Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 22:23

Pszenica Ozima i jara Odpowiednia faza to między tworzeniem się liścia flagowego a jego wyjściem z pochwy łodygowej.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:05
  •  

#1122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 maj 2011 - 14:22

Pszenica Ozima i jara No troche slabo z nia :/ Z niej chyba nic nie bedzie ,ale mozesz sprobowac dolistnie cos jakies odrzywki siarczan magnezu i mocznik to robi duzy efekt

#1123 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 01 maj 2011 - 14:25

Pszenica Ozima i jara

za słupem widocznym na zdjęciu jest rozkrzewiona i ładniejsza tylko z tej strony taka słaba

To dlaczego tej ładniejszej też nie wrzuciłeś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share cuba

cuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:37

Pszenica Ozima i jara Kupiłem Huzar Activ 387OD na chwasty w pszenicy ozimej i w ulotce jest napisane żeby pryskać do końca fazy krzewienia. Czy jak opryskam w późniejszej fazie to pszenicy się coś stanie? Pytam się tych osób co miały styczność z tym środkiem, bo ja się za bardzo nie orientuję a nie chciałby pszenicy zrobić krzywdy.Mam jej tylko 1 ha i jeszcze nie była pryskana na chwasty.

Edytowany przez cuba, 01 maj 2011 - 16:38.

#1125 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 01 maj 2011 - 17:24

Pszenica Ozima i jara Rozsiałem N przedsiewnie, a że aura nie sprzyjała kiełkowaniu, to zboże wschodziło 2 tygodnie, i mam pyt. z tym związane. Czy pszenica dotrze do N jeszcze? bo teraz co dopiero zaczęła się krzewic.
I czy jeśli zmieszam Granstar z samymi mikro, nie obniżę skuteczności jego działania? W tamtym roku dawałem Chwastox Turbo, to nawet skrzyp polny mi wzięło.
Pozdrawiam.

#1126 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 maj 2011 - 18:30

Pszenica Ozima i jara

na 600 litrów wody 50 kg mocznika 2 litry insolu to nie za duże stężenie na pszenice jarą

50kg na 600 l to stężenie 8,33% - w początku krzewienia max dawka to 20% a w końcu to 16%

#1127 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 maj 2011 - 18:45

Pszenica Ozima i jara Witam, posialem pszenice jara i juz po paru dniach pole bylo zielone ale okazalo sie ze to gluchy owies ktorego bylo duzo . Popryskalem to attributem ale pszenica ma tylko dwa liscie apryskanie attributem zaleca sie od fazy pelnego krzewienia czy to zaszkodzi pszenicy? i jeszcze jedno pytanie kiedy moge po tym oprysku rozsiac saletre? dodam ze oprysk 28 kwietnia

#1128 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 02 maj 2011 - 09:06

Pszenica Ozima i jara

50kg na 600 l to stężenie 8,33% - w początku krzewienia max dawka to 20% a w końcu to 16%

za każdym opryskiem mocznikiem dodajecie siarczan przy 1 2 3 razie

#1129 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 maj 2011 - 10:34

Pszenica Ozima i jara po zastosowaniu 1l/ha wirtuoza , 1,3l/ha stabilanu +0,2l/ha modusa pszenica została lekko przypalona na liściach brązowe kropki ,czy komuś przydarzyło się coś takiego i czy miało wpływ na pozniejszy plon , bo mi coś takiego przydarzyło się pierwszy raz ...... ;[ i trochę mnie taki stan rzeczy zdziwił i nie wiem czy reklamować te produkty....

#1130 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 02 maj 2011 - 10:58

Pszenica Ozima i jara @1piotr1 mógłbyś dać jakieś fotki tego? u nas coś podobnego (blaszka liściowa od 3/4 w górę zbrązowiał i zasycha+ podobne objawy na nerwach liścia) ale czy to może nie czasem rynchospiroza?

Edytowany przez Sebastian, 02 maj 2011 - 11:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:03

Pszenica Ozima i jara u mnie to typowo po oprysku , bo przed opryskiem to była moja najlepsza pszenica a teraz to wygląda jak bym sobie opryskiwaczem rdze rozsiał ......

#1132 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 maj 2011 - 11:18

Pszenica Ozima i jara Efekt przypalenia występuje często po mieszance Stabilanu (CCC) z Modusem .Trochę przypali ale
nie powoduje spadku plonu.

#1133 Share pracaipasja

pracaipasja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 maj 2011 - 14:01

Pszenica Ozima i jara maysle podobnie jak Vril,a jesli do tego w nocy bylo kolo 0 to przypalil ci antywylegacz,u mnie w ubieglym roku po Moddusie tego samego dnia bylo w nocy -3 i pszenica byla rudo czerwona na plon nie narzekalem nie wiem czy mi to go obnizylo,teraz w Niemczech ogladalem pszenice prawie kazda ma rudoczerwone koncowki lisci

#1134 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 maj 2011 - 14:50

Pszenica Ozima i jara Kacpero12 tak jak koledzy radzą tu nie ma co ratować :( o tej porze ziemia jest już zasłonięta pszenicą a u ciebie gorzej jak żle.......Moim zdanie upraw ziemie i zasiej jęczmień........na jęczmień jeszcze nie za póżno.U mnie póki co taka -- Dodany obrazek

Edytowany przez zonk28, 02 maj 2011 - 17:18.

#1135 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 maj 2011 - 18:57

Pszenica Ozima i jara szkoda ,że u mnie to się na całość liścia rozłożyło ;) a nie tylko na końcówki http://img861.images...i/s6302016.jpg/

pracaipasja ale nie masz porównania jak sypała nie przypalona na tle przypalonej pszenicy ??

#1136 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 02 maj 2011 - 18:59

Pszenica Ozima i jara Ładna pszenica Piotr ;) powinna dać plon.

#1137 Share Andrzej10

Andrzej10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:09

Pszenica Ozima i jara Mam pytanko. Zasiałem pszenicę jarą Łagwę 4 kwietnia, przedsiewnie było sypnięte 220 kg/ha Yara Mila 8:15:30 czy jak pod koniec tygodnia dam 1 dawkę saletry (Yara Liva Tropicote) w wysokości ok 100 kg/ha a następną (zapewne Yara CAN 27 lub ta sama co w 1 dawce) w wysokości 100 do 150 kg/ha (w zależności od tego, co dam dolistnie (zapewne również z palety Yara możliwe że Kristalon) i w ilu dawkach) za jakiś miesiąc będzie oki i czy konieczne będzie zastosowanie antywylegacza?

Za odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam

#1138 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:22

Pszenica Ozima i jara Czemu w tym roku pszenicę po zastosowaniu 160N są tylko jasno zielone a nie ciemno zielone aż czarne czasami ? Dodam że sucho u nas było i zimno nocami.

#1139 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:27

Pszenica Ozima i jara U mnie poszło 250-300 kg saletry 34%na pierwsza dawke saletry a na innej pszenicy tak samo ale saletra Yara Mila 27% , różnica niesamowita :blink: :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 maj 2011 - 22:11

Pszenica Ozima i jara też się zastanawiałem niedawno-w tamtym roku dałem ok 150-170 kg N/ha i pszenica czarna jak nie wiem a w tym roku takie samo stanowisko po rzepaku i jasno zielona? Zresztą jeszcze nie widziałem w tym roku takich pszenic. Czy te opady jesienią wymyły wszystkie zapasy azotu z ziemi?