak wygląda pszenica. Pod korzeń u nas idzie sól potasowa 150kg, fosforan amonu 150kg mocznik 150kg + siarczan amonu 50kg (następnym razem pewnie pójdzie polifoska 21 tylko z azotowych) i kilka dni temu 100kg saletry przed nią jeszcze 100kg saletrzaku. Jara raczej troche słabiej plonuje ale ma lepsze parametry. Choć to zależy od roku. W ostatnim roku jedynie było inaczej i jara dała z tone więcej. Ale u nas najczęściej w buraczysku na oborniku jest siana więc dobre stanowisku. Ale te 7-8t można z niej wyciągnąć.

#1359 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

Mam w tym roku 27ha pszenicy jarej, na 10 ha zasiałem z oryginalnego materiału "Bombonę", na pozostałym areale siałem wlasne nasienie. Dawałem w fazie krzewienia oprysk mocznikiem 50kg/ha a później saletrę 150kg/ha. Efekt jest taki że Bombona przegoniła wzrostem i kolorem niejedną zimowa pszenicę i już zastosowałem w niej antwylegacz bo zaczynała się kłaść, pozostała pszenica którą siałem własnym materiałem za kilka dni również będzie musiała dostać antywylegacz bo jest kapitalna. Dochodze więc do wniosku że źle gdy pszenica słabo rośnie ale źle jest również gdy zbyt szybko się wybija. Mam wrażenie że po prostu rok jej podpasował, martwię się teraz żeby mi jej nie połozyło. Chciałbym się dowiedzieć od osób które uprawiają pszenicę jarą czy stosują w niej w ogóle antywylegacz? Doświadczenie z poprzednich lat mówi mi że jara pszenica zazwyczaj jest marna i mało wydajna a tu magle taka niespodzianka. Jak wyglądają wasze jare pszenice i czy pryskacie zapobiegawczo od grzyba? Jeśli tak to czym?

Jeśli chodzi o chwasty to zastosowałem stary sprawdzony Aminopielik który świetnie wyczyścił pszenice z rumianu, bylicy i innego zielska.

ja mam pszenice jara Tybalt , drugi rok już ją zasiałem.stanowisko co prawda nie najlepsze bo po pszenicy ozimej ale tez jest bardzo dobra.pod korzen 350 kg nawozu na ha i teraz 130 kg saletrzaku. akurat przedwczoraj zasialem nawoz a wczoraj w nocy popadał deszczyk i sladu po nawozie prawie nie ma. z daleka sasiad mowil ze wyglada jak ozima. antywylegacza nie daje a na grzybki pryskam duettem ultra. za tydzien mam zamiar wykonac ten zabieg.jutro moze zrobie fotke i wrzuce do galerii jak wyglada moja pszenice. jarej mam co prawda 6 ha tylko poniewaz 15 ha mam ozimej z racji pewniejszych plonów przy suchych wiosnach. jara głownie dlatego ze ma gluten wysoki w tym roku jara miała 33% a ozima 28% jak zmieszalem miała około 29-30 % i taka sprzedawalem na młyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 29 maj 2011 - 11:28

Pszenica Ozima i jara jaki jest dobry środek na ochronę liścia flagowego i kłosa, co polecicie i czym pryskacie??
red power