Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

komplet jest dobrym środkiem miotłę zwalcza dobrze również z fiołkiem radzi sobie ale potrafi puścić samosiewy rzepaku i chabra dodaj 5-8 g gleanu i będzie spoko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie stosował ktoś z was Komplet 560SC ? Jak z jego skutecznością w zwalczaniu chwastów i miotły zbożowej? 

 

Nie polecam Ci tego środka. Stosowałem 2 lata temu przy dobrych warunkach i było sporo chwaściorów. Gdzieniegdzie widać było miotłe(zwalczona powiedzmy w 95%) ale sporo przytuli, bardzo dużo maku, gdzieniegdzie chaber choć tego chwastu u mnie mało widać. W zeszłym roku wypryskałem go na pszenżyto to nie powiem miotłę zwalczył, ale jechałem galaperem strong na wiosnę bo byłoby nieciekawie.

Ogólnie to taniej  wyjdzie jak chcesz coś w podobie expert met 350 g+ legato 500sc albo jego podróba w dawce 0,2. Jeden składnik więcej zawsze będziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a czy kizeryt można by posiać wczesną wiosną przed saletrą na pszenice ozimą?

nawet powinieneś posiać wczesną wiosna - nawet pod koniec lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ekspert met plus legato dobrze zwalczy miotłe chabra i przytulie czy może coś z tych chwastów przepuścić? Ostatnio popadało wiec chyba sie zdecyduje jeszcze na odchwaszczanie pszenica w stadium 3 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie ziemia bardzo mokra, w dodatku w nocy popadało troszkę. Czy mogę pryskać na tak mokrą glebę, czy odczekać trochę? Pszenica w fazie pierwszego liścia, chwasty mają dwa, zabieg chcę wykonac robionym Maratonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

Ja też w tym roku pryskałem w poniedziałek kompletem 0,5 l/ha poszedł sam komplet zobaczymy co z tego wyjdzie pszenica ma jeden listek. rok temu pryskałem snajperem z glinem i pszenice Agil troche spaliłem na zakładkach całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Witam.

Mam pytanie ,czy macie praktykę w walce z rolnicami w pszenicy.

Rolnice zniszczyły mi już ok.30% obsady.

Może ktoś ma sprawdzony patent na te szkodniki o tej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No wlasnie jaka temperatura i ile listków najlepiej? Bedzie prawdopodobnie expert z legato i glean, tak jak mowie u mnie 0.5l kompletu z 8 gr gleanu przepuscilo troche chwastów w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pierwszy dzień bezdeszczowy  po południu słonce wyszło miesiąc równy od siewu ,gleba wilgotna ,ciepło  warunki można powiedzieć dobre więc wyjechałem z opryskiem inni też ,miejscami sporo miotły i chabru  było mam nadzieję że zadziała  Bokser ,Tolurex ,dodatkowo 14 gr Gleanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Witam.

Mam pytanie ,czy macie praktykę w walce z rolnicami w pszenicy.

Rolnice zniszczyły mi już ok.30% obsady.

Może ktoś ma sprawdzony patent na te szkodniki o tej porze.

 

Rolnice najlepiej zwalczać preparatami kontaktowo gazowymi, np Dursban (Pyrinex). Tylko jest problem bo fosforoorganiczne wymagają temp. powyżej 15 st. C.  Pozostają wszelakie pyretroidy. Przy zwalczaniu rolnic jest jeden warunek - oprysk po zmierzchu gdyż wówczas one rozpoczynają żerowanie i najczęście wychodzą na wierzch.

Ja kiedyś jak miałem wyjedzone place od miedz poszedłem nocą w te miejsca z latarką. I faktycznie było dużo gąsienic. Następnego dnia o tej samej porze pojechałem Cyperkilem i pomogło. Koszt znikomy tylko robota ta sama jak przy każdym oprysku ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jaka temperatura i ile listków najlepiej? Bedzie prawdopodobnie expert z legato i glean, tak jak mowie u mnie 0.5l kompletu z 8 gr gleanu przepuscilo troche chwastów w tamtym roku

 

W jakich dawkach? legato 600 czy 500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Expert 0.35kg, legato plus 600 0.2-0.25, glean 4gr.czy może lepiej legato 500?

Edytowano przez bartekd91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Rolnice najlepiej zwalczać preparatami kontaktowo gazowymi, np Dursban (Pyrinex). Tylko jest problem bo fosforoorganiczne wymagają temp. powyżej 15 st. C.  Pozostają wszelakie pyretroidy. Przy zwalczaniu rolnic jest jeden warunek - oprysk po zmierzchu gdyż wówczas one rozpoczynają żerowanie i najczęście wychodzą na wierzch.

Ja kiedyś jak miałem wyjedzone place od miedz poszedłem nocą w te miejsca z latarką. I faktycznie było dużo gąsienic. Następnego dnia o tej samej porze pojechałem Cyperkilem i pomogło. Koszt znikomy tylko robota ta sama jak przy każdym oprysku ;)

 

Myślę że temperatura jest problemem,bo w nocy pryskałem PYRINEX +LAMDA . 

Po tygodniu w czasie lekkiego deszczu poprawiłem DURSBANEM,a gąsienice nadal są.

Planuję na wiosnę przesiać pole pszenicą jarą ,ale boję się że jarą też mi zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Wczoraj opryskalem pszenice i pszenzyto Expert Met 350g + 8g glean. W ubieglym roku stosowalem komplet to przepuścił samosiewy rzepaku, haber, miejscami miotle oraz przytulje.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

zobaczymy ja w tym roku zdecydowałem sie na komplet bo nigdy nim wcześniej nie pryskałem zobaczymy co z tego wyjdzie w naszych rejonach niby sie sprawdza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expert 0.35kg, legato plus 600 0.2-0.25, glean 4gr.czy może lepiej legato 500?

 

Ja mam juz w domu 600tke, w mieszaninie legato 600-glean jest zalecane 0,75l + 15g,  ja mysle dać expert 0,2kg + legato600 0,75-0,8 + glean 5-6g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No wlasnie mnie tez znajomy z twoich stron namowil na komplet, moze taki rok jednak probuje met expert i legato, jezeli tylko warunki pozwola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj