Polecane posty

Gość   
Gość

Chłopaki jakie wapno pod pszenice arkadie sypnąć? mam zamiar posiać ją na 10 ha w klasie IIIa/IIIb/IVa o Ph od 4.30 do 5.30...

co polecacie???

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaką odmianę polecacie na IV i V klasę ziemi, przedplon mieszanka owies i jęczmień najlepiej taką aby dziki nie ,,brały''  woj. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

a jaką odmianę polecacie na IV i V klasę ziemi, przedplon mieszanka owies i jęczmień najlepiej taką aby dziki nie ,,brały''  woj. łódzkie

 

ja sieje mewe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Sial ktos kws dakota? Jakie opinie macie o tej pszenicy? Co lepsze by bylo na 3b po jeczmieniu o srednim PK i ph 6? Agil Tobak, Dakota czy inna pszenica by sie na tym lepiej sprawdzila?

 

Jantarka na 5 klasie po ziemniakach wydala 6 ton przy 90 kg azotu i jednym oprysku na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

i  jak Ci sypała Mewa i przy jakim nawożeniu i jak ja ogólnie oceniasz, dobrze się wymłaca bo nigdy nie siałem pszenicy ościsej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Chłopaki jakie wapno pod pszenice arkadie sypnąć? mam zamiar posiać ją na 10 ha w klasie IIIa/IIIb/IVa o Ph od 4.30 do 5.30...

co polecacie???

 

Kredka koszelowska nie jest zla. ECOGRAN czy jakos tak. Stosuje juz ktorys raz i nie wroce do pyłu nigdy w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

a jaką odmianę polecacie na IV i V klasę ziemi, przedplon mieszanka owies i jęczmień najlepiej taką aby dziki nie ,,brały''  woj. łódzkie

 

polecam Ostrogę oścista, dobrze plenna odmiana i radzi sobie na słabszych stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Będę siał pszenicę Arkadię po łubinie. Czy opryskanie teraz reszek pożniwnych po łubinie mocznikiem, później talerzówka i orka nie wpłynie negatywnie na wschody pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Resztki łubinu mają znacznie lepszy stosunek C:N dlatego nie potrzeba dodatkowo stosować azotu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Kredka koszelowska nie jest zla. ECOGRAN czy jakos tak. Stosuje juz ktorys raz i nie wroce do pyłu nigdy w zyciu

 

a ja sie zastanawiam kiedy rozsiać tą kredę pod pszenicę ozimą (Sailor)...  przed orką czy może po i zmieszać z gleba i polifoską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Z 2-3 tyg wapno zanim zadziala, azot z npk zneutralizuje ,ja magnezowe rozsialem dzis talerzowka ile weszla pozniej orka npk i siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

gdzie mozna kupic ta odmiane pszenicy osciasta 

Pilgrim PZO  bo mam problem z dzikami a nigdzie nie moge znaleść jej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki oprysk na chwasta proponujecie 

bizon

boxer  legato glean

huzar ekspert

lexus

a może coś innego sprawdzonego w co warto zainwestować (skutecznie i tanio)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Boxer, legato, glean u mnie po rzepaku rewelacyjnie zadziałał i zastosuję go również w tym roku tam gdzie był rzepak.

A co do Boxera to niby nowy środek i substancja, więc czy mogę bez obaw o skuteczność niszczenia miotły, zastosować go 2 rok z rzędu na tym samym polu?? W zeszłym roku poszło tam na pszenicę boxer/legato/glean a w tym chciałbym zastosować boxer 2,2 l+coś na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W tej samej fazie i w podobnej cenie możesz dać Expert Met 0,30-35kg+0,05-0,1 Legato i przy sprzyjających wiatrach bez poprawki. Co do Boxera to 2 rok z rzędu to nie problem.


jaki oprysk na chwasta proponujecie 

bizon

boxer  legato glean

huzar ekspert

lexus

a może coś innego sprawdzonego w co warto zainwestować (skutecznie i tani

Huzar na wiosnę-OK, co do jesieni to każdy środek na swój sposób jest dobry, wszystko zależy z jakimi chwastami masz problem.  W zależności od zachwaszczenia dobiera się środki. Po ile liczą Tobie Lexusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki za odpowiedź. Expert met+legato stosowałem i musiałem przytulię poprawić, ale ogólnie dobra kombinacja. Również polecam i zastosuje taką mieszankę w tym roku na jednym polu i potem galaperem przejadę na wiosnę i zero chwastów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Wystarczy sam expert i potem popreawka na wiosne na dwuliścienne ,najtaniej i najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

DFF warto dodać ze względu na fiołka, na wiosnę wystarczy niska dawka fluroksypyru(tania) na ewentualną przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, co polecacie na pole na ktorym w rok w rok jest problem z chwastami?  dopiero sieje na nim drugi raz, teraz w bobiku byla tragedia. podobno z chwastami jest tu klopot od lat

przewazaj rumian oraz chaber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Tolurex 2l/ha jeżeli problemem są te dwa chwasty. Jeżeli dodatkowo dochodzi przytulia to DFF wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

poleć coś Tomazi na krwawnika pospolitego, bo pełno miałem go na wyoranej łące w łubinie

 

Chyba Chwastox Trio 540 SL to załatwi tyle ze nigdy go nie stosowałem pytanie czy dać tolurex 2l jesien i chwastox wiosna ?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Chwastox może być byle byś zdążył z fazą 29-30 BBCH, ogólnie regulatory wzrostu dobrze sobie z nim radzą oprócz MCPA i fluroksypyru. 2,4 i MCPP dobrze sobie z nim radzą. Oprócz nich można dać też metsulfuron lub lepsza opcja biorąc pod uwagę fiołki, przytulię itp.-fluroksypyr+metsulfuron czyli Galaper Strong lub własny mix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

witajcie polecacie może pszenice włosiatkę (kolczatkę ) do siania dużo u nas w okolicy dzików nie wiecie czasem jak z wyleganiem i chorobami przezimowaniem pytam sie was bo w centrali za dużo informacji o niej nie ma ,czy może zostawić i nic nie siac w tym roku tylko na wiosne bo susza u nas jak fiks bo jak tak nie poleje to wgl się pługiem nie będzie dało wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj