Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#11081 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

Mustang forte, gold, starane powinny przytulię załatwić. Na owies axial, ale nie możesz tych herbicydów jechać za jednym przejazdem.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 17:21
  •  

#11082 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

Co bedzie lepsze na T2,Soligor czy Menara +Acanto(miałem w zeszłym roku)

Czy można trafić w sezonie zimowym na jakies obniżki ŚOR,warto robić teraz zakupy czy nie ma sensu?

#11083 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:57

Pszenica Ozima i jara

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

Daj Apyros w wyższej dawce-zadziała jeżeli przytulia nie będzie wyrośnięta, lub Apyros+Starane-13g+0,4l. Druga opcja- Nomad 120g+0,3l Starane, lub Lancet. Opcja z Axialem+ środek na dwuliścienne jak najbardziej OK, ale jeden przejazd więcej jest. No i czasami można sobie wysuszyć zboże w niekorzystnych warunkach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11084 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 19 grudzień 2014 - 12:45

Pszenica Ozima i jara

T1 wirtuoz a mieszanina tiltu z mirage to praktycznie to samo, spektrum zwalczanych chorób to samo, tylko mechanizm trochę inny.

3 zabiegi pewniejsze i osiris lepszy od tebu solo, a nawet seguris w pełnej dawce nie zapewni odpowiedniej ochrony przed fuzarioza kłosów.

@losktos dodatek topsinu w T3 daje dobre efekty w porównaniu np do tebu solo? Bo nie ukrywam że uznaje ten środek raczej za słaby.

powiem szczerze ze nie miałem jasnego porównania. Znajomy stosuje i mówi ze jest zadowolony. W tym roku będę stosował dodatek Topsinu i spróbuje porównać mieszanke do samego Tebu. Działanie na fuzarioze Topsin jakieś wykazuje. Fakt że ma niską skuteczność ale powinien podnieść skuteczność samego Tebu. Wypowiem się po zabiegu.

Mustang forte, gold, starane powinny przytulię załatwić. Na owies axial, ale nie możesz tych herbicydów jechać za jednym przejazdem.

Do Mustanga trzeba dodawać np. grodyl bo potrafi puścić przytulię.

Co bedzie lepsze na T2,Soligor czy Menara +Acanto(miałem w zeszłym roku)

Czy można trafić w sezonie zimowym na jakies obniżki ŚOR,warto robić teraz zakupy czy nie ma sensu?

Menara + Acanto moim zdaniem będzie lepsze w T2

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11085 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 16:21

Pszenica Ozima i jara Zamiast topisinu juz lepiej epoksykonazol na plewy i czern badz gwarant, nie wiem czy folpet na plewy ale na liscie od septori idzie. Miałem gdzies zapisane ile g tebulonazolu na klos, musze poszukac.

#11086 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 16:33

Pszenica Ozima i jara

z tym że u mnie epoksykonazol idzie na T1 i T2 więc w T3 już odpada

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11087 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 18:01

Pszenica Ozima i jara

Kiedyś już to pisałem ale nikt mi nie odpisał więc pisze jeszcze raz :) Co sądzicie nowym fungicydzie Adexar Plus z BASF? Warto zastosować pełny pakiet z BASF np.

T1 Capalo - 1,4 l/ha

T2 Adexar Plus - 1,25 l/ha

T3 Osiris - 1,5 l/ha

Capalo w dawce 1,4 l stosowałem w tym roku i powiem że efekt był bardzo dobry, Adexar myślę że warto spróbować, a Osiris jeszcze nie stosowałem 

Ja stosowałem jakieś podobne dawki w pszenicy i lepszym pszenżycie, a na drugiej części dawałem

t1 Duett star + atak

t2 menara + amistar/acanto 

t3 tebu

Policz sobie różnice w cenie, bo jeśli chodzi o plon, zdrowotność roślin/skuteczność to ja różnicy nie zauwazyłem, więc polecam oba programy.

#11088 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 19:24

Pszenica Ozima i jara

losktos to co ty dajesz na T1,T2 i T3 jeśli to nie tajemnica?

#11089 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 19:31

Pszenica Ozima i jara

W ubiegłym roku 2 warianty:

T1 Duet Star + Atak

T2 Menara + Acanto

T3 Tebu

a drugi:

T1 Input

T2/T3 Prosaro

W tym roku chyba wszystko pójdzie na 3 zabiegi podobnie do ubiegłego z tym że Menare zamieniam na epoksykonazol a do Tebu dodaje Topsin.

No chyba że jeszcze coś innego wydumam :)

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11090 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

Jeśli nie ma ogromnego nasilenia mączniaka, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Boogie. Co do Adexaru jest dość słaby  

na mączniaka i łamliwość. Jeszcze niezłym rozwiązaniem będzie Bell lub zamiennik + jakiś środek na mączniaka np. Corbel, Leander, Property, Talius. Nie trudno ułożyć super mocną ochronę, tylko trzeba mieć na uwadze to, żeby wydane nakłady się zwróciły. 2 super mocne fungicydy będą dostępne dopiero w tym roku, pierwszy to ulepszony Aviator czyli Boogie, drugiego nazwy nie podam, ale jak ktoś interesuje się nowościami będzie wiedział o czym piszę ( tylko tu jest pewien haczyk).

Jako jeden z niewielu piszesz o Property . Stosowałeś może? Ciekawy jestem opinii bo preparat nowy a własne doświadczenia z nim na razie skromne

Co do  Boogie - cenowo w pełnej dawce pewnie będzie ok 200 Pln/ha a za te pieniądze można mieć bliżej nieokreśloną liczbę też świetnych rozwiązań. Osobiście nie lubię oszczędzać na pierwszym zabiegu ale za 150-170 Pln naprawdę jest pełen wypas nawet celując w ponad 8 ton.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11091 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 grudzień 2014 - 21:24

Pszenica Ozima i jara

Do Mustanga trzeba dodawać np. grodyl bo potrafi puścić przytulię.

Dotychczas nie słyszałem żeby mustang puścił przytulię ale jak tak mówisz to może coś w tym jest. Z przytulia jeszcze dobrze radzi sobie aurora.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#11092 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 00:34

Pszenica Ozima i jara

no własnie losktos mniej wiecej wszystko postanowione a jednak ciagle głowa pełna pomysłów i tak sobie własnie wymysliłem jak by tak dac na T1 Capalo T2 Osiris lub Duet Ultra T3 Tebu+Topsin no i co ty na takie rozwiazanie? nie lepiej by to wypadło od T1 Tilt+Mirage T2 Soligor T3 Tebu+Topsin bo tak mysle i mysle i sam już nie wiem.

#11093 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 08:06

Pszenica Ozima i jara

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

Edytowany przez Atsihosam, 20 grudzień 2014 - 08:07.

#11094 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 09:55

Pszenica Ozima i jara

Co do Duetu Ultra to czy nie będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż Menara+Amistar na T2?

#11095 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 11:56

Pszenica Ozima i jara

A co powiecie na taką ochronę: T1 capalo/wirtuoz, T2 duet ultra/falcon, T3 artea+amistar. Koszt przy nie pełnej dawce na T1 wynosi około 400-450zł.

T1 Capalo T2 artea+amistar T3 Duet. Strobiluryna na T3 to śtedni pomysł - kłos będzie gotowy a spód zielony.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#11096 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 20 grudzień 2014 - 13:34

Pszenica Ozima i jara

Siema :)

T1 w porządku, ale moim zdaniem lepsze capallo ale też dużo droższe od wiruoza w nie pełnej dawce za capalo zapłacisz ok. 180 zł a za Wiruoza ok 145zł. Jeszcze masz możliwość tilt plus0,8l + prochloraz 0,8l wychodzi najtaniej bo 126zł. 

T2 bym dał to co na T3 chcesz dać tylko zamiast amistaru dać identyczny zamiennik acanto który 0,5l/ha kosztuje ok 15zł miej od amistara, zamiast artea daj menare ta jest droższa o 10zł ale za to masz 160g/l środka cyprokonzolu a artea ma 80g/l środka

T3 tebukonazol + epoksynazol w dawkach po pół litra.

T1 tilt turbo  0,8l  -  90zł

atak        0,8l  -  36zł

T2 menara   0,5l  -  88zł

acanto    0,5l  -  89zł

T3 orius       0,5l  -   29zł

safir        0,5l  -   40zł

Suma: 372zł

Na pewno 370 całość kupisz masz niezłą ochronę 80zł tańszą na ha.

Edytowany przez jaco25, 20 grudzień 2014 - 14:34.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#11097 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:42

Pszenica Ozima i jara

Na T1 wybierając pomiędzy wirtuozem, a capalo to radze capalo, bo gdy chcemy prysnąć razem z moddusem, to z wirtuozem końcówki pali (ja pryskałem capalo z moddusem, a znajomy kilka działek dalej w tym samym czasie wirtuozem z moddusem i u mnie ok, a u niego żółto) 

#11098 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:52

Pszenica Ozima i jara

Dotychczas nie słyszałem żeby mustang puścił przytulię ale jak tak mówisz to może coś w tym jest. Z przytulia jeszcze dobrze radzi sobie aurora.

i wychodzi taniej niż grodyl

no własnie losktos mniej wiecej wszystko postanowione a jednak ciagle głowa pełna pomysłów i tak sobie własnie wymysliłem jak by tak dac na T1 Capalo T2 Osiris lub Duet Ultra T3 Tebu+Topsin no i co ty na takie rozwiazanie? nie lepiej by to wypadło od T1 Tilt+Mirage T2 Soligor T3 Tebu+Topsin bo tak mysle i mysle i sam już nie wiem.

Osiris nie w T2, jak już chcesz dawać środki które zaproponowałeś to widziałbym to tak

T1 Capalo

T2 Soligor

T3 Osiris

Gdyby zamienić t2 z T3 w odwrotnej kolejności to może być

Co do Duetu Ultra to czy nie będzie lepszym i tańszym rozwiązaniem niż Menara+Amistar na T2?

tańszym tak lepszym -nigdy

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11099 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 20 grudzień 2014 - 16:47

Pszenica Ozima i jara Jaki koszt wychodzi Capalo w dawce 1,5l i jak wgl. ze skutecznością w porownaniu z innymi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11100 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 17:07

Pszenica Ozima i jara

Siema :)

T1 w porządku, ale moim zdaniem lepsze capallo ale też dużo droższe od wiruoza w nie pełnej dawce za capalo zapłacisz ok. 180 zł a za Wiruoza ok 145zł. Jeszcze masz możliwość tilt plus0,8l + prochloraz 0,8l wychodzi najtaniej bo 126zł. 

T2 bym dał to co na T3 chcesz dać tylko zamiast amistaru dać identyczny zamiennik acanto który 0,5l/ha kosztuje ok 15zł miej od amistara, zamiast artea daj menare ta jest droższa o 10zł ale za to masz 160g/l środka cyprokonzolu a artea ma 80g/l środka

T3 tebukonazol + epoksynazol w dawkach po pół litra.

T1 tilt turbo  0,8l  -  90zł

atak        0,8l  -  36zł

T2 menara   0,5l  -  88zł

acanto    0,5l  -  89zł

T3 orius       0,5l  -   29zł

safir        0,5l  -   40zł

Suma: 372zł

Na pewno 370 całość kupisz masz niezłą ochronę 80zł tańszą na ha.

To może Duet Ultra na T3 zamiast Oriusa+Safira-nie będzie skuteczniejszy szczególnie na fuzarioze?