Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#12841 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:06

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy mogę jednocześnie wykonac taki zabieg: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha ?

Proszę o odpowiedż. Z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 00:06
  •  

#12842 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

Moddus nie lubi mieszania z fungicydami. Ja nie mieszam, fungicydy lepiej mieszać z herbicydami nić Moddusem. 

KPK KUMURUN TEAM

#12843 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:28

Pszenica Ozima i jara

Rozumiem, pszenica ma 1 kolanko około 1cm nad węzłem krzewienia, zastosować najpierw skracanie później fugicyd czy na odwrót? w jakim odstępie czasu ?

Przepraszam za prymitywne pytania ale dopiero zaczynam przygode z tymi środkami :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12844 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:46

Pszenica Ozima i jara

Lepiej najpierw skracanie aby kolanko nie poszło za wysoko a później funicyd

#12845 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

Moddus nie lubi mieszania z fungicydami. Ja nie mieszam, fungicydy lepiej mieszać z herbicydami nić Moddusem. 

Co Ty za bajki opowiadasz.

Ja w tamtym roku pryskałem Duet Star 1l + Modus 0,25l + CCC 0,8l + Basfalior 36 (chyba 6l/h) + Tytanit 0,4l + Mocznik 15% + Siarczan Mg 5% i to na  200l/h, pszenica jak pociemniała to z daleka było widać moje pole wśród innych, skróciło też ładnie :)

Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś łączył herbicydy z fungicydami, przynajmniej u mnie tak nie robią.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#12846 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2015 - 22:28

Pszenica Ozima i jara

Choroby atakuję a pryskać się nie da bo za zimno dziś znów przymrozek, ale koło środy wyjadę,  co wy na tą mieszankę?

1 l topsin+ 0,3l Bumper+ Maximus aminomikro 0,5kg,ha, mczocznik 10kg/ha+ siarczan magnezu 5kg/ha nie zważy mi się coś? 

Toru

Dokładnie i jeszcze nie ma co ryzykować z mocznikiem lub siarczanem do herbicydu ;) 

Jaki jest powód dla którego miałyby nie działać wykonany wcześniej T1?

Jak pryskasz w takim zimnie to ci nie działa!! przecież przymrozki cały czas są, u mnie pszenżyto porażone mączniakiem ale nie pryskam jak ma nie podziałać, za drogie są środki.... 

#12847 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 22:38

Pszenica Ozima i jara

Nie powinno, chociaż osobiście nie stosowałem Maximusa (nawet nie wiem czy u nas coś takiego kupi) :P

Ja w środe planuje wjazd własnie z herbicydami, w piątek  może II dawka N  i w sobote skracanie z fungi jak się pogoda nie zj**ie, po niedzli już ruszamy z fasolką także nie będzie czasu na pszenice :)

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#12848 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 22:55

Pszenica Ozima i jara

Tak jak już koledzy powyżej pisali, jest zimno, w wilu miejscach bardzo sucho, to powoduje słabą rozpuszczalność nawozów oraz słabą ich przyswajalność. 

Jak chwycisz kępę i wyrwiesz zauważysz że korzenie są może i w dużej ilości ale płytko osadzone, to efekt kilku rzeczy ale również mocnego zniszczenia gleby ŚOR oraz nawozami sztucznymi, jest kilka niedrogich środków  na rynku które ten problem rozwiązują, a możę bardziej minimalizują. Wątła flora  mikrobakteryjna i wybite grzyby mykoryzowate to osłabione pobieranie składników odrzywczych, osłabiony i płytki system korzeniowy, a płytki system jest wrażliwy na nawet minimalne braki wody. 

Dokarmiasz dolistnie?

Pozdrawiam 

Jak czytam o jakiś bio cudach to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Lepiej te pieniądze wydać na wapnowanie i wprowadzić jakiś poplon ze strączkiem  a jak chcesz wzbogacić mikroflorę to rozejrzyj się za obornikiem.

Przy tej suszy co mamy każdy korzeń się oberwie i to bez względu na to czy gleba zdegradowana czy nie. 

#12849 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 05:16

Pszenica Ozima i jara

@slawek2209 I jak Ci ustała po takiej dawce? Ile N jej dałeś?

pszenica dostała 150 n po rzepakach.Skracałem jeszcze w fazie liścia podflagowego w dawce 0.5 l.Zboże dobrze skróciło ,ale miesiąc przed zbiorami jednak wyleglo.Ziemia rozmiękła i korzenie nie utrzymały jej w pionie

#12850 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 06:11

Pszenica Ozima i jara

Nadal mam dylemat czy mogę wykonac taki zabieg: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha

Kolega new_profil_luki21 twierdzi że nie a kolega Toru że mogę :)

Proszę kolegów o pomoc, z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12851 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 06:42

Pszenica Ozima i jara

Choroby atakuję a pryskać się nie da bo za zimno dziś znów przymrozek, ale koło środy wyjadę, co wy na tą mieszankę?

1 l topsin+ 0,3l Bumper+ Maximus aminomikro 0,5kg,ha, mczocznik 10kg/ha+ siarczan magnezu 5kg/ha nie zważy mi się coś?
Toru

Dokładnie i jeszcze nie ma co ryzykować z mocznikiem lub siarczanem do herbicydu ;)

Jak pryskasz w takim zimnie to ci nie działa!! przecież przymrozki cały czas są, u mnie pszenżyto porażone mączniakiem ale nie pryskam jak ma nie podziałać, za drogie są środki....

Jeżeli zabieg był wykonany w odpowiedniej temperaturze przed ochłodzeniem to będzie działał. Takowe u nas były.

#12852 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 21 kwiecień 2015 - 06:56

Pszenica Ozima i jara

kowal1 Smiało możesz zastosować taką mieszanke .... ja w zeszłym tygodniu pryskałem wirtuoz , ccc , modus , basfoliar 13-40-13 , siarczan mg i dodatek rsm ...

nic się nie zważyło ani nie popaliło , zresztą  podobny mix idzie co roku i nic się nie dzieje ... a  koledze co proponuje miszać ci z herbicydami to gratuluje wiedzy ....

#12853 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 07:07

Pszenica Ozima i jara

kowal1 tak jak kolega wyzej nie ma sie co czaic,ja u siebie bede robił T1 Duett Star 1,0l/ha+Mirage 0,7l/ha+Moddus 0,3l/ha+CCC 1,0l/ha i ma grac tylko czekam na ocieplenie bo nadal chłodno

#12854 Share andrews1987

andrews1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 07:36

Pszenica Ozima i jara

Panowie będę pryskał ozimą moddus 0,3l + 1l CCC i taka mieszanina według etykiety może być stosowana od 1 do 3 kolanka. A najlepiej w której fazie kolanka?

#12855 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:08

Pszenica Ozima i jara

@ up

Najlepiej w fazie 1 kolanka a dokładniej gdy 1 kolanko jest 1,2 cm nad węzłem krzewienia :)

#12856 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:13

Pszenica Ozima i jara

no to teraz dowaliłeś. Mieszania z herbicydami powinno się jak najbardziej unikać. Fakt Moddus w mieszaninach może zachowywać sie dziwnie ale jeżeli odpowiednio sporządzi się "Miksture" i dobierze srodki to nic nie ma prawa sie dziać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12857 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 21 kwiecień 2015 - 08:48

Pszenica Ozima i jara Nikomu nie bronię mieszania ale wszystko należy robić z głową. Niekiedy czytam tu taki zapytania co można a co nie że zastanawiam się czy w zbiorniku znajdzie się jeszcze miejsce na wodę. Tu nie o to chodzi. Wydaje mi się że warto dać roślinie odpocząć. Moddus w porównaniu np z odżywkami lubi bardzo słoneczną pogodę w czasie zabiegu. Najpierw mieszanie a za tydzień panika na forum i szukanie pomocy bo zboże żòłknie.

KPK KUMURUN TEAM

#12858 Share hania1978

hania1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 09:24

Pszenica Ozima i jara

Dokładnie! Nie można na siłę kombinować bo tak naprawdę można bardzo łatwo przedobrzyć i zrobić sobie więcej szkody niż pożytku i to na własne życzenie

#12859 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 09:30

Pszenica Ozima i jara

chcecie zobaczyć prawdziwą mieszaninę jaką ja pryskam i wszystko działa tak jak trzeba nic się nie warzy tylko kolejność mieszania trzeba zachować z tę mieszankę co robiłem to niektórzy pewnie na 2 albo 3 razy by wzieli.

mocznik + siarczan magnezu + miedź + mangan + ceando 183 sc + stabilan + karate zeon + asystent +

i to jest mieszanina a nie niektórzy się boją do duetu star dodać anty wylegacz. hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12860 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 09:46

Pszenica Ozima i jara co sadzicie o odzywc insol 3 warto kupic ?