Polecane posty

Lukaszjarm    4

a na klosa pszenicy po przekwitnieciu nadaje sie Vuxal Top N ???

czy dac cos innego ???

acha i mam pytanie czy daje jakies efekty ten zabieg bo nigdy takiego nie robilem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

aaaa, niech to, pomyliło mi się, już poprawiłem czym pryskałem, nazwy podobne i mi się pomieszało, sory. Wymagam od innych, a sam źle napisałem, przepraszam :blush:

a co do drugiej części posta to są jakieś ale? bo jeśli tak to mnie poprawcie, napisałem to co usłyszałem i to jak u siebie robiłem.

Powiedzieli mi, że odżywka+herbicyd może isc.

Czytałem na forum, że mieszacie T1 i odżywki, to i ja tak zrobiłem, tym bardziej że nie mam swojego opryskiwacza tylko muszę pożyczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No nam sie sfarciło troche bo ledwo zaczepiło. W naszej gminie piaski ładnie popadało choć nie wiem czy w całej ale już gmina jabłonna i na południe już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Czy jest sens sypać saletrę w czasie gdy pszenica jest w pełni wykłoszona(kwitnie) ? Ostatnia dawka była dawana podczas strzelania w źdźbło(40kgN/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ja mieszkam 10 km od silvy i nie padało u mnie, dopiero dziś trochę:) ale Sylwuch akurat na tych polach z gminy Piask że padało to się ciesze :)

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bo też masz niedaleko ziemie :P

 

Mam pytanie odnośnie nawozów. Znalazłem ciekawy nawóz który chce zastosować na rzepak jak i pszenice. Ale gość mówi że nie stosuje się go na takie uprawy bo jest bezchlorkowy. Ściemnia czy mówi prawde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Bezchlorkowy to napewno drogi więc czy jest sens go kupować??? Bezchlorkowy to np Polimag S, który daje się głównie pod warzywa. Zawiera normalne NPK ale do tego jeszcze siarkę i magnez. Tego roku wiosna płaciłem chyba za niego 2200 za tonę. Ale jak masz cenę dobrą to ja bym brał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Patentkali granulowany po 1540zł o składzie 30% K20 10%MgO i 42% SO3 albo 4(17%S) Dla mnie bardzo dobry jeśli dam polifoske 8 na jesień. Przy cenie soli prawie 1600 i Kizerytu 1600 to wcale tak drogo nie wychodzi a mam uzupełnienie za jednym przejazdem na wiosne.

 

Tylko w czym on ma być gorszy że bezchlorkowy. Po za tym że daje sie go na warzywa by były zdrowsze.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

W niczym gorszy, ani lepszy pod zborze od chlorkowego nie jest, po prostu jest bez chlorkowy i tyle. Jedynym jego plusem jest to co mówisz, że uzupełnisz dietę zbóż w S, Mg, K za jednym przejazdem.

Ale za nim kupisz weź kalkulator i uczciwie przelicz co się bardziej opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy jest sens sypać saletrę w czasie gdy pszenica jest w pełni wykłoszona(kwitnie) ? Ostatnia dawka była dawana podczas strzelania w źdźbło(40kgN/ha).

 

 

Raczej nie warto, ew można coś dolistnie dać ale nie wiem czy teraz to da jeszcze jakiś super efekt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nieco drożej pewnie wyjdzie mi jakbym kupił inne tyle że z tym nawozem idealnie mogę skomponować nawożenie pod praktycznie wszystkie uprawy co mam. Przykładowo rzepak: N,P,K,S,Mg Razem: 194,96,186,87,48 (4 wjazdy w pole razem z jesiennym)

Pszenica; Razem: 176,5;84;114;48,5;26,5.(5 wjazdów)

Wiem że sporo siarki. Ale napewno nie zaszkodzi. Tym bardziej że nie była dawana do tej pory. A magnez mam na niskim poziomie więc musze go uzupełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Może ktoś z was wie czy i czym można prysnąć pszenicę ozimą na grzyba, pszenica kwitnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Możesz spokojnie arteą

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

A ja mam takie pytanie : czy w czasie takiej suszy ( województwo dolnośląskie ) opłaca się jeszcze teraz pryskać na grzyba ?? bo generalnie nie ma grzyba na polach, z powodu braku wilgoci. Ale czy ten oprysk nie pomoże później w budowie ładnego ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Tu w grę wchodzi potencjał jak i zainwestowana kasa.

Ja bym prysnął, ostrożnie najmniejszą możliwą dawką, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Piotr89-----ok 30 dni wegetacji pozostalo, czyli zielony lisc flagowy i kłosmusi byc no a pozniej choroby juz nie maja wpływu na plon. w moim gospodarstwie przykładem były lata 2002-2005 a nie bede strzelal ktory to byl dokładnie rok z powodu suszy nie opryskałem na lisc flagowy i klos a tu niespodziank ok 1.5 miesioca przed zniwami przyszły intensywne deszcze i septerioza oraz sporadycznie fuzarioza zdziesitkowały mi plantacje pszenicy ale kazdy ma doswiadczenia i opinie czy warto czy nie pryskac w czasie susza JA PRYSKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Panowie, a czy można pryskac pszenicę jak się będzie kłosic lub kwitnac na grzyba? Chciałem mieszaniną Bravo i Amistar, bo tak owe posiadam.

I czy mógłbym połączyc te preparaty z odżywką na liśc flagowy? I jaki lepszy termin ochrony na grzyba? Kwitnienie czy początek kłoszenia, bo właśnie zaczyna się kłosic.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Pryskałem pszenice Huzarem Activ i było dobrze, wszystkie chwasty przestały rosnąć a teraz widzę że zaczynają powoli odżywać, czy da się teraz coś z tym zrobić? Bo do żniw jest sporo czau i pewnie zrobi się łąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj prysnołem pszenicę ozimą fungicydem Tebu, zaczęła się pojawiać rdza na liściach.

ostatni zabieg fungicydowy w pszenicy jeszcze tylko mocznik w oprysku na kłos. ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

@krzysiekfarmer5

Zamiast Tebu pryskaj środkiem o nazwie jeśli coś nie przekręciłem "Syrius" czy jakoś tak. Skład ten sam co ma Tebu a cena o połowe niższa ;) My w tym roku zastosowaliśmy taki zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mlody89 dobrze wiedzieć że taki środek jest,

ale tam gdzie ja kupywałem to mieli tylko taki środek na taką fazę rozwojową roślin

Tebu wychodzi jakieś 65zł/ha ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Rozumiem, ja do tego doszedłem przez czysty przypadek i teraz o tym wiem. A różnica w cenie na 5 litrowej bance to ok 200zł.

 

Powiedz z czym mieszałeś Tabu i jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Byłem dziś na objeździe i w pszenicy jarej znalazłem takiego partyzanta, czy jest on groźny a jeśli tak to czym go zwalczyć.

 

f3926e63a42b4c8ecb9beb7cb8d7d09919242_min.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj