Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#13301 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 04 maj 2015 - 23:08

Pszenica Ozima i jara

Macie skuteczny sposób na przetaczniki?? opryskałem cholerstwo sekatorem ale trochę przypaliło i rosną sobie dalej. Teraz pszenica już dość duża za kilka dni flagowy się pokaże i zostaje tylko Biathlon 4D a ma w średnio-wrażliwych. Może ma ktoś Asa w rękawie ?? :)

-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:45
  •  

#13302 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 04 maj 2015 - 23:20

Pszenica Ozima i jara

Prysnołem 0.7CCC + 0.4 Medax pszenicę ozimą jakieś 1,5 tygodnia temu. Niektóre rośliny nie miały jeszcze kolanka. Mogą być jakieś negatywne skutki tego oprysku, bo widzę że rosliny się zachamowały i wogóle nie rosną.

#13303 Share Eagle

Eagle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, lotnictwo i ładne dziewczyny :)

Napisany 05 maj 2015 - 08:36

Pszenica Ozima i jara

Chcę skrócić pszenicę w fazie liścia flagowego, co będzie lepsze Cerone 0,5 l/ha czy Moddus 0,3 l/ha?

Nawożenie w trzech dawkach 195 N/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13304 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 05 maj 2015 - 09:39

Pszenica Ozima i jara

Chcę skrócić pszenicę w fazie liścia flagowego, co będzie lepsze Cerone 0,5 l/ha czy Moddus 0,3 l/ha?

Nawożenie w trzech dawkach 195 N/ha

Modus

#13305 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 05 maj 2015 - 09:41

Pszenica Ozima i jara Moddus

KPK KUMURUN TEAM

#13306 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 05 maj 2015 - 11:48

Pszenica Ozima i jara

Koledzy jak dałem 0.3l moddusa i 1 litr CCC to na drugi oprysk mogę dać cerone?? Jak tak to w jakiej dawce i w jakim terminie najlepiej zboże z dużym prawdopodobieństwem wylegania.

#13307 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 05 maj 2015 - 12:10

Pszenica Ozima i jara

Układam jakąś mieszaninę pod zboża i główkuję. Za bazę chciałbym przyjąć azoksystrobinę 250g w dawce 0,6l/ha (koszt ok. 96zł). Zastanawiam się co do niej domieszać. Na pewno jakiś/jakieś triazole. O ile strobi załatwi mi DTR, rdze i w pewnym stopniu fuzariozy o tyle sama nie da rady sobie z septoriozą i ewentualnym mączniakiem. Do tych ostatnich najlepszy triazol. Myślałem nad zastosowaniem Artei (propikonazol ma dobre działanie na septoriozę a cyprokonazol na mączniaka). W mieszance nieco obniżę dawkę z 0,5l na 0,4l/ha co bedzie mnie kosztować ok. 60zł. Łącznie zabieg (kosa na wszelkie patogeny) wyniesie mnie ok 160zł/ha.

W podobnych cenach na ha znajdzie się Adexar, Reveller czy Seguris i zastanawiam się które rozwiązanie wybrać.

#13308 Share denzi123

denzi123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 maj 2015 - 12:34

Pszenica Ozima i jara

W podobnych cenach to chyba tylko Reveller będzie. Adexar i Seguris wychodzą mi ok.200zł/ha. Twoja mieszanka-azoksystrobina z Arteą jest moim zdaniem wystarczająca i nie warto stosować tamtych gotowych mieszanek ponieważ można ułożyć własną, która będzie tańsza i nie mniej skuteczna. Ew. zamiast Artei  dać epoksykonazol.

Edytowany przez denzi123, 05 maj 2015 - 15:58.

#13309 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 maj 2015 - 13:27

Pszenica Ozima i jara

możesz dodać do azoksystrobiny duet ultra w dawce 0,6 l / ha duet i amistar 0,5 l / ha

#13310 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 05 maj 2015 - 14:15

Pszenica Ozima i jara

A własnie odnosnie duettów. Producent zaleca na T1 stosować Star a na T2 Ultra jednak patrząc na substancję to własnie na drugi zabieg bardziej pasuje Star w składzie z epoksykonazolem i fenpropimorfem. Natomiast duża dawka tiofanatu metylu w Ultra chyba bardziej odpowiada za łamliwość niź choroby liści i kłosów.

W mojej mieszance zastanawiam sie czy nie zejśc ze strobi na 0,5 a nawet 0,4l jak niektórzy tu zalecają Acanto w takiej dawce + tebu.

Edytowany przez tobago, 05 maj 2015 - 14:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13311 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 05 maj 2015 - 15:38

Pszenica Ozima i jara

Macie skuteczny sposób na przetaczniki?? opryskałem cholerstwo sekatorem ale trochę przypaliło i rosną sobie dalej. Teraz pszenica już dość duża za kilka dni flagowy się pokaże i zostaje tylko Biathlon 4D a ma w średnio-wrażliwych. Może ma ktoś Asa w rękawie ?? :)

Na przetaczniki do zwalczania wiosną najlepsze jest Starane, ktoś na forum polecał Aurorę ale stanowczo nie w tej fazie pszenicy (do końca fazy krzewienia), Biathlon 4D będzie stanowczo za słaby. Jak mało jest tych chwastów to bym zostawił w spokoju. Z herbicydów jesiennych które sobie z tym radzą polecam Expert Met + DFF.

Prysnołem 0.7CCC + 0.4 Medax pszenicę ozimą jakieś 1,5 tygodnia temu. Niektóre rośliny nie miały jeszcze kolanka. Mogą być jakieś negatywne skutki tego oprysku, bo widzę że rosliny się zachamowały i wogóle nie rosną.

Taka niska dawka raczej nie przyhamowała roślin.

Układam jakąś mieszaninę pod zboża i główkuję. Za bazę chciałbym przyjąć azoksystrobinę 250g w dawce 0,6l/ha (koszt ok. 96zł). Zastanawiam się co do niej domieszać. Na pewno jakiś/jakieś triazole. O ile strobi załatwi mi DTR, rdze i w pewnym stopniu fuzariozy o tyle sama nie da rady sobie z septoriozą i ewentualnym mączniakiem. Do tych ostatnich najlepszy triazol. Myślałem nad zastosowaniem Artei (propikonazol ma dobre działanie na septoriozę a cyprokonazol na mączniaka). W mieszance nieco obniżę dawkę z 0,5l na 0,4l/ha co bedzie mnie kosztować ok. 60zł. Łącznie zabieg (kosa na wszelkie patogeny) wyniesie mnie ok 160zł/ha.

W podobnych cenach na ha znajdzie się Adexar, Reveller czy Seguris i zastanawiam się które rozwiązanie wybrać.

Kosa z całą pewnością na wszystkie choroby to nie będzie. Ta mieszanka jest słaba na septoriozę liści, zarówno interwencyjnie jak i zapobiegawczo.

#13312 Share Wojtek1609

Wojtek1609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:02

Pszenica Ozima i jara

Witam,

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co mogą oznaczać "wytłoczenia/wgłębienia"  na lisciach pszenicy ozimej ?. Dodam że nie wystąpiła zmiana barwy w takich miejscach. Liście są intensywnie zielone, ale pofałdowane.

Pozdrawiam

#13313 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 maj 2015 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

artea to nie najlepszy wybór. Stosowałem w ubiegłym roku Menare (ciut mocniejsza) i szału nie było - aczkolwiek tragedii też nie. Wydaje mi się że lepiej dołożyć epoksykonazol.

A własnie odnosnie duettów. Producent zaleca na T1 stosować Star a na T2 Ultra jednak patrząc na substancję to własnie na drugi zabieg bardziej pasuje Star w składzie z epoksykonazolem i fenpropimorfem. Natomiast duża dawka tiofanatu metylu w Ultra chyba bardziej odpowiada za łamliwość niź choroby liści i kłosów.

W mojej mieszance zastanawiam sie czy nie zejśc ze strobi na 0,5 a nawet 0,4l jak niektórzy tu zalecają Acanto w takiej dawce + tebu.

Zalecają Duet Star na 1 zabieg ze względu na mączniaka - fenpropimorf. Duet Ultra na 2 ze względu na ochronę przed fuzariozą (tiofanat - znikoma ochrona ale jakaś tam jest)

Podsumowując -  jest dużo mankamentów w tym programie.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#13314 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:17

Pszenica Ozima i jara

Witam,

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co mogą oznaczać "wytłoczenia/wgłębienia"  na lisciach pszenicy ozimej ?. Dodam że nie wystąpiła zmiana barwy w takich miejscach. Liście są intensywnie zielone, ale pofałdowane.

Pozdrawiam

Ja też to mam i nie mam pojęcia od czego, przedstawiciel Chemirolu też nie wiedział. Pszenica bardzo ładna a te wytłoczenia to wyglądają jakby liść wpadł w tryby.

Myślałem że może za dużo odżywek zastosowałem.

#13315 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:20

Pszenica Ozima i jara

te "wytłoczenia" jak mi kiedyś powiedział pewien agronom to reakcja na duże wahania temperatury. Prześledź w pamięci co się działo u Ciebie w regionie w ostatnim czasie i pewnie będzie sie zgadzać.

#13316 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 05 maj 2015 - 20:21

Pszenica Ozima i jara

Sprawdzcie czy w srodku zdzbla nie siedzi larwa ploniarki zbozowki.U mnie zdazala sie w zdzble ktore mialo takie liscie.

Edytowany przez ppwolf38, 05 maj 2015 - 20:23.

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#13317 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 05 maj 2015 - 20:31

Pszenica Ozima i jara

Mam te wytłoczenia,a poszły tylko fungi,stabilan i plonwit zboża :(

#13318 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:56

Pszenica Ozima i jara

artea to nie najlepszy wybór. Stosowałem w ubiegłym roku Menare (ciut mocniejsza) i szału nie było - aczkolwiek tragedii też nie. Wydaje mi się że lepiej dołożyć epoksykonazol.

Zalecają Duet Star na 1 zabieg ze względu na mączniaka - fenpropimorf. Duet Ultra na 2 ze względu na ochronę przed fuzariozą (tiofanat - znikoma ochrona ale jakaś tam jest)

Podsumowując -  jest dużo mankamentów w tym programie.

ja chcę dać na T2 acanto 0,5l + własnie menara też ok 0,5l/ha, co myślisz o tym @losktos? Póki co uważam, że pszenice mam w bardzo dobrym stanie :)

#13319 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:07

Pszenica Ozima i jara Panowie jutro mam zamiar jechać z zabiegiem T2 na pszenice i pryskać środkiem artea pytanie czy moge dać 0,5 l/50 arów nic się niebedzie działo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13320 Share albert1991

albert1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:18