Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22560 odpowiedzi na ten temat

#12801 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:55

Pszenica Ozima i jara

czy można mieszać siarczan magnezu + agravita exper z antywylegaczem 675

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:45
  •  

#12802 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:14

Pszenica Ozima i jara

@andrzej1998 pryskałem bo pszenica naprawdę mega i już widzę, że będzie miała ochotę się położyć, a w tym przypadku wolałem żeby porwało mi te 10-15% cieczy niż nic z nią nie zrobić(opryskiwacz mimo, że mały nie mam taki zły, więc nie było znowu tak że wszystko poszło w powietrze). Poprawka to raczej przy okazji oprysku fungicydem i koszt nie znowu taki duży, bo medaxu chcę sie po prostu pozbyć w tym roku, a moddusa jakbym dał te 0,1 to 25 złotych więc 60 złotych na moje najlepsze pole.

#12803 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:52

Pszenica Ozima i jara

Panowie jesienią po  wschodowo na pszenicę stosowałem oprysk Glen 75 i Legato Plus.

Ciekawi mnie czy teraz wiosną poprawić zabieg?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12804 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:23

Pszenica Ozima i jara

Idź na pola i zobacz jak wygląda sytuacja z chwastami. Nikt Ci nei powie w ciemno czy trzeba poprawiać. Sam stosowałem na jesieni Snajper (chlorotoluron+diflufenikan) i na ciężkich glebach przepuścił tylko samą przytulię.  Co ciekawe na innym polu na próbe dalem chlorotoluron 2l /ha + 10g/ha gleanu i na polu czysto :)

#12805 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:36

Pszenica Ozima i jara

Nie widać chwastów, ani miotły.

Ale jestem początkującym rolnikiem i mogę się mylić.

A jak bym prysnoł zapobiegawczo to coś zbożu zaszkodzi?

#12806 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:38

Pszenica Ozima i jara

Jak dostosujesz sie do etykiety środków to nic nie zaszkodzi :) Lecz upewnij się dobrze czy masz co pryskać.

#12807 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:39

Pszenica Ozima i jara Jak nie widać chwastu to szkoda pchać się w dodatkowe koszty.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#12808 Share waldeko016

waldeko016

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:44

Pszenica Ozima i jara

Dzięki

#12809 Share rola123

rola123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:05

Pszenica Ozima i jara

Widzę Panowie, że większość z Was to jeszcze jest przed fungi. Walczycie z chwastami co może wywoływać uśmiech, szczególnie u tych którzy zajmują się produkcją roślinną uprawianą intensywnie tak na serio. Dobry gospodarz na wiosnę o zielsku nie rozmawia bo nie ma dla niego tematu. Chociaz sobie mysle, jak by bylo gdyby stosować technikę ojców i dziadków, czyli tylko siać nawóz, może zastosować jakiś anywylegacz. ZERO FUNGI i ODŻYWEK i innych pierdół. Widzę po niektórych sąsiadach, że czasami wychodzą podobnie jak ja z plonem, ale z zyskiem może większym. Oni ponoszą koszty tylko te podstawowe. No ale co tam, niektórzy lubią orać pole dla idei, mimo że zysku mało lub prawie mało. Myśle też o sobie. Co zarobiszm to wszystko ładujesz w gospodarkę i nic ci prawie nie zostaje. Tym, którzy zastanawiają się nad opryskiem fungi życzę żebyście się tak nie zdziwili jak ja i Ci którym nagle zrobilo się rdzawo żółto na polu. Pszenice były zielone i tegie jak cholera, a okazalo sie,że był ukryty grzyb, tak przynajmniej mowi propaganda sprzedawczyków i doradców, całkiem dużych, środków ochrony roślin. No chyba, że ktoś pryskał na grzyba jesienią. Rolnictwo rzeczywiście robi się drogim hobby. Pewnie niektórym się naraziłem. pozdrawiam.

#12810 Share sygi100

sygi100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:21

Pszenica Ozima i jara

Czy Propico 250 EC można stosować w fazie pierwszego kolanka, bo w etykiecie jest, że od fazy liścia flagowego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12811 Share On__1987

On__1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:24

Pszenica Ozima i jara

Witam

Czy pryskacie już lub popryskaliście pszenicę -T1?

Może byście poradzili mi czy dobra opcją (odpowiednia dawka) będzie Tilt Turbo 0,7L plus Atak (prochloraz) 0,7L /ha. Czy mogę dodać do tego moduss i antywylegacz lub sam antywylegacz?

Dzięki z góry

#12812 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:33

Pszenica Ozima i jara

Mogę zastosować antywylegacz jeszcze przed pojawieniem się się pierwszego kolanka? Kolanko jest może z 0,5cm nad węzłem krzewienia, będą jakieś negatywne skutki takiego zabiegu? Jaki musi być minimalny okres między drugą dawką azotu a skracaniem? Czy mogę jednego dnia sypnąć nawóz a później opryskać antywylegaczem?

#12813 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:43

Pszenica Ozima i jara

Będzie super jeśli będzie ciepło. CCC działa max przez tydzień. Gdy zimno i sucho to nie rośnie więc nie ma co się skracać, nie mówiąc o wchłanianiu.

#12814 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

Witam

Czy pryskacie już lub popryskaliście pszenicę -T1?

Może byście poradzili mi czy dobra opcją (odpowiednia dawka) będzie Tilt Turbo 0,7L plus Atak (prochloraz) 0,7L /ha. Czy mogę dodać do tego moduss i antywylegacz lub sam antywylegacz?

Dzięki z góry

Ja tez bede stosował 0,7 Tilt i 0,7 Atak. Tak mi doradził sprzedawca ktory tez zajmuje sie rolnictwem. produkuje pszenice do centrali, rzepak i kukurydze, wiec napewno sie zna. koszt ogolnie nie wychodzi drogo bo w moim przypadku 118 zł na ha i mamy 3 substance aktywne.

#12815 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:55

Pszenica Ozima i jara

Przy dobrej praktyce rolniej, płodozmianie można spokojnie ograniczac fungicydy i zbierac 6-7 ton :)

#12816 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 08:11

Pszenica Ozima i jara

na Twoim miejscu nic bym nie dodawał tylko dał 1 l Zamiru

Śliczne dzięki za podpowiedź , będe obserwował pogodę i jak nasilenia grzyba dużego nie będzie to pójdzie sam Zamir , aa w przypadku anomali pogodowych to się zastanowię co z tym fantem uczynić pozdrawiam

Deszcz potrzebny od zaraz !

Potwierdzam , u mnie Lubelskie sucho zimno i wietrznie , tragedia w niektórych odmianach juz pasuje anty i T1 a tu nie ma jak zrobić , do tego dałem ciała na jesieni bo też było u mnie bardzo sucho i nie opryskałem miotełki , a teraz taka ładna jak porzeczki , dostała ok 10 dni temu prawie maksymalną dawkę Axialu i działenie bardzo powolne z powodu zimna i braku wodu ale optymistycznie patrzę w przyszłość od środy nadają ciepło , to może sytuacja się poprawi ale to co napisałeś DESZCZ POTRZEBN OD ZARAZ to święte słowa , cały tydzień miało u nas padać , a tu dosłownie parę razy porosiło tak na zapomogę grzyba , tylko zimno to może tak szybko się nie będzie rozwijał a w te prognozy deszczowe to już przestaję wierzyć , na koniec dodam , że mam takie prawdomówne pole które podpowiada u nas rok mokry także pewnie znowu jak w ubiegłym roku spadnie kumulacja w krótkim okresie czasu , że na pole się nie da wjechać i do tego jeszcze trzeba będzie jeździć i pompować , ech życie

Widzę Panowie, że większość z Was to jeszcze jest przed fungi. Walczycie z chwastami co może wywoływać uśmiech, szczególnie u tych którzy zajmują się produkcją roślinną uprawianą intensywnie tak na serio. Dobry gospodarz na wiosnę o zielsku nie rozmawia bo nie ma dla niego tematu. Chociaz sobie mysle, jak by bylo gdyby stosować technikę ojców i dziadków, czyli tylko siać nawóz, może zastosować jakiś anywylegacz. ZERO FUNGI i ODŻYWEK i innych pierdół. Widzę po niektórych sąsiadach, że czasami wychodzą podobnie jak ja z plonem, ale z zyskiem może większym. Oni ponoszą koszty tylko te podstawowe. No ale co tam, niektórzy lubią orać pole dla idei, mimo że zysku mało lub prawie mało. Myśle też o sobie. Co zarobiszm to wszystko ładujesz w gospodarkę i nic ci prawie nie zostaje. Tym, którzy zastanawiają się nad opryskiem fungi życzę żebyście się tak nie zdziwili jak ja i Ci którym nagle zrobilo się rdzawo żółto na polu. Pszenice były zielone i tegie jak cholera, a okazalo sie,że był ukryty grzyb, tak przynajmniej mowi propaganda sprzedawczyków i doradców, całkiem dużych, środków ochrony roślin. No chyba, że ktoś pryskał na grzyba jesienią. Rolnictwo rzeczywiście robi się drogim hobby. Pewnie niektórym się naraziłem. pozdrawiam.

Widzisz pewnie masz rację , ja też co roku robię chwasty na jesieni , ale w tym roku była tak sucha jesień i stwierdziłem po siewach , że opryskam po wschodach , ale wschody były bardzo nierówne i czekałem do późnej jesieni , następnie pogoda nie dawała możliwości oprysku albo nie było czasu i tak to właśnie dałem ciała , ale człowiek bogatszy już w doświadczenia i mam nadzieję , że takiego błędu już nie popełnię , a co do funngi to u mnie dopiero teraz najwcześniejsza odmiana łapie pierwsze kolanko , więc nie w karzdym rejonie jest tak późno jak uważasz , pozdrawiam i rzyczę wysokich plonów

Edytowany przez Strazak76, 20 kwiecień 2015 - 08:00.

#12817 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 08:39

Pszenica Ozima i jara

przez ten tydzień u mnie w zbozach kolanko podskoczyło o 2mm:)

#12818 Share robson132

robson132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 10:17

Pszenica Ozima i jara

Panowie mam taki problemik.. w środe pryskałem pszenice siarczanem magnezu, mocznikiem i bumper-em 250 0,5l ha. Zostało mi w opryskiwaczu jakieś 100l mieszaniny, a mam taki kawałek gdzie pszenica jest żółtawa i słabo rozkrzewiona, czy mogę przejechać go jeszcze raz tym co mi zostało w opryskiwaczu? akurat na ten kawałeczek wystarczy.

Boje się że moge ją spalic całkowicie

#12819 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 kwiecień 2015 - 13:11

Pszenica Ozima i jara

możesz spokojnie nic sie nie stanie

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12820 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 15:59