Polecane posty

prome    0
Napisano (edytowany)

Zamieszczam zdjęcia jak wygląda zboże:

86ca1f92bcaf2aaae3549cb2fc0da27612106_min.jpg

 

 

Co do chwastów to jest gdzieniegdzie wyka, oraz miejscami takie ziele, nie jest jego dużo ale występuje:

 

9a3db869037eaa7b870bd6b2e34bad9316796_min.jpg

 

 

Natomiast na podmokłych terenach na których wiosną dość długo stała woda pojawiła się taka trawka, co to jest za ziele:

 

e3fd33a4184772785b463cf1b3b0bd707919_min.jpg

 

4b4b4422101243400edd6a039b2f66c72730_min.jpg

 

Teraz pytanie jakimi środkami zwalczyć te chwasty, albo czy w ogóle jest sens wjeżdżać z opryskiem bo być może zboże zagłuszyło już te ziele. Dodam jeszcze że co roku największy problem był u mnie z miotłą zbożową i obawiam się że i w tym roku też będzie, czym ją zwalczyć?

Jak komuś moje pytania wydają się nie na miejscu to przepraszam, ale od tego roku na poważnie myślę na uprawą ziemi i chciałbym mieć optymalny plon. Chciałbym nie dokładać do interesu ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedna pszenice zdarzylem opryskac a drugiej nie bo deszcz zaczal padac;/

 

pszenica zaczyna sie klosic widac juz klosy na wierzchu czy moge zastosowac 5kg mocznika 5kg siarczanu magnezu i odrzywka? i czy nie bedzie stala zbyt dlugo zielona? pszenica Mewa albo ostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To ziele to mogą być tobołki polne albo tasznik pospolity, dokładnie nie widać na zdjęciu.

Nie wiem co to za trawka ale chyba jest nie szkodliwa bo tam gdzie ona rośnie to nie ma pszenicy. Moim zdaniem nie ma co niszczyć trawki bo jak ją zniszczysz to i tak coś innego urośnie w tym miejscu do żniw

W tym roku na chwasty użyłem lancet plus, pszenica była tuż przed pierwszym kolankiem, jak na razie ładnie to wygląda bo chyba nie przepuścił żadnych chwastów a w niektórych miejscach wygląda tak jakby pszenica była wyściółkowana obumarłymi chwastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

W pobliżu pola rosną topole a te "obumarłe chwasty" to po prostu liście z drzew.

Lancet Plus jest dobry ale tylko do pierwszego kolanka, u mnie już jest jakieś 2cm nad ziemią i boję się nim pryskać by nie zniszczyć przy okazji zboża. A więc szukam jakiegoś środka który można teraz zastosować bez szkody dla pszenicy i pszenżyta z nastawieniem na wyniszczenie miotły zbożowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

z naciskiem na miotle to daj pume, i ci wezmie, na drugi raz pryskaj w odpowiednim czasie i nie oszczędzaj bo później 5 x stracisz

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamwiol    0

witam. W piatek pryskalem pszenice jara od chwastow a czy juz jutro moglbym popryskac siarczanem magnezu + mocznik? czy jeszcze musze odczekac jakis czas? jak tak to ile? i ile wsypac siarczanu i mocznika na 300 l wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Trawka o której była mowa wcześniej w zbliżeniu wygląda tak. Z wyglądu przypomina miotłę zbożową w stadium siewek, chyba ze się mylę.

Czy pumę można stosować także na pszenżyto ozime?

 

11ab863068017d76f3ed98a3e8dd4b906663_min.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Wydaje mi się że jest to któraś z chwastnic.Przenżyto ozime można traktować Pumą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Czyli trzeba będzie kupić Pumę, napiszcie jeszcze czy Puma nie zaszkodzi dla zboża które już ma pierwsze kolanko 2cm nad ziemią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0
Napisano (edytowany)

jak wygladaja u was pszenice ozime? u mnie poki co najlepsza jest ta co była najwczesniej siana (26 wrzesnia). az sie dziwie ze jest taka bo tam jest 4 klasa i wczesniej był jeczmien jary. z kolei po burakach jest troche gorsza. na jednym polu (teoretycznie na lepszym) zaczyna mi sie kłosic chodz były siane tego samego dnia. wg moim obserwacji zauwazylem ze lepsze mam pszenice te ktore kłosza sie pozniej. aha i odmiane na wszystkich polach mam taka sama czyli Smuge.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

U mnie pszenica ozima już sie kłosi. Na stanowisku po bobiku i po ziemniakach jest bardzo ładna . Najładniejsza jest na stanowisku na kturym poprzedniego roku nie było plonu głównego a jedynie gorczyca na przeoranie. Wys 60cm. Odmiana Muza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

U mnie podobnie jak u Ciebie Tomaszpa :) Na stanowisku po jarej też nieśmiało zaczynają kłoski już wyglądać,tam

gdzie była mieszanka wcześniej jest słabsza,ale i ziemia tam gorsza.niestety na małym kawałku przepuściło

trochę przytulii :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
Napisano (edytowany)

Zamieszczam zdjęcia jak wygląda zboże:

86ca1f92bcaf2aaae3549cb2fc0da27612106_min.jpg

 

 

Co do chwastów to jest gdzieniegdzie wyka, oraz miejscami takie ziele, nie jest jego dużo ale występuje:

 

9a3db869037eaa7b870bd6b2e34bad9316796_min.jpg

 

 

Natomiast na podmokłych terenach na których wiosną dość długo stała woda pojawiła się taka trawka, co to jest za ziele:

 

e3fd33a4184772785b463cf1b3b0bd707919_min.jpg

 

4b4b4422101243400edd6a039b2f66c72730_min.jpg

 

Teraz pytanie jakimi środkami zwalczyć te chwasty, albo czy w ogóle jest sens wjeżdżać z opryskiem bo być może zboże zagłuszyło już te ziele. Dodam jeszcze że co roku największy problem był u mnie z miotłą zbożową i obawiam się że i w tym roku też będzie, czym ją zwalczyć?

Jak komuś moje pytania wydają się nie na miejscu to przepraszam, ale od tego roku na poważnie myślę na uprawą ziemi i chciałbym mieć optymalny plon. Chciałbym nie dokładać do interesu ;)

 

Na podmokłych miotła, ta suka zawsze się wywali tym bardziej po deszczach. Mam u siebie to samo.Pojechałem Pumą i czekam na efekty.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ta trawka o której była mowa to jest to życica. Jest ona szkodliwa i to bardzo bo potrafi zagłuszyć nawet ładne zboże i jest ją ciężko zwalczyć. Jedyny skuteczny środek który ją zwalcza to Axial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada1125    0

ta trawka moim zdaniem to nie życica a maruna mam to w owsie


300 z krzaka dobrego szuwaka hahahahaha c330m opryskam może będzie drugie 300 tempe  ch*je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

Ta trawka o której była mowa to jest to życica. Jest ona szkodliwa i to bardzo bo potrafi zagłuszyć nawet ładne zboże i jest ją ciężko zwalczyć. Jedyny skuteczny środek który ją zwalcza to Axial.

ja w tamtym roku poprawiałem przed kłoszeniem 1,5 ha czyli bagna atlantisem super srodek,po oprysku pszenicy po tygodniu pszenica sie zaczeła klosic no i tylko byla pszeniczka a wyczyniec siadł zycice tez czyli ja polecam atlantis 04 oczywiscie w dawce 0,3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

U mnie Brillancik z dnia na dzień coraz piękniejszy , czuje że kłos będzie dorodny :rolleyes: dsc02473aq.jpgdsc02472v.jpgdsc02470a.jpg:) Kombajnista84 jak tam twój Brillancik?

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo ladna pszenica a kombajnisty nie ma wyjechal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Heheheh będzie , będzie tylko wieczorkiem :lol: . Tylko że on nie umie wklejać tu fotek i w tym problem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nie Kombajnista 84 juz do Holandi dojezdza :P za 2 miechy wraca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Witam.panowie u mnie za parę dni się będzie kłosić a dziś zauważyłem że wychodzą mi maki(!!!!)Można je teraz jeszcze czymś potraktować nie szkodząc pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy w pszenicy jarej Tybalt pokazało się sporo brunatnej plamistości liści, pszenica zaczyna dostawać pierwsze kolanko. Moje pytanie, czy pryskać teraz od grzyba i czym? Planowałem wykonać tylko jeden zabieg duetem ultra na liść flagowy, ale teraz nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Jeżeli już jest grzyb to nie ma co czekać, pryśnij już np. Falkonem460EC , Arteą330EC.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Grzyba należy zwalczać odrazu jak się pojawi, bo i tak jak już gołym okiem możemy go zobacyć to w środku rośliny wywołal duże starty.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam pytanie. Sprawa dotycz sąsiada. Pryskal pszenice ozmia Apyrosem + Linturem około 3 tygodnie temu, ale słabo mu wzieło rzepak, lebiode i wyke, czy zastosowanie mustanga forte w tej fazie nie zeszkodzi pszenicy? a pszenica jest jeszcze przed fazą liscia flagowego, zalażek kłosa ma około 2-3cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj