Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#12521 Share robson132

robson132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:06

Pszenica Ozima i jara

witam.

Ile sypać do opryskiwacza mocznika i siarczanu magnezu na hektar ? wszedzie jest podane stężenie procentowe i nie wiem czy chodzi o czysty N czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:33
  •  

#12522 Share misio3p

misio3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:14

Pszenica Ozima i jara

@up chodzi o stężenie mocznika, który wsypiesz do zbiornika ;) Np. jeśli wsypiesz 20 kg mocznika w 300l wody to dostarczysz ok. 9,2 czystego azotu na hektar ;)

24 VII 2008r. - 24 VII 2016r. - osiem lat na AgroFoto ;)

#12523 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:18

Pszenica Ozima i jara

Panowie czy taka dawka regulatora będzie dobra na pszenice ozima,optimus 0,3l/ha i antywylegacz 1l/ha?

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12524 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:18

Pszenica Ozima i jara

Dokarmialem dolistnie pszenice dzisiaj i grzybówke odrazu zrociłem to było tak na opryskiwacz 700 l 50 kg mocznika ,25 siarczanu magnezu i 3l wirtuozu bo akurat tym w tym roku pierwszy zabieg wykonuje , dawka na 3 ha

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#12525 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:28

Pszenica Ozima i jara

Mam pryskać pszenicę ozimą, która nie była odchwaszczana na jesieni z powodu niekorzystnej pogody. Posiadam Mustang Forte 1,5 roku po terminie, otwarty rok temu i granstar ultra rok po terminie, w ogóle nie otwierany. Na miotłę chyba już nie ma co stosować chlorotoluronu lub izoproturonu, tylko zastosuję w późniejszym terminie Pumę. Narazie chciałbym pozbyć się dwuliściennych. Największy problem to fiołek polny, przytulia czepna i żółtlica drobnokwiatowa. Jaki skuteczny środek (z Waszego doświadczenia) polecacie?

Z Mustangu Forte nie byłem ostatnio zadowolony, być może ze względu na to, że pryskałem już w czasie ukazującej się rosy. Ale tą kwestię poruszałem już bezpośrednio po zabiegu. Na przytulię najlepszy fluroksypyr. Ale jak załatwić fiołka?

Edytowany przez lukaszm, 09 kwiecień 2015 - 19:31.

#12526 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2015 - 19:38

Pszenica Ozima i jara

witam.

Ile sypać do opryskiwacza mocznika i siarczanu magnezu na hektar ? wszedzie jest podane stężenie procentowe i nie wiem czy chodzi o czysty N czy nie.

Chodzi o kg nawozu a nie o czysty składnik.Siarczanu magnezu (7 wodnego)niezależnie od fazy rozwoju zbóż możesz dać  5% czyli 12,5kg siarczanu magnezu na 250l wody na ha w sezonie wegetacyjnym siarczanem magnezu można wykonać 3 zabiegi .

Jeżeli chodzi o mocznik to jest to tak samo jak z siarczanem czyli stężenie 10% to wsypujesz do beczki 25kg mocznika na 250l wody na ha i masz stężenie 10%

Stężenia jakie się stosuje w zbożach ozimych to  na początku krzewienia 18–20 %, na końcu krzewienia 16–18 %, na początku strzelania w źdźbło 10–12 %,na końcu strzelania w źdźbło 6–8 %, kłoszeniu 5–6 %, kwitnieniu (nie dokarmiać!), natomiast w fazie dojrzałości mlecznej najwyżej 4–5 % :)

#12527 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 21:07

Pszenica Ozima i jara

Mam pryskać pszenicę ozimą, która nie była odchwaszczana na jesieni z powodu niekorzystnej pogody. Posiadam Mustang Forte 1,5 roku po terminie, otwarty rok temu i granstar ultra rok po terminie, w ogóle nie otwierany. Na miotłę chyba już nie ma co stosować chlorotoluronu lub izoproturonu, tylko zastosuję w późniejszym terminie Pumę. Narazie chciałbym pozbyć się dwuliściennych. Największy problem to fiołek polny, przytulia czepna i żółtlica drobnokwiatowa. Jaki skuteczny środek (z Waszego doświadczenia) polecacie?

Z Mustangu Forte nie byłem ostatnio zadowolony, być może ze względu na to, że pryskałem już w czasie ukazującej się rosy. Ale tą kwestię poruszałem już bezpośrednio po zabiegu. Na przytulię najlepszy fluroksypyr. Ale jak załatwić fiołka?

Fiołka załatwi mieszanina Granstar (lub też Granstar Ultra) + Starane. Skąd masz żółtlicę, przecież to chwast jednoroczny i występuje w jarych nie oziminach. Na miotłę możesz dać Atlantis jeśli pszenica nie jest w zbyt zaawansowanej fazie. Wszystkie powyższe herbicydy można zastosować w jednym zabiegu, Atlantis 0,5-0,6L + Granstar (lub zamiennik) 16-20g + Starane 0,4-0,5L. Jak fiołek nie zaczął strzelać w pęd, to da radę go bardzo skutecznie zwalczyć, jak przytulia do kilku okółków to 0,4L Starane powinno wystarczyć (warunek dość wysoka temperatura po zabiegu), na niezbyt dużą miotłę 0,5L Atlantis i do tego 16g Granstar na fiołka i inne chwasty.

#12528 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2015 - 22:31

Pszenica Ozima i jara

ja w jesieni opryskałem lentipurem a jutro bede pryskał linturem. jak dla mnie bardzo dobry srodek za nie duze pieniadze. W tamtym roku byłem z niego zadowolony a po niedzieli druga dawka N.

Panowie czy taka dawka regulatora będzie dobra na pszenice ozima,optimus 0,3l/ha i antywylegacz 1l/ha?

optimusa daj 0.4 l i 1 l antywylegacza. 0.3 to mozesz dac jakbys miał Moddusa. Optimus ma mniej substancji niz moddus. Ja tez w tym roku bede stosował Optimus z CCC. mam 4 ,35 pszenicy i litrowka modusa było by za mało a optimus dwie ltrowki starczy idealnie. zostanie jedynie 0,25 l.

#12529 Share tomjur2008

tomjur2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 07:28

Pszenica Ozima i jara Witam. Zakupilem wczoraj srodki ochrony na pszenice ozima Arktis. Za bardzo sie na tych srodkach nie znam, a doradzal mi przy zakupach mlody chlopak. Po prostu prosze o rade czy wszystko jest dobrze dobrane.Dodam jeszcze ze moja pszenica na jesien nie byla pryskana od chwastow i z tej racji mam bardzo duzo miedzy innymi maku polnego, samosiewow rzepaku, miotly. Herbicydy: ISOGUARD 500SC 2.5L/HA, + CHWASTECH TURBO 1.22L/HA. Fungicydy: MONDATAK 450EC 1L/HA, + LOTUS 750EC 0.5L/Ha( ten lotus na dwie dawki kazał, teraz i pozniej 0.5l/ha). Regulator wzrostu: OPTIMUS 175EC 0.6L/HA, + ANTYWYLEGACZ PŁ 675SL 1L/HA. Jak myslicie czy te rozwiazania sa w miare dobre??? Jaka najlepiej kolejnosc zastosowac pryskania???? Z gory dzieki za podpowiedzi ;-)

#12530 Share tomjur2008

tomjur2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 09:00

Pszenica Ozima i jara Mam jeszcze mocznik i siarczan magnezu, z ktorymi opryskami moge to zmieszac i razem prysnac???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12531 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 10 kwiecień 2015 - 10:38

Pszenica Ozima i jara

Jaki antywylegacz polecacie na jęczmień ozimy rośnie dość wysoki ??

#12532 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 12:24

Pszenica Ozima i jara mozna lancetem pryskac w sloneczny dzien czy koniecznie wieczorem? Nie przypali?

#12533 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 13:54

Pszenica Ozima i jara Czy można pojechać pszenicę ozimą Lentipurem? A Rano zapowiadają tylko plus 4 stopnie. Jaka dawka? Na butelce jest 3 litry.

#12534 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 14:41

Pszenica Ozima i jara

Jeśli Ktoś stosował herbicyd Gold 450 EC, to niech się wypowie na temat jego skuteczności, zwłaszcza wobec przytulii i fiołka polnego (który jest średnio wrażliwy na ten środek)?

#12535 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 14:59

Pszenica Ozima i jara Ja kilka lat stosuje Golda. Nie mam zastrzeżeń. Fiołek ginie w zbożu. Dostaje się w cień i już go nie ma.

#12536 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 15:06

Pszenica Ozima i jara

A mnie interesuje to, czy fiołek wykazuje jakieś objawy fitotoksyczne po zabiegu tym herbicdydem, czy nie? Takie "zacienianie" fiołka przez zboże już widziałem u Sąsiada w pszenżycie - wysokie okazy fiołka i przez to teraz u mnie od Jego strony masa fiołka!

#12537 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 kwiecień 2015 - 17:28

Pszenica Ozima i jara

Jeśli Ktoś stosował herbicyd Gold 450 EC, to niech się wypowie na temat jego skuteczności, zwłaszcza wobec przytulii i fiołka polnego (który jest średnio wrażliwy na ten środek)?

przytulie likwiduje  bardzo dobrze  ale z fiołkiem to tak średnio

Thug

#12538 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 18:19

Pszenica Ozima i jara

To co dodać, albo jaki inny środek zastosować, aby zwalczał równocześnie fiołka polnego?

thug - Przychamowuje fiołka, a później nadal rośnie?

#12539 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 kwiecień 2015 - 18:40

Pszenica Ozima i jara

np mustang forte

jak nie zwalczałeś jednoliściennych jesienią to np lancet preparat kompleksowy

Edytowany przez thug, 10 kwiecień 2015 - 18:41.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12540 Share ursusmaniak

ursusmaniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Skutery, Podróże

Napisany 10 kwiecień 2015 - 18:40

Pszenica Ozima i jara

ja stosowałem w tamtym roku w przenicy ozimej, i u mnie na polu to było czysto po zastosowaniu tego herbicydu, przytulii zero

Edytowany przez ursusmaniak, 10 kwiecień 2015 - 18:41.

"Humor ala Monthy Python"