Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#11401 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 14:17

Pszenica Ozima i jara

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 08:21
  •  

#11402 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:41

Pszenica Ozima i jara

aha, to preparat ma "czas" do wiosny tak ?

Każda substancja ma określony czas działania, przy normalnym przebiegu zimy- tzn z przymrozkami i temperaturami na minusie substancja zostaje tak jakby zamrożona/utrwalona i na wiosnę oddziałowuje na chwasty. Kiedy zima jest ciepła to substancja jest narażona na szereg przemian, wymycia, hydrolizy-ogólnie mówiąc dezaktywacji. Każda substancja reaguje inaczej, jednak wszystkie substancje doglebowe do pełnego spektrum potrzebują warunków jak na etykiecie-o co jest trudno

korzystają z pogody (u mnie +8 ) wybrałem się w pole zerknąć jak wygląda pole i nie miłe zaskoczenie otóż pryskałem pszenicę Legato plus w dawce 1.5l/h +granstar na samosiewy rzepaku i o ile samosiewy skasowane prawie całkowicie to legato przepuściło sporo chwastu czy ktoś stosował legato i ma może podobnie ??

Przy doglebówkach bardzo ważną(!) sprawą jest stosowanie oprysku grubokroplistego, znam przypadki że rolnicy przechodzący z zabiegów wiosennych stosowali podobne parametry jak dla herbicydów nalistnych-od drobnokroplistego np. graminicydy typu Puma do średniokroplistego np. sulfonylomoczniki. Przy np. IPU/CTU najlepsze warunki do stosowania to opady 10mm wody/m2, ilość cieczy opryskowej 140-300l, oprysk grubokroplisty

#11403 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:00

Pszenica Ozima i jara

po ile u was chodzą kwalifikowane nasiona pszenic jarych lub przewódki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11404 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 styczeń 2015 - 17:48

Pszenica Ozima i jara

ok dzieki wielkie a jak dam Tilta 1l+Mirage 0.8+Moddus 0.3l+byc moze jeszcze 1lCCC to opryskiwacz mi nie wybuchnie? :D

nie powinno się nic dziać.. z tym ze Moddus dobrze jest wcześniej rozpuścić w jakimś naczyniu i dopiero wlać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11405 Share MonikaStamirowska

MonikaStamirowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 18:19

Pszenica Ozima i jara

nie powinno się nic dziać.. z tym ze Moddus dobrze jest wcześniej rozpuścić w jakimś naczyniu i dopiero wlać

bezpieczniej medax top 

bezpieczniej medax top zamiast modusa

#11406 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:04

Pszenica Ozima i jara

A czemu Medax top bezpieczniejszy?

#11407 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:31

Pszenica Ozima i jara

Ja też stosowałem Legato Plus tylko z gleanem Glean przytulia rośnie w najlepsze ale inne chwasty widać wzięło. Już to jesienne odchwaszczanie trochę mnie wkurza bo w ciągu pięciu lat tylko raz udało się bez poprawek, a pryskałem już chyba wszystkimi możliwymi środkami i przytulia niemal zawsze wychodzi. W tamtym roku się ta mieszanina sprawdziła akurat więc ją powtórzyłem, a w tym roku lipa wszystko do poprawy. Spróbuje to prysnąć Aurorą chyba najtaniej będzie

To był zabieg doglebowy czy w fazie kilku liści pszenicy?

Taką mieszaniną robię już 3 rok tylko od razu po siewie i mam spokój. Nic nie poprawiam na wiosnę. A miałem problemy z fiołkami. Tego dziadostwa to nawet lancet nie chciał brać. Jedyny warunek to pryskać od razu po siewie i przytuli nie będzie, a glenu wystarczy 15g i załatwi miotłe.

#11408 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 19:39

Pszenica Ozima i jara

Ja u siebie 2 kawałki też na bank będę poprawiał

#11409 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:27

Pszenica Ozima i jara

A czemu Medax top bezpieczniejszy?

Nie jest bezpieczniejszy. Żeby dobrze zadziałał wymaga mocnych adiuwantów które zresztą ma, więc jeżeli po moddusie coś negatywnego się pojawia to z medaxem również jest to możliwe. Niektórzy do moddusa się zrażają bo czasem lekko się ścina po wlaniu do opryskiwacza.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#11410 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 20:28

Pszenica Ozima i jara

To był zabieg doglebowy czy w fazie kilku liści pszenicy?

Taką mieszaniną robię już 3 rok tylko od razu po siewie i mam spokój. Nic nie poprawiam na wiosnę. A miałem problemy z fiołkami. Tego dziadostwa to nawet lancet nie chciał brać. Jedyny warunek to pryskać od razu po siewie i przytuli nie będzie, a glenu wystarczy 15g i załatwi miotłe.

a kurde tego nie brałem pod uwage pryskałem gdy pszenica była w fazie trzeciego liścia . temp. podczas zabiegu była jak naj bardziej ok moze mało deszczu ale nie było też sucho 200 l/h wypryskalem średniokropliście kurde szkoda mi tylko kasy bo teraz myśle co wziąć na poprawki żeby nie wyszło z 250 zł :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11411 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 22:11

Pszenica Ozima i jara

Ja pryskałem tak jak zalecają na ulotce 1-2liść 0,75 Legato+ + 15g glean gleba wilgotna w tamtym roku super wyszło, a w tym przytulia  trochę pobielała trochę ją poskręcało ale rosła dalej i teraz jest zielona. Po kilku dniach były przymrozki może to był problem ale inna chwasty wzieło, a fiołka było od groma choc na jakieś efekty oprysku musiałem czekać prawie 4 tygodnie.

#11412 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 styczeń 2015 - 22:33

Pszenica Ozima i jara

nie bedzie sie nic dziać,tylko jak bedziesz mieszał zacznij od moddusa ze wzgledu na ilość cieczy względem innych środków lub rozpusc w pojemniku z wieksza ilościa wody jak już wspomniał jeden z kolegów,środki z grupy cykloheksadionów lubią sie lekko zwarzyć gdy ciecz jest już zagęszczona inymi sybstancjami czy tez nawozami,do tego temperatura cieczy tez nie sprzyjająca,dorzuć jakiś adiuwant,nie zaszkodzi.

Co by póżniej nie było pytania,[jak pytał kiedyś jeden z kolegów].Skąd włosy w moim opryskiwaczu :o  :ph34r: ...Pozdrawiam.

#11413 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 14:22

Pszenica Ozima i jara

Jak dajecie 15 g glinu ,to co potem siejecie znowu zboże ,bo orzepaku czy buraki to nie ma mowy ,u nas glinu nikt nie daje nawet 5 g które zalecają

ZA DUŻO MIESZACIE ŚRODKÓW RAZEM ,ja pryskam 150 ha i nie mieszam tyle

#11414 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 14:45

Pszenica Ozima i jara

Po pierwsze to glean na rzepak nie szkodzi według etykiety a przy 5 gramach to mysle że i burakom by nie zaszkodził.

#11415 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 15:51

Pszenica Ozima i jara

Według etykiety to może nawet pomagać, ale bał bym się zaryzykować siew rzepaku po 15g gleanu... 

#11416 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 16:07

Pszenica Ozima i jara

też nie wiem skąd to przekonanie, że rzepaku nie można siać po gleanie. Producent nie ma zastrzeżeń nawet przy pełnej dawce. Ja po 15g już kilka razy siałem i w tym roku też mam rzepak posiany po gleanie i niczym sie nie różni od tego po innych środkach. No sorry ale jakby było coś nie tak to producent raczej jakieś ograniczenia by i dla swojego dobra dał przeciez jakąs odpowiedzialność ponosi. Oczywiście jakieś uwagi są np odczyn gleby nie może być większy niż 7,5 bo się środek nie rozłoży.

kolego @miwigos co znaczy za dużo środków mieszamy czy masz na myśli substancje czy środki? Trzy substancje to zaczyna być pomału standard, a z ilu środków go zmieszasz to już różnie bywa może być 1 kompletny gotowiec, a jak ktoś chce mieć taniej to sam sobie składa z poszczególnych środków to chce. Kilka substancji to większe spektrum i co ważne ograniczanie uodparniania się chwastów.

Edytowany przez grego, 16 styczeń 2015 - 17:14.

#11417 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 21:13

Pszenica Ozima i jara

Mam jeszcze pytanie dotyczące siarki, lepiej dać wczesną wiosną 100 kg/ha kizerytu czy lepiej dolistnie siarczan magnezu przy okazji oprysku po 10 kg/ha. Chodzi mi głównie o to żeby zwiększyć zawartość białka

#11418 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 08:52

Pszenica Ozima i jara

Kizeryt albo inny z siarką a siarczan to profilaktycznie

Codzi mim o mieszanie mocznik ,odżywka, siarczan mgnezu i do tego ze 3 lub 4 środki ochrony roślin

Ja stosuje tylko środki z górnej półki i nie kombinuje

A po tym glinie to jakie masz plony rzepaku

sulfomoczniki też szkodzą rzepakowi

#11419 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 16:47

Pszenica Ozima i jara

Mam jeszcze pytanie dotyczące siarki, lepiej dać wczesną wiosną 100 kg/ha kizerytu czy lepiej dolistnie siarczan magnezu przy okazji oprysku po 10 kg/ha. Chodzi mi głównie o to żeby zwiększyć zawartość białka

Zdecydowanie podaj w formie kizerytu na start,siarka wspomaga regeneracje rosliny po zimie ma działanie pategenobojcze oraz jest nośnikiem azotu znacznie poprawiając jego wlasciwe wykorzystanie przez rosline.Kiedyś zalecano stosunek siarki do azotu 1:10,teraz róznie z tym bywa średnio wychodzi to 1:5,duzo tez zależy od formy w jakiej ja podaż.Co do podania dolistnego,tu zawsze uzupelniamy nie nawozimy,przyczyn uzupełnienia moze być kilka np.susza lub też chec poprawy paremetrów np białka.Choć powiem 10kg epsotopu przy każdym zabiegu nie zaszkodzi wręcz pomoże chocby podnosząc nieznacznie temperature cieczy,a zmniejszenie różnicy temperatur miedzy ciecza a temperatura zewnętrzną zawsze zwiększa efektywnośc przeprowadzonego zabiegu.pozdrawiam 

Edytowany przez milanreal1, 17 styczeń 2015 - 20:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11420 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 18:11

Pszenica Ozima i jara

Dziś byłem na polu i po wyrwaniu kilku roślin na niektórych można było zauważyć nowe białe korzenie , temeratura w południe na słońcu pewnie kikanaście stopni .