Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#12201 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 19:12

Pszenica Ozima i jara

Panowie siał ktoś już pszenicę jarą?Ja planuje z początkiem kwietnia.

No nie ma co zwlekać jak są warunki większość pszenic już posiana a każdy dzień zwłoki to obniżka plonu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:11
  •  

#12202 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 24 marzec 2015 - 19:15

Pszenica Ozima i jara

Ja już posiałem tydzień temu odmiana tybalt puszcza już kiełki

#12203 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 19:46

Pszenica Ozima i jara

chce pryska na krzewinie pszenice była siana 30 października plonuje dać CCC litr plus Odrzywół maximus 20 20 20 , siarczan magnezu i czy można dodać mocznik do tego i czy można już pryskać  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12204 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

Ja zrezygnowałem z mikrokompleksu ponieważ to to samo co siarczan magnezu a mikro jest tak skromne że szkoda gadać. Ja kupiłem siarczan jednowodny 46% S03 i 23%MgO i do tego chelat miedzi , manganu i cynu. A co do CCC na dokrzewienie to stosuje się od 5 rozkrzewień i w dawce 0,5-0,7l/ha i więcej wcale nie dawać 

#12205 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 24 marzec 2015 - 20:18

Pszenica Ozima i jara Od 5 rozrzewien? To ile chcecie docelowo uzyskac z jednej rośliny?

#12206 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 20:24

Pszenica Ozima i jara

Kiedy zaczynacie pryskać pszenicę CCC na dokrzewienie ??

#12207 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 marzec 2015 - 20:29

Pszenica Ozima i jara

Pryskacie już CCC na dokrzewienie pszenic późno sianych czy czekacie ja co prawda przed tygodniem dałem pierwszy Azot , glina ziemie cięzkie i zimne ale jak najbliższe 6 nocy zapowaidają na sporym plusie w dzień 12-18st czy już nie czas na Mikro i CCC ? Jak myslicie u mnie wegetacja rusza później niż u innych ale dostało jeść 75N i jak popada w piatek i ciepło to dostanie kopa.....

Pryska juz ktoś ?

Jeżeli korzenie przybyszowe mają ponad 3-4 cm a temperatury w dzień oscylują w granicach 8-10 C to mozesz jechać. Jeżeli nie będzie przymrozków to pod koniec tygodnia pojadę z mikro na rzepak. A w przyszłym tygodniu zboża.

Kiedy sypać drugą dawke azotu na pszenice . Moge posiać po opryskach na chwasty i zabiegu t1 tak też planowałem a będę pryskał po świętach . 

to zależy w jakiej fazie wykonasz oprysk. Na początku strzelania w źdźbło powinna być podana 2dawka

Panowie w jakiej cenie u was jest siarczan magnezu? chciałem kupić do zabiegu, żeby dodać przy okazji jak bede pryskał CCC i cena mnie troche powala. 32 zł / 10 kg. A u was?

siarczan magnezu siedmiowodny 25 kg = 29,50 zł

Ja zrezygnowałem z mikrokompleksu ponieważ to to samo co siarczan magnezu a mikro jest tak skromne że szkoda gadać. Ja kupiłem siarczan jednowodny 46% S03 i 23%MgO i do tego chelat miedzi , manganu i cynu. A co do CCC na dokrzewienie to stosuje się od 5 rozkrzewień i w dawce 0,5-0,7l/ha i więcej wcale nie dawać 

Jak ma 5 rozkrzewień to nie ma sensu dokrzewiać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12208 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 20:49

Pszenica Ozima i jara

Każdy ma swoją teorię, a jaki jest sens dokrzewiać CCC wcześniej jak system korzeniowy jest słabo rozwinięty!!! Już lepiej N więcej walnąć 

#12209 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 21:18

Pszenica Ozima i jara

A może po zastosowaniu CCC w czasie krzewienia roslina ma zahamowany wzrost głównych pędów i pędzi w boczne i korzenie co Ty na to ??

#12210 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 21:33

Pszenica Ozima i jara

CCC skraca części nadziemne i podziemne!!!  ale może w cudowny sposób u Ciebie po CCC przybędzie masa korzeniowa. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12211 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 21:33

Pszenica Ozima i jara

To niezłe zdziorstwo w moich okolicach kurde z tym siarczanem. 3 razy tyle co u innych. Podkarpacie to jednak dziura. Będę musiał zrezygnować chyba z zabiegu siarczanem.

#12212 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 21:56

Pszenica Ozima i jara

Skraca to fakt a Medax wydłuża o 30%!!! 

Napisz proszę czemu CCC w fazie krzewienia skróci korzenie ? jaki jest tego mechanizm ?

#12213 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:03

Pszenica Ozima i jara

CCC skraca części nadziemne i podziemne!!!  ale może w cudowny sposób u Ciebie po CCC przybędzie masa korzeniowa. 

Na jakiej podstawie takie twierdzenie, może jakiś dowód na to???

#12214 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:28

Pszenica Ozima i jara

Kiedyś dokrzewiałem pole stabilanem , korzenie były słabiej rozwinięte może to zbieg okoliczności bo to tylko kilka roślinek!!! więc twierdzę że zamiast CCC danie więcej N w formie azotanowej będzie lepszym rozwiązaniem. Ale każdy ma rozum i jak uważa że CCC dla niego jest lepsze to niech stosuję.

#12215 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 22:31

Pszenica Ozima i jara

W dawce do 1L na krzewienie nie skraca korzeni !!! 

Tak jak saletrzak lepszy od saletry bo nie pędzi 

CCC to podstawa w tworzeniu plonu, prowadzeniu łanu , mnie uczono lat temu XXX na SGGW że należy dać 20% więcej N na start zastosować CCC w fazie ruszenia wegetacji aby zahamować wybujałość pędów głownych w celu pobudzenia rośliny do wytworzenia dodatkowych pędów , wyjatek plantacje na których rośliny są b.dobrze rozkrzewione (zielony dywan).

Ale widocznie jestem juz stary i biologia poszła do przodu. Moje pytanie brzmi :

Jak uzyskać 9t pszenicy bez skracania/usztywniania/ , pełnej ochrony i nawożenia dolistnego!!!

Ja zaczynałem od 3t lat temu XXX jak doszedłem w normalnym roku do 7,2 - pełna ochrona, analiza gleby, \tytanit, dokarmianie , fosfor wiosną dolistnie na filetowe zboże itp.

Moje pytanie brzmoi w jaki sposób roślina ograniczy rozwój korzeni jakie hormony są blokowane przez CCC które odpowiadają za stymulację rozwoju syst, korzeniowego ...

#12216 Share Krisek

Krisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Komputery, Muzyka/Dj-ka

Napisany 24 marzec 2015 - 23:16

Pszenica Ozima i jara

CCC nie skraca korzeni lecz sumę w banku :) Jak to mówią " diabeł tkwi w szczegółach".

#12217 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 23:56

Pszenica Ozima i jara

Jakoś się pogubiłem i nie mogę się połapać, czytając to co powyżej. To co robi w końcu CCC z tymi korzeniami i kiedy i czym jest to poparte? Ktoś mierzył ważył czy jak to było?

#12218 Share albert1991

albert1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:29

Pszenica Ozima i jara

Witam mam zamiar dac  w pszenicy ozimej Ozon  na T1 Promax450 0,6l + Tern Premium 0,6l co sądzicie?

#12219 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 19:52

Pszenica Ozima i jara

Witam mam zamiar dac w pszenicy ozimej Ozon na T1 Promax450 0,6l + Tern Premium 0,6l co sądzicie?

Kolego 1 raz siales ozona, bo wlasnie mam smak w tym roku dodac ozon albo speedway

Jeżeli korzenie przybyszowe mają ponad 3-4 cm a temperatury w dzień oscylują w granicach 8-10 C to mozesz jechać. Jeżeli nie będzie przymrozków to pod koniec tygodnia pojadę z mikro na rzepak. A w przyszłym tygodniu zboża.

to zależy w jakiej fazie wykonasz oprysk. Na początku strzelania w źdźbło powinna być podana 2dawka

siarczan magnezu siedmiowodny 25 kg = 29,50 z

Jak ma 5 rozkrzewień to nie ma sensu dokrzewiać

Dzis bylem na lustracji i akurat natrafilem na ped od wezla krzewienia do pierscienia ( miedzywezla) wynosi 5 mm

Edytowany przez Sunf, 25 marzec 2015 - 20:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12220 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 marzec 2015 - 20:27

Pszenica Ozima i jara

W dawce do 1L na krzewienie nie skraca korzeni !!! 

Tak jak saletrzak lepszy od saletry bo nie pędzi 

CCC to podstawa w tworzeniu plonu, prowadzeniu łanu , mnie uczono lat temu XXX na SGGW że należy dać 20% więcej N na start zastosować CCC w fazie ruszenia wegetacji aby zahamować wybujałość pędów głownych w celu pobudzenia rośliny do wytworzenia dodatkowych pędów , wyjatek plantacje na których rośliny są b.dobrze rozkrzewione (zielony dywan).

Ale widocznie jestem juz stary i biologia poszła do przodu. Moje pytanie brzmi :

Jak uzyskać 9t pszenicy bez skracania/usztywniania/ , pełnej ochrony i nawożenia dolistnego!!!

Ja zaczynałem od 3t lat temu XXX jak doszedłem w normalnym roku do 7,2 - pełna ochrona, analiza gleby, \tytanit, dokarmianie , fosfor wiosną dolistnie na filetowe zboże itp.

Moje pytanie brzmoi w jaki sposób roślina ograniczy rozwój korzeni jakie hormony są blokowane przez CCC które odpowiadają za stymulację rozwoju syst, korzeniowego ...

Na 9t wystarczy 500-550 kłosów na metrze, przy siewie w optymalnym terminie na poziomie 300 ziaren na metrze wystarczy niech rośliny będą miały 1 pęd boczny. Przy siewie w terminie optymalnym rośliny będą miały po 2-3 pędy boczne. Wtedy CCC wiosną jest nonsensem.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)