Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28670 odpowiedzi na ten temat

#12741 Share pawlu

pawlu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 08:08

Pszenica Ozima i jara czy stosuje ktoś TERRA-SORB

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:45
  •  

#12742 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1552 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2015 - 08:46

Pszenica Ozima i jara

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#12743 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:05

Pszenica Ozima i jara

witam kto stosował środek na miotłe axial?

Tak, w fazie liścia flagowego. Załatwił wszystkie jednoliścienne. Wiechliny, owsy, miotły i tym podobne cuda w bardzo zaawansowanych fazach rozwoju które mi wyszły w dole pola po starej łące. Fakt faktem już nic nie ukosiłem w tamtym miejscu pszenicy ale chociaż ziele załatwiłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12744 Share malina3

malina3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:17

Pszenica Ozima i jara

Mam zamiar na T1 zastosować Capalo jak pogoda się polepszy, a czym i kiedy zrobić zabieg T2

Edytowany przez malina3, 18 kwiecień 2015 - 09:27.

#12745 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2064 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:21

Pszenica Ozima i jara

dzisiaj przy takiej temperaturze stosowałeś fungicydy?

#12746 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 18 kwiecień 2015 - 09:25

Pszenica Ozima i jara

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(

jesli zastosujesz ccc + moddus czy tam optimus to mozna opoznic zabiegi, chyba ze tylko samym ccc lecisz

#12747 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 10:10

Pszenica Ozima i jara

witam. mam pytanko: wczoraj o 19 opryskałem pszenicę ozimą lancetem +0,3 l starane, ponieważ przytulia równa z pszenicą.

jak myślicie dobrze mi to zadziała w czasie oprysku było 6 stopni a w nocy ok 1-2 stopnia. pryskałem o tak późnej porze bo dopiero wiatr ucichł.

#12748 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 870 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 10:25

Pszenica Ozima i jara

Efekt może być wolniejszy, po 1-3 dniach przytulia powinna zacząć się skręcać po Starane. Aby temperatura była na plusie i będzie OK

#12749 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 12:52

Pszenica Ozima i jara

Tydzień temu pryskałem Starane (podczas zabiegu temperatura ponad 20 stopni, w nocy 8, a od poniedziałku coraz chłodniej) i w środę jeszcze przytulia się dobrze trzymała, miała lekkie ciemno-fioletowe bądź brązowe przebarwienia, ale nie na wszystkich roślinach. Zawsze jak używałem tego herbicydu to było ciepło rózwnież po zabiegu i pewnie dlatego efekt był widoczny wcześniej. Nawet wielkie okazy wykazywały oznaki działania herbicydu po 2-4 godzinach od zabiegu, a teraz tak nie było po czterech dniach. Fiołki trochę poskręcane były, ale nadal zielone. Ich wielkość w większości do 3-4cm.

Edytowany przez lukaszm, 18 kwiecień 2015 - 12:54.

#12750 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 16:47

Pszenica Ozima i jara

witam kto z was siał pszenice ozimą odmiana GORDIAN?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12751 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 17:43

Pszenica Ozima i jara

Mam zamiar na T1 zastosować Capalo jak pogoda się polepszy, a czym i kiedy zrobić zabieg T2

T2 na liść flagowy. 

#12752 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1538 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 18:32

Pszenica Ozima i jara

Andrzej można póżniej, ale jak opryskasz w drugim kolanku to pierwsze międzywężle nie skrócisz a one jest najważniejsze ja pryskałem w środę warunki nie najlepsze a lepiej niech działa kiepsko niż wcale ,we wtorek pryskam na grzybki

#12753 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 18 kwiecień 2015 - 18:50

Pszenica Ozima i jara

pierwsze kolanko u mnie jest w najwiekszej pszenicy około 1,5 cm. Nadają zimno wiec pszenica napewno nie bedzie rosła na potęge. Do drugiego kolanka jeszcze sporo. W tamtym roku pryskałem to pszenica szła prawie w drugie kolanka. była juz naprawde wysoka. Opryskałem skromna dawką 0,23l modus + 0,9 stabilan, chciałem 1L moddusa wykorzystac na 4,22 ha i odziwo pszenica ustała tylko gdzie niegdzie ja troche położyło ale nie do ziemi. Sasiad za miedza to pszenicy w ogole nie skracał no i napewno azotu dał duzo mniej niz ja to jego pszenica lezała plackiem jakby walcem przejechał. W tym roku dam jak bedzie dobra pogoda po niedzieli 0,43 Optimusa i 1l antywylegacza to bedzie tak samo jak 0,3 moddusa i 1l antywylegacza

#12754 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 18:54

Pszenica Ozima i jara

Witam 10 dni temu pryskałem Toto Galaper Izofarm dwuliścienne żółkły juz po dwuch dniach jednak na dwóch ha była  miotła już wyrośnięta i coś m i się nie podoba efekt jest cały czas zielona jakim środkiem zrobić poprawkę aby wyrośniętą miotłe załatwić w tym stadium

#12755 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 870 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 19:17

Pszenica Ozima i jara

Samo Toto sobie dobrze radzi z miotłą a co dopiero z IPU. Wyjrzyj za okno-10*C to cały metabolizm roślin nie pracuje na maksymalnych obrotach-tak samo synteza białka u chwastów. Przy obecnej temperaturze nie spodziewaj się objawów jak po Reglone. Miotła zacznie blednąć po jakimś czasie, to co żółkło po 2 dniach(nie dosłownie żółkło bo to za szybko) to efekt tylko fluroksypyru, oprócz niego masz 3substancje które działają po prostu wolno. Na spokojnie

#12756 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 19:36

Pszenica Ozima i jara

Dzięki za konkretną odpowiedz w międzyczasie skoczyłem na pole jakby coś się działo z miotłą to jeszcze poczekam wchodzić w koszty dodatkowe może nie będzie potrzeba , ale poranki mamy co dzień prawie około zera i nie wiem czy to efekt oprysku czy przymrozku lekko się denerwuję bo teraz lepiej i taniej zwalczyć niż w maju pozdrawiam

#12757 Share AdamMiziski

AdamMiziski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

Witam jestem nowy członkiem forum i początkującym rolnikiem, mam pytanie?. Dzisiaj pryskałem na grzyba antywylegaczem, til turbo i moddusem, czy moge teraz zastosować na chwasty Chwastox super. czy nie spali mi przenicy? Czy nie zajdzie jakaś dziwna reakcja z tymi środkami

#12758 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 18 kwiecień 2015 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

teraz tzn kiedy? od oprysku antywylegaczem pasuje poczekać te 3-4 dni na herbicyd

losktos.To jaka dawka soligoru i acanto na 1 ha,nic sie nie stanie,bo na acanto pisze że można mieszac z unix?

soligor tak jak w etykiecie pełna dawka, Acanto 0,5 l, w mieszance z epoksykonazolem można 0,4 ale proponowałbym 0,5 l

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12759 Share bratpit

bratpit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:02

Pszenica Ozima i jara

Spoko.

Faza 1 kolanka /wezła/ jest od 1 cm.

Faza 2    "         jak nastepne miedzywęźle bedzie miało 2 cm.

W takiej jak ta temperaturze średniej dobowej jakieś 6 oC to proces od pierwszego do drugiego trwałby z 3 tygodnie, a przyszły tydzień mówią cieplejszy i to jest już za dni kilka  więc zdążysz, kolanko Ci nie ucieknie   :)

Edytowany przez bratpit, 18 kwiecień 2015 - 21:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12760 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 21:20

Pszenica Ozima i jara

Mam takie pytanko chodź zabieg T3 to jeszcze odległa sprawa ale lepiej wcześniej , mianowicie zakupiłem Zamira i z tego co wiem to 1l na ha i można by tak zostawić , ale rozmawiałem z kimś , żeby zrobić na bogato i dodać protiokonazol i z tąd moje ptanie w jakich dawkach i z czym to pomieszać , osobiście chodzi mi po głowie Prosaro ale cena jest niezbyt zachęcająca. A może ktoś ma inne propozycje , czekam na wszelkie porady i  podpowiedzi , pozdrawiam

Edytowany przez Strazak76, 18 kwiecień 2015 - 21:29.