Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Strazak76    3

Witam . Na T1 w pszenicy zastosowałem tilt turbo + mondatak . Na t2 mam zakupiony Soligor 425 EC w jakiej za fazie zastosować ?  W pszenicy widać już liścia flagowego . Ochrona tylko dwu zabiegowa 

 

Przeciągnąć jak najbardziej na kłosa , obserwować liść flagowy i jak się coś będzie działo to pojedziesz z tematem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Czy możliwe, ze chwasty po Lancecie jeszcze nie zniknęły? Przytulia byla juz dość duża, a dzisiaj widze, ze stoi jeszcze przywiędnieta? chyba nie odbije ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy czy chcesz wzmocnić chwasty czy je zniszczyć :) jest taka zasada że każde herbicydy idą solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

co myslicie na t2 na pszenice czyMIRADOR FORTE 160EC bedzie dobry na t1 poszło na jednum polu wirtuoz a na 2 polu capalo czy coś dać innego pszenica jest ładna

bardzie widziałbym Acanto lub Amistar + epoksykonazol, lub tańsza opcja epoksykonazol + chlorotalonil


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

a duza roznica bedzie pomiedzy Acanto a chlorotalonilem jesli chodzi o laczne zastosowanie z epoxy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

oba preparaty mają zadanie zabezpieczające, z tym ze Acanto to strobiluryna - substancja translaminarna - zastosowana na jednej powierzchni organu może przenikać na jego drugą stronę. Poza tym dociera nawet do jeszcze ukrytych liści (cenna właściwość podczas intensywnego wzrostu). Działa bardzo długo.

Chlorotalonil to substancja powierzchniowa. Nie przemieszcza się w roslinie, nie zniszczy grzyba znajdującego się w roślinie ale zastosowana na powierzchnię organu działa bardzo dobrze zapobiegawczo. Jest jedno ale - przy deszczowej pogodzie parę dni po zabiegu substancja może być poprostu zmyta,

Taka to róznica. Jeżeli zapowiada się deszczowa pogoda - zdecydowanie acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W pszenicy wychodzi flagowy choć jeszcze nie rozwinięty zdrowotność dobra więc chcę przeciągnąć jak sie da zabieg fungicydem, tylko chciałbym jeszcze dac jakąś odzywkę lub same mikro i pytanie kiedy to zrobić czy teraz lecieć samym mikro czy poczekać jeszcze i dać razem z fungicydem? Wiadomo, że wolałbym drugą opcję tylko czy zastosowanie tego w późniejszej fazie da dobry efekt?. Pszenica jest dość mocna, ciemna i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

..Chlorotalonil to substancja powierzchniowa. Nie przemieszcza się w roslinie, nie zniszczy grzyba znajdującego się w roślinie ale zastosowana na powierzchnię organu działa bardzo dobrze zapobiegawczo. Jest jedno ale - przy deszczowej pogodzie parę dni po zabiegu substancja może być poprostu zmyta,

Taka to róznica. Jeżeli zapowiada się deszczowa pogoda - zdecydowanie acanto

 Tylko jest jedno , ale - Chlorotalonil  działa również na martwe tkanki będące źródłem infekcji na których jest grzyb -więc sprawdza się w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

Czy to jest objaw braku magnezu w roslnie czy tez objaw choroby grzybowej w pszenicy znajomego

post-57850-0-33013000-1431541322_thumb.jpg

post-57850-0-60019000-1431541367_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pod warunkiem że martwa tkanka znajduje się tuz przy powierzchni liścia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanek    0

siemka mam pytanko posiałem dzisiaj pszenice jarą  azotem, a następnie chciał bym dać taki mix : 5kg mocznika + 5 kg siarczanu magnezu + 3 kg kristalonu  zielonego i tu pytanko mam do was po jakim czasie będe mógł wjechać z taką dolistną odżywką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czy na pszenice jarą Tilt Turbo + Promax będzie dobre bo akurat mi zostało z ozimej czy zostawić na drugi rok, a dać na jarą coś innego, może Tiltu dać mniej i dolac nieco tebukonazolu do promaxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

dać taki mix : 10% mocznika + 5% siarczanu magnezu + 3 kg kristalonu  zielonego -proponuję jak już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

bardzie widziałbym Acanto lub Amistar + epoksykonazol, lub tańsza opcja epoksykonazol + chlorotalonil

a mirador forte jest słaby w sklepie mi mówił ze jest bardzo dobre zamiast nazwy z jakich składników wybrać srodek to bym prosił nazwę srodka jak sie nazywa bo z składników nic mi to niemówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Poczytaj  to forum i przyswój trochę wiedzy o substancjach (np z HGCA) to sam ocenisz czy środek dobry czy nie. Substancji jest raptem ze 20 z czego pewnie z 10 -12 jest najczęściej stosowanych w róznych kombinacjach. Mirador forte może nie jest słaby ale po pierwsze ma głupawy dobór substancji (słabo na septoriozę) a po drugie jest nie wart swojej ceny.Sprzedawca zapewne ma zasadę "kocham was krowy moje bo was doję" więc nie ma się co dziwić że zachwala


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

panowie  od czego sa ciemne pasy w pszenicy dodam ze sa całkiem w innym miejscu niz przejazd ciagnikiem czyzby  leciało na zakładke??;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem,

co moze byc powodem żółknięcia dolnych liść pszenicy?, dodam, że pszenica siana poźno na przełomie października/listopada ( bo to przewódka) i jest w fazie początku strzelania w źdżbło, czym to może byc spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a czy falcon po 0,75l na t2 zda egzamin na t 1 poszło 1l duet star +0.8mandatak na t 3 planuje toledo 1l+0,8topsin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a mirador forte jest słaby w sklepie mi mówił ze jest bardzo dobre zamiast nazwy z jakich składników wybrać srodek to bym prosił nazwę srodka jak sie nazywa bo z składników nic mi to niemówi

kolego radzę trochę poczytać właśnie o substancjach, bo przykładowy tebukonazol występuje chyba w 20 róznych srodkach, a substancja wszędzie ta sama. I nie raz sprzedawcy w okolicznych sklepach robią rolników w ch**a, rekalmując jakiś środek a nie patrząc na zawartość substancji aktywnych

W miradorze nie podoba mi się tebukonazol. Gdyby w jego miejsce był epoksykonazol byłoby inaczej.

epoksykonazol - Rubric, Safir itd....

chlorotalonil - np. Gwarant


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
Napisano (edytowany)

.jechać T2 czy czekać, ale chyba niema za czym... co te środki nie działają? 20 kwietnia jechałem topsin 1l/ha + bumper 0,3l/ha 

post-42975-0-21992200-1431548930_thumb.jpg

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

a dolistne nawożenie siarczanem magnezu i mocznikiem  tak zwiększa choroby, czy to pogoda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj