Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:09

Pszenica Ozima i jara @H4S Ja dodawałem na jednym przejeździe do Huzara, mocznik i siarczan magnezu i nie zauważyłem różnicy. Chwast zżółkł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:36
  •  

#1102 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:32

Pszenica Ozima i jara

to ja nie wiem jak ty masz na mysli kolejnosc dawek , pierwsza wysialem 18 marca aby pobudzic zboza do regeneracji , druga teraz chce rozsiac a trzecia to dopiero jak sie kłosi.

I dawka na początku rozpoczęcia wegetacji (faza krzewienia)
II dawka faza strzelania w źdźbło (faza I-II kolanka)
III dawka na kłosa (nie stosuje, nie podnosi plonu, podnosi jakość, nie produkuje zbóż na sprzedaż więc jakość nie jest taka super ważna)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1103 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:46

Pszenica Ozima i jara witam , mam pytanie czy ktos stosuje w zbozu jarym mieszanie herbicydu z antywylegaczem.?pierwszy raz cos takiego zrobilem,aminopielik super+0.4antywylegacza,czy da to cos na budowe nowych pedow bocznych?(krzewienie?)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:54

Pszenica Ozima i jara kiedy, w jakiej fazie stosujecie oprysk od chorób grzybowych i ile razy??
red power

#1105 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 28 kwiecień 2011 - 22:01

Pszenica Ozima i jara U mnie pszenica stoi, dostała druga dawkę może nareszcie ruszy :rolleyes:
ZETOR Team !!!

#1106 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 29 kwiecień 2011 - 08:53

Pszenica Ozima i jara

kiedy, w jakiej fazie stosujecie oprysk od chorób grzybowych i ile razy??

ja dwa razy pszenice ozima.pierszy oprysk Bumperem drugi duettem ultra.pierwszy oprysk juz zrobilem wczoraj a zboze jest w fazie strzelania w źdźbło.drugi oprysk robie gdy zaczyna sie kłosic.zreszta srodkami na grzyby nie spalisz zboza wiec mozna prawie w kazdej fazie pryskac.generalnie nie pryskam jak jest moment kwitniecia.jeczmien jary i ozimy, pszenzyto , pszenice jara pryskam raz.

I dawka na początku rozpoczęcia wegetacji (faza krzewienia)
II dawka faza strzelania w źdźbło (faza I-II kolanka)
III dawka na kłosa (nie stosuje, nie podnosi plonu, podnosi jakość, nie produkuje zbóż na sprzedaż więc jakość nie jest taka super ważna)

no tak druga dawka bedzie rozsiana tak jak piszesz i tak jak ja mowie.ze mozna to rozpoznac po zgrubieniu na głównym pędzie i wtedy to oznaka ze zawiazuje sie kłos.jak rozetniemy łodyge to wtedy widac .u mnie dopiero pojedyncze rosliny tak maja wiec czekam jak sie zboze wyrówna i wtedy sypne nawozem.sialem pszenice na samym poczatku pazdziernika wiec nie jest taka wyrosnieta.moze u was zboza sa wieksze u mnie pszenica ma około 15 cm wysokosci.

#1107 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 09:37

Pszenica Ozima i jara

witam , mam pytanie czy ktos stosuje w zbozu jarym mieszanie herbicydu z antywylegaczem.?pierwszy raz cos takiego zrobilem,aminopielik super+0.4antywylegacza,czy da to cos na budowe nowych pedow bocznych?(krzewienie?)

pytanie troche już po czasie :)

odpowiem tak - dzwoniłem ostatnio do przedstawiciela Ciech czyli producenta i powiedział mi że stosowanie ich herbicydów (np Chwastox turbo)razem z antywylegaczami (np CCC) jest przez nich oficjalnie niezalecane!

#1108 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 11:47

Pszenica Ozima i jara U mnie nie zanosi sie jak na razie na deszcze i jest lekka susza. co mi poradzicie wysiać teraz II dawkę saletry czy pryskać odżywką i czekać na deszcz,a po deszczu dopiero wysiać saletre?

#1109 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 14:04

Pszenica Ozima i jara kolego saletre wczoraj rozsialem na jeczmien ozimy to odziwo dzisiaj juz nie wiele po niej zostało , rozłozyła sie.ja dam albo mocznik bo działa dłuzej i dobrze sie rozłozy bo jest wysoka temperatura albo saletrzak a co do deszczu to troche padało w drugie swieto ale juz zaczyna sie robic znowu sucho.

#1110 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 15:46

Pszenica Ozima i jara Też się właśnie zastanawiałem nad saletrzakiem,dłużej będzie dostępny dla roślin.u mnie podobnie padało trochę w pierwsze i drugie święto,ale słońca tak daje że ziemia momentalnie zrobiła się sucha. :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2011 - 16:21

Pszenica Ozima i jara Wysialem saletrzak jakies 2 tyg temu byl deszcz dosc spory i saletrzak jeszcze widac , czy rosliny go wchlaniaja, czy sie ulatnia lekko dolne liscie pszenicy widac ze sa przypalone :) Czekam na ODP.:>

#1112 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 16:32

Pszenica Ozima i jara ja na ochronę źdźbła zastosuję Bumper ;)
a wy co stosujecie?

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 29 kwiecień 2011 - 19:07.

red power

#1113 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 17:09

Pszenica Ozima i jara III dawka azotu ma wpływ na plon tylko trzeba wiedziec kiedy ja podać, bo jak pojedziesz za późno to pójdzie w jakość trzeba trafić tak żeby pszenica miała zastrzyk azotu w czasie nalewania ziarna, jak trafisz to zwiększysz masę 1000 ziaren np z 43 do 46, i to w wysokości plonu będzie widoczne.
Ale oprócz wspomnianego azotu musi jeszcze być wody pod dostatkiem, więc aura jest bardzo ważna, a tego się już nie przeskoczy :)

Edytowany przez Grzenio, 29 kwiecień 2011 - 17:15.

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1114 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 17:26

Pszenica Ozima i jara na 600 litrów wody 50 kg mocznika 2 litry insolu to nie za duże stężenie na pszenice jarą

Edytowany przez miturskir, 29 kwiecień 2011 - 17:27.

#1115 Share H4S

H4S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 17:49

Pszenica Ozima i jara Witam, czy stabilanem mogę popryskac pszenicę jarą w celu jej dokrzewienia?

#1116 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 19:48

Pszenica Ozima i jara po jakim czasie dziala apyros?bo zastosowalem jakies 10dni temu 18g/ha i narazie efekty cos sa slabe.a czym zrobic ewentualne poprawki?

#1117 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 20:31

Pszenica Ozima i jara

III dawka azotu ma wpływ na plon tylko trzeba wiedziec kiedy ja podać, bo jak pojedziesz za późno to pójdzie w jakość trzeba trafić tak żeby pszenica miała zastrzyk azotu w czasie nalewania ziarna, jak trafisz to zwiększysz masę 1000 ziaren np z 43 do 46, i to w wysokości plonu będzie widoczne.
Ale oprócz wspomnianego azotu musi jeszcze być wody pod dostatkiem, więc aura jest bardzo ważna, a tego się już nie przeskoczy :)

Proszę o podanie optymalnego terminu.

#1118 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 30 kwiecień 2011 - 08:01

Pszenica Ozima i jara Panowie chciałbym podsilić dolistnie pszenicę ozimą.Ile zastosować mocznika i w jakiej ilości wody go rozpuścić na areał ok 60aDodany obrazek

W środę pryskałem na chwasty czy teraz mogę już wejść z mocznikiem? Kiedy najlepiej pryskać?Podajcie jakieś wskazówki dotyczące oprysku i roztworu( piszecie coś o zmianie temp roztworu) tak aby nie uszkodzić roślin.

Przepraszam za takie pytania ale będę robił to pierwszy raz i wolę się dokładnie wypytać o szczegóły niż potem żałowaćDodany obrazek.

Edytowany przez prorok, 30 kwiecień 2011 - 08:02.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#1119 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 08:34

Pszenica Ozima i jara

Panowie chciałbym podsilić dolistnie pszenicę ozimą.Ile zastosować mocznika i w jakiej ilości wody go rozpuścić na areał ok 60aDodany obrazek

W środę pryskałem na chwasty czy teraz mogę już wejść z mocznikiem? Kiedy najlepiej pryskać?Podajcie jakieś wskazówki dotyczące oprysku i roztworu( piszecie coś o zmianie temp roztworu) tak aby nie uszkodzić roślin.

Przepraszam za takie pytania ale będę robił to pierwszy raz i wolę się dokładnie wypytać o szczegóły niż potem żałowaćDodany obrazek.

na 60 arów powinienes troche mniej niz 10 kg mocznika rozpuscic..pryskac wieczorem lub rano i przede wszystkim zeby nie było wiatru, najlepiej dyszami drobnokroplistymi jak na choroby grzybobójcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 30 kwiecień 2011 - 10:52

Pszenica Ozima i jara Ja dziś rano z tatą pojechałem z odżywkami Wuxal w dawce 8 litrów +2o kg mocznika + siarczan Mg./ ha.Buteo powinno się zabrać :rolleyes: bo tylko ta pszenica nie za bardzo jest.