Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 09 maj 2011 - 20:32

Pszenica Ozima i jara

Panowie stosowaliście w pszenicy,pszenżycie Huzar Activ w tym roku? Jak u Was z efektami. Ja stosowałem pełną dawkę i dziś jadę na zakupy po ŚRO na tzw "korektę" bo chwasty odbijają.... Reklama dźwignią handlu, a huzar miał/ma bdb reklamę i chyba dałem się na nią "nadziać" <_<

stosowałem 2x w zeszłym i tym roku i chyba zawiode się po raz 2 ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:14
  •  

#1222 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 09 maj 2011 - 21:52

Pszenica Ozima i jara huzar powoli odchodzi do historii. Ta jego nowa formuła to jakaś kpina. Wstydzili by się mówić, że to jest nowa wersja. Na dwuliścienne to jeszcze działał (bynajmniej i mnie) na jednoliścienne to szkoda pieniędzy.

#1223 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 09 maj 2011 - 21:53

Pszenica Ozima i jara

Panowie stosowaliście w pszenicy,pszenżycie Huzar Activ w tym roku? Jak u Was z efektami. Ja stosowałem pełną dawkę i dziś jadę na zakupy po ŚRO na tzw "korektę" bo chwasty odbijają.... Reklama dźwignią handlu, a huzar miał/ma bdb reklamę i chyba dałem się na nią "nadziać" <_<

ja mialem ,,kolekcje'' chwastów w pszenzycie wiec kupilem wlasnie huzar acitv to normalnie tak mi wyczyscił chwasty ze gołą ziemie było widac a pszenzyto teraz pieknie zagaiło i rosnie jak wsciekłe;)u mnie zwalczył wszystkie chwasty na 100%.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 09 maj 2011 - 23:06

Pszenica Ozima i jara

faktycznie nie zaciekawie to wyglada. a ile stopni był mróz i ile trwał godzin lub dni?

max -6 było, dobre 3 noce.w dzien bywało +10.
Tylko kawałek taki jest ,reszta rośnie dalej i jest wporządku.

Edytowany przez Eryko, 09 maj 2011 - 23:06.

#1225 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 maj 2011 - 23:10

Pszenica Ozima i jara No to faktycznie lipa jesli było -6 trzy noce. u nas było -4 jedna noc i nastepna tylko -1. wiec ja po zbozu nic nie zauwazylem ani w burakach zeby cos sie stało przez mróz.całe szczescie ze tylko masz kawałek takiej pszenicy. a ile łacznie siejesz pszenicy jarej i ozimej?

Edytowany przez milanreal1, 10 maj 2011 - 19:46.
cytowanie poprzedniego posta

#1226 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 maj 2011 - 08:39

Pszenica Ozima i jara Druga dawka saletry wysiana, nie zawiele bo okolo 125 kg/ha Rywalka i 175 kg/ha Mulan. Obie wygladaja dość dobrze ale Rywalka troche lepiej. Mam place gdzie dosiewalem recznie jakies dwa tygodnie pozniej niz pozostala (bylo bardzo mokro) i w tych miejscach bardzo slaba!

#1227 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 maj 2011 - 10:18

Pszenica Ozima i jara Panowie posiadam duett ultra który jak wiadomo posiada w swym składzie tiofanat i epoksykonazol czy moge dodać tebukonazol zeby wzmocnic ochronę ? chodzi oczywiścieo ostatni zabieg

Edytowany przez thug, 10 maj 2011 - 10:19.

Thug

#1228 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 maj 2011 - 11:53

Pszenica Ozima i jara Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

#1229 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 10 maj 2011 - 13:03

Pszenica Ozima i jara

no to faktycznie lipa jesli było -6 trzy noce. u nas było -4 jedna noc i nastepna tylko -1. wiec ja po zbozu nic nie zauwazylem ani w burakach zeby cos sie stało przez mróz.całe szczescie ze tylko masz kawałek takiej pszenicy. a ile łacznie siejesz pszenicy jarej i ozimej?

NIe wiem czemu akurat ta część tak wymroziło bo to nawet na górce nie jest, a jest to kawałek na którym lepiej pszenica rośnie. łącznie sieje około 12ha pszenicy ozimej.jarej nie sieję.

#1230 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 10 maj 2011 - 13:58

Pszenica Ozima i jara No to mamy prawie podobny areał pszenicy ozimej. ja mam prawie 15 ha. z czego 1,5 ha wygineło ale to z racji kwasnej gleby ktora mam od niedawna.jarej sieje 5 ha bo gluten ma dobry jak sie potem ładnie miesza w magazynie to gluten wychodzi najmniej 29% a najwiecej mialem 33%.;).jaka masz odmiane tej pszenicy i jak ci plonuje?

Edytowany przez milanreal1, 10 maj 2011 - 19:47.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 maj 2011 - 19:45

Pszenica Ozima i jara

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

dzisiaj kupiłem Duett Ultra za 149zł/l (woj. opolskie)

#1232 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 10 maj 2011 - 19:46

Pszenica Ozima i jara u mnie nie ginie ale w kilku miejscach mam dużo mniejszą od pozostałego obszaru.ja w tym roku posiałem tylko jęczmień jary.
Odmiane mam Legende,co do plonowania to nie wiem ile można maksymalnie z niej wyciągnąć bo sam uprawiam tą Ziemię pierwszy rok ale z tego co wiem mieli na niej 4t/ha przy nawożeniu pod korzeń 100polidap, 100kg soli i na wiosne aż 100kg saletry.
W tym roku powinna coś dać przy nawożeniu 100kg mocznika na ściernisko, 300kg polifoski pod korzeń,wiosna 200kg saletry początek wegetacji i teraz 200kg saletrzaku. do tego dojdzie Nawóz dolistny.

#1233 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 10 maj 2011 - 19:48

Pszenica Ozima i jara

Thug kiedy planujesz wykonac drugi zabieg? bo tez planuje Duetem chyba 0,5 l/ha. Pytales sie moze juz w sklepie ile kosztuje?

drugi zabieg przeciągne pewnie za liścia flagowego i dam duettu 0,5l i tebu 0.7l ja mam duett po 520 zł taka okazja się trafiła wiem ze na sklepach są po 700 zł i wiecej oczywiście za 5l

Thug

#1234 Share Bartosz37

Bartosz37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:03

Pszenica Ozima i jara Panowie, mam problem z mietlicą w pszenicy, była pryskana huzarem jak co roku i teraz mam miotłę że ho ho, normalnie łąka,
czy poza kosiarką jest jakaś szansa żeby to czymś opryskać jeszcze?

#1235 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:27

Pszenica Ozima i jara teraz najlepiej apyrosem w max dawce jest to dosyc bezpieczny srodek i bardzo skuteczny w zwalczaniu mioty

#1236 Share Bartosz37

Bartosz37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:53

Pszenica Ozima i jara Dzięki, będę próbował

#1237 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:58

Pszenica Ozima i jara Jak to jest z nawozeniem pszenicy jarej azotem? kiedy go stosowac ? przed opryskami na chwasty czy po? jaki nawoz najlepszy i w jakiej dawce? Z gory dzieki za odpowiedzi.

#1238 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:06

Pszenica Ozima i jara a ja nie wiem Duett swing albo opera...zobaczymy jak to wyjdzie finansowo

#1239 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:46

Pszenica Ozima i jara U nas nawóz pójdzie dopiero po antywylegaczu bo puki co to mocznik trzyma. A nawóz saletrzak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share sprite

sprite

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:31

Pszenica Ozima i jara moglby mi ktos pomoc i powiedziec czemu w mojej pszenicy zolkna dolne liscie?

http://www.fotosik.p...e6cfa139d5.html
http://www.fotosik.p...e22fefd017.html

przedplonem byl rzepak, 24.03 1 dawka saletra 200kg/ha, 18.04 2 dawka saletra 150kg/ha, 21.04 herbicyd Lancet Plus 0,2kg/ha, 30.04 FUngicyd + mocznik 15kg/ha +siarczan 7kg/ha + insol 1l/ha

odmiana ze zdjec to Rywalka ale chyba odmiana nie ma tu znaczenia bo mam 4 odmiany i w kazdej jest to samo...

Edytowany przez sprite, 10 maj 2011 - 22:33.