Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#12861 Share kapec22

kapec22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:52

Pszenica Ozima i jara

droga nie jest to nie zaszkodzi spróbować

Ja będę mieszał mocznik 20kg ~7% + siarczan magnezu 12kg 4% + mikro z 1l  + antywylegacz 675sl 1.75l + tytatnit 0.2l+ 300l wody  i się boje żeby nie przesadzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 18:55
  •  

#12862 Share falco

falco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:53

Pszenica Ozima i jara

Jak czytam o jakiś bio cudach to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Lepiej te pieniądze wydać na wapnowanie i wprowadzić jakiś poplon ze strączkiem  a jak chcesz wzbogacić mikroflorę to rozejrzyj się za obornikiem.

Przy tej suszy co mamy każdy korzeń się oberwie i to bez względu na to czy gleba zdegradowana czy nie. 

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

Pozdrawiam 

#12863 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 11:34

Pszenica Ozima i jara

Panowie a moddusem lepiej pryskać wieczorem czy w południe bo coś tam piszą o działaniu słońca. A i czy przymrozki nie zaszkodzą w nocy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12864 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 11:50

Pszenica Ozima i jara Pryskać moddusem jak są takie susze? Na polu sucho jak pieprz i nie wiem czy nie za szkodzę takim opryskiem? W jakiej kolejności powinno się mieszać mocznik, siarczan, mikro, middus, ccc, środki na t1 propico + corbel. W takiej kolejności powinnam wsypac/wlewać do beczki te środki? Jak dzisiaj sypnę 2 dawkę to mogę pryskać jutro moddusem i na grzyba?

#12865 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 13:15

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy taka mieszanka na T1 da radę?

Zamir 0,7 + Lotus 0,25  po rzepaku

i

Zamir 0,7 + Lotus 0,4 po pszenicy

Proszę o szybka podpowiedź bo chciałbym się po to wybrać do sklepu. Za 2-3 dni ma być u mnie sprzyjająca pogoda.

#12866 Share Ankan

Ankan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 15:17

Pszenica Ozima i jara

Nikomu nie bronię mieszania ale wszystko należy robić z głową. Niekiedy czytam tu taki zapytania co można a co nie że zastanawiam się czy w zbiorniku znajdzie się jeszcze miejsce na wodę. Tu nie o to chodzi. Wydaje mi się że warto dać roślinie odpocząć. Moddus w porównaniu np z odżywkami lubi bardzo słoneczną pogodę w czasie zabiegu. Najpierw mieszanie a za tydzień panika na forum i szukanie pomocy bo zboże żòłknie.

Święte słowa , niestety sam zmieszłem i chyba przedobrzylem. Żółkną dolne liście  a szczególnie w miejscach, gdzie było  słabsze zboże Za glupotę trzeba płacić . Nie miem czy da się zboże uratować  ,  czy pomomogą odżywki , sirczan? Czy ktoś  miał podobne problemy

#12867 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 15:26

Pszenica Ozima i jara

Dziękuję kolegom za szybką odpowiedź  jeszcze chciałbym wiedzieć czy kolejność mieszania tych składników: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha jest ważna? Chciałbym uniknąć jakiegoś zważenia czy czegoś podobnego? Pozdrawiam

#12868 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 15:41

Pszenica Ozima i jara

AGRO_NOM to ty raz opryskasz a potem śpisz do żniw ,10 razy mieszanina ci wyjdzie a 11 zaszkodzi,  jak sprzątniecie 6 ton z ha to mówicie że działa przy 9 tonach każdy mały błąd zabiera kilogramy

Edytowany przez miwigos, 21 kwiecień 2015 - 15:43.

#12869 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3223 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 16:31

Pszenica Ozima i jara Jeśli się nie zna kolejności w mieszaniu to pewnie że nie wyjdzie. Widocznie małą wiedzę masz w tym, plon może i masz duży, ale zysk nie koniecznie.

#12870 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2015 - 16:46

Pszenica Ozima i jara

mocznik+siarczan magnezu+odzywki+ fungicyd+regulator wzrostu -taka jest kolejnosc

ja to bede dzielil na 2 razy:

I: 20kg moczniku+12,5kg siarczanu mg+4kg rosasol 19-19-19+1l miedzi+1l manganu/300l wody

II po dniu badz 2 dniach: 1l Bumper super+0,4l lotus+0,8 medax top

dwa razy przez to ze susza i zeby zrosic te rosliny oraz zeby lepiej przyjely ten zestaw chemi

Edytowany przez dlugas90, 21 kwiecień 2015 - 16:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12871 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 17:48

Pszenica Ozima i jara

tomek 90 i miwigos robię rużnę mieszaniny i mieszam tylko to co można i robię to dużo lat z rzędu i jeszcze nic mi się nie zważyło ani nie zaszkodziło uprawą i takie gadki to sobie możecie wciskać komuś innemu że za 11 razem się nie uda ja nie mieszam herbicydu z jakimiś odżywkami czy fungicydami więc nie przesadzajcie. Ja nie wlewam środków jeden po drugim jak niektórzy ledwo wodę do opryskiwacza puścili a już 10 środków zdążyli wlać. Kolejność zachowana mieszanie z głową i sporo można zaoszczędzić.

#12872 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 18:37

Pszenica Ozima i jara

Ponawiam pytanie.

Doświadczenie mam niewielkie więc bardzo mi zależy na opinii w tym temacie.

Panowie czy taka mieszanka na T1 da radę?

Zamir 0,7 + Lotus 0,25  po rzepaku

i

Zamir 0,7 + Lotus 0,4 po pszenicy

Proszę o szybka podpowiedź bo chciałbym się po to wybrać do sklepu. Za 2-3 dni ma być u mnie sprzyjająca pogoda.

#12873 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:00

Pszenica Ozima i jara

Ponawiam pytanie.

Doświadczenie mam niewielkie więc bardzo mi zależy na opinii w tym temacie.

Nie jestem za mocny w temacie ale Zamir będę stosował na kłosa (tebukonaazol) , z tego co mi wiadomo są lepsze rozwiązania

#12874 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:15

Pszenica Ozima i jara

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

Pozdrawiam 

Pozdrawiam 

Nawet jeśli to coś pomoże to nie liczył bym na efekt po pierwszym roku stosowania... A u mnie w okolicy obornika opór za to słomy jak na lekarstwo... 

#12875 Share hanek

hanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:15

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy mogę zastosować taką mieszankę na T1    wirtuoz 1/l ha +  kristanol zielony 3 kg/h 

#12876 Share Mareg

Mareg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:19

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy mogę zastosować taką mieszankę na T1    wirtuoz 1/l ha +  kristanol zielony 3 kg/h 

spokojnei możesz pryskać , ja dodawałem jeszcze mocznik i siarczan do tego oraz miedź i nic się złego nie działo :)

#12877 Share Jarek22B

Jarek22B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:20

Pszenica Ozima i jara

Nie jestem za mocny w temacie ale Zamir będę stosował na kłosa (tebukonaazol) , z tego co mi wiadomo są lepsze rozwiązania

W Zamirze głównym składnikiem jest Prochloraz. Poza tym raczej skupię się na 2 zabiegach (może na 1 działce zastosuje coś na kłosa).

Miło widziane kolejne opinie.

#12878 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

0,4 Lotusa na pszenicę to za mało moim zdaniem. Ja dawałem 0,6 + 1l Bumper Super. 

KPK KUMURUN TEAM

#12879 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:15

Pszenica Ozima i jara Koledzy co jej dolega? Sprawa dotyczy głównie Jantarki bo inne odmiany wyglądają lepiej... W zeszłym tygodniu jechałem fugi plus odżywki plus regulator...
Pierwsze objawy zauważyłem już zimą ale myślałem że to może być od mrozu a to jednak nie to...
Poprawić czymś jeszcze czy czekać na działanie oprysku.?

Załączone miniaturki

• DSC_1543.JPG
  • DSC_1533.JPG
  • DSC_1534.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12880 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:17

Pszenica Ozima i jara

@panczo1922 Może trochę za dużo tego wszystkiego i za mocna mieszanina. Ja będę jechał na dniach 0,45 Lotus+ 0,45 Bumper+ 1L Atak + odżywki i siarczan magnezu, a osobno regualtory. Mieszanina trochę mocniejsza jak zalecana 1L Bumper Super+ 0,4 Lotus.

Edytowany przez metiu20, 21 kwiecień 2015 - 20:20.