Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25351 odpowiedzi na ten temat

#13181 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 maj 2015 - 15:17

Pszenica Ozima i jara

papier przyjmie wszystko na etykiecie pisze że zwalcza daną chorobę ale nigdy nie pisze w jakim stopniu ! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:54
  •  

#13182 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 538 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 01 maj 2015 - 15:26

Pszenica Ozima i jara

Czy deszcz, który przeszedł 3 godziny po oprysku CCC + Moddus nie spłukał go ? padało lekko przez ok 30min, myślę że nie powinno to obniżyć działania środka ? :)

Edytowany przez Renault9514, 01 maj 2015 - 15:27.

ZETOR Team !!!

#13183 Share robert81

robert81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 maj 2015 - 16:18

Pszenica Ozima i jara

Kolego Agro-Nom sprzedawca  polecił mi na t1 soligor 1l/ha a na t2 falcon 1l/ha. Powiedział żę falcon załatwi septoriozę w pszenicy jarej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13184 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 maj 2015 - 16:35

Pszenica Ozima i jara

bratpit

Skoro uważasz że substancje SDHI się nie przemieszczają, to jak wyjaśnisz działanie Systivy? Przecież ziarno potraktowane tym specyfikiem nie może chronić liści które wyrosną, skoro substancja aktywna się nie przemieszcza.

A gdzie wyczytałeś ,że uważam  ,że się nie poruszają :)

To jest mało grzeczne wkładanie w moje usta czegoś czego nie napisałem i tak nie uważam .

Przeczytaj jeszcze raz moje posty ze zrozumieniem, zwłaszcza pierwszy gdzie wkleiłem załącznik z pismem obrazkowym gdyby moje słowa były mało zrozumiałe.

Wyjaśnienie zostawiam Tobie do rozwikłania bo widzę ,że lubisz dociekać.

NA podstawie tego co napisałem powinieneś już wiedzieć dlaczego Systiwa ma ambicje  działać też na liście  ;)

Prosta logika.

Edytowany przez bratpit, 01 maj 2015 - 16:37.

#13185 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 maj 2015 - 17:21

Pszenica Ozima i jara

robert 81 to jak ci sprzedawca powiedział to pryskaj i się nie pytaj bo mnie jakoś mało obchodzi czym ty będziesz pryskał dla mnie możesz  i samą woda pryskać. A sprzedawca jak sama nazwa mówi sprzedaje i zachwala to co ma, już nie raz ten temat przerabiałem pryskaj i wydawaj kasę na co chcesz. na t2 polecam epoksykonazol 125g /ha + amistar lub acanto 0, 5l / ha.

#13186 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 01 maj 2015 - 17:25

Pszenica Ozima i jara Jakbym miał takiego sprzedawcę co każe dac soligor na T1 to byśmy się pogniewali delikatnie rzecz mówiąc

#13187 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 maj 2015 - 17:29

Pszenica Ozima i jara

zgadzam się z lonoh

#13188 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 990 postów

Napisany 01 maj 2015 - 18:12

Pszenica Ozima i jara

robert 81 to jak ci sprzedawca powiedział to pryskaj i się nie pytaj bo mnie jakoś mało obchodzi czym ty będziesz pryskał dla mnie możesz i samą woda pryskać. A sprzedawca jak sama nazwa mówi sprzedaje i zachwala to co ma, już nie raz ten temat przerabiałem pryskaj i wydawaj kasę na co chcesz. na t2 polecam epoksykonazol 125g /ha + amistar lub acanto 0, 5l / ha.

Są jakieś różnice między amistar, a acanto? Czy nie ma znaczenia między tymi strobiami?

#13189 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 01 maj 2015 - 18:38

Pszenica Ozima i jara

Jakbym miał takiego sprzedawcę co każe dac soligor na T1 to byśmy się pogniewali delikatnie rzecz mówiąc

Auć, zapaliliście mi lampkę, bo właśnie zostało mi z tamtego roku ze zbóż jarych trochę Soligoru który miał iść na flagowca i mój zaprzyjaźniony sprzedawca, który naprawę ma łeb do tych wszystkich substancji, powiedział, że śmiało może iść na T1 więc dokupiłem na resztę ozimych tez Soligor :wacko: Tylko po co wciskałby Soligor... Chyba trzeba będzie się dokształcić w tych środkach i samemu podejmować decyzję...

#13190 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1446 postów

Napisany 01 maj 2015 - 18:44

Pszenica Ozima i jara

Kiedy wychodzi liść flagowy w pszenicy ,teraz chyba podflagowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13191 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 maj 2015 - 18:53

Pszenica Ozima i jara

a co sądzicie na 1 zabieg w pszenicy WIRTUOZ 1litr na ha i drugi srodek CAPALO są dobre na choroby

#13192 Share Tomek208

Tomek208

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 maj 2015 - 19:11

Pszenica Ozima i jara

Czym można zwalczyć fiołka w fazie strzelania w źdźbło bo oprysk jesienny lentipur+glean przepuścił go?

#13193 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisany 01 maj 2015 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Tribenuron lub tifensulfuron+tribenuron, mówiąc po Polsku to Granstar Ultra lub Rubin

#13194 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 maj 2015 - 19:42

Pszenica Ozima i jara

a co sądzicie na 1 zabieg w pszenicy WIRTUOZ 1litr na ha i drugi srodek CAPALO są dobre na choroby

Jak dla mnie to wiodące środki na T1 , sam robię już któryś rok capallo i jest git , tylko cena mało przyjemna ale nie patrzę na to , ma być dobrze i jest dobrze. Oczywiście można równie dobrą nieszaninę zrobić z innych środków ale nie jestem słonny zmieniać czegoś co jest dobre , albo kombinować jakieś miksy jak co poniektórzy tu proponują , a później przy takim obrocie sprawy jak w tym roku (sucho i zimno) , 10 postów z pomocą o ratunek , bo żółknie itp. , nię mówię tu o mieszaniu fungi tylko o robieniu zup razem z odżywkami , antywylegaczami , mocznikami itp. Jak już wcześniej pisałem w którymś poście nie jestem żadnym specjalistą ale czasami warto posłuchać dobrej rady lub samemu ruszyć głową , pozdrawiam i wysokich plonów życzę.

#13195 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 maj 2015 - 20:00

Pszenica Ozima i jara Koledzy, jaką będzie skuteczność Capalo z mocznikiem, siarczanem itd, skoro po 15-20 minutach od zabiegu zaczęło kropić?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#13196 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 01 maj 2015 - 20:16

Pszenica Ozima i jara

Jesli kropic to skuteczność bedzie 100%, ile dawałeś mocznika z siarczanem?

W tamtym roku stosowałem właśnie te środki i było ok, w tym roku też to kupiłem bo jak na razie jestem zadowolony

:) :)

#13197 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 maj 2015 - 21:14

Pszenica Ozima i jara Mocznika zawsze daje jakieś 15 kg na 400 litrów, takie dobre wiadro. Mikrokompleks 5 kg, kristalon pomarańczowy 3,5 kg, midas 0,25 i ccc. I to wszystko wychodzi mi na 1,1 ha. Jak szybko taki mix się może wchłaniać? Nie napisałem że to kropienie przerodziło się mżawke z małymi przerwami.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#13198 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 01 maj 2015 - 22:40

Pszenica Ozima i jara

A co sądzicie o Falconie na t2 i Tebu na t3?

#13199 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2045 postów

Napisany 02 maj 2015 - 06:11

Pszenica Ozima i jara

Słaby ten Falcon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13200 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2223 postów

Napisany 02 maj 2015 - 06:49

Pszenica Ozima i jara

Jeśli chcesz utrzymać parametry na jakościową i liczysz na zwyżkę cen w żniwa, to raczej daj lepsze środki. Ja nie wierzę w zwyżki cen, raczej spadki i stosuję ochrone minimalną, aby utrzymać zboże stojące. Przelicz sobie koszty i ewentualny dochód, a potem się zastanów, co dla ciebie lepiej wychodzi, 3x środki z górnej, czy dolnej półki.