Polecane posty

marluk    353

podniosly mi sie maki w przenicy mozna ja uratowac zeby klosa nie uszkodzic?

a duzo ich jest? Bez przesady. Plon juz jest ustalony w zasadzie. Tylko pogoda moze go oslabic. Ludzie czesto maja obsesje ze zobacza pare chwastow i juz gonia pryskac. Bez przesady z ta nadgorliwoscia. Jak masz ich malo to daj sobie siana z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam pytanko czy rdza żółta  bardzo szkodzi w pszenicy ozimej? pojawił się brązowawy nalot na plewach, ziarno moim zdaniem już jest w pełni nalane czy jest sens coś z tym nalotem robić czy już po "ptokach" na t1 tilt na t2 falcon dawka w z etykiety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Ja kiedyś stosowałem na przytulię po kwitnieniu pszenicy 0.5 l/ha tomigan. Można też użyć starane.

Edytowano przez zibi400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czy dobry bedzie plon pszenicy na glebie 4 b oraz troche wchodfzi 5 gleba w dobrej kulturze czy lepiej pszenzyto zasiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Będzie dobry plon. można smiało siać. Jest dużo odmian które można siać na IV a nawet V przykład pszenica Jantarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a torrild bedzie ? czy poprostu wydzielic gorsze pole ten kawalek i pszenzyto zasiac ale hyba pszenica na calosci by byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

wracając do axiala na owies głuchy w ulotce napisane jest żeby stosować na wiosnę i w fazie liścia flagowego, a pszenica powoli kończy kwitnąć - oprysk nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudoku14    0

Cześć-co powiecie na taką uprawę pszenicy.

- 250 polifoska 6

- 100kg saletra krzewienie

- siarczan magnezu

- 100kg saletra

- modus 0,2 + 1l antywylegacz na 1kolano

- 2 kolano wirtuoz

- 120kg mocznik

- bi58

Stanowisko jęczmień, pszenica julius, klasa IVa,b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja na start dawałem około 180 kg saletry 34%( była dośc dobrze rozkrzewiona i gesta) a na drugi rzut dałem około 210 saletry 34%. A na grzyba pojechałbym ze dwa razy przynajmniej(pierwsze kolanko i pomiedzy liśc flagowy a początek kłoszenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jak choroby podstawy nie są zwalczone to potem szkoda kasy na kolejne środki. Więc skupiłbym się na zabiegu T1 przy tak nisko budżetowej uprawie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

a torrild bedzie ? czy poprostu wydzielic gorsze pole ten kawalek i pszenzyto zasiac ale hyba pszenica na calosci by byla

Kolego to czy bedzie dobry plon pszenicy czy lepszy pszenzyta to zalezy. Jeżeli ziemia jest w dobrej kulturze ma dobre ph zasobność w miare to na 4,5 klasie w dobrej kulturze przy dobrej odmianie dobrym nawożeniu ochronie napewno lepiej sie opłaci pszenica. Ale jeśli ziemia jest z lekka zapuszczona to lepiej sobie pewnie poradzi pszenzyto.

 

Panowie porobiliscie juz T3? Ja sie ciagle waham czy robic. Bo czesc pszenicy jest w dobrej kondycji. Ale mam np odmiane jantarke gdzie nie wiem czemu ale liść flagowy w około 20 % zżółkł mi nie wiem czemu. I tam chyba bede musiał jechac T3 a na reszcie arealu sam sie zastanawiam. Jest sucho dzis cos popadało pierwszy raz od 3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ja już po T3 łącznie z Alkalinem PK 20-30 i buldockiem, najgorzej że na jednej działce podczas pryskania zauważyłem że w środku pola gdzie wsiana była inna odmiana bo mojej zabrakło, pszenica jeszcze kwitła, myślicie że mocno jej zaszkodzi ta odżywka?? Pszenice ogólnie super, myślę że w 8t mogę celować jak nie wyłoży bo już miejscami ulega :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

u mnie maj i czerwiec mało opadów było a lisc flagowy ładnie wygląda więc rezygnuje z t3 zwłaszcza ze i ceny na ten rok też nie zapowiadają się super


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudoku14    0

Jak choroby podstawy nie są zwalczone to potem szkoda kasy na kolejne środki. Więc skupiłbym się na zabiegu T1 przy tak nisko budżetowej uprawie.

 

A co na t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

zależy jakie masz finanse. I to tak ciężko doradzić bo ja np sieje co roku ta samą odmianę i wiem już jakie ma wady i zalety. ważne żeby pisało ze zwalcza choroby podstawy źdźbła i zgorzel podstawy.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

poradzcie co na rdze żółtą w pszenicy zrobic??? jest w koncowce kwitnienienia i na lisciu flagowym ewidentnie widac chorobę. czy mozna czyms to jeszcze opryskac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja dałem T3 w czasie kwitnienia w postaci samego tebukonazola bo na T2  zamiast 0,5 l na ha Artey to poszło 0,46 l na ha, wiec nie pełna dawka. 2 litry artey kupiłem na 4.35 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudoku14    0

Ja dałem T3 w czasie kwitnienia w postaci samego tebukonazola bo na T2  zamiast 0,5 l na ha Artey to poszło 0,46 l na ha, wiec nie pełna dawka. 2 litry artey kupiłem na 4.35 ha

 

A co na t1?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Kolego to czy bedzie dobry plon pszenicy czy lepszy pszenzyta to zalezy. Jeżeli ziemia jest w dobrej kulturze ma dobre ph zasobność w miare to na 4,5 klasie w dobrej kulturze przy dobrej odmianie dobrym nawożeniu ochronie napewno lepiej sie opłaci pszenica. Ale jeśli ziemia jest z lekka zapuszczona to lepiej sobie pewnie poradzi pszenzyto.

 

Panowie porobiliscie juz T3? Ja sie ciagle waham czy robic. Bo czesc pszenicy jest w dobrej kondycji. Ale mam np odmiane jantarke gdzie nie wiem czemu ale liść flagowy w około 20 % zżółkł mi nie wiem czemu. I tam chyba bede musiał jechac T3 a na reszcie arealu sam sie zastanawiam. Jest sucho dzis cos popadało pierwszy raz od 3 tygodni.

 

T3 zrobione w ubiegłym tygodniu. Nie ryzykuje, nie chce później mieć do czynienia z fusarium


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj