Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22554 odpowiedzi na ten temat

#12761 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 18:54

Pszenica Ozima i jara

Witam 10 dni temu pryskałem Toto Galaper Izofarm dwuliścienne żółkły juz po dwuch dniach jednak na dwóch ha była  miotła już wyrośnięta i coś m i się nie podoba efekt jest cały czas zielona jakim środkiem zrobić poprawkę aby wyrośniętą miotłe załatwić w tym stadium

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:27
  •  

#12762 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 19:17

Pszenica Ozima i jara

Samo Toto sobie dobrze radzi z miotłą a co dopiero z IPU. Wyjrzyj za okno-10*C to cały metabolizm roślin nie pracuje na maksymalnych obrotach-tak samo synteza białka u chwastów. Przy obecnej temperaturze nie spodziewaj się objawów jak po Reglone. Miotła zacznie blednąć po jakimś czasie, to co żółkło po 2 dniach(nie dosłownie żółkło bo to za szybko) to efekt tylko fluroksypyru, oprócz niego masz 3substancje które działają po prostu wolno. Na spokojnie

#12763 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 19:36

Pszenica Ozima i jara

Dzięki za konkretną odpowiedz w międzyczasie skoczyłem na pole jakby coś się działo z miotłą to jeszcze poczekam wchodzić w koszty dodatkowe może nie będzie potrzeba , ale poranki mamy co dzień prawie około zera i nie wiem czy to efekt oprysku czy przymrozku lekko się denerwuję bo teraz lepiej i taniej zwalczyć niż w maju pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12764 Share AdamMiziski

AdamMiziski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

Witam jestem nowy członkiem forum i początkującym rolnikiem, mam pytanie?. Dzisiaj pryskałem na grzyba antywylegaczem, til turbo i moddusem, czy moge teraz zastosować na chwasty Chwastox super. czy nie spali mi przenicy? Czy nie zajdzie jakaś dziwna reakcja z tymi środkami

#12765 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 18 kwiecień 2015 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

teraz tzn kiedy? od oprysku antywylegaczem pasuje poczekać te 3-4 dni na herbicyd

losktos.To jaka dawka soligoru i acanto na 1 ha,nic sie nie stanie,bo na acanto pisze że można mieszac z unix?

soligor tak jak w etykiecie pełna dawka, Acanto 0,5 l, w mieszance z epoksykonazolem można 0,4 ale proponowałbym 0,5 l

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12766 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:02

Pszenica Ozima i jara

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(

Spoko.

Faza 1 kolanka /wezła/ jest od 1 cm.

Faza 2    "         jak nastepne miedzywęźle bedzie miało 2 cm.

W takiej jak ta temperaturze średniej dobowej jakieś 6 oC to proces od pierwszego do drugiego trwałby z 3 tygodnie, a przyszły tydzień mówią cieplejszy i to jest już za dni kilka  więc zdążysz, kolanko Ci nie ucieknie   :)

Edytowany przez bratpit, 18 kwiecień 2015 - 21:04.

#12767 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:20

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanko chodź zabieg T3 to jeszcze odległa sprawa ale lepiej wcześniej , mianowicie zakupiłem Zamira i z tego co wiem to 1l na ha i można by tak zostawić , ale rozmawiałem z kimś , żeby zrobić na bogato i dodać protiokonazol i z tąd moje ptanie w jakich dawkach i z czym to pomieszać , osobiście chodzi mi po głowie Prosaro ale cena jest niezbyt zachęcająca. A może ktoś ma inne propozycje , czekam na wszelkie porady i  podpowiedzi , pozdrawiam

Edytowany przez Strazak76, 18 kwiecień 2015 - 21:29.

#12768 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

czystego protiokonazolu w niczym nie dostaniesz. Poa tym jeżeli masz dawć do zamiru prosaro to daj poprostu samo prosaro - nie ma potrzeby tu nic dodawać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12769 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:35

Pszenica Ozima i jara

a co byście polecili na fuzarioze kłosów 

#12770 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:45

Pszenica Ozima i jara

fungicydy z przynajmniej jedną z substacnji: tebukonazol, protiokonazol, metkonazol. Do tych trzech jako pomocniczy "balast": epoksykonazol, tiofanat metylowy, prochloraz

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12771 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:49

Pszenica Ozima i jara

czystego protiokonazolu w niczym nie dostaniesz. Poa tym jeżeli masz dawć do zamiru prosaro to daj poprostu samo prosaro - nie ma potrzeby tu nic dodawać

Rozumiem ale mam już Zamir i chciałbym go wykorzystac i coś dodać , osobiście muślałem o dawce 0,6 Zamiru i 0,4 Prosaro , zle czy  dobrze myślę to nie wiem , i z tego co widzę to chyba Prosaro w 5l opakowaniach występuje , a mi potrzebna połowa , więc chyba odpuszczę i pójdzie Zamir 1l i będzie musiało wystarczyć

#12772 Share HubertKozie

HubertKozie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 05:24

Pszenica Ozima i jara

Czy można mieszać huzar z np.plonwit zboża 1l huzar 1l plonwit

#12773 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 kwiecień 2015 - 07:08

Pszenica Ozima i jara

nie miesza się herbicydów z mikro szczególnie w tym roku przy takich skokach temp

Thug

#12774 Share HubertKozie

HubertKozie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 11:24

Pszenica Ozima i jara

czy mikro osłabia działanie herbicydów?

mógłby mi ktoś wytłumaczyć

#12775 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 11:45

Pszenica Ozima i jara

A  chcesz robić niszczyć chwasty czy je odżywiać?

#12776 Share rola123

rola123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 11:51

Pszenica Ozima i jara

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

#12777 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:04

Pszenica Ozima i jara

najlepiej byłoby zobaczyc fotkę z bliska. 

#12778 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:16

Pszenica Ozima i jara Niezła mikstura miałeś jeszcze miejsce na wodę ? Osobiście jechałem tą miksture na dwa razy.

KPK KUMURUN TEAM

#12779 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:23

Pszenica Ozima i jara

Może być taka reakcja na skracanie jeśli po zabiegu temperatury spadły do 1-3 stopni. Z tego co słyszałem trineksapak potrafi tak nabroić.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12780 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 12:58

Pszenica Ozima i jara

U mnie końce liści czerwone w pszenicach sianych we wrześniu im wcześniej tym gorzej, im bardziej nasłonecznione pole tym gorzej, na glinie pszenice wręcz ginie. Przy lesie w cieniu jak odciął zielona soczysta. W niektórych stosowany był zabieg fungicydem duet ultra jesienią. Zasobność wysoka, pH OK. Na polach wapnowanych latem i nie tak samo nie ma różnicy