Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    245

a propos Experta Met to mi w jęczmieniu prawdopodobnie przepuścił fiołka bo od zabiegu już trochę minęło a widzę że się rozwija, w momencie zabiegu jak to w tym roku niby po lekkim kropieniu szedł ale to widocznie było za mało, zobaczę najwyżej poprawka co proponujecie?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Mnie po komplecie 0.5l i glean 8gr faza szpilki, lecz by to bardziej liść, przepuscilo przytulię i miotle miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

[Qquote name=ahten" post="1662284" timestamp="1447166007]

Tak ale ja chcialbym zawlczyc te dwuliscienne jeszcze na jesieni a nie dopiero na wiosen. A przy wszystkich tribenuronach widnieje ze mozna je stosowac dopiero wiosna.


Nie mylisz się, z prawnego punktu widzenia będzie to nielegalne- lecz z praktycznego punktu widzenia zastrzeżeń brak. Tak samo nielegalne SA powszechne mieszanki typu Lentipur+diflanil- wiec teoria i praktyka się mija nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

koleżko z tych pierwszych preparatów robiłeś coś ala maraton tylko to powinno wygladać wg mnie izoherb 1,2 l pendigan 3l tribenuron i chlorosulfuron  dawki ok na samosiewy rzepaku 

kombinacji jest sporo   ja polecam na taką pszeniczkę mieszaninę jaką ja robię w tym roku boxer2l  legato 0.1-0.2 plus i tu do wyboru glean 5g galmet 20g helm tribi 15 g  jeżeli masz chabra wyrzuć boxera i daj np lentipur 1.5-2 l  

 

rozumiem ze legato zwykle a nie legato plus?

do kiedy myslicie można pryskać taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisze inaczej diflufenikan a jak to będzie się nazywać czy diflanil czy stakato czy legato to obojętne


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Co w przypadku jeżeli zima okaże się wieczną jesienią i nie będzie mrozów? Będzie rosło na wiosnę? Czy pamięta coś takiego ktoś?

Edytowano przez emilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Może żyjemy w innej części kraju, bo u mnie był mróz i to nie jeden dzień czy dwa, a z tego co wiem to oziminy go potrzebują jak człowiek powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To chyba nie pamietasz dawnych zim skoro tą anomalie co była rok temu nazywasz zimą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

A we Francji niem zimy i jak sypie ,ja jej nie potrzebuje no do -5 stopni w nocy ewentualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Może żyjemy w innej części kraju, bo u mnie był mróz i to nie jeden dzień czy dwa, a z tego co wiem to oziminy go potrzebują jak człowiek powietrza.

poprzedniej zimy zero mrozów u mnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@knoro93 masz na myśli temperatury z rzędu -10 i śniegami sięgającymi 20cm gdzie zima trwała od grudnia do lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Chodzi mi o proces jarowizacji. Rośliny ozime potrzebuja niskich temperatur. Ciekaw jestem czy była kiedyś taka zima, że jarowizacja nie wystąpiła w oziminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego ale jarowizacja nie przebiega w temperaturach minusowych a raczej między 0 st a 10 st C z tego co pamiętam i potrzeba na to kilkudziesięciu dni więc  raczej brak jarowizacji w psz ozimej nam nie grozi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

@knoro93 masz na myśli temperatury z rzędu -10 i śniegami sięgającymi 20cm gdzie zima trwała od grudnia do lutego?

 

No napisałeś takie minimum a jakie mi chodziło. 

kolego ale jarowizacja nie przebiega w temperaturach minusowych a raczej między 0 st a 10 st C z tego co pamiętam i potrzeba na to kilkudziesięciu dni więc  raczej brak jarowizacji w psz ozimej nam nie grozi

O ile pamietam do 3 stopni celsjusza zależnie też od odmiany zboża. U mnie co prawda nie wielkie mrozy były w tamtym roku ale taka zima to cyrk na kułkach. Słyszałem że taka zima jak była w tamtym roku ma być jeszcze w tym roku i jeszcze przez rok a susza ma być jeszcze większa niż była albo co najmniej taka sama niby to są takie pogłoski ale często się u mnie sprawdzaja takie rzeczy co ludzie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Mam taki problem pszenica w maju  była pryskana Mustangiem Forta niestety koncepcja zmianowania się zmieniła i chciałbym na tym polu posiać motylkowe ,lecz w instrukcji stosowania środka pisze że motylkowe można siać dopiero po 24 miesiącach od jego zastosowania,co się stanie jak  posieję na wiosnę np.lucerne lub łubin ,jaki są wasz doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Słoma zebrana czy przyorana?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a ja podbijam pytanie, jakie jest optymalne stadium pszenicy  przed wejsciem w zimowy spoczynek?

 i zeby nie bylo nudno, jaka substancja , oprocz chlorotoluronu mozna pryskac pszenice w temp  ponizej 8 stopni, najlepiej tak kolo 0 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

luteks77 u mnie fasola po Mustangu chorowała(żółte przebarwienia przy nerwach), a to też motylkowe.

Dodam, że była z rozsady ( w tunelu) więc z siewu byłoby pewnie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Słoma zebrana ,dzisiaj byłem na tym polu i zauwarzyłem że miejscami rośnie tam koniczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a ja podbijam pytanie, jakie jest optymalne stadium pszenicy  przed wejsciem w zimowy spoczynek?

 i zeby nie bylo nudno, jaka substancja , oprocz chlorotoluronu mozna pryskac pszenice w temp  ponizej 8 stopni, najlepiej tak kolo 0 stopni

co do stadium pszenicy - temat rzeka. Nie raz sam przerabiałem już przypadki gdzie pszenica zimowała w różnych stadiach.

Mówi się że najkorzystniej jest gdy pszenica osiagnie fazę pełni krzewienia - pędy wytworzone jesienią są najplenniejsze. Ale i w fazie 2-3 liści potrafi przetrwać (miałem taką sytuację w tym sezonie po burakach, wiekszość roslin miała 2 liscie).


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to ze potrafi przestac i we wczesnych fazach to w to nie watpie.  sam 2 lata temu posialem 1 pazdziernika legende na ciezkiej ziemi. cos jej nie podpasowalo bo wolno wschodzila i w zime weszla praktycznie w fazie jednego liscia, na wiosne ccc na dokrzewienie i 250 saletry na start i wydala ponad 6,5 tony

 

ogolnie mnie zastanawialo jaka faze jest najkorzystniejsza, opoznialem siew i nie wiem na przyszlosc czy to dobre rozwiazanie. siew od 25 do 2 padzdzienika i pszenia w fazie 2-3 lisci obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj