Polecane posty

thug    236

spokojnie pszenica będzie jak dzwon u mnie wszystko na pierwszym liściu nie ma się czym martwić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy zastosowanie środka Trinity 590, który ma w składzie 40g/l diflufenikan + 250g/l chlorotoluron + 300g/l pedimetalina, w pszenicy Agil będzie według Was bezpieczne? Pytam ze względu na odmianę Agil i na chlorotoluron i czy Agil jest wrażliwy na tą substancję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a ja nie dostalem diflufenikanu i sprzedawca doradzil mi legato plus(1,25l/ha) i glean (8g/ha). Jak myslicie poradzi taka mieszanka??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czyli dostałeś dff tylko w połączeniu z izoproturonem  


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy zastosowanie środka Trinity 590, który ma w składzie 40g/l diflufenikan + 250g/l chlorotoluron + 300g/l pedimetalina, w pszenicy Agil będzie według Was bezpieczne? Pytam ze względu na odmianę Agil i na chlorotoluron i czy Agil jest wrażliwy na tą substancję. 

nic po chlorotoluronie się nie dzieje z pszenicą Agil , robiłam dwa lata pod rząd chlolorotoluron z izoproturonem i df było wszystko O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bardzo proszę :)


bardzo proszę :)

 

a ja podbijam pytanie, jakie jest optymalne stadium pszenicy  przed wejsciem w zimowy spoczynek?

 i zeby nie bylo nudno, jaka substancja , oprocz chlorotoluronu mozna pryskac pszenice w temp  ponizej 8 stopni, najlepiej tak kolo 0 stopni

co do substancji poniżej 8 stopni to: flurochloridon masz optymalna 0 , pendimetalina ninimum 0 , optimum 5-15, izoproturon minimalan 0 , opt. 6-8, triasulfuron min. 0 , opt. 10-12 , pinoksaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie w pszenicy ozimej sianej bezorkowa wzeszło sporo jęczmienia jarego;/ Jakim środkiem mogę go zwalczyć teraz na jesień? Wiem że powinien wymarznąć ale jeśli powtórzy sie zima sprzed roku to mam poważne obawy ze moze przetrwać? Lub jesli nie tera to jaki środek bedzie dobry na wiosne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Słoma zebrana ,dzisiaj byłem na tym polu i zauwarzyłem że miejscami rośnie tam koniczyna.

To jest w miarę bezpiecznie. Aminopyralid podobno nie zalega w glebie a jest związany z celulozą w słomie i w miarę jej rozkładu uwalnia się do gleby i może być toksyczny. Słoma zebrana więc moim skromnym zdaniem ryzyko niewielkie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

To jest w miarę bezpiecznie. Aminopyralid podobno nie zalega w glebie a jest związany z celulozą w słomie i w miarę jej rozkładu uwalnia się do gleby i może być toksyczny. Słoma zebrana więc moim skromnym zdaniem ryzyko niewielkie.

No to mnie trochę pocieszyłeś,Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Panowie czy już ktoś siał pszenice przywódkę ?

 

kolega juz siew Tybalta ma za soba a w sobotę kuzyn zamierza posiac Ostke Smolicką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

flurochoridon i pendimetalina widze ze po siewie oraz do 2 lisci. a jest jakis srodek ktorym mozna prysnac w poznych fazach rozwojowych pszenicy , w niskiej temperaturze? bo widze ze juz expertem raczej nie prysne, ciagle pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie stanie sie coś jesli pszenica w fazie 2-3 lisci była lekko jeszcze w rosie ?? oprysk expert met 0,3  + diflufenikan 0,2 + Bi 58  0,5 L  ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

panowie zostało mi expert meta na 2ha, brakuje mi na 4,3ha.. nigdzie już nie dokupię experta, więc moje pytanie: można z czymś domieszać, czy kupić na całość inną mieszankę a to zostawić na przyszły rok..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

panowie zostało mi expert meta na 2ha, brakuje mi na 4,3ha.. nigdzie już nie dokupię experta, więc moje pytanie: można z czymś domieszać, czy kupić na całość inną mieszankę a to zostawić na przyszły rok..?

 

miałem podobną sytuację i mieszałem tylko nie pamiętam z czym (musiałbym sprawdzić faktury). Jak do tej pory nic nie zaszkodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy mogę jeszcze zastosować herbicyd w pszenicy? Siana była pod koniec września, temperatura w dzień ok. 14 stopni, w nocy przymrozków na razie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

zmarznie. tez miałem w pszenicy troche jeczminia jarego i nie przetrwał do wiosny

Jak będzie łagodna zima bywaja przypadki że może po części przezimować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

jakbyś mógł sprawdzić to byłbym wdzięczny bo nie wiem czy ktoś jeszcze wypowie się na ten temat..

 jednak brałem to na paragon... opakowanie wziąłem na 0,5 ha i kosztowało to 30 zł. Nazwa mi uciekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie w pszenicy ozimej sianej bezorkowa wzeszło sporo jęczmienia jarego;/ Jakim środkiem mogę go zwalczyć teraz na jesień? Wiem że powinien wymarznąć ale jeśli powtórzy sie zima sprzed roku to mam poważne obawy ze moze przetrwać? Lub jesli nie tera to jaki środek bedzie dobry na wiosne???

U mnie jęczmień w pszenicy przetrwał i to w dość dużych ilościach, w Twoim przypadku najlepiej by było zrezygnować z jesiennego zwalczania miotły i na wiosnę dać Lancet, Nomad, Atlantis, Apyros lub Attribut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj