Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22560 odpowiedzi na ten temat

#12921 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:11

Pszenica Ozima i jara

Pytałem ostatnio o zupełnie inną kolejność, ale życie zweryfikowało plany. Dziś opryskałem tilt/atak+0,1 moddus. Kiedy mogę prysnąć najwcześniej axialem?? W piątek będzie ok? Dodam, że poprawka na jednej ścieżce tylko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:41
  •  

#12922 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:24

Pszenica Ozima i jara

Dziękuje za odpowiedź. A czy jak dziś pryskałem Pszenice huzarem a pszenżyto Linturem to mogę jutro o takiej samej porze jechać z mocznik 5% + Siarczan 5% + Maximus 1%??

#12923 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:35

Pszenica Ozima i jara

Teoretycznie lepiej po chwastowiczach czekac 3 dni minimum ale jak to pogoda lubi platac figle to nawet i 1 dzien wystarczy rok temu to pryskalem chwasty a na drugi dzien t1 skracanie odrzywki i bylo ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12924 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:38

Pszenica Ozima i jara

mogę po 2 dniach po RSM lecieć z t1 i skracaniem ?

#12925 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:01

Pszenica Ozima i jara

panczo nie przejmuj sie . po 1 to napewno nie choroby podstawy tak jak ktos to pisał a jeżeli juz to septorioza paskowana szaleje z racji lekkiej zimy. u mnie odmiana mewa wygląda podobnie najstarsze liscie uschły a końcówki porobiły sie zółte i fioletowo-bure ale podstawa jest ok tyle że u mnie troszke głoduje bo chce zredukowac obsade bo jest zbyt gesta po 10 rozkrzewien dostała mikro miedz i basfoliara 36 i poprawia sie w oczach . zaczeła strzelac w zdzbło i dzisiaj dostała 2 dawke saletry 150kg i czekam na skracanie. mysle że u ciebie też przejsciowe mogą to byc efekty wysmalenia wiatrem niskie temp i silny wiatr u mnie po tym sie nasiliło a poza tym wahania temperatur nie służa nam w tym roku.

No zobaczymy co tam dalej z nią będzie... Dzisiaj ją trochę dozywilem mocznikiem +siarczan +plonovit zboża... Mam nadzieje że się poprawi. Ale deszczu potrzeba deszczu!!!

#12926 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:13

Pszenica Ozima i jara

No bo jutro jeszcze słonecznie i w miarę ciepło od piątku może przepadać więc może dawać odżywki. Na dzień przed deszczem chyba było by ok??

#12927 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:27

Pszenica Ozima i jara

dziś skoczyłem z T1 w pszenicy, 

topsin 1l/ha

bumper 0,3l/ha

mocznik 5kg/ha

siarczan magnezu 5kg/ha

maximus aminomikro 0,5 kg/ha 

wody 200l/ha 

mało mocznika, mogłem dać jeszcze raz tyle ale jechałem w słońcu i nie chciałem przedobrzyć ;) Pszenica zdrowa, silna, małe oznaki septoriozy (po rzepaku) 

Edytowany przez dawid3p, 22 kwiecień 2015 - 21:28.

#12928 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:35

Pszenica Ozima i jara

T1- 21.04.2015   1l duet star+medax+ 1l antywylegacz+20kg mocznika+5kg mikrokomplex

#12929 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:49

Pszenica Ozima i jara ile dałeś medaxu 0,8?

KPK KUMURUN TEAM

#12930 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 09:45

Pszenica Ozima i jara

Pszenica jara się krzewi ale słabo.Musi mieć pod dostatkiem wilgoci podczas krzewienia wtedy nie redukuje pędów.Jeśli by miało być tak ile nasion tyle kłosów to trzeba by siać jej z 300 kg na ha :)

No wiele się nie pomyliłeś. Na kompleksie żytnim bdb trzeba wysiać ok 500 nasion na metr przy MTZ 50g zdolności 98 wychodzi ok 255 kg ha. Krzewić się krzewi tylko jak przyjdzie susza to pozostają kłosy na pędach głównych a pędy boczne się redukują. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12931 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 13:30

Pszenica Ozima i jara

dziś skoczyłem z T1 w pszenicy,

topsin 1l/ha
bumper 0,3l/ha

mocznik 5kg/ha
siarczan magnezu 5kg/ha
maximus aminomikro 0,5 kg/ha

wody 200l/ha

mało mocznika, mogłem dać jeszcze raz tyle ale jechałem w słońcu i nie chciałem przedobrzyć ;) Pszenica zdrowa, silna, małe oznaki septoriozy (po rzepaku)

Z taka ochroną to plonu wysokiego się nie zbuduje.

#12932 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2015 - 14:33

Pszenica Ozima i jara

No dzisiaj wkoncu udało mi sie skrócic i odgrzybić pszenice wraz z siercznem magnezu. Pozniej troche zaczeło wiać, lance opusciłem tuz nad roslinami ale o dziwo nie znosiło cieczy za bardzo chyba dlatego że była dużo gestsza w porownaniu do samej  wody. Teraz tylko czekac na efekty.

Edytowany przez andrzej1988, 23 kwiecień 2015 - 14:33.

#12933 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 14:57

Pszenica Ozima i jara

o co chodzi z tym skracaniem,kolankiem itp.ktos mnie wyedukuje?bo czytam was od kilku dni i trudno mi zalapac .

#12934 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 15:48

Pszenica Ozima i jara

Kolego jak masz np intensywnie nawożone pole azotem (obornik itd) lub poprostu przewidujesz że może zboże wylegać powinieneś stosować regulatory wzrostu potocznie taki zabieg nazywa się skracaniem gdyż skraca się międzywęźla (łan jest niższy). Po zastosowaniu regulatorów wzrostu rośliny są niższe, mają grubszą słomę oraz lepiej są ukorzenione przez co nie wylegają podczas wiatrów itd. Daje to odczuwalny wzrost plonu, nawet przez samo to że zboże stoi a nie leży. Pewnie kolego widziałeś w słomie że ma ona takie zgrubienia co kilkanaście cm to są to tzw kolanka. A faza 1 kolanka jest gdy roślina po końcu krzewienia zaczyna się faza strzelania w źdźbło i gdy to kolanko jest w pędzie głównym ok 1cm nad ziemią. Gdy urwiesz przy ziemi żdźbło pszenicy to można wyczuć te kolanka palcami lub przeciąć nożem i jest ono widoczne. Stosować można w takiej fazie w pszenicy np Moddus 0,3l/ha + Antywylegacz płynny 675 SC l/ha. możesz w googlach wpisać etykieta moddus i tam jest sporo opisane. Jak coś żle to mnie poprawcie.

Edytowany przez andrews1987, 23 kwiecień 2015 - 15:49.

#12935 Share 1991Mateusz

1991Mateusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 18:25

Pszenica Ozima i jara

Witam. Potrzebuje jakiś sprawdzony bardzo dobry środek na chwasty w pszenicy ozimej proszę o pomoc.

#12936 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 18:41

Pszenica Ozima i jara

Kolego jak masz np intensywnie nawożone pole azotem (obornik itd) lub poprostu przewidujesz że może zboże wylegać powinieneś stosować regulatory wzrostu potocznie taki zabieg nazywa się skracaniem gdyż skraca się międzywęźla (łan jest niższy). Po zastosowaniu regulatorów wzrostu rośliny są niższe, mają grubszą słomę oraz lepiej są ukorzenione przez co nie wylegają podczas wiatrów itd. Daje to odczuwalny wzrost plonu, nawet przez samo to że zboże stoi a nie leży. Pewnie kolego widziałeś w słomie że ma ona takie zgrubienia co kilkanaście cm to są to tzw kolanka. A faza 1 kolanka jest gdy roślina po końcu krzewienia zaczyna się faza strzelania w źdźbło i gdy to kolanko jest w pędzie głównym ok 1cm nad ziemią. Gdy urwiesz przy ziemi żdźbło pszenicy to można wyczuć te kolanka palcami lub przeciąć nożem i jest ono widoczne. Stosować można w takiej fazie w pszenicy np Moddus 0,3l/ha + Antywylegacz płynny 675 SC l/ha. możesz w googlach wpisać etykieta moddus i tam jest sporo opisane. Jak coś żle to mnie poprawcie.

bardzo dziekuje kolego:) wlasnie takich informacji potrzebowalem,nie jestem wielkim farmerem to tez i moja wiedza na ten temat marna,pierwszy rok zajalem sie ziemia osobiscie,do tej pory robilem tylko to co moj tato odemnie potrzebowal,jednak  teraz sam postanowilem zasiac prawie 1,5h nie ukrywam ze chcialbym pokazac ze tez potrafie zasiac i zebrac plon oczywiscie jest to zdrowa rywalizacja bez zadnych podtekstow ,szanuje wiedze i doswiadczenie ojca ale chcialbym sprobowac zastosowania nowych srodkow i technologi uprawy bo moj tato cale zycie tylko chwastox i tyle.

#12937 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 23 kwiecień 2015 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

co powiecie na mieszaninę 

Kendo 50EW+ZAMIR 400EW 

w dawkach odpowiednio 0,1+0,8l/ha????

Panowie Attribut 70SG weźmie owies głuchy w jarej???

Edytowany przez soltys48, 23 kwiecień 2015 - 19:01.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#12938 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 23 kwiecień 2015 - 19:03

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj w takiej kolejności dawałem do opryskiwacza:Najpierw orzywki(z intermagu)potem wlałem na skracanie(cerone) a na końcu na grzba(falcon) dobrze zrobiłem tak pryskając?Podziała

#12939 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2015 - 19:12

Pszenica Ozima i jara

dlaczego ma nie podziałac?? podziała. Ja zawsze mieszam grzybówke z antywylegaczem + siarczan albo inny nawoz dolistny jedynie herbicydu nie mozna mieszac z grzybowkami i nawozami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12940 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo