Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22572 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:45

Pszenica Ozima i jara @TOREZ, ok może mieć znaczenie a co w gdy pszenica była tylko pryskana na jesień Maratonem.? a na wiosne tylko azot

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:28
  •  

#1082 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:56

Pszenica Ozima i jara Ze 2 tygodnie temu wysiałem.

@TOREZ, ok może mieć znaczenie a co w gdy pszenica była tylko pryskana na jesień Maratonem.? a na wiosne tylko azot

Kolejną z przyczyn może być np. niedobór tlenu. Jesienią orka i siew w przysłowiowe "błoto", podeszwa płużna nadmiernie zagęszczona, do tego wysokie temperatury od ponad 10 dni spotęgowała ten efekt, utrudniając dostęp tlenu do korzeni rośliny.
Nie wiem jak u Was, ale w moim rejonie na polu (w oziminach) jest jak na betonie (twardo i sucho).

#1083 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:03

Pszenica Ozima i jara zamieszczam fotki tego co dzieje sie z przenica ozima[figura] i tak jak pisalem parę postów wyzej czy jest to brunatna plamistosc lisci i czy bumper 250sc podziala na to??zreszta luknijcie na to i doradzcie cos!!

http://www63.zippysh...07328/file.html

http://www63.zippysh...06170/file.html

http://www63.zippysh...49654/file.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1084 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:07

Pszenica Ozima i jara Ja mam identycznie na lisciach jeczmienia ozimego.na pszenicy patrzylem dosc szczegółowo to nic jeszcze nie widze niedobrego.i ja pryskałem wlasnie bumperem.sadze ze i ciebie to nie ominie.im szybciej tym lepiej

Edytowany przez milanreal1, 27 kwiecień 2011 - 23:16.
cytowanie poprzedniego posta

#1085 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:18

Pszenica Ozima i jara Tez to mam na krawedzi pola :>.Co to jest?

#1086 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 21:33

Pszenica Ozima i jara Teoretycznie plamistosc brunatna lub siatkowa.na maczniaka zupełnie to nie wyglada.

Edytowany przez milanreal1, 27 kwiecień 2011 - 23:15.

#1087 Share Boniar

Boniar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 09:01

Pszenica Ozima i jara nie wiem na co jeszcze czekasz - pryskaj natychmiast!
najlepiej czymś na septorioze i rdze - np. epoksykonazolem i dimoksystrobiną lub cyprokonazolem

#1088 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 28 kwiecień 2011 - 13:50

Pszenica Ozima i jara Koledzy kiedy posiać II dawkę saletry na pszenicę ozimą ?

#1089 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 13:58

Pszenica Ozima i jara Ja ostatnio wyczytalem w gazecie top agrar ze druga dawke azotu sieje sie gdy po rozcieciu łodygi zboza widac juz zawiazki kłosa ktory ma długosc około 1 cm , czyli jest bardzo mały.druga dawka podobno ma decydujacy wpływ na plon a trzecia dawka na jakosc ziarna.ja jeszcze z tydzien poczekam conajmniej na rozsiane nawozu na pszenice ozima , na jeczmien ozimy rozsialem 2 godziny temu.

Edytowany przez milanreal1, 28 kwiecień 2011 - 20:13.

#1090 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 14:48

Pszenica Ozima i jara Ja mialem tez cos podobnego na pszenicy to diagnozowalem to jako jakas septarioza, ale dla pewnosci wziolem kilka roslinek do sklepu aby mi potwierdzili co to moze byc. Jednoznacznie nie mogli tez stwierdzic ale tez mowili ze to moze byc septarioza lub cos podobnego. Zakupilem TEBU 250(tebukonazol) i popryskalem jeszcze w piatek przed swietami, ale efekty sprawdze dopiero jutro!
POnG 88 pisal ze pryskal RIZA 250 to praktycznie to samo.Dodam ze byl to najtanszy srodek cena cos 267zl /5l brutto, dawka 1 l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 28 kwiecień 2011 - 17:04

Pszenica Ozima i jara A ja mam takie pytanko do forumowiczów..........spotkał się ktoś z nawozem ( odżywką )dolistną --WUXAL azotowy TOP 36 ? bo podobno efekty bardzo dobre...Stosowanie na hektar to od 5 do 10 litrów?na 300 litrów wody.A moje pytanko brzmi czy można go stosować z mocznikiem i siarczanem magnezu a jesli tak to w jakiej proporcji? Bo nigdzie nie znalazłem mieszania tego wuxala z mocznikiem i siarczanem magnezu.

#1092 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 17:16

Pszenica Ozima i jara Dziś skończyłem resztę pryskać Riza 250EW 1l/ha + Antywylegacz 0,9l/ha + mocznik 2% + siarczan 2% i czekam na efekty ... choć podczas oprysku zauważyłem że pszenica jest porażona grzybem.? w okręgach.

#1093 Share arielo

arielo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:32

Pszenica Ozima i jara Witam dziś pryskałem odżywką Basfoliar i mam pytanie za ile dni mogę jechać z saletrą a może nie ma sensu nawozu tylko drugą dawkę odżywki?

#1094 Share kamwiol

kamwiol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:04

Pszenica Ozima i jara Witam, posialem pszenice jara i juz po paru dniach pole bylo zielone ale okazalo sie ze to gluchy owies ktorego bylo duzo . Popryskalem to attributem ale pszenica ma tylko dwa liscie apryskanie attributem zaleca sie od fazy pelnego krzewienia czy to zaszkodzi pszenicy? i jeszcze jedno pytanie kiedy moge po tym oprysku rozsiac saletre? dodam ze oprysk byl dzisiaj

#1095 Share dddpp

dddpp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:10

Pszenica Ozima i jara U mnie już od 3 tyg. kropla deszczu nie spadła i zboża już żółkną i zaczynają się zwijać, pszenica drugą dawke azotu dostała, na pszenżyta na razie nie ma sensu wysiewać

#1096 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:20

Pszenica Ozima i jara U nas lało w weekend a teraz susza.......Górale dobrze przepowiadali że rok będzie suchy :(

#1097 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:23

Pszenica Ozima i jara

Ja ostatnio wyczytalem w gazecie top agrar ze druga dawke azotu sieje sie gdy po rozcieciu łodygi zboza widac juz zawiazki kłosa ktory ma długosc około 1 cm , czyli jest bardzo mały.druga dawka podobno ma decydujacy wpływ na plon a trzecia dawka na jakosc ziarna.ja jeszcze z tydzien poczekam conajmniej na rozsiane nawozu na pszenice ozima , na jeczmien ozimy rozsialem 2 godziny temu.

Mówisz chyba o III dawce na kłosa. II dawka to faza strzelania w źdźbło czyli od I kolanka. Ta faza już występuje, i II dawka N powinna być wysiana, ale ja u siebie nie siałem, susza jest, nie zapowiada się na deszcz, a ozime schną powoli.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1098 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:23

Pszenica Ozima i jara Wy juz panikujecie, a w maju przyjda znowu ulewy i bedzie topic. U mnie nie jest az tak tragicznie sucho. Choc przy uprawie sie kurzy.
Pszenica opryskana na chwasty, jak przyjdzie opryskiwacz pojade z odzywkami ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1099 Share H4S

H4S

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

A ja mam takie pytanko do forumowiczów..........spotkał się ktoś z nawozem ( odżywką )dolistną --WUXAL azotowy TOP 36 ? bodobnono efekty bardzo dobre...Stosowanie na hektar to od 5 do 10 litrów?na 300 litrów wody.A moje pytanko brzmi czy można go stosować z mocznikiem i siarczanem magnezu a jesli tak to w jakiej proporcji? Bo nigdzie nie znalazłem mieszania tego wuxala z mocznikiem i siarczanem magnezu.

Ja wuxal stosowałem rok temu, o ile mnie pamięc nie zawodzi to mieszałem go z pumą niestety nie wiem jak wygląda sprawa z siarczanem i mocznikiem,co do odzywki to efekty jej działania są zadowalające.

PS.Pani u której kupowałem środki ochrony roślin odradziła mi dodawanie do środków mocznika ponieważ może on pogorszyc działanie herbicydu, co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:00

Pszenica Ozima i jara [quote name='milanreal1' timestamp='1304018583' post='713140']
Mówisz chyba o III dawce na kłosa. II dawka to faza strzelania w źdźbło czyli od I kolanka. Ta faza już występuje, i II dawka N powinna być wysiana, ale ja u siebie nie siałem, susza jest, nie zapowiada się na deszcz, a ozime schną powoli.
to ja nie wiem jak ty masz na mysli kolejnosc dawek , pierwsza wysialem 18 marca aby pobudzic zboza do regeneracji , druga teraz chce rozsiac a trzecia to dopiero jak sie kłosi.