Polecane posty

losktos    356

pytanie do tych którzy mieli z tym jakieś doświadczenie.. Czy Bamberka jest wrażliwa na chlorotoluron?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Podbijam pytanie. Czy pszenica ozima sailor jest wrażliwa na chlorotoluron??

W necie nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

....a Danko nie ma swoich doradców żeby zadzwonić i dopytać o specyfikację odmiany jak np KWS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pytanie do tych którzy mieli z tym jakieś doświadczenie.. Czy Bamberka jest wrażliwa na chlorotoluron?

możesz pryskać 

a mozna to wogole jesienia stosowac? wszedzie widze ze wiosna po ruszeniu wegetacji

można 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Miałem arabele na przewodke to powiec Ci tak moim zdaniem dane COBORu są zanizone pszenica z swietnym potencjałem plonotworczym, porownywalna do dobrych odmian zimowych do grudnia spokojnie możesz siać jeśli pogoda pozwoli

Potwierdzam, u mnie na 4 klasie rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siej ale jeszcze nie teraz teraz spokojnie ozimą można zasiać miałem wiosną zasianą to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Podbijam pytanie. Czy pszenica ozima sailor jest wrażliwa na chlorotoluron??

W necie nic nie mogę znaleźć na ten temat.

sailor nie jest wrażliwa na chlorotoluron.Pryskałem ją Snajperem i Trinity i nic złego się  nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Podbijam pytanie. Czy pszenica ozima sailor jest wrażliwa na chlorotoluron??

W necie nic nie mogę znaleźć na ten temat.

Możesz pryskać, sprawdzone w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Witam! Mam pytanko: czy ktoś stosował herbicyd alister grande 190 od??? Czy dobrze radzi sobie z chwastami szczególnie z: przytulią, fiolkiem i miotłą. Pani w sklepie mocno mi poleca ten srodek proszę o szybką odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

arabelle mialem w tym roku zasiana w mieszance owies jeczmien przenica, zasiana byla na IVb-V
i powiem ze dawno mnie przenica tak pozytywnie niezaskoczyla w mieszance.
przenica siana 26.09 na dolku problemy ze wschodami, tlumacze sobie to susza bo dopiero w zeszlym tyg cos popadalo. tyle ze na wiosne byl tam problem z jeczmieniem jarym ktory rowniez powschodzil czesciowo co takze przez susze tlumaczylem sobie. jest to dzierzawa, prob gleby nie robilem. dodam ze na gorce zarowno jeczmien jak i teraz przenica ladnie powschodzily. czy cos moze byc nie tak z gleba? kwasna gleba nie jest gdyz 4lata temu bylo wapnowane przez poprzedniego wlasciciela no i ja tez w tym roku wapno rzucilem, pod jeczmien poszedl gnoj no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

O ile w procentach Waszym zadaniem, podanie pszenicy wczesną wiosną magnezu w postaci kizerytu w dawce ok 80-100kg/ha, podniesie polon w porównaniu z polem gdzie nie zastosowano magnezu. I jak wspominacie stosowanie Kizerytu w pszenicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kizeryt jest OK, chyba nikt nie bd "ryzykował" i wróżył z fusów ile zostanie podniesiony plon... Ważna w tym przypadku jest historia pola, Od siebie dam info, że na 1tone ziarna z odpowiednia ilością słomy potrzeba około 4kg czystego składnika magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

magnez magnezem ale stosując kiezeryt dostarczamy również siarke która też jest ważnym czynnikiem ploonotwórczym :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam ,  cche pryskac lendipurem i boxerem w sobote bo pogode mowia tylko ze pszenica ma 2 liscie moge pryskac czy czekac az bedzie miala 3 ? dodam ze gdzie nie gdzie jeszcze wychodzi bo byla susza ;/


witam ,  cche pryskac lendipurem i boxerem w sobote bo pogode mowia tylko ze pszenica ma 2 liscie moge pryskac czy czekac az bedzie miala 3 ? dodam ze gdzie nie gdzie jeszcze wychodzi bo byla susza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na co chcesz czekać skoro Boxer można stosować do 3 liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj