Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#11001 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 grudzień 2014 - 13:13

Pszenica Ozima i jara lancet dobry, ale potrafi przepuścić ostrożnia. Poza tym ok
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:02
  •  

#11002 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 14:36

Pszenica Ozima i jara

Dzięki chłopaki.

mathewc385-dzięki za ostrzeżenie o Atribucie bo mam zamiar siać rzepak później.Nie wiem tylko jak sie zabrać do oprysków na wiosne.Planuje skracanie ccc+modus,fungi tilt+mondatak no i ten herbicyd.W jakiej kolejności to sensownie zrobić?

#11003 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 14:48

Pszenica Ozima i jara

Co będzie lepszym rozwiązaniem na chwasty wiosną:Atribut+Mustang czy Lancet plus?Jesienią nie pryskałem na chwasty.

Lepszym rozwiązaniem na wiosnę będą oględziny zachwaszczenia i dopiero zakup środka. Oba środki są drogie, po określeniu zachwaszczenia można dopasować tańsze środki bez spadku skuteczności.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11004 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 14:55

Pszenica Ozima i jara

Wyjdzie na pewno taniej niz poprawki wiosenne ale ok co polecisz z tanich skutecznych?U mnie na pewno będzie przytulia i miotła to 2 głowne chwasty(najgroźniejsze).reszta typu bratki to mniejsze zło,sty tez sie trafiaja sporadycznie tylko.

#11005 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 14:58

Pszenica Ozima i jara

Atributu nie polecam przepuszcza miotle wiosna i to sporo stosowalem go ze 3 lata temu ,i pozniej posialem rzepak i nic sie nie dzialo

#11006 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 15:36

Pszenica Ozima i jara

Wyjdzie na pewno taniej niz poprawki wiosenne ale ok co polecisz z tanich skutecznych?U mnie na pewno będzie przytulia i miotła to 2 głowne chwasty(najgroźniejsze).reszta typu bratki to mniejsze zło,sty tez sie trafiaja sporadycznie tylko.

Jak główny problem to miotła i przytulia, to mieszanina typu Apyros+tani fluroksypyr . Lentipur/Izofarm+Aurora/Platform=ok 80zł-90zł. Jeżeli przytulia nie będzie w późnej fazie to 16-20g Apyrosu da radę. Nomad+fluroksypyr-koszt ok 115zł. Izofarm+fluroksypyr=70-85zł . Aurora jest tyle dobrym środkiem że działa w bardzo niskich temperaturach, działa szybko i tanio, niszcząc przytulię i trudne do zwalczenia przetaczniki. Fluroksypyr musi mieć temperaturę, ale ma szerokie okno stosowania i zwalcza przytulię w każdej fazie. IPU/CTU to środek typowo miotłobójczy, do kompletu należy dodać środek na przytulię i OK.

#11007 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 17:42

Pszenica Ozima i jara

a ja zastanawiam sie nad zastosowaniem takich srodkow na chwasty w ozimych jak huzar w pełnej dawce 1l lub puma 1l+chwastox turbo 2,5l i co wy na to? a na ochrone fungicydowa brak pomysłu w wczesniej stosowałem na T1 Bumper 0,5l, T2 Falcon 0,6l ,T3 Tebu 1l no i zle to nawet nie wygladało ale mam zamiar cos zmienic bo uwazam ze moze byc lepiej ale co? moze na T1 do tego Bumpera dorzucic Mirage lub calkiem z tej mieszanki zrezygnowac i poleciec samym Wirtuozem lub Tiltem, na T2 Duet Ultra lub Soligor a T3 Tebu mozliwe ze zostanie ale pewnie pasuje cos dorzucic do niego?

#11008 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 17:47

Pszenica Ozima i jara

Bumper z Miragem to za mało na T1

Daj na T1 Tilt z Miragem, T2 Soligor, T3 Tebu + Topsin i będziesz miał całkiem przyzwoitą ochronę

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11009 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 18:19

Pszenica Ozima i jara

a ja zastanawiam sie nad zastosowaniem takich srodkow na chwasty w ozimych jak huzar w pełnej dawce 1l lub puma 1l+chwastox turbo 2,5l i co wy na to? a na ochrone fungicydowa brak pomysłu w wczesniej stosowałem na T1 Bumper 0,5l, T2 Falcon 0,6l ,T3 Tebu 1l no i zle to nawet nie wygladało ale mam zamiar cos zmienic bo uwazam ze moze byc lepiej ale co? moze na T1 do tego Bumpera dorzucic Mirage lub calkiem z tej mieszanki zrezygnowac i poleciec samym Wirtuozem lub Tiltem, na T2 Duet Ultra lub Soligor a T3 Tebu mozliwe ze zostanie ale pewnie pasuje cos dorzucic do niego?

Druga opcja to koszt ok 170-180zł/ha ale jak lubisz wysokie koszty to OK. Pierwsza opcja jest OK, ale z tego co wiem to mimo 2,4D może zostawić ostrożenia.

#11010 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:28

Pszenica Ozima i jara

a jakie wy uzywacie srodki w zabiegach fungicydowych, moze doradzicie mi inne rozwiazania,moge sprubowac innych srodków                                                                              

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11011 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:29

Pszenica Ozima i jara

popatrz parę postów wyżej

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#11012 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:15

Pszenica Ozima i jara

ok dzieki losktos za chec pomocy

#11013 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:31

Pszenica Ozima i jara

Panowie prosze o rade. Zastanawiam sie nad fungicydem na T2. Pszenica to Bogatka wrazliwa na septriozy i rdze brunatna, myslalem nad Soligorem, co myslicie o tym srodku ? Zda egzamin w tym przypadku czy polecilibyscie cos innego ?( Na T1 prawdopodobnie Duet Star + Procholoraz.)

#11014 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 grudzień 2014 - 20:57

Pszenica Ozima i jara

Dzięki chłopaki.

mathewc385-dzięki za ostrzeżenie o Atribucie bo mam zamiar siać rzepak później.Nie wiem tylko jak sie zabrać do oprysków na wiosne.Planuje skracanie ccc+modus,fungi tilt+mondatak no i ten herbicyd.W jakiej kolejności to sensownie zrobić?

Najpierw herbicyd, jeszcze w fazie krzewienia. W Fazie BBCH 30-31 antywylegacze z fungi.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#11015 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:26

Pszenica Ozima i jara

Dzieki za przypomnienie,zapisałem sobie żeby później znowu nie pytać ;) Co do Modusa to mozna bezpiecznie go łączyć z Tiltem?W zeszłym roku coś mi sie jakieś smarki zrobiły z tego co pamietam..ale jakoś poszło nie było problemów z zapychaniem końcówek.

#11016 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:31

Pszenica Ozima i jara

Moddus z tiltem nie powinien nic negatywnego powodować. Przy wlewaniu moddusa do zbiornika normą jest wytrącanie się kłaczków, ale wystarczy włączyć mieszadło i wszystko się rozpuści.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#11017 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:48

Pszenica Ozima i jara

Milan a moddus 0,3l ccc1l plus tilt 0,8 plus 0,8 prochloraz można tak zmieszać? bo w zeszłym roku robiłem oddzielnie bojąc się negatywnych skutków

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#11018 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 22:34

Pszenica Ozima i jara

Panowie prosze o rade. Zastanawiam sie nad fungicydem na T2. Pszenica to Bogatka wrazliwa na septriozy i rdze brunatna, myslalem nad Soligorem, co myslicie o tym srodku ? Zda egzamin w tym przypadku czy polecilibyscie cos innego ?( Na T1 prawdopodobnie Duet Star + Procholoraz.)

Kiedyś użyłem Soligoru i nie było żadnej rewelacji. Jak nieco wgryzłem się w temat to okazuje się że Soligor można sobie zrobić z Inputa 0,33l  + tebu 0,6l. Jest to równoważne 1l Soligoru w aspekcie protiokonazolu i tebu. Spiroksaminy jest tam sporo mniej ale na T2 nie jest ona specjalnie potrzebna. Cały dowcip polega na tym że 0,33l Input jest warte 60 PLN, 0,6 tebu to ok. 30 PLN co czyni razem 90 PLN. Soligor był ostatnio gdzieś po 120 PLN/l. 

Jak masz problem z rdzami i septorią to daj jak proponował losktos 1l epoksykonazolu + strobiluryne i za podobne pieniądze będzie sporo lepiej.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#11019 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:40

Pszenica Ozima i jara

Kombinujesz niby słusznie , ale teoria że triazol = triazol nie do końca  słuszna . Tebukonazol i protiokonazol to jednak dwa różne światy i dwie różne ceny . Problem raczej w tym że w soligorze tego drugiego jest za mało dla pełnej skuteczności a zwiększanie dawki tylko podnosi koszty .Osobno priotokonazolu nie dostaniesz w gotowych mieszaninach nieźle kosztuje .  Nowa gwiazda sezonu czyli Aviator + spiroksamina =BOOGIE XTRA 400EC . Ktoś się orientuje w jakiej cenie ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11020 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 18:46

Pszenica Ozima i jara

To może inaczej. Za cene 1l Soligora masz 0,6l tebu (jak w Soligorze) + 0,5l Input (80g protiokonazolu+ 150g spiroksaminy) Dla mnie Soligor jest rozwiązaniem za 120 PLN  wartym 90 PLN.

Boogie ma być o ok 10 PLN droższe od Aviatora ale to tylko z plotek.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu