Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27336 odpowiedzi na ten temat

#11061 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 18 grudzień 2014 - 13:45

Pszenica Ozima i jara

teoretycznie możesz ale nie będzie miał takiego działania jak Soligor

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:15
  •  

#11062 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 975 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 14:23

Pszenica Ozima i jara

a mozna by cos dorzucic do falcona?jak tak to co np?

#11063 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 16:16

Pszenica Ozima i jara

można by spróbować dorzucić acanto..

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11064 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3985 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 16:38

Pszenica Ozima i jara

powiedzcie czy gęstość zboża ma wpływ na skracanie? tzn. dam środek w nn ilosci na rzadkie zdoże i dam są samą ilość na gęste to czy to i to ustoi?

Tak, ma znaczenie.

#11065 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 grudzień 2014 - 17:41

Pszenica Ozima i jara

Może ktoś mi jednak odpowie? Mam dwa pytania. Mianowicie odnosnie fungicydow. Czy lepszym wariantem w pszenicy bedzie, T1 1l wirtuoza lub 0,9 tilt plus 0,9 mirage, T2 0.8 segurisu i T3 1,5l Osirisa ? czy np na T2 dać 1l segurisa i odpuscić T3? Osiris bedzie lepszy jak tebu ? Jeszcze jedno odnośnie skrscania. Planuje na pszenicę i pszenżyto 200kg/N. Czy wystarczy jeden zabieg Medax Top 0.8 plus 1 l CCC czy potrzebne bedzie usztywnienie np. cerone w dawce 0.5l. Pytam bo jeszcze nie stosowalem tak wysokiej technologii. Pszenice julius, ostroga, fidelius i linus. Pszenzyto adverdo. 

#11066 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:03

Pszenica Ozima i jara

zdecydowanie radziłbym 3 zabiegi, jak chcesz ograniczyć koszty to na T3 chociaż samym Tebu. Osiris będzie lepszy chociażby ze względu na to że ma 2 substancje

Edytowany przez losktos, 18 grudzień 2014 - 19:04.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11067 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9189 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:15

Pszenica Ozima i jara

Może ktoś mi jednak odpowie? Mam dwa pytania. Mianowicie odnosnie fungicydow. Czy lepszym wariantem w pszenicy bedzie, T1 1l wirtuoza lub 0,9 tilt plus 0,9 mirage, T2 0.8 segurisu i T3 1,5l Osirisa ? czy np na T2 dać 1l segurisa i odpuscić T3? Osiris bedzie lepszy jak tebu ? Jeszcze jedno odnośnie skrscania. Planuje na pszenicę i pszenżyto 200kg/N. Czy wystarczy jeden zabieg Medax Top 0.8 plus 1 l CCC czy potrzebne bedzie usztywnienie np. cerone w dawce 0.5l. Pytam bo jeszcze nie stosowalem tak wysokiej technologii. Pszenice julius, ostroga, fidelius i linus. Pszenzyto adverdo. 

T1 wirtuoz a mieszanina tiltu z mirage to praktycznie to samo, spektrum zwalczanych chorób to samo, tylko mechanizm trochę inny.

3 zabiegi pewniejsze i osiris lepszy od tebu solo, a nawet seguris w pełnej dawce nie zapewni odpowiedniej ochrony przed fuzarioza kłosów.

@losktos dodatek topsinu w T3 daje dobre efekty w porównaniu np do tebu solo? Bo nie ukrywam że uznaje ten środek raczej za słaby.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#11068 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:27

Pszenica Ozima i jara Jakimi środkamii i w jakich dawkach proponujecie skracać pszenice i pszenżyto przy nawożeniu 300-400kg saletrą?

#11069 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:41

Pszenica Ozima i jara

Moddus 0.3l + CCC 0.7l/ha :) faza pierwszego kolanka :)

ZETOR Team !!!

#11070 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:45

Pszenica Ozima i jara

@ Daro spokojnie możesz dać 0,25 Modusa i 1l CCC. 

Dawki Jak podałem będą dobre w technologii 3 zabiegowej ? Bo koszt jak policzyłem takiej ochrony i skracania wraz z odżywkami to koszt 600zł/ ha. Wystarczy jedno konkretne skrócenie w dawce np. Medaxu 0.8 i 1l CCC czy lepiej dać np. 0.6 Medaxu i 1l CCC ale później usztywnić cerone 0.5l. Bo może jak się skróci mocniej to nie trzeba usztywniać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11071 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2247 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 19:53

Pszenica Ozima i jara

Jakimi środkamii i w jakich dawkach proponujecie skracać pszenice i pszenżyto przy nawożeniu 300-400kg saletrą?

halo Darek,

ja planuję; moddusem 0,3l + 1l CCC na pierwsze kolanko i 0,5l/ha cerone na usztywnienie - skagen wymaga mocnego skracania

Edytowany przez aro1975, 18 grudzień 2014 - 19:55.

#11072 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

#11073 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:49

Pszenica Ozima i jara

a co myślisz o adexar plus na t1 lepsze od caplao na t1 

Jeśli nie ma ogromnego nasilenia mączniaka, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Boogie. Co do Adexaru jest dość słaby  

na mączniaka i łamliwość. Jeszcze niezłym rozwiązaniem będzie Bell lub zamiennik + jakiś środek na mączniaka np. Corbel, Leander, Property, Talius. Nie trudno ułożyć super mocną ochronę, tylko trzeba mieć na uwadze to, żeby wydane nakłady się zwróciły. 2 super mocne fungicydy będą dostępne dopiero w tym roku, pierwszy to ulepszony Aviator czyli Boogie, drugiego nazwy nie podam, ale jak ktoś interesuje się nowościami będzie wiedział o czym piszę ( tylko tu jest pewien haczyk).

#11074 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9189 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:19

Pszenica Ozima i jara

Witam.

mam pytanie: na jesieni nie wykonałem zabiegu herbicydowego w pszenicy ozimej, ponieważ na wiosnę i tak będę musiał pryskać od głuchego owsa(nie wiem czy dobrze zrobiłem), czym na wiosnę opryskać od chwastów(mieszaniną herbicydów lub jednym środkiem w jednym zabiegu),jest sporo przytuli czepnej, na pewno będzie głuchy owies i jest trochę miotły?

proszę o porady

Mustang forte, gold, starane powinny przytulię załatwić. Na owies axial, ale nie możesz tych herbicydów jechać za jednym przejazdem.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#11075 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:51

Pszenica Ozima i jara

Co bedzie lepsze na T2,Soligor czy Menara +Acanto(miałem w zeszłym roku)

Czy można trafić w sezonie zimowym na jakies obniżki ŚOR,warto robić teraz zakupy czy nie ma sensu?

#11076 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:57

Pszenica Ozima i jara

Witam.

proszę o porady

Daj Apyros w wyższej dawce-zadziała jeżeli przytulia nie będzie wyrośnięta, lub Apyros+Starane-13g+0,4l. Druga opcja- Nomad 120g+0,3l Starane, lub Lancet. Opcja z Axialem+ środek na dwuliścienne jak najbardziej OK, ale jeden przejazd więcej jest. No i czasami można sobie wysuszyć zboże w niekorzystnych warunkach.

#11077 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 12:45

Pszenica Ozima i jara

T1 wirtuoz a mieszanina tiltu z mirage to praktycznie to samo, spektrum zwalczanych chorób to samo, tylko mechanizm trochę inny.

3 zabiegi pewniejsze i osiris lepszy od tebu solo, a nawet seguris w pełnej dawce nie zapewni odpowiedniej ochrony przed fuzarioza kłosów.

@losktos dodatek topsinu w T3 daje dobre efekty w porównaniu np do tebu solo? Bo nie ukrywam że uznaje ten środek raczej za słaby.

powiem szczerze ze nie miałem jasnego porównania. Znajomy stosuje i mówi ze jest zadowolony. W tym roku będę stosował dodatek Topsinu i spróbuje porównać mieszanke do samego Tebu. Działanie na fuzarioze Topsin jakieś wykazuje. Fakt że ma niską skuteczność ale powinien podnieść skuteczność samego Tebu. Wypowiem się po zabiegu.

Mustang forte, gold, starane powinny przytulię załatwić. Na owies axial, ale nie możesz tych herbicydów jechać za jednym przejazdem.

Do Mustanga trzeba dodawać np. grodyl bo potrafi puścić przytulię.

Co bedzie lepsze na T2,Soligor czy Menara +Acanto(miałem w zeszłym roku)

Czy można trafić w sezonie zimowym na jakies obniżki ŚOR,warto robić teraz zakupy czy nie ma sensu?

Menara + Acanto moim zdaniem będzie lepsze w T2

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11078 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3985 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 16:21

Pszenica Ozima i jara Zamiast topisinu juz lepiej epoksykonazol na plewy i czern badz gwarant, nie wiem czy folpet na plewy ale na liscie od septori idzie. Miałem gdzies zapisane ile g tebulonazolu na klos, musze poszukac.

#11079 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2543 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 16:33

Pszenica Ozima i jara

z tym że u mnie epoksykonazol idzie na T1 i T2 więc w T3 już odpada

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11080 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 18:01

Pszenica Ozima i jara

Kiedyś już to pisałem ale nikt mi nie odpisał więc pisze jeszcze raz :) Co sądzicie nowym fungicydzie Adexar Plus z BASF? Warto zastosować pełny pakiet z BASF np.

T1 Capalo - 1,4 l/ha

T2 Adexar Plus - 1,25 l/ha

T3 Osiris - 1,5 l/ha

Capalo w dawce 1,4 l stosowałem w tym roku i powiem że efekt był bardzo dobry, Adexar myślę że warto spróbować, a Osiris jeszcze nie stosowałem 

Ja stosowałem jakieś podobne dawki w pszenicy i lepszym pszenżycie, a na drugiej części dawałem

t1 Duett star + atak

t2 menara + amistar/acanto 

t3 tebu

Policz sobie różnice w cenie, bo jeśli chodzi o plon, zdrowotność roślin/skuteczność to ja różnicy nie zauwazyłem, więc polecam oba programy.