Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

25266 odpowiedzi na ten temat

#12941 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2015 - 22:30

Pszenica Ozima i jara Tomek90

co nie tak z tą ochroną? U mnie po rzepku pszenica, zero mączniaka, zero łamliwości podstawy źdźbła, tylko trochę septorioza,  Na T2 pójdzie Artea 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 20:53
  •  

#12942 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 22:51

Pszenica Ozima i jara

Witam

Mam dylemat w którym momencie opryskać pszenice zimową które nie jest w równomiernym stadium rozwojowym, na niektórych łodygach mam już wyczuwalne 1 kolanko jakieś 1 cm od ziemi, natomiast na innych łodygach jeszcze nic nie ma, są w końcowej fazie krzewienia. Pewnie ma to związek z tym, iż pszenica była późno siana i w czasie suszy i były nierówne wschody i część się rozkrzewiona na jesień a reszta na wiosnę dałem blisko 80 kg N/ha. I teraz pytanie kiedy zastosować antywylegacz, a będę dawał CCC ok 0,9 + moddus ok 0,25 w zależności czy będzie dalej sucho czy w końcu popada. Z tego co wiem tam gdzie jest kolanko to skróci te międzywęźle i usztywni moddus łodygę a na łodygi bez kolanka jak zadziała czy w ogóle zadziała?

Lepiej czekać jak na tych łodygach pojawi się kolanko, tylko pewnie te wcześniejsze będą miały już jakieś 2 cm nad ziemią kolanko, czy jechać już i oprysk zadziała na te kłosy już rozwinięte a na słabsze nie będzie efektu - czy wyrówna łan w ten sposób.

Proszę o jakieś sugestie co lepiej zrobić.

Pozdrawiam

Arek 

#12943 Share jacek37

jacek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:11

Pszenica Ozima i jara

Wątpię czy pszenice jarą pryskałeś Lancetem... bo o niej mówimy, A jak w zimowej to nic dziwnego, nawet jakbys nie pryskał to owsa głuchego by najpewniej nie było chyba, że praktycznie pszenicy nie ma na polu. Ktoś jeszcze zwalczał głuchego w jarej Attributem?

nie pierwszy rok stosuje lancet w jarej zresztą nie tylko ja  pryskaw wtedy jak na polu jest owies pszenica w fazie 1 kolanka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12944 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:27

Pszenica Ozima i jara

panowie mam pytanie o rozpylacze antyznoszeniowe,czy można nimi pryskć jak  nie ma wiatru,bo mam pojedyncze głowiczki i bym musiał zmieniać dysze jakby wiał i znowu zmieniać jakby nie wiało,sąsiedzi mówią mi róznie,jeden mówi ze pryska ciągle na antyznoszeniowych,a inny znowu mówia zeby nie pryskać i teraz nie wiem kogo słuchać,a wy jak radzicie?

#12945 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:28

Pszenica Ozima i jara

Po CCC nie sądzę żeby były lepiej ukorzenione.

Ja pisałem że po zastosowaniu regulatorów wzrostu a nie konkretnie że po CCC. Chodziło mi np o Moddus np a w ulotce moddusa pisze że daje siłę systemu korzeniowego itp.   załączam ulotkę informacyjną Moddusa

Załączone pliki

#12946 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 07:44

Pszenica Ozima i jara witam wczoraj poszedł zabieg t1 tern premium 0.8l + atak 0.8l. + osd minerał 2kg + mocznik 5 kg i mam pytanie po jakim czasie mogę skracać pszenicę ? planuje na jutro 1l ccc + 0.3 modus będzie ok? dodam że nie mieszałem tyg zabiegów razem bo bardzo sucho jest na niedzielę zapowiadają opady pozdrawiam

#12947 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 09:13

Pszenica Ozima i jara

Kolego @grego, 2 lata z rzędu mojemu wujkowi pryskałem jarą attributem(ze względu że wychodziło w sumie najtaniej) i nie było ani jednego. Dodam, że zachwaszczenie głuchym owsem po prostu kosmiczne!!

#12948 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1602 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 09:21

Pszenica Ozima i jara

panowie mam pytanie o rozpylacze antyznoszeniowe,czy można nimi pryskć jak  nie ma wiatru,bo mam pojedyncze głowiczki i bym musiał zmieniać dysze jakby wiał i znowu zmieniać jakby nie wiało,sąsiedzi mówią mi róznie,jeden mówi ze pryska ciągle na antyznoszeniowych,a inny znowu mówia zeby nie pryskać i teraz nie wiem kogo słuchać,a wy jak radzicie?

Możesz pryskać cały czas...

#12949 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 10:06

Pszenica Ozima i jara

Arkadian- spokojnie odczekaj jeszcze parę dni, jakoś to wypośrodkować tak aby ta druga nie uciekła mocno w drugie kolanko, a nawet jak ucieknie w drugie kolanko to moddus przyhamuje.

#12950 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 kwiecień 2015 - 10:11

Pszenica Ozima i jara

witam wczoraj poszedł zabieg t1 tern premium 0.8l + atak 0.8l. + osd minerał 2kg + mocznik 5 kg i mam pytanie po jakim czasie mogę skracać pszenicę ? planuje na jutro 1l ccc + 0.3 modus będzie ok? dodam że nie mieszałem tyg zabiegów razem bo bardzo sucho jest na niedzielę zapowiadają opady pozdrawiam

trzeba była skracac razem z grzybówką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12951 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2043 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 10:31

Pszenica Ozima i jara

To dlaczego ma głuchego w średniowrażliwych? Pomyśle nad tym attributem bo faktycznie sporo tańszy od Pumy czy Axiala, łączyłeś go z dwuliściennym herbicydydem czy osobno?.

#12952 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 11:04

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj w takiej kolejności dawałem do opryskiwacza:Najpierw orzywki(z intermagu)potem wlałem na skracanie(cerone) a na końcu na grzba(falcon) dobrze zrobiłem tak pryskając?Podziała

Teraz cerone , jak dla mnie to chyba za wcześnie

#12953 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3966 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 24 kwiecień 2015 - 14:41

Pszenica Ozima i jara

Wątpię czy pszenice jarą pryskałeś Lancetem... bo o niej mówimy, A jak w zimowej to nic dziwnego, nawet jakbys nie pryskał to owsa głuchego by najpewniej nie było chyba, że praktycznie pszenicy nie ma na polu. Ktoś jeszcze zwalczał głuchego w jarej Attributem?

Dostałem propozycję na ATTRIBUT i właśnie bałem się,że może nie podziałać.....dziś rozmawiałem z kolegą i proponował

60g attributu+20g helmstar

Mówił,że sprawdzona mieszanka i czyściutko na polu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#12954 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 18:00

Pszenica Ozima i jara

Przez przypadek dałem na jedną działkę pół dawki Lancetu i tak się zastanawiam co teraz zrobić? Czekać i obserwować czy bierze chwasty, czy pryskać drugi raz połową dawki?? Zabieg wykonywałem w środę.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#12955 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2043 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:32

Pszenica Ozima i jara

przed wczoraj, a nawet jeszcze wczoraj pszenice były całkiem ładne mocno zielone bardzo ładnie się zebrały jak się ociepliło ale dzisiaj wychodzę i żółto się robi na polu  <_<. Końcówki starszych liści żółkną w oczach, na części fungicyd i mikro dawane w tamtym tygodniu na innych wczoraj i różnicy wielkiej nie ma. Nie wiem czy to przez ostatnie przymrozki, czy reakcja na opryski, czy od braku wody bo u nas jest masakrycznie sucho, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio padało.

#12956 Share lelo18

lelo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:38

Pszenica Ozima i jara

Panowie chciałbym podać drugą dawke azotu na pszenice i się zastanawiam czy jechać jutro czy poczekać aż popada descz bo jest strasznie sucho? Chciałbym rozsiać mocznik!

#12957 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2531 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:46

Pszenica Ozima i jara

ja tam bym siał. Tym bardziej że prognozy mówią coś o deszczach

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12958 Share Rolnik_z_Podkarpacia

Rolnik_z_Podkarpacia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:47

Pszenica Ozima i jara Panowie pogoda jak zwykle płata figle i nieopryskałem antywylegaczem w terminie a teraz moja pszenica ma kolanko na wysokości 2-2.5 cm i niewiem czy jeszcze antywylegacz 675 SL w max dawce 2l\ha coś zdziała nawożenie to 180 kg saletry na ha jesienią kurzy pomiot i odrzywki dolistne .?

#12959 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:47

Pszenica Ozima i jara

Ja miałem kiedyś paczkę po attribucie gdzieś na oko z roku 2002 i tam owies głuchy był podany jako wrażliwy, dziadek nim pryskał też jak pamiętam jakoś 10 lat temu i było czysto od głuchego. Dopiero jak kupiliśmy z wujasem attriubt to się dowiedziałem, że teraz jest w średniowrażliwych. Pryskane było 60g attribut+jakiś mustang w pełnej dawce. Zostało minimalnie tobołków czy coś w tym stylu, ale głuchego naprawdę nie było.

Edit A tu macie podany owies głuchy we wrażliwych http://sklep.anrol.e...ibut-70-wg-120g

Edytowany przez koczas, 24 kwiecień 2015 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12960 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 24 kwiecień 2015 - 19:51

Pszenica Ozima i jara

Lepiej przed deszczem rozsiać.Mi się tak udało w sobotę posiałem a w pon deszczyk poszedł.Ale zostało mi wiaderko to co się rozsypało z worów i ręcznie rozsypałem na polu po deszczach parę dni już leży 2 tyg bez deszczu i jeszcze go widać,no ale deszczu brak.