Polecane posty

koroniarz    0

pytanie z "innej beczki" w pszenżycie ozimym mam rdze żółta na kłosie da sie ja czyms teraz spryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zależy jak rokuje pszenica. Jak na jakis super plon to moze warto w cos troche droższego zainwestowac? Ze średniej półki to duet ultra. A najtaniej to chyba zwykły tebukonazol wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

co zastosować na t 3 w rozsądnej cenie a w miarę dobre?

w rosądnej cenie to 1L tarcza łan+ 0,8 topsin m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Koledzy sial ktos z Was przenice Patras? jesli tak podzielcie sie opiniami, wg Coboru i innych opisow moze sprawdzic sie na mozaice III-V kl ale chce opini ze zrodla zasiegnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Pszenica jara mi sie pewnie juz wykłosiła jutro to zweryfikuje mam pytanie czy do zabiegu t2/t3 moge jeszcze dodac siarczan i mikroelementy nie za późno na to? Sądze że jest obecnie w fazie pełni kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

witam panowie mam wielki problem z miotła zbożowa w pszenicy cale pole normalnie masakra było pryskane na wiosnę huzarem i nic to nie dało przytłumiło ja trochę w kwietniu ale potem i tak wyrosła ze szok !! teraz juz przerosla pszenice ... macie jakies sosoby by ja ''spalic'' ciężko to sie będzie kombajnowało i kombajnista będzie klnoł ze mu sieczkarnie zapycha macie jakieś polecane opryski może randapem czy coś w tym stylu zal to rotacjyjna kosic bo pszenica ładna nawet kłoska ma nawet dość duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

sąsiad huzarem pryskał i miotły w ciul, norma on ma szanse 50/50 proponuje lancet i spokój na 2 rok,  oczywiście w optymalnych warunkach zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

u mnie huzar też troszke przepuścilł ale tragedii niema, w tamtym roku lancetem było perfect.

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert81    1

Huzar to jakiś niewypał ostatnio. Rok temu poprawiałem pszenice jarą pumą i ok było w fazie kłoszenia. Ogólnie rok po roku jak się pryska huzaram to nie jest tak aktywny.                                                                      Mam pytanie  po tych suszach trochę popadało czy opłaca się dokarmić dolistnie pszenice jarą?

Edytowano przez robert81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

MOja pszenica jara i jęczmień są dość jasne nie tak mocno zielone. Czy mogę zastosować po tych suszach gdy popadało  mocznik ? rosliny są dosć wysokie, czy dodać jakiegos antywylegacza do tego roztworu 6% mocznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Może troche nie w temat, ale z racji tego że w nowym rozsiewaczu mam możliwość zmiennego dawkowania na podstawie map i w tym roku przy nawożeniu przedsiewnym pszenicy chciałbym tego użyć, może ktoś wie jaka firma w woj. opolskim wykonuje mapowanie zasobności gleby. Chciałbym żeby wyglądało to tak, że przyjeżdżają pobierają próbki i po czasie otrzymuje od nich gotowe mapki. Może ktoś korzystał lub wie jaka firma tak owe wykonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Czy można łączyć  mocznik z fungicydem ??  chciałbym zasilić swoje zboża jare.  Czy  jest sens dodawać jakiś antywylegacz??  jesli tak to jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pryskał ktoś przytulię w pszenicy po kwitnieniu, wylazła w paru miejscach i tak myślę co z nią zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@wiki868 ja specjalistą nie jestem ale coś Ci podpowiem, bo widzę że nikt lepszy ode mnie się nie kwapi.

Niby można łączyć mocznik, ja często to robię ALE. Jak jest duża susza to możesz przypalić zboże. Kwestia antywylegacza to środka o tej nazwie to już na pewno nie, a myślę że i innych również. U mnie pszenica jara już dawno się kłosi. Jeśli u Ciebie zaczęła kłoszenie to nie ma mowy o skracaniu. Ostateczne terminy krążą w okolicy fazy liścia flagowego, czyli bardzo prowizorycznie mówiąc, kiedy kłos nie jest w ogóle widoczny, co myślę że u Ciebie już nie ma miejsca. Dodatkowo susza panuje chyba jednak w całej Polsce, gdzieś więcej gdzieś mniej, więc raczej nie zanosi się na wyleganie w zbożach jarych.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

pryskał ktoś przytulię w pszenicy po kwitnieniu, wylazła w paru miejscach i tak myślę co z nią zrobić?

W zeszłym roku miałem taki problem i po konsultacji z producentem zastosowałem Grodyl w pełnej dawce bez mocznika. Do żniw po przytulii ani śladu. Oczywiście pryskać można po kwitnieniu pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj