Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#12661 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:31

Pszenica Ozima i jara

druga dawka skracania na liść flagowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:37
  •  

#12662 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:48

Pszenica Ozima i jara

jak rozetnę pszenice Bamberke w najstarszych źdźbłach to zalążek jest około 1cm. Dzisiaj i jutro ma być ciepło i czy to będzie odpowiedni moment na skracanie 1l CCC i coś na grzyba II dawka N dana w tym tygodniu. Ogólnie pszenice wyglądają u nas słabo wyblakłe, żółte liście, sąsiad azot dawał tydzień temu ale jakby w ogóle nie reagują na azot.

#12663 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2015 - 09:04

Pszenica Ozima i jara

A ja myślę modusem lecieć, co wy na to? Jak pojadę po środki to mi wciśnie albo topsin i cerone, modus wychodzi taniej ?? 

jakie stężenie mogę dać mocznika i siarczanu magnezu  w oprysku jak pojadę z fungicydami? 

Edytowany przez dawid3p, 15 kwiecień 2015 - 09:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12664 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 09:04

Pszenica Ozima i jara

Ja daję od paru lat modus 0,25l +1l stabilanu. Ewentualnie w zależności od odmiany druga dawka samym modusem

#12665 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 15 kwiecień 2015 - 09:05

Pszenica Ozima i jara

U mnie już trzeci dzień wieje, zaczyna mnie to powoli irytować na 20ha pszenicy minimum połowe można by już jechać z t1 i skracaniem ale jak wiatr 20km/ha :wacko:

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#12666 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 09:14

Pszenica Ozima i jara

A ja myślę modusem lecieć, co wy na to? Jak pojadę po środki to mi wciśnie albo topsin i cerone, modus wychodzi taniej ?? 

jakie stężenie mogę dać mocznika i siarczanu magnezu  w oprysku jak pojadę z fungicydami? 

Mocznik:

Stosując 200-300 l cieczy użytkowej można dostarczyć dolistnie:
• pod koniec krzewienia - stężenie 15 proc. (wprowadza się tym samym 13,8 - 20,7 kgN/ha),
• w fazie strzelania w źdźbło - stężenie 8 proc. (7,4-11,0 kgN/ha),
• pod koniec strzelania w źdźbło - 6 proc. (5,5 - 8,3 kgN/ha),
• kłoszenie - stężenie 5 proc. (4,6 - 6,9 kgN/ha),
• kwitnienie - nie stosować dokarmiania
• dojrzałość mleczna i zielona - stężenie 4 - 5 proc. (3,7 -5,52 , 4,6 - 6,9 kgN/ha).

Siarczan:

Najlepiej gdy wykonuje się go w fazie pod koniec krzewienia, a drugi oprysk w fazie pod koniec strzelania w źdźbło lub ukazania się liścia flagowego. W obu przypadkach należy stosować stężenie nie wyższe niż 5 proc.

U mnie już trzeci dzień wieje, zaczyna mnie to powoli irytować na 20ha pszenicy minimum połowe można by już jechać z t1 i skracaniem ale jak wiatr 20km/ha :wacko:

Musisz zainwestować w końcówki do pryskania podczas wiatru. Wtedy możesz bez obaw przy takim wietrze pryskać

#12667 Share Ganicus86

Ganicus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 11:35

Pszenica Ozima i jara

Kolego @luki21, napiszesz jaką masz strategię skracania?? Ja też mam chyba lekko spóźniony zabieg, bo kolanko jest na 1 cm praktycznie- a dziś chyba nie uda się prysnąć. Kiedyś pisałeś, że skracasz 2-krotnie, ja na pierwszy rzut daję optimus 0,45+1 ccc, a kiedy dać poprawkę skracania, żeby dobrze zadziałało? Mam trochę resztek moddusa i medaxu na 2 zabieg, i kiedy go najlepiej wykonać-liść flagowy czy wcześniej?

do 1,5 cm kolanko nad ziemią jest bezpiecznie..

0,45 l Optimusa i 1l  CCC zbyt duzo spokojnie 0,3l Optimusa +0,8l CCC wystarczy i obserwować II skracanie etap liść flagowego może być modus 0,3l lub medax 1l łaczyć można...

Faza około BBCH 29. Odmiana sailor, wygląda bardzo ładnie, tylko od spodu trochę zaczyna jakiś grzyb wchodzić (kolega mówi że to rdza), więc chyba T1 zrobię jako pierwsze połączone ze skracaniem i odżywką bo już faza będzie zaraz wchodziła a pogoda nie sprzyja, więc trzeba wykorzystać puki się da, a potem chwasty i na końcu nawożenie.

To jaki środek byś polecił zamiast topsina?

jak od spodu to raczej mączniak...rdza raczej nie od spodu...jak medaliony to podstawa...ale jak od spodu i podobne do rdzy bo żółte po całości to mączniak, nie ma śsiwego nalotu ??? ale jak coś to duet star 1,2l i masz to i to rdze i mączniaka zalatwionego...1l duetu troszke za mało morfoliny...przypatrz sie też czy czasem podstawa źdźbla nie jest zainfekowana...to wtedy jakiegos prochlorazu min.0,6l a najlepiej 0,75-0,8l...pamiętaj o jakimś adiuwancie podczas dożywiania i robienia grzyba...

#12668 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 17:49

Pszenica Ozima i jara

U mnie arkadia szybko siana to jednym slowem porazka cala zolta praktycznie dostala juz 160kg N,odrzywki , ewidentnie widze maczniak ja atakuje w niedziele przymrozek zapowiadaja to kolo wtorku pewnie juz pojade tiltem+prochlaz +skracanie i odrzywki , kiepskie w tym roku pszenice szybko siane u nas

#12669 Share robert81

robert81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:16

Pszenica Ozima i jara

Ja planuje dać T1 Wirtuoz 1l/ha a na T2 Osiris 1,7l /ha na skracanie modus 0.4+antywylegacz 1l(.Odżywke to basfoliar 36 extra 1.5l/ha +siarczan magnezu 10kg+mocznika)x2 .Czy taki zestaw styknie na pszenice jarke?

#12670 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:16

Pszenica Ozima i jara

powiedzcie czy to moczniak i czy ma juz pierwsze kolanko   . Za odp . z gory dzieki 

Załączone miniaturki

• julius t11.jpg
  • julius t1.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12671 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:21

Pszenica Ozima i jara

Ja jutro z drugą dawką lecę. mineło już 5 dni od herbicydu, chwasty zrobiły sie żółte wiec można lecieć. Pszenicy zaczyna juz troche brakowac azotu a jest w fazie pierwszego kolanka przy samej ziemi. Planuje opryskac Tiltem+atak ale boje sie tych chłodów. Niby na opakowaniu jest napisane że tilt mozna stosowac w temperaturach mniejszych niz 12 stopni wiec nie wiem. o Skracaniu nawet nie mysle narazie.

#12672 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:29

Pszenica Ozima i jara

U mnie kolanko gdzieniegdzie 1 cm, reszta pola tak 0,6-0,7 cm. Dziś opryskałem optimus+ccc, ale wiało strasznie-myślę że na rośliny dotarło powiedzmy ok. 80% dawki. A co powiecie jakby do zabiegu fungicydem za jakieś 5 dni dodać 0,2 litra medaxu(zostało trochę z zeszłego roku)? Nie powinno się chyba nic stać negatywnego??

#12673 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:34

Pszenica Ozima i jara

ja poczekam ze skracaniem az te chlody miną. mieszanine CCC z optimusem mozna stosowac nawet w drugim kolanku ale nawet nie sądze zeby po tych chłodach wyskoczyła w drugie kolanko, bedzie miała najwyzej zaawansowane pierwsze kolanko. Nadają jutro wiatry wiec napewno beda nici z pryskania. Mączniaczek troche zaczyna brac Arkadie ale ogolnie nie ma zle jeszcze.. Najwyzej poczekam. Rozsieje jedynie 200 kg/ha saletry i tyle. Z pogoda człowiek nie wygra

#12674 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:58

Pszenica Ozima i jara

Czy stosując trzeci rok z rzędu Atlantis na owsik będzie dobrym rozwiązaniem?Jak nie to co polecacie?

#12675 Share Qaskar

Qaskar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:00

Pszenica Ozima i jara

Dzisiaj opryskałem pszenice Lancet'em Plus 125 WG (herbicyd) ze względu na prognozę pogody, oznaki choroby, oraz 1 prawie 2 kolanko, mógłbym jutro opryskać CCC+ Moddus+Wirtuoz 520, czy muszę czekać po tym oprysku na chwasty?

#12676 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:07

Pszenica Ozima i jara To pogoda to masakra 3 dni ponad 20 stopni a pozniej zimno i tak wkółko
Dzisiaj udalo.sie opryskac herbicydem

Edytowany przez Raptus902, 15 kwiecień 2015 - 19:08.

#12677 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:25

Pszenica Ozima i jara

też mam zgryza czy pryskać jutro na grzyba i skracanie jak takie zimno nadają w weekend, pszenica też takie niepełne kolanko jedne mają 1cm inne niecały ale ja samym stabilanem planuje pryskać. Ale raczej też skłaniam się na przeczekanie tych chłodów

#12678 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:26

Pszenica Ozima i jara

pytanko ludzie.

Nadają u mnie taką pogodę:

http://pogoda.interi...-duze,cId,27756

Lecieć jutro z T1 i skracaniem ? Tydzień temu pszenica miała kolanko koło węzła krzewienia

#12679 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:32

Pszenica Ozima i jara

co to za avatar nie pomyliłeś portali ??

przy dobrej pogodzie pewnie że lecieć pózniej ccc już mało skuteczne

u mnie dzisiaj vangard 0.5kg plus mirage 0.8 plus tilt turbo 0.8l

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12680 Share dawidor111

dawidor111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:39

Pszenica Ozima i jara ja czekam ze wszystkim nadają 5 stopni w dzień aż strach pomyśleć co będzie w nocy