Polecane posty

jaco25    300

U mnie cała agrotechnika pszenicy zrobiona teraz czekać do żniw.

I dawka 200kg saletry

II dawka 170kg saletry

III dawka 100kh saletry

T1 Tilt 0,8l Prochloraz 0,8l

T3 amistar 0,5l, menara 0,5l

T3 tebukonazol 1l

Skracana moddus 0,3l i 1l CCC

Odminy Agil i Toras klasa od 3a do 4b duża przewaga 3b, przedplony owies,rzepak,bobik, pszenica ozima


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

@wiki868 ja specjalistą nie jestem ale coś Ci podpowiem, bo widzę że nikt lepszy ode mnie się nie kwapi.

Niby można łączyć mocznik, ja często to robię ALE. Jak jest duża susza to możesz przypalić zboże. Kwestia antywylegacza to środka o tej nazwie to już na pewno nie, a myślę że i innych również. U mnie pszenica jara już dawno się kłosi. Jeśli u Ciebie zaczęła kłoszenie to nie ma mowy o skracaniu. Ostateczne terminy krążą w okolicy fazy liścia flagowego, czyli bardzo prowizorycznie mówiąc, kiedy kłos nie jest w ogóle widoczny, co myślę że u Ciebie już nie ma miejsca. Dodatkowo susza panuje chyba jednak w całej Polsce, gdzieś więcej gdzieś mniej, więc raczej nie zanosi się na wyleganie w zbożach jarych.

 

 

Mi się jęczmień jary kładzie powoli, wiatr silny i deszcz go troche powalił, już kończy się kłosić, prawie zaczyna już kwitnąć.  Jak go można podnieść ?? 

 

A jak chodzi  o pszenice jarą to jest w fazie kwitnienia, już ma bardzo dużo takich żółtych pylników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

i cosz mi teraz poczac ... w I dawne dalem mondatak + lotus potem poprawka lotusem a teraz pod koniec kwitnienia rdza żółta wyskoczyla na flagowym :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

niedługo żniwa u nie pszenica już zaczyna dojrzewać tylko ziarka będą jakieś małe

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam. macie moze jakis sposob na dziki , pinlujemy juz 62 dzien glownie ziemniakow wczoraj o polnocy mowie przejade sie po pszenicy  2 dziki i pszenice jedza odm julius mewa ma wonsy i w niej nie siedza nie mam sily juz do tych sk....  

Jesli macie jakis sposób to prosze powiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A koła łowieckiego nie ma w tym rejonie? Oni od tego są i płacą za straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

koło lowieckie jest ich 20 w kole jeden poluje .... reszta pije 3 lata temu zniszczyly pszenice 2 ha ukosilem z niej 4 tony masakra a odszkodowanie to 350 zl to jest smiech na sali .... wczoraj podjechalem je 5 m od ciagnika ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Powiedzcie, co może byc przyczyną skrócenia kłosów mają około 8 pięterek odmiana Boomer nawożenie azotem 160 kg/ha czystego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Powiedzcie, co może byc przyczyną skrócenia kłosów mają około 8 pięterek odmiana Boomer nawożenie azotem 160 kg/ha czystego?

Pewnie redukcja dolnych pięterek ze względu na suszę. 8 pięter jest wystarczająco na przyzwoity plon o ile ziarno ładnie się wypełni


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Koledzy jaką odmianę żyta hybrydowego ,polecacie .Ta pszenica zbyt ,nakładowa się robi .Trochę go bym zasiał w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

pryskałem na wiosnę pszenicę ozimą apyrosem w dawce 26g i zniszczył mi całkowicie pszenice a chwasty rosną w najlepsze,

 

czy należy mi się jakieś odszkodowanie ?

 

tak wygląda

http://ifotos.pl/zobacz/DSC0128ad_wsqxxqh.jpg

DSC0128ad_wsqxxqh.jpg

 

 

Ja swoją pszenicę pryskałem zestawem Apyros + Granstar.   Powiem ci że czyściutko, jestem bardzo zadowolony z tego oprysku.  Wszystkie chwasty zniszczone całkowicie. Jedynie ostrożen polny  jest tak jakby do polowy uschniety, dolne liscie ma zielone.

 

 

Moze na złej pogodzie albo w suszy, albo zbyt wczesnie ?? sam sobie szukaj przyczyny bo odszkodowania nie dostaniesz,  bo i tak zwalą na twój błąd. 

Edytowano przez wiki868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pewnie redukcja dolnych pięterek ze względu na suszę. 8 pięter jest wystarczająco na przyzwoity plon o ile ziarno ładnie się wypełni

 

u mnie w jarej jest 9,10 w ozimej 11,12 :blink:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

 

 

Moze na złej pogodzie albo w suszy, albo zbyt wczesnie ?? sam sobie szukaj przyczyny bo odszkodowania nie dostaniesz,  bo i tak zwalą na twój błąd. 

wszystko było jak ma być tylko środek gówniany i tyle nie dość że zjarał pszenice to w ogóle nie poradził z chwastami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Na żadne odszkodowanie nie licz, nie ma szans. Nawet jak środek był coś nie tak to i tak firma znajdzie że nic nie dostaniesz.

Apyros jest bardzo dobrym środkiem, musisz coś do niego dodać bo praktycznie jednoliścienie zwalcza.

50% obstawiam twój błąd. Mogło być za sucho.

Kiedyś sąsiad miał z nim problem, ale okazało się że kupił na lewo go i był tak jakby  zbrylony i podejrzewał że był wilgotny i przemarzł. Ale takiego czegoś jak ty nie miał, było w miarę czysto a pszenica ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do apyrosa to widze tu słabe ziemie 4b to maks pewnie piachy a dodatkowo zbocze pagórka a że wiosna sucha i zima tez . a too uprawa po ugorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

na flagowym mam rdze żółta, czym uchronić klosa od tej choroby??? bo flagowy juz chyba nie uratuje. Pszenica jest w koncu kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na pszenice ozima pod korzen co bedzie lepsze polifoska 6 czy fosforan amonu i sol potasowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Bez różnicy polifoska jest wygodniejsza bo masz wszystko zmieszane za raz. Sianie oddzielnie fosforu i potasu ma dla mnie sens jesli chcemy któregoś ze składników wprowadzic sporo wiecej lub mniej.

Z innej beczki. W pszenicy ozimej na kawałku ok pół ha wyskoczył mi owies głuchy nie wiem skad. Chyba jest juz po ptakach ale wole zapytac. Da sie to czyms jeszcze prysnac zeby go zlikwidowac? Z tego co patrzyłem to śrdoki sa przewaznie do liscia flagowego. Miał ktos podobna sytuacje i zlikwidował jakos ten owies głuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Moim zdaniem da się ale po co?

Pszenica ma ciężkie ziarno więc dobrze ustawiony kombajn powinien go wydmuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A używacie może przedsiewnie nawóz zawierający oprócz NPK też magnez i siarkę ale w takich ilościach aby nie trzeba było wysiewać magnezu i siarki na wiosnę? Jeżeli tak to jaki  i czy korzystał ktoś może z nawozy LUBOFOS 12 ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Bez różnicy polifoska jest wygodniejsza bo masz wszystko zmieszane za raz. Sianie oddzielnie fosforu i potasu ma dla mnie sens jesli chcemy któregoś ze składników wprowadzic sporo wiecej lub mniej.

 

Z innej beczki. W pszenicy ozimej na kawałku ok pół ha wyskoczył mi owies głuchy nie wiem skad. Chyba jest juz po ptakach ale wole zapytac. Da sie to czyms jeszcze prysnac zeby go zlikwidowac? Z tego co patrzyłem to śrdoki sa przewaznie do liscia flagowego. Miał ktos podobna sytuacje i zlikwidował jakos ten owies głuchy?

 

0,5 ha to sierp i do południa czysto

Moim zdaniem da się ale po co?

Pszenica ma ciężkie ziarno więc dobrze ustawiony kombajn powinien go wydmuchać.

"powinien" pogratulowac wspaniałomyslnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj