Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#12901 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:56

Pszenica Ozima i jara

kapec22 wątpię ze tyle zbierają, ( ja ja słyszę ważenie zbiornikami bizona to jestem chory)  a im więcej azotu tym wieksze nasilenie chorobami, ja w zeszłym roku miałem 7t/ha, w tym roku mam plan 8/tha bo w zeszłym roku wymarzła, mam nadzieję ze miło sie zaskoczę 

4t się zbierze bez problemu, u nas tez tak kiedyś sie uprawiało no ale przyszła moda na stosowanie masy środków i nawozów to się je daje, wiadomo zbiera się więcej, a jak z opłacalnością to zbytnio nie liczyłem nigdy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 06:06
  •  

#12902 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 07:13

Pszenica Ozima i jara

Panowie a pryskać moddusem i ccc z rana całkiem ?? bo później będzie cieplej niż temp na etykiecie czyli 10-15 stopni czy poczekać aż po południu spadnie temp do tego przedziału.

#12903 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:18

Pszenica Ozima i jara

@Ankan

przed zabiegiem też tak wyglądało...

Myślałem że odzywki jej pomogą ale narazie nie widzę poprawy....

chce w tym tyg jeszcze jej dać mocznik+siarczan.... nie wiem już sam co z tym zrobić....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12904 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:18

Pszenica Ozima i jara

panowie mam takie pytanie odnośnie pszenicy ozimej mianowicie jest bardzo sucho a chciał bym posiać 2 dawkę azotu i pytanie czy warto siać teraz czy czekać na deszcze ? a może lepiej prysnąć na razie jakimi odzywkami bo dość słabo wygląda ta pszeniczka, i jeszcze jak by mi ktoś wytłumaczył o co chodzi w tym skracaniu  i jakie koszty wychodzą na hektar, z góry dzięki za pomoc :)

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#12905 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:20

Pszenica Ozima i jara

Panowie da się do krzewić pszenice jarą jeżeli tak to czym i kiedy 

Pszenicy jarej się nie dokrzewia tylko sieje tyle nasion na metr ile chcesz mieć kłosów ponieważ pszenica jara reaguje silną redukcją pędów w warunkach stresowych (susza)

a ja dodam jeszcze coś od siebie, widzę każdy ładuje tutaj cudawianki fungicydy, odżywki, rsmy, antywylegacze po 150N itditd a u mnie każdy przed siewem nawet NPK nie daje czasem tylko ktoś sporadycznie i na wiosne jedynie sporadycznie na chwasty bez żadnych nawozów, o fungicydach to nie słyszeli i nie ma żadnych problemów z żadnymi grzybami ani nic ładne zielone i po 4t z ha a ja teraz ładuje więcej i ciekawe jak na tym wyjde bo jakbym mial zebrać wiecej a zainwestowac tyle ze i tak na jedno wyjdzie to nie ma w ogole sensu

4 tony to przynajmniej dla mnie kiepski wynik. A co to chorób grzybowych to ich nie ma bo nie wiedzą jak wyglądają ani gdzie ich szukać...

#12906 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:51

Pszenica Ozima i jara @andrews Calkiem rano nie pojedziesz bo będzie rosa. Ja bym proponował jechać gdzieś koło 15. Moddus lubi dobre słonko wówczas substancja ładnie rozchodzi się w roślinie.

KPK KUMURUN TEAM

#12907 Share Ankan

Ankan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 09:00

Pszenica Ozima i jara

@Ankan

przed zabiegiem też tak wyglądało...

Myślałem że odzywki jej pomogą ale narazie nie widzę poprawy....

chce w tym tyg jeszcze jej dać mocznik+siarczan.... nie wiem już sam co z tym zrobić....

Przed opryskiem była zielona . Części nie opryskałem  i tam jest zielono, Wyrastające w tej chwili młode liście wydaje mi się , że są nieporażone. Trzeba trochę poczekać 2 tygodnie dać siarczn ,jakieś mikro ,mocznik  tylko nie maksynalne dawki . Rośliny są chore , muszą te ,, trucizny " wyasymiilować.

Nie przejmuj się bardo kolego , trzeba byc dobrej myśli. Każdy popelnia błędy, często one kosztują , ale są i nauczką i trzeba wyjśc z tego  i dalej nie powielać głupot. Pozdrawiam i życzę żeby wszysto dobrze się ulożyło

#12908 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 09:13

Pszenica Ozima i jara

witam serdecznie wszystkich rolnikow ja jestem amatorem i potrzebuje porady,w sobote posialem 1h pszenicy a dzisiaj jade posiac 25a jeczmienia ,robie to pierwszy raz w zyciu:) poniewaz odziedziczylem pare hektarow po rodzicach i chce zeby cos uroslo dla kur,powiedzcie co i kiedy mam zrobic zeby cos z tego siania uroslo,chodzi mi glownie o opryski bo obornik zostal rozrzucony i przyorany w jesieni wiec mam nadzieje ze to wystarczy jesli chodzi o nawozenie.pozdrawiam.

#12909 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2015 - 09:18

Pszenica Ozima i jara lubora

rzuć saletry, 2 razy po 200 kg, opryskaj na chwasty i coś ci tam urośnie 

#12910 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 09:20

Pszenica Ozima i jara

ok a czym i kiedy pryskac od chwastow? dodam ze to ziemia w 1 klasie.                                                                                                                                    moze mi ktos poradzic?

Edytowany przez lubora, 22 kwiecień 2015 - 17:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12911 Share morganix

morganix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 09:43

Pszenica Ozima i jara

Panowie doradzcie !!!! :)  Zanajomy ma 1 ha pszenicy ozimej nie pryskanej od chwastów zachwaszczeniue dosyc duże.

Posiadam takie oto środki:

Glean 75WG

EXpert met 56WG

Chwastox Turbo 340 SL ( 0.5 litra tego mam)

Mustang forte 195 SE

Mustang 306SE

Grandstar 75WG

treflan 480 EC

Co z wyżej wymienionych mogę pomieszać żeby wzięło miotłe i dwuliścienne??

I w jakich dawkach ???

#12912 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 12:35

Pszenica Ozima i jara

mam pytanie dzisiaj rano pryskałem od zielska lancet + siarczan magnezu 10kg na ha. kiedy mogę jechać z modusem i ile siarczanu na ha wsypać też 10kg? i 3raz chcę duet + mocznik-ile kg? + siarczan- ile

kg? + npk tylko niech ktoś doradzi kiedy ten 3 zabieg i czy dobrze myślę? może jakieś inne połączenia i dawki?

#12913 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2015 - 14:15

Pszenica Ozima i jara

Jutro jak nie bedzie wiało bo cos nadaja jakies wiaterki to jade skracac Jantarke i Arkadie w dawce 1l CCC + 0.43 l Optimus + 0.7 l Tilt Turbo + 0,7l Atak + siarczan magnezu. Pszenica jest juz w zaawansowanym pierwszym kolanku. jest dośc duża. Miałem opryskac wczesniej ale było zimnojantarka.jpg albo wiało. Dzisiaj w nocy jeszcze troche niska temperatura +4. Przy gruncie moze być mniej wiec poczekam do jutra wtedy w nocy nadają +7.

Zdjęcie przedstawia jantarke po łubinie

Edytowany przez andrzej1988, 22 kwiecień 2015 - 14:16.

#12914 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 14:30

Pszenica Ozima i jara

Pszenicy jarej się nie dokrzewia tylko sieje tyle nasion na metr ile chcesz mieć kłosów ponieważ pszenica jara reaguje silną redukcją pędów w warunkach stresowych (susza)

4 tony to przynajmniej dla mnie kiepski wynik. A co to chorób grzybowych to ich nie ma bo nie wiedzą jak wyglądają ani gdzie ich szukać...

Pszenica jara się krzewi ale słabo.Musi mieć pod dostatkiem wilgoci podczas krzewienia wtedy nie redukuje pędów.Jeśli by miało być tak ile nasion tyle kłosów to trzeba by siać jej z 300 kg na ha :)

#12915 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 15:34

Pszenica Ozima i jara

Panowie a czy jak przenżyto ma drugie kolanko nad ziemią ok 2 cm to czy mogę dać jeszcze moddus????

#12916 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2015 - 15:58

Pszenica Ozima i jara

Moddus możesz dać, nawet w zwykłym antywylagaczu pisze ze mozna pryskac pszenzyto do fazy drugiego kolanka ale lepsze zdecydowanie są efekty po Moddusie. W tamtym roku skaracałem pszenice CCC+Modus po swietach. Jak wjechałem w pole to pszenica była prawie po kolana az sie wystraszyłem ale na szczescie udało mi sie ją zachamować. Była w fazie drugiego kolanka jak byk. dawke moddusa tez dałem skromną ale ustała tylko miejscami troszke poległa.

#12917 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 16:29

Pszenica Ozima i jara

panczo nie przejmuj sie . po 1 to napewno nie choroby podstawy tak jak ktos to pisał a jeżeli juz to septorioza paskowana szaleje z racji lekkiej zimy. u mnie odmiana mewa wygląda podobnie najstarsze liscie uschły a końcówki porobiły sie zółte i fioletowo-bure ale podstawa jest ok  tyle że u mnie troszke głoduje bo chce zredukowac obsade bo jest zbyt gesta po 10 rozkrzewien  dostała mikro miedz i basfoliara 36 i poprawia sie w oczach . zaczeła strzelac w zdzbło i dzisiaj dostała 2 dawke saletry 150kg i czekam na skracanie. mysle że u ciebie też przejsciowe mogą to byc efekty wysmalenia wiatrem niskie temp i silny wiatr u mnie po tym sie nasiliło a poza tym wahania temperatur nie służa nam w tym roku.

#12918 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:17

Pszenica Ozima i jara

Wczoraj wieczorem opryskałem pszenicę od chwastów Lancetem i w nocy był przymrozek wiecie może jakie będą skutki i czy herbicyd w ogóle zadziała.

#12919 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:25

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj była ładna pogoda więc postanowiłem opryskać pszenicę Moddusem + CCC + odżywki ale teraz patrzę i nadają w nocy przymrozek -3C, Zadziała to czy przy minusowych temperaturach? osłabi się działanie tych środków??? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12920 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:32

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie. Jakies 2 tygodnie temu dałem T1 Atak + yamato na zboża ozime. I na jednej odmianie zauważyłem pożółknięte liście. Zastanawiam się czy nie poprawić jutro aby się ten grzyb bardziej nie rozwinął. Co radzicie?